آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود

behi0021; جان من هم ابتدای آشنایی با انجمن تصورم شبیه شما بود اما نه تنها هیچیک از مدیران محترم بلکه هیچیک از مسئولین محترم دیناری بابت همکاری با سایت دریافت نمیکنند و در شرایط حاضر که بابت دوره آموزشی بخوبی از مشکلات سایت مطلع شدم به این حقیقت ایمان آوردم که حتی مدیریت محترم کل نیز زیان قابل توجهی تحمل میفرمایند تا این سایت به سرنوشت سایت های مشابه دچار نشود و حفظ گردد .

لذا همانطورکه حبیب بسیار عزیز مستند مقررات را منعکس فرمودند نه تنها در شرایط فعلی بلکه از بدو امر ، مدیران و مسئولین محترم تکلیفی بابت رفع مشکل متقاضیان عزیز نداشته اند و اساسا مبلغ ناچیز عضویت نیز مغایر با چنین وظایفی است .

تکلیف مدیران محترم صرفا ساماندهی به تاپیک ها و مراقبت از آشفتگی و برخورد با تخلفات است اما همانطور که بدرستی فرمودید در گذشته نسبت به حل مشکل متقاضیان نیز خارج از وظیفه ، تلاش مستمری داشتند که بدلایل مشخص و معلوم کاهش یافته .

در هر صورت حق عضویت بابت استفاده از اطلاعات و فایل های موجود است که حقیقتا گنجینه بسیار بسیار ارزشمند است و بدون تردید صدها برابر مبلغ ناچیز عضویت از آنها استفاده کرده و میکنیم.

لذا هر چند گلایه حضرت عالی ناشی از مشکلات غیرقابل تحمل و قابل درک و هضم است که انسان را از مقام انصاف خارج میسازد اما شایسته است با همکاری و تلاش بیشتر ، نقائص تحمیلی را جبران کنیم و البته زحمات و فعالیت پیوسته و خوب شما قابل تقدیر و تحسین است.

اما واضح است که اگر علاوه بر فشار مالی ، موجبات تشدید فشار روحی و روانی مسئولین محترم را نیز فراهم کنیم بدون شک از این گنجینه های ارزنده تر از جواهر بزودی و بکلی محروم خواهیم شد و تردید ندارم در اینصورت جز افسوس عمیق ثمری عایدمان نخواهد شد.

لذا بخاطر منافع خودمان هم که شده با ترغیب اعضاء محترم موجبات فعالیت بیشتر و رونق کافی را فراهم کنیم و اگر مساعدت مادی مقدورمان نیست ، با فعالیت بیشتر و کلام مثبت و دلگرم کننده در حفظ این گنجینه بزرگ تلاش موثر و رایگان و بی هزینه کنیم.

راستی کلامی هم بابت عبارت درود که مورد توجه و تاکید شما قرار گرفته.
ازآنجاکه چند سال قبل مطلع شدم کلمه « سلام » عبارتی عربی است که تا اینجا عیب بزرگی نیست و قابل تحمل است اما ازآنجاکه دارای تاریخچه ای خارج از شان ایرانی است لذا پس از آن حتی المقدور از عبارت « درود » استفاده میکنم.

سپاس و تقدیر​

سلام
استاد عزیز من از شما فوق‌العاده ممنونم بشخصه در هر جا که بودین کمک شایانی به افراد کردین.در جواب جناب حبیب عزیز هم من اصلا کوچکترین اشاره ای به موضوع مالی نکردم اصلا اون مبلغ حق عضویت مقدار قابل تاملی نیست اصلا چه بسا ارزش یه فایل در این سایت دها برابر ان باشد من نسبت به دید خود قبلا اعضای رده بالا نه لوزما مدیران فعالیت بیشتری داشتن ولی الان کم شده از ارزش معنوی همه مدیران و سرپرستان اگاه هستم و میدلنم شخصیت والای دارند از هر لحاظ من فقط دوست ندارم این سایت مثل سایر سایت ها پایین بیاد .و حتی یک درصد این پست را برای خودم نزاشتم چون اکثرا جواب سوالات خود را گرفته یا در سایت پیدا کردم ولی با توجه به اوضاع اقتصادی و مالی جامعه شاید جواب یک سوال برای یک کاربر بتواند منبع رزق و روزی شود و این بسیار پسندیده است باز از مطرح کردن این پست در این تاپیک معذرت میخواهم.واز استاد بزرگم غزال عزیز و سایر مدیران و سرپرستان ممنونم گله من در حد یه یاد اوری. بود البته شاید سمت ان باید به افراد قدیمی تر که فعال بودن والان نیستن باید میبود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
استاد عزیز من از شما فوق‌العاده ممنونم بشخصه در هر جا که بودین کمک شایانی به افراد کردین.در جواب جناب حبیب عزیز هم من اصلا کوچکترین اشاره ای به موضوع مالی نکردم اصلا اون مبلغ حق عضویت مقدار قابل تاملی نیست اصلا چه بسا ارزش یه فایل در این سایت دها برابر ان باشد من نسبت به دید خود قبلا اعضای رده بالا نه لوزما مدیران فعالیت بیشتری داشتن ولی الان کم شده از ارزش معنوی همه مدیران و سرپرستان اگاه هستم و میدلنم شخصیت والای دارند از هر لحاظ من فقط دوست ندارم این سایت مثل سایر سایت ها پایین بیاد .و حتی یک درصد این پست را برای خودم نزاشتم چون اکثرا جواب سوالات خود را گرفته یا در سایت پیدا کردم ولی با توجه به اوضاع اقتصادی و مالی جامعه شاید جواب یک سوال برای یک کاربر بتواند منبع رزق و روزی شود و این بسیار پسندیده است باز از مطرح کردن این پست در این تاپیک معذرت میخواهم.واز استاد بزرگم غزال عزیز و سایر مدیران و سرپرستان ممنونم گله من در حد یه یاد اوری. بود البته شاید سمت ان باید به افراد قدیمی تر که فعال بودن والان نیستن باید میبود

درود

از لطف و صداقت و شدت شایستگی و وسعت نظر شما بینهایت سپاسگزارم.
گلایه شما کاملا بجاست و اتفاقا گلایه مسئولین ارشد محترم هم هست .

اما آنسوی بازار هم مشکلات و معذوراتی هست و شرایط تغییر کرده و مشکلات مالی شدت گرفته و باید حق داد دوستانی که به رایگان در خدمت انجمن هستند باید جوابگوی معاش خانواده هم باشند .

و همگان فرصت آزاد ندارند و خصوصا که در شرایط وحشتناکی واقع شدیم و هر آینه هولناکتر میگردد .
باور کنید وقتی از شدت مشکل مالی برخی از دوستان مطلع شدم انگشت به دهان شدم و لذا وقتی با تلاش تمام وقت قادر به تامین هزینه های روزمره نشدند چنانچه بخشی از اوقات را برای پاسخگویی و تلاش رایگان صرف کنند چه شرایطی خواهند داشت؟

من همیشه درویشی زندگی کردم و دنبال پول نبودم اما بمحض اراده قادر به کسب هر درآمدی هستم و به همین دلیل قادر به ادامه نسبی فعالیت بودم چون نیازی به پس انداز ندارم و مطمئنم بمحض نیاز قادرم بسرعت هر هزینه ای را تامین کنم ، بویژه که فرصت این آزمون هم فراهم شد.

بطوریکه سالهای اخیر با مشکل و اختلاف خانوادگی مواجه شدم و ازآنجاکه هیچوقت قصد پس انداز نداشتم و آه در بساطم نبوده لذا تصور کردند از همین طریق به مقاصد خود میرسند و لذا باید حدود یک میلیارد تومن ظرف چند ماه می پرداختم ( معادل چند میلیارد امروزه ).

اما زودتر از موعد مقرر و حتی خیلی زودتر از پیش بینی خودم پرداختم درحالیکه حقیقتا دیناری پس انداز نداشتم .

لذا شرایط من متفاوته و به همین علت فشارهای اقتصادی اخیر ، تاثیر چندانی در تعلقات و فعالیت های من نداشته و هرچند بواسطه فساد و آشفتگی و حوادث اخیر کشور بشدت از نظر روحی معذب و افسرده ام و تمرکز ندارم و به همین سبب در تاپیک هایی که نیاز به تمرکز مفرط داره جهت پیشگیری از خطای احتمالی دخالت نمیکنم اما با تمام وجود سعی کردم ، حتی المقدور بخشی از دیون خود را نسبت به سایت جبران کنم .

حقیقتا این سایت و بویژه مسئولین محترم ارشد ارزش هر گونه تلاش و حمایت و همراهی را دارند بنحوی که شدت صداقت و جوانمردی ایشان باورکردنی نیست .

و لذا باوجودیکه قبل از تحقق دوره آموزشی اخیر که اطلاعات ناچیزی از خصوصیات ایشان داشتم اما با اینحال ویژگی های نادر و کمیاب و برتری های اخلاقی و انسانی ایشان بمیزانی محرز و شاخص بود که علیرغم خلف وعده های مکرر و با وجود پیشنهادات وسوسه انگیز غیر ، دل کندن از این سایت ناممکن و محال بود و مقدورم نشد و نخواهد شد.

مجددا از حسن توجه و همدردی و همراهی قابل ستایش شما سپاسگزار و دلشادم.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
درود

در خصوص ابزار ضروری تعمیرگاه

درحالیکه بواسطه فعالیت پژوهشی ، همواره انواع دستگاه های اندازه گیری بسیار دقیق را در اختیار داشته ام
اما شیوه تعمیر مورد نظر من که بیش از ۴۰ سال در تعمیرگاهم استفاده میشه نیاز به ابزار ویژه و گرانقیمتی نداره بطوریکه شاید ظرف حدود ۵ سال یکبار هم از اسیلوسکوپ استفاده نشده زیرا قبل از آنکه اسیلوسکوپ گرم و اماده بشه عیب عمده دستگاه ها مشخص شده

در خصوص خارج کردن آی سی ها نیز ازآنجاکه حرارت غیرمجاز موجب صدمه آی سی و صدمه برد میشه حتی المقدور نباید از هیتر برای خارج کردن قطعات استفاده کرد که در خلال دوره به این موضوع هم میپردازم.

و لذا برای بیش از ۹۰℅ تعمیرات مهمترین و اساسی ترین لوازم تعمیرگاه صوتی تصویری فقط

۱- هویه
۲- مولتی متر آنالوگ ( با خطای زیاد هم خوبه و اشکال نداره)
بطوریکه حداقل دو مولتیمتر ارزان قیمت مشابه نیاز هست
با توجه به اینکه مولتیمتر گرانقیمت آنالوگ دو عیب اساسی داره
الف ) کندی و تاخیر در اندازه گیری
ب) قیمت بالا

بنابرین مولتیمتر گرانقیمت ثمری نداره و لذا سعی کنید ۲ یا ۳ مولتیمتر بسیار ارزان اما مشابه تهیه کنید . ( استوک ۵ هزار تومنی هم خوبه )
تاکید میکنم مولتیمتر ها یک مدل باشند زیرا مقاومت داخلی مدل های مختلف متفاوت است و لذا رفتار هر مدل با نیمه هادی ها متفاوت است .

بنابرین باید قلق مولتیمتر دستتون بیاد و اگه صدمه ببینه و بخواهید تا زمان تعمیر از مولتیمتر یدکی استفاده کنید و مدل متفاوتی باشه ، قلق متفاوتی خواهد داشت و موجب آذیت میشه.

اگر مولتیمتر خراب که فقط میتر یا عقربه سالم داشته باشه تهیه کنید کافیه و خودتون تعمیر میکنید .
خصوصا که ابزار قدیمی مرغوبتر هم هستند.
ضمنا اگه مولتیمتری تهیه کنید که سلکتور پلاتینی داشته ایده آله ، البته ظرف ۲۰ سال قبل تولید نشده و فقط بین اوراقی ها پیدا میشه .

سلکتور پلاتینی برای برقراری ارتباط ها از مدارچاپی بعنوان کنتاکت استفاده نمیکنه بلکه برای هر کنتاکت واقعا یک پلاتین استفاده شده و بعد از ۲۰۰ سال هم مستهلک و خراب نمیشه

اما بسادگی پیدا نمیکنید و بین لوازم روسی بیشتر پیدا میکنید.
هرچند لوازم روسی آشغاله ولی در گذشته مولتیمترهای خوبی تولید کرده و از تولیدات جدیدش بی خبرم

بنابرین صرفنظر از ابزار بدیهی انبر و پیچ گوشتی اساسی ترین ابزار تعمیرکار حرفه ای ، دو موردی است که اشاره کردم

هیتر و منبع تغذیه و امثالهم در درجه بعدی اولویت ها قرار میگیره و فقط در مواردی موجب تسهیل تعمیر میشه و نداشتنش مانع تعمیر نیست .

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد گرامی من رشته حقوق خوانده ام ایا این کلاس به درد من میخوره برای علاقه ای که به الکترونیک دارم
و همچنین ممنون میشم در این لینک راهنماییم کنید.

درود

اگر هدف شما درآمد بالاست درصورتیکه در این حرفه حرفه ای باشی پول شما رو پیدا می‌کنه و نیاز نیست دنبال پول باشی .

مثلاً کارخونه ای که تولیدش بدلیل صدمه بخش الکترونیکی متوقف شده و معمولا کمتر گسی قادر به راه اندازی است حاضره هر رقمی پرداخت کنه که تولید کارخونه بیش از این تعطیل نباشه.
در چنین شرایطی برای یکساعت کار صد میلیون براحتی پرداخت میکنن البته تعداد اینجور کارها زیاد نیست اما آنقدر هست که درآمد نجومی حاصل بشه و البته رسیدن به این مرحله هم ساده نیست چون باید دو ویژگی داشته باشی ۱- مهارت بسیار بالا ۲- شهرت بسیار زیاد .

اما اگه حقوق خوندی کافیه مجوز وکالت بگیری و در اینصورت قبل از آنکه به مهارت فنی برسی درآمد نجومی بدست آوردی که البته معمولا باید حقوق دیگران را پایمال کنی.

اما اگه به الکترونیک علاقه داری ، میتونی بسرعت به مهارت نسبی برسی و من از راه میانبرشما رو به هدفت می‌رسونم.
ولی با توجه به تحصیلی که در حقوق داری بهتره همون رشته رو بعنوان شغل پیگیری کنی و برای رفع حاجت شخصی تعمیر الکترونیک را هم یاد بگیری .

سپاس

آخرین ویرایش:

فاطمیه

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-27
489
1,797
ايران
سلام
از این که این تصمیم گرفته شده خوشحالم امیدوارم همه بتوانن استفاده کنن.واز همه تصمیم گیرندگان بسیار سپاس گذارم.

پیامبر صلی الله علیه و آله : اللّهُمَّ اغْفِر لِلمُعَلِّمینَ و أطِل أعمارَهُم و بارِک لَهُم فی کَسبِهِم ؛
پیامبر صلی الله علیه و آله :خدایا ! آموزگاران را بیامرز ؛ عمرشان را دراز و کسبشان را با برکت کن .

استاد مولتی متر من تازه خراب شده می خواستم اتورنج بگیرم نظرتون چیه؟
سپاس.
راستی کلاس های چه زمانی شروع میشه.

علی علیه السلام فرمود: «مَنْ تَواضَعَ لِلْمُتَعَلِّمینَ وَذَلَّ لِلْعُلَماءِ سادَ بِعِلْمِهِ؛ هر معلمی که بر شاگردانش تواضع و فروتنی کند و در برابر دانشمندان خود را کوچک و پایین دست به حساب آورد، با دانش خود به آقایی می رسد.»

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
از این که این تصمیم گرفته شده خوشحالم امیدوارم همه بتوانن استفاده کنن.واز همه تصمیم گیرندگان بسیار سپاس گذارم.

پیامبر صلی الله علیه و آله : اللّهُمَّ اغْفِر لِلمُعَلِّمینَ و أطِل أعمارَهُم و بارِک لَهُم فی کَسبِهِم ؛
پیامبر صلی الله علیه و آله :خدایا ! آموزگاران را بیامرز ؛ عمرشان را دراز و کسبشان را با برکت کن .

استاد مولتی متر من تازه خراب شده می خواستم اتورنج بگیرم نظرتون چیه؟
سپاس.
راستی کلاس های چه زمانی شروع میشه.

علی علیه السلام فرمود: «مَنْ تَواضَعَ لِلْمُتَعَلِّمینَ وَذَلَّ لِلْعُلَماءِ سادَ بِعِلْمِهِ؛ هر معلمی که بر شاگردانش تواضع و فروتنی کند و در برابر دانشمندان خود را کوچک و پایین دست به حساب آورد، با دانش خود به آقایی می رسد.»

درود

همانطور که تاکید کردم ارزان ترین مولتی‌متر کافیه
بهیچ عنوان از مولتمیتر دیجیتال استفاده نکنید که بدلایل زیر عوارض زیادی داره. ( مگر برای خارج از تعمیرات صوتی تصویری و خانگی که کالیبره کردن ولتاژ و جریان ضروری باشه و لذا برای امور صوتی تصویری و خانگی و امثالم کاربردی ندارد )

۱_ بزرگترین عیب دیجیتال تاخیر زیاد بدلیل نیاز به پردازش است که خسارات تعمیر را بشدت افزایش میده
اما نه تنها سرعت نمایش بلکه نحوه سرعت و شتاب عقربه آنالوگ در ابتدای حرکت هم گویای وضعیت ولتاژ و جریانه و لذا درحالیکه با یک دست آماده قطع کردن برق هستید بمحض مشاهده حرکت شتابان و غیرعادی عقربه و قبل از آنکه به مقدار نهایی برسه متوجه شرایط غیر عادی شده آید و برق را قطع کرده و به جستجو می‌پردازید و لذا نقش ارزنده ای در کاهش خسارت داره.

۲- مولتی‌متر آنالوگ در فرکانس پایین شبیه اسیلوسکوپ تغییرات ولتاژ را قابل مشاهده می‌کنه ،
مثلاً اگه ولتاژ از ۵ ولت بسمت ۱۶ ولت حرکت می‌کنه و برمیگرده در آنالوگ بوضوخ قابل مشاهده و در دیجیتال نه تنها قابل تشخیص نیست بلکه موجب اختلال عملکرد آن میشه و قس علیهذا.

۳- آنالوگ ارزان قیمت بدلایلی که خارج از حوصله است قابلیت های فوق را بیشتر از انواع گران قیمت داره و لذا بهاء ناچیز آنها هم مزیت ارزنده ای است.

هرچند مزایای آنالوگ بشماره نمی آید و بسیار زیاد است اما همین موارد نیز برای انتخاب قطعی آنالوگ کافی است.

برای آغاز دوره ازانجاکه تعداد متقاضیان نقش اصلی را در تعیین هزینه و نازل شدن مبلغ ثبت نام اولین دوره ایفا می‌کنه لذا با توجه به استقبالی که باشدت گذشته ادامه داره بنفع شماست که دیرتر ولی با هزینه کمتر و با کیفیت بالاتری شروع بشه و البته سقفی منظور شده بطوریکه اگه استقبال متوقف نشه قرار شده نهایتا حدود ۲ ماه آینده برگزار بشه .
ضمنا امکانات مورد نیاز آموزش مجازی داستانی است و برای تهیه بخشی از لوازم زمان قابل توجهی صرف شده ، لوازمی که هرگز تصور نمی‌کردم برای تهیه فیلم آموزشی لازم باشه .

البته مسئولین محترم عالی با اصرار و وعده های من فقط دوره اول بمنظور قطعی شدن این دوره آموزشی ، شیوه تعیین هزینه ثبت نام را پذیرفتند اما پس از آغاز دوره ، با توجه به زیان ها و بدهیهایی که در نهایت ایثار و سخاوت تقبل فرمودند و جبران آنها در دوره های آتی مقرر شده لذا متناسب با شرایط ، هزینه معقول و متعارفی جهت ثبت نام دوره های بعد مقرر میفرمایند که بسیار بالاتر از هزینه اولین دوره خواهد بود.

سپاس

آخرین ویرایش:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
بنابرین مولتیمتر گرانقیمت ثمری نداره و لذا سعی کنید ۲ یا ۳ مولتیمتر بسیار ارزان اما مشابه تهیه کنید . ( استوک ۵ هزار تومنی هم خوبه )
با سلام خدمت استاد عزیز
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان
استاد مولتی متر آنالوگ ارزون قیمت کجا میتونم پیدا کنم؟
امروز رفتم بازار ابزار الکترونیک و همچنین قسمت تعمیراتی ها توی شهر
مشهد، چند مدل آنالوگ نو داشتن که از 90 هزار تومن بود تا 130 تومن و 250 تومن و مدلهای گرونتر. یه مدل کوچیک چینی هم داشتن ( به اسم گیلسان) که 45 تومن بود. فعلاً نگرفتم گفتم اول باهاتون مشورت کنم بعد.
از تعمیراتی ها سراغ مدلهای قدیمی و استوک رو گرفتم جایی رو معرفی نکردن. البته این رو هم بگم که فعلاً چند روزی در شهر مشهد هستم.
ممنون میشم آدرس این 5 هزار تومنی هایی که فرمودین رو محبت کنین:11677:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام خدمت استاد عزیز
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان
استاد مولتی متر آنالوگ ارزون قیمت کجا میتونم پیدا کنم؟
امروز رفتم بازار ابزار الکترونیک و همچنین قسمت تعمیراتی ها توی شهر
مشهد، چند مدل آنالوگ نو داشتن که از 90 هزار تومن بود تا 130 تومن و 250 تومن و مدلهای گرونتر. یه مدل کوچیک چینی هم داشتن ( به اسم گیلسان) که 45 تومن بود. فعلاً نگرفتم گفتم اول باهاتون مشورت کنم بعد.
از تعمیراتی ها سراغ مدلهای قدیمی و استوک رو گرفتم جایی رو معرفی نکردن. البته این رو هم بگم که فعلاً چند روزی در شهر مشهد هستم.
ممنون میشم آدرس این 5 هزار تومنی هایی که فرمودین رو محبت کنین:11677:

درود

من از محل مورد نظر در تهران مطلعم و فقط یکباربرای چند ساعت در عمرم مشهد بودم و از اونجا خبر ندارم ولی مطمئنم اونجا اماکن بهتر و بیشتری داره
همه شهرها شبیه جمعه بازار دارن
درغیراینصورت سمساری ها و تعمیرگاه ها مراجعه کن خصوصا تعمیرگاه غیر صوتی و تصویری مانند خانگی و سیم پیچ ها و امثالم که نمیتونن مولتیمتر تعمیر کنن و حتما چند تا اوراقی دارن که اتفاقا خیلی بهتر از تولیدات اخیر است.
صوتی و تصویری ها هم مولتیمتر خراب داران ولی احتمالش کمتر از تعمیرگاه های فوق هست چون میتونن تعمیرش کنن

سپاس

آخرین ویرایش:

sajadahmadir

کاربر
2019-01-18
122
218
41
امیدیه
سلام استاد غزال عزیز
بنده با ابتدائیات الکترونیک آشنا هستم و تحصیلات کارشناسی الکترونیک دارم و تقریبا ۷ ساله که تعمیر میکنم ولی تعمیرات تلویزیون رو یکسال بیشتر نیست که شروع کردم...
من بشدت دنبال یه کلاس آموزشی هستم که ایرادات رایج انواع برندهای ال ایدی و السیدی یا حتی پلاسما رو عنوان کنه و راه حلش رو هم بیان کنه...
آیا این کلاسها این قابلیت رو دارند؟؟
بعنوان مثال ال ایدی سونی مشکل نگاتیو داره و این با سوختن مقاومتهای فیوزی روی مین برد رخ میده و راه حلش شورت کردن اونهاست...آیا توی این دوره از این دست اطلاعات کلیدی در اختیار ما قرار میگیره؟؟
با تشکر از کوچک نوازی شما استاد عزیز

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا