آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sajadahmadir

کاربر
2019-01-18
122
218
41
امیدیه
یا بفرمائید مشکلات نرم افزاری که در ایپرام و فلش و ناند رخ میده و راه حل هاشون ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام استاد غزال عزیز
بنده با ابتدائیات الکترونیک آشنا هستم و تحصیلات کارشناسی الکترونیک دارم و تقریبا ۷ ساله که تعمیر میکنم ولی تعمیرات تلویزیون رو یکسال بیشتر نیست که شروع کردم...
من بشدت دنبال یه کلاس آموزشی هستم که ایرادات رایج انواع برندهای ال ایدی و السیدی یا حتی پلاسما رو عنوان کنه و راه حلش رو هم بیان کنه...
آیا این کلاسها این قابلیت رو دارند؟؟
بعنوان مثال ال ایدی سونی مشکل نگاتیو داره و این با سوختن مقاومتهای فیوزی روی مین برد رخ میده و راه حلش شورت کردن اونهاست...آیا توی این دوره از این دست اطلاعات کلیدی در اختیار ما قرار میگیره؟؟
با تشکر از کوچک نوازی شما استاد عزیز
یا بفرمائید مشکلات نرم افزاری که در ایپرام و فلش و ناند رخ میده و راه حل هاشون ...

درود

هرچند پس از این دوره آموزشی و در صورت وجود علاقمندان قابل توجه ، برگزاری دوره مجزایی جهت تحلیل و عیب یابی اینورترها یا دستگاه های جوشکاری DC مورد توجه و پیشنهاد مسئولین محترم قرار گرفته و بعید بنظر نمی‌رسه .

اما این دوره در خصوص دستگاه یا مدل خاصی نیست و بطور کلی با الکترونیک با روش ساده ای که در تاپیک های آموزشی من ملاحظه
و تجربه فرمودید آشنا شده و سپس مانند نمونه هایی که در تاپیک های تعمیر ملاحظه میفرمایید روش های تشخیص قطعات معیوب را تقدیم میکنم بطوریکه خودم لااقل در طول حدود ۳۰ سال قبل حقیقتا و بدون اغراق بخاطر ندارم حتی یک قطعه سالم را اشتباها از بردها و دستگاه ها بعنوان قطعه معیوب خارج کرده باشم .
اما شما پس از این دوره تا حدود ۹۰٪ از موارد با استفاده از روش های تقدیمی قادر خواهید بود بدون خارج کردن قطعات ، قطعه معیوب را شناسایی کنید و پس از تجربه کافی و تسلط بر تحلیل سیستم ها متناسب با تلاش خود به مهارت ۱۰۰٪ خواهید رسید .

البته با شیوه ساده ای که روابط علمی را لمس میکنید ، تحلیل مدار بسیار بسیار ساده تر میشه اما تسلط بر تحلیل بدون تلاش بدست نمیاد و مانند بخش ۹۰ درصدی نیست.

در واقع با همون روش و اطلاعاتی که در وقت آزاد خود در تاپیک ها تقدیم کردم بصورت جامع و کاملتر و با ترتیب لازم و با سلسله مراتب بهمراه فیلم های آموزشی تفهیم و تقدیم میکنم .
بطوریکه تقریبا در بیش از ۹۰٪ موارد بدون نیاز به تحلیل عمیق و با روش های بسیار ساده و ابتدایی قطعه معیوب را شناسایی میکنید و در بقیه موارد پیچیده باید با استفاده از تحلیل مدار ، قطعه معیوب را بدون خارج ساختن شناسایی کنید.

فرض کنید یک مقاومت مشکوک با روش های ابتدایی و ساده ۹۰ درصدی قابل تشخیص نشده و درحالیکه آخرین روش که اندازه گیری ولتاژ است هم ثمری نداشته و بنظر می‌رسد انجام وظیفه می‌کنه و موجب افت ولتاژ مثلاً ۵ ولت شده اما مشکوک ترین قطعه است .

اینجا دیگه نیاز به تحلیل عملکرد قطعات موازی با این مقاومت است و با یک نظر بررسی کنید که مثلاً سلف یا ترانزیستور موازی یا مرتبط با آن موجب این عملکرد میشه یا نه ؟
و اگر قطعات متصل با آن چنین کارآیی ندارد در اینصورت بدون تردید سالمه.

ضمنا روش های
جهت افزایش عمر دستگاه ها
و افزایش کیفیت و قدرت را تقدیم میکنم اما فعلا دستگاه خاصی مورد نظر نیست و این روش ها در کلیه دستگاه های الکترونیکی قابل استفاده است.

اساسا فوت و فن و نقاط ضعف یک دستگاه صوتی تصویری ، بخصوص در دنیای امروز ارزشی ندارد زیرا بسرعت منقرض شده و چه بسا مانند ضبط کاست و dvd و پلاسما و پروجکشن و غیره از بیخ و بن منقرض بشه و لذا اینکه در فلان مدل سونی ، قطعه x باید با y اصلاح بشه پس از مدتی بی ثمر است و فقط در مدت‌کوتاهی قابل استفاده است ، بخصوص که کمترین اثری در توانایی و اطلاعات شما نداره ، و شما رو در الکترونیک قویتر نمیکنه.

اما اگر قادر به تحلیل باشید میتوانید خودتان در هر سیستمی اصلاحات لازم را بررسی و اعمال کنید .
مثلاً در سونی tv فلان مدل ، اگر مقاومت ۱۰۰ کیلو را با R222 موازی کنید ولتاژ بمقدار کافی کم شده و عمر دستگاه زیاد میشه اما این موضوع در دستگاه های دیگه قابل استفاده نیست و به توانایی الکترونیک شما هم اضافه نمیکنه و پس از مدتی کاملا بی مصرف میشه.

اما اگر تحلیل تغذیه ها با روش کلی کاهش تغذیه ها که با دلایل ساده تقدیم کردم مطالعه کنید میتوانید ولتاژ هر تغذیه ای را کمتر یا بیشتر کنید .

در هر صورت با توجه به سوالی که در پست بعد مطرح فرمودید اگر منظورتون ممانعت از خرابی فلش و ایپرام است و روشی نیاز دارید که برنامه ها و فایل ها صدمه نبینه که در اینصورت میتونیم مانع ویروسی شدن کامپیوترها بشیم و در صورت ممانعت از ورود ویروس در واقع میتونیم مانع نفوذ و خرابکاری هکرهای دنیا بشیم و آمریکا رو از وجود هکرها نجات بدیم ، متاسفانه چنین معجزه ای بلد نیستم ، اما درصورت این توقع و انتظار ، کاملا مطمئنم نه تنها سطح این دوره محقر حقیر ، بلکه سطح تمام دوره های آموزشی که در دنیا برگزار میشه خیلی پایین تر از سطح و حد و اندازه شماست گرچه جوینده یابنده است و لذا اگه احیانا جایی پیدا کردید به من هم اطلاع دهید که با هم شرکت کنیم ممنون میشم.

بخصوص که پس از ۷ سال تعمیر و یکسال تعمیر تلویزیون با روش خود به این مرحله رسیده اید که مشکل شما ایپرام و فلش و امثالهم است ، آنهم با اطلاعاتی که از دانشگاه کسب فرمودید بسرعت به این مرحله رسیده اید که واقعه تاریخی و منحصربه‌فردی هست و قطعا ناشی از هوش سرشار شماست .

بنابرین بنظر میرسه ارزش کل این دوره به اندازه یک هفته اول شروع کار شما هم نباشه و متاسفانه بسیار بسیار ضعیف تر از حد و اندازه شماست.

و اگر نیاز به عیب های رایج تلویزیون ها دارید کافیه از تاپیک های انجمن استفاده فرمایید که حقیقتا بزرگترین مرجع کشور است.

اما در خصوص تشخیص مقاومت های معیوب ، اتفاقا اولین جلسه در همین خصوص است که بدون خارج کردن مقاومت ها ، چطور ظرف چند دقیقه ابتدا مقاومت های مشکوک را شناسایی و داخل مدار تست و مقاومت معیوب را شناسایی فرمایید.

سپاس

آخرین ویرایش:

sajadahmadir

کاربر
2019-01-18
122
218
41
امیدیه
درود

هرچند پس از این دوره آموزشی و در صورت وجود علاقمندان قابل توجه ، برگزاری دوره مجزایی جهت تحلیل و عیب یابی اینورترها یا دستگاه های جوشکاری DC مورد توجه و پیشنهاد مسئولین محترم قرار گرفته و بعید بنظر نمی‌رسه .

اما این دوره در خصوص دستگاه یا مدل خاصی نیست و بطور کلی با الکترونیک با روش ساده ای که در تاپیک های آموزشی من ملاحظه
و تجربه فرمودید آشنا شده و سپس مانند نمونه هایی که در تاپیک های تعمیر ملاحظه میفرمایید روش های تشخیص قطعات معیوب را تقدیم میکنم بطوریکه خودم لااقل در طول حدود ۳۰ سال قبل حقیقتا و بدون اغراق بخاطر ندارم حتی یک قطعه سالم را اشتباها از بردها و دستگاه ها بعنوان قطعه معیوب خارج کرده باشم .
اما شما پس از این دوره تا حدود ۹۰٪ از موارد با استفاده از روش های تقدیمی قادر خواهید بود بدون خارج کردن قطعات ، قطعه معیوب را شناسایی کنید و پس از تجربه کافی و تسلط بر تحلیل سیستم ها متناسب با تلاش خود به مهارت ۱۰۰٪ خواهید رسید .

البته با شیوه ساده ای که روابط علمی را لمس میکنید ، تحلیل مدار بسیار بسیار ساده تر میشه اما تسلط بر تحلیل بدون تلاش بدست نمیاد و مانند بخش ۹۰ درصدی نیست.

در واقع با همون روش و اطلاعاتی که در وقت آزاد خود در تاپیک ها تقدیم کردم بصورت جامع و کاملتر و با ترتیب لازم و با سلسله مراتب بهمراه فیلم های آموزشی تفهیم و تقدیم میکنم .
بطوریکه تقریبا در بیش از ۹۰٪ موارد بدون نیاز به تحلیل عمیق و با روش های بسیار ساده و ابتدایی قطعه معیوب را شناسایی میکنید و در بقیه موارد پیچیده باید با استفاده از تحلیل مدار ، قطعه معیوب را بدون خارج ساختن شناسایی کنید.

فرض کنید یک مقاومت مشکوک با روش های ابتدایی و ساده ۹۰ درصدی قابل تشخیص نشده و درحالیکه آخرین روش که اندازه گیری ولتاژ است هم ثمری نداشته و بنظر می‌رسد انجام وظیفه می‌کنه و موجب افت ولتاژ مثلاً ۵ ولت شده اما مشکوک ترین قطعه است .

اینجا دیگه نیاز به تحلیل عملکرد قطعات موازی با این مقاومت است و با یک نظر بررسی کنید که مثلاً سلف یا ترانزیستور موازی یا مرتبط با آن موجب این عملکرد میشه یا نه ؟
و اگر قطعات متصل با آن چنین کارآیی ندارد در اینصورت بدون تردید سالمه.

ضمنا روش های
جهت افزایش عمر دستگاه ها
و افزایش کیفیت و قدرت را تقدیم میکنم اما فعلا دستگاه خاصی مورد نظر نیست و این روش ها در کلیه دستگاه های الکترونیکی قابل استفاده است.

اساسا فوت و فن و نقاط ضعف یک دستگاه صوتی تصویری ، بخصوص در دنیای امروز ارزشی ندارد زیرا بسرعت منقرض شده و چه بسا مانند ضبط کاست و dvd و پلاسما و پروجکشن و غیره از بیخ و بن منقرض بشه و لذا اینکه در فلان مدل سونی ، قطعه x باید با y اصلاح بشه پس از مدتی بی ثمر است و فقط در مدت‌کوتاهی قابل استفاده است ، بخصوص که کمترین اثری در توانایی و اطلاعات شما نداره ، و شما رو در الکترونیک قویتر نمیکنه.

اما اگر قادر به تحلیل باشید میتوانید خودتان در هر سیستمی اصلاحات لازم را بررسی و اعمال کنید .
مثلاً در سونی tv فلان مدل ، اگر مقاومت ۱۰۰ کیلو را با R222 موازی کنید ولتاژ بمقدار کافی کم شده و عمر دستگاه زیاد میشه اما این موضوع در دستگاه های دیگه قابل استفاده نیست و به توانایی الکترونیک شما هم اضافه نمیکنه و پس از مدتی کاملا بی مصرف میشه.

اما اگر تحلیل تغذیه ها با روش کلی کاهش تغذیه ها که با دلایل ساده تقدیم کردم مطالعه کنید میتوانید ولتاژ هر تغذیه ای را کمتر یا بیشتر کنید .

در هر صورت با توجه به سوالی که در پست بعد مطرح فرمودید اگر منظورتون ممانعت از خرابی فلش و ایپرام است و روشی نیاز دارید که برنامه ها و فایل ها صدمه نبینه که در اینصورت میتونیم مانع ویروسی شدن کامپیوترها بشیم و در صورت ممانعت از ورود ویروس در واقع میتونیم مانع نفوذ و خرابکاری هکرهای دنیا بشیم و آمریکا رو از وجود هکرها نجات بدیم ، متاسفانه چنین معجزه ای بلد نیستم ، اما درصورت این توقع و انتظار ، کاملا مطمئنم نه تنها سطح این دوره محقر حقیر ، بلکه سطح تمام دوره های آموزشی که در دنیا برگزار میشه خیلی پایین تر از سطح و حد و اندازه شماست گرچه جوینده یابنده است و لذا اگه احیانا جایی پیدا کردید به من هم اطلاع دهید که با هم شرکت کنیم ممنون میشم.

بخصوص که پس از ۷ سال تعمیر و یکسال تعمیر تلویزیون با روش خود به این مرحله رسیده اید که مشکل شما ایپرام و فلش و امثالهم است ، آنهم با اطلاعاتی که از دانشگاه کسب فرمودید بسرعت به این مرحله رسیده اید که واقعه تاریخی و منحصربه‌فردی هست و قطعا ناشی از هوش سرشار شماست .

بنابرین بنظر میرسه ارزش کل این دوره به اندازه یک هفته اول شروع کار شما هم نباشه و متاسفانه بسیار بسیار ضعیف تر از حد و اندازه شماست.

و اگر نیاز به عیب های رایج تلویزیون ها دارید کافیه از تاپیک های انجمن استفاده فرمایید که حقیقتا بزرگترین مرجع کشور است.

اما در خصوص تشخیص مقاومت های معیوب ، اتفاقا اولین جلسه در همین خصوص است که بدون خارج کردن مقاومت ها ، چطور ظرف چند دقیقه ابتدا مقاومت های مشکوک را شناسایی و داخل مدار تست و مقاومت معیوب را شناسایی فرمایید.

سپاس

استاد عزیز توضیحاتتون کاملا قانع کننده بود مخصوصا اونجایی که تذکر دادین که راه حل های خاص بعد از مدت کوتاهی منقرض میشوند و باید اصول کلی رو یاد گرفت...من بیصبرانه منتظر کلاسها و فیلم‌های آموزشیتون هستم...موفق و موید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد عزیز توضیحاتتون کاملا قانع کننده بود مخصوصا اونجایی که تذکر دادین که راه حل های خاص بعد از مدت کوتاهی منقرض میشوند و باید اصول کلی رو یاد گرفت...من بیصبرانه منتظر کلاسها و فیلم‌های آموزشیتون هستم...موفق و موید

درود

احتمالا بندرت از انجمن استفاده میکنید و نیاز به توضیح نداشت و عملا در تاپیک ها ثابت کردم .
در تاپیک ها باوجودیکه ناگزیر هستم توانایی و گزارش متقاضی را ملاک ارزیابی قرار دهم بطوریکه در موارد نادری پس از آنکه خطاهای مکرر متقاضی را دیدم و متوجه شدم حتی قادر به اندازه گیری ولتاژ نیست و ناگزیر به توضیحات مفصلی شدم تا از ولتاژ نقطه مورد نظر مطلع شوم

و باوجودیکه اجرای شیوه مورد نظرم با اتکاء به گزارشات مشکوک و گاها ناصحیح و با اجرای متقاضیان بسیار مبتدی خیلی دشواره اما با این وجود تاپیک های که اقدام به تعمیر دستگاه متقاضی کردم به روشنی و به وضوح اثبات می‌کنه این روش تا چه حد کارساز و عملی است
و ثابت می‌کنه اگر خودم مستقیما دستگاهی را تعمیر کنم با چه سرعت و کیفیتی تعمیر میشه که موید شدت ارزش و توانایی این شیوه است .

تصور کنید برای تست یک آی سی خصوصا smd که ناگزیر به تعویض شأنسی آن هستید .

۱_ باید آی سی را با صرف وقت قابل توجه خارج کنید که هرچقدر دقت کنید بدیهی است که به برد صدمه وارد میشه

۲_ باید آی سی را تهیه کنید که وقت و هزینه کافی نیاز داره و اگه کمیاب باشه مصیبت عظمی هم میشه.

۳ _ نصب آی سی احتمال بروز خطا را بسیار بالا میبره مثلاً نصب معکوس آی سی یا اتصال پایه های مجاور با لحیم اضافه و ..

اتفاقا اخیرا در یک تاپیک که ناظر بودم ، همین اتفاق افتاد و در جریان نصب یک آی سی دو پایه آن با لحیم اضافی شورت شده بود و زمان قابل توجهی برای کشف این ایراد صرف شد و داستانی شد و البته شانس یارش بود و آی سی نسوخته بود.

و قس علیهذا که بدون اغراق میتونم یک صفحه عیب برای تعویض شأنسی قطعات بشمارم که خارج از حوصله است و به همین مقدار بسنده میکنم .

اما متقابلا تصور کنید با شیوه مورد نظرم ظرف نهایتا یک یا دو دقیقه آی سی را داخل مدار تست کنید که مکرراً در تاپیک های بیشماری تست و اثبات کردم در اینصورت آیا این شیوه با ارزش طلا برابری نمیکنه ؟

اساسا شعار عملی و صد در صد قابل اجرای من اینه که خود دستگاه مهمترین آزمایشگاه تست قطعات خودش هست

بطوریکه اگه آی سی را خارج کنید دیگه با اطمینان صد در صد نمیتونم تست کنم که سوخته یا سالمه .
زیرا در اینصورت منو از آزمایشگاهش محروم کرده آید و فقط میتونم خارج از مدار با احتمال حدود ۵۰ درصد تست کنم.

لذا این شیوه کاری نداره که دستگاه تحت تعمیر شما دستگاه جوشکاریی dc هست یا dvd یا lcd یا برد جاروبرقی یا یخچال و یا لباسشویی یا دستگاه صنعتی یا پزشکی ، بنحوی که در تمام دستگاه های الکترونیکی قابل استفاده است و بسرعت عیب سخت افزاری رو پیدا می‌کنه.

چرا بسرعت ؟
چون برای تست قطعات نیاز به قطعه یدکی و یا لحیمکاری نداریم و پس از تشخیص عیب ، قطعه یدک را فقط برای راه اندازی نیاز داریم که در اکثر موارد چنانچه تعمیرکار دیگری دستکاری نکرده باشه غالبا یک یا نهایتا دو قطعه صدمه می بینه.

به این ترتیب با هزینه کمتر و صرف وقت کمتر دستگاه تمیزتری به مشتری تحویل میدهید و این حقیقت که در آغاز راه پول کمتری میگیری و سود بیشتری هم می‌بری بخش بسیار ناچیزی از مزایای این روش است
مثلاً یکی از مهمترین امتیازاتش اعتباری است که با تحویل بموقع و سریع دستگاه ها با مبلغ کمتر ولی با سود بیشتر کسب میشه و موجب اعتماد روز افزون مردم و رشد تصاعدی و رونق شدیدی خواهد شد .

به همین دلایل با وجودی که برخلاف آغاز راه ، اجرت بسیار بیشتر از دیگر تعمیرگاه ها دریافت میشه (که البته حق تعمیرکار است ولی معمولا بسادگی به هر تعمیرکاری نمیپردازن ) با این وجود همیشه بسیاری از دستگاه های تحت تعمیر تعمیرگاهم متعلق به شهرهای دیگر است و لذا درحالی که تعمیرگاهم در کلیه روزهای تعطیل و حتی در تعطیلات عید هم فعال است معذالک پاسخگوی حجم کارها نیستند .

یکی دیگه از مزایای مهم این شیوه پس از کسب شهرت ، نیاز شدید همگان ازجمله شخصیت های برجسته و صاحب نفوذ به شماست و لذا به وفور اموری که محال و ناممکن بنظر میرسیده تونستم انجام بدم چون گیرِ شما هستند و اگه برای فرزند خودشون انجام نمیدن باید برای من انجام بِدن

حقیقتا مزایای این شیوه از اوراق یک رمان هم بیشتر میشه که من با تحقیق و تلاش شبانه روزی بدست آوردم ولی شما با چند جمله و فیلم و با یکصدم تلاشی که من داشتم بدست میاری

سپاس

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوستان و مدیران محترم. ضمن تشکر از زحمات همه، بنده پیامک را ارسال کردم و منتظر پاسخ هستم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

mani6

کاربر
2010-07-21
102
231
52
بندرعباس
با احترام خدمت استاد گرامی غزال عزیز
برای ما شهرستانیهای راه دور که خصوصا در شرایط فعلی امکان حضور نیست اگر جسارت نباشد از کلاسها فیلم برداری کنید و در فروشگاه سایت برای خرید ارائه فرمایید.
قبلا از همکاری شما اساتید کم نظیر سپاسگزاری میکنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام دوستان و مدیران محترم. ضمن تشکر از زحمات همه، بنده پیامک را ارسال کردم و منتظر پاسخ هستم

درود

اگر ظرف ۲۴ ساعت پاسخی دریافت نفرمودید یعنی پیامکی دریافت نشده و نام شما جهت اطلاع رسانی زمان ثبت نام ذخیره نشده و حتما خطایی اتفاق افتاده و لذا مجددا بررسی و پیامک فرمایید تا پاسخ خود را دریافت فرمایید.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با احترام خدمت استاد گرامی غزال عزیز
برای ما شهرستانیهای راه دور که خصوصا در شرایط فعلی امکان حضور نیست اگر جسارت نباشد از کلاسها فیلم برداری کنید و در فروشگاه سایت برای خرید ارائه فرمایید.
قبلا از همکاری شما اساتید کم نظیر سپاسگزاری میکنم

درود

عزیز ارجمند
اساسا نیاز به حضور نیست و امریکا هم ساکن باشید با مشکلی مواجه نیستید ، خصوصا که ثبت نام در این دوره مزایا و امتیازات جانبی هم داره و علاوه بر اینکه قادر هستید در پرسش و پاسخ ها مشارکت و از تاپیک های مربوطه استفاده فرمایید ضمنا امتیازات و مزایایی برای پس از دوره هم در حال بررسی است و حتما اعلام خواهد شد .
اما ازآنجاکه هنوز نهایی و قطعی نشده و ممکنه نحوه اجرای آنها تغییر کنه لذا کلیه شرایط و مزایا و امتیازات در زمان ثبت نام اعلام خواهد شد.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

درود

با توجه به اینکه گاها علاقمندان گرامی با شماره های متفاوت اقدام به ارسال پیامک تکراری فرموده اند که موجب بروز خطا و مشکلاتی خواهد شد.
لذا استدعا دارم از ارسال پیامک تکراری و بخصوص با شماره تلفن متفاوت خودداری فرمایید.

اگر پاسخ مساعد پیامک خود مبنی بر ذخیره مشخصات را دریافت فرمودید تردید نفرمایید که زمان ثبت نام از طریق همان شماره تلفن پیامک خواهد شد و به اطلاع شما خواهد رسید و هیچگونه قصوری اتفاق نمیافته
.

سپاس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا