آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: ساخت کوره القایی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
خدمت شما
ولتاژ 39 ولت
امپر بی باری 0/11
امپر زیر بار 0/46

ولتاز کوره رو با یک خازن و دیود همانطور که فرمودید تست شد 39 ولت با اهم متر
18 دور سیم 4 لا
پتانسیومتر را در اخرین رنج قرار دادم
در ضمن با کوچک کردن قطر کوره و افزایش قطر سیم رابط گرما خیلی بیشتر شد اما ذوب نشد و هنوز الومینیوم را فقط کمی داغ میکند
با تشکر

درود

عزیزم توجه نکردی
اساسا کوچکترین حرارتی در آلومینیوم تولید نمیشه و الذا همون مقداری که تصور میکنی آلومینیم داغ شده هم اشتباه میکنی
حرارت در این کوره فقط در فلزات مغناطیس پذیر مانند آهن و فولاد تولید میشه .

ضمنا جریان بدلایلی که عرض کردم خیلی خیلی کمه و باید مواردی که عرض کردم اجرا کنی
باید جریان ورودی خیلی بیشتر بشه تا کولاک کنه

ضمنا تعداد دور سیمی که دور هسته پیچیدی گزارش نکردی
سوالات را مدام تکرار میکنم

سپاس
attachment.php

آخرین ویرایش:

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
درود
عرض کردم خدمت شما 2 دور سیم را دور ترانس سویئیچینگ پیچیدم که ولتاز کوره ما 38 ولت شد که اگر دور سیم پیچ را بالا ببرم ولتاژ در هر دور بیشتر حدود 20 ولت افزایش پیدا میکنه که امر باعث داغ شدن سیم پیچ گوره میشود
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
درود
عرض کردم خدمت شما 2 دور سیم را دور ترانس سویئیچینگ پیچیدم که ولتاز کوره ما 38 ولت شد که اگر دور سیم پیچ را بالا ببرم ولتاژ در هر دور بیشتر حدود 20 ولت افزایش پیدا میکنه که امر باعث داغ شدن سیم پیچ گوره میشود
با تشکر

درود

عزیزم داغ شدن سیم پیچ کوره علامت بدی نیست باید با مواردی که عرض کردم مانع از تولید حرارت سیم پیچ بشی ولی شما میخوای با روش خودت و لذا با کم کردن جریان حلش کنی که بهتر از اون اینه که دستگاه را خاموش کنی که سیم پیچ کاملا سرد بشه ولی با این شیوه ها نتیجه ای حاصل نمیشه و باید از روش علمی و اصولی استفاده کنی

اتفاقا روش هایی که عرض کردم بمنظور افزایش جریان و کاهش حرارت سیم پیچ بوده .
ضمنا دو دور را در پست های قبلی ندیدم یا متوجه نشدم
با دو دور که دور هسته پیچیدی میتونی ضخامت سیم هسته و کوره یا تعداد سیم ها را دو برابر کنی و بجای 18 دور کوره 10 دور یا کمتر بپیچی
ضمنا سیم باید داخل ماکارونی نسوز باشه که بموجب حرارت بهم متصل نشه

سپاس

آخرین ویرایش:

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
استاد گرامی شما امر بفرما ما در خدمتیم
تمام کارها و گزارشاتی که فرمودید انجام شد مرحله بعد را بفرمایید سر وپا گوشیم
اما در مورد اینکه فرمودید از کابل جوشکاری جهت سیم حامل استفاده کنم امکان نداره چون داخل هسته ترانس سویچ جا نمیشه و نمیتوان اون رو پیچید
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام

ضمن خسته نباشید دوست و استاد گرامی غزال

دوست عزیز ali_tala شما ترانس سوئیچینگ که میگویی دو دور پیچیدی و مدار و خود ترانس و طریقه اتصال به منبع تغذیه عکسی نگذاشتی که استاد بتواند کمکت کند
بهتر است عکسهای با کیفیت از آنها قرار بدهی تا راحت تر راهنمایی شوی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
استاد گرامی شما امر بفرما ما در خدمتیم
تمام کارها و گزارشاتی که فرمودید انجام شد مرحله بعد را بفرمایید سر وپا گوشیم
اما در مورد اینکه فرمودید از کابل جوشکاری جهت سیم حامل استفاده کنم امکان نداره چون داخل هسته ترانس سویچ جا نمیشه و نمیتوان اون رو پیچید
ممنون

درود

سیم رابط ، سیمی است که از دستگاه به کوره متصل میشه نه سیم ترانس و نه سیم کوره

ولی تا حد امکان از تعداد سیم بیشتری در هسته و کوره استفاده کن
در مورد آلومینیوم پاسخ ندادی
در بقیه موارد هم ممکن نیست توصیه منو اجرا کرده باشی و نتیجه قابل گزارشی نداشته باشی

بنظر میرسه اگر مواردی را اجرا کنی تمایلی نداری از نتایج حاصله مطلعم کنی
و لذا فقط فرمودی تمام کارها و گزارشاتی که فرمودید انجام شد مرحله بعد را بفرمایید سر وپا گوشیم
ولی با این شیوه که از نتیجه توصیه های قبلی مطلعم نشم چطور به تکمیل و اصلاح نواقص احتمالی بپردازم

آیا خودم نواقص را تخیل کنم و برای رفع مشکل تخیلی توصیه کنم

عزیزم چرا برای گزارش نیاز به بازجویی و تکرار مکرر سوال داری ؟
قدری انصاف را رعایت کن و قطره چکانی گزارش نکن و گرنه قادر به ادامه نیستم

بقیه فردا

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
باسلام

ضمن خسته نباشید دوست و استاد گرامی غزال

دوست عزیز ali_tala شما ترانس سوئیچینگ که میگویی دو دور پیچیدی و مدار و خود ترانس و طریقه اتصال به منبع تغذیه عکسی نگذاشتی که استاد بتواند کمکت کند
بهتر است عکسهای با کیفیت از آنها قرار بدهی تا راحت تر راهنمایی شوی

با سلام خدمت شما دوست گرامی بابت توجه شما ممنونم تمام مواردی که فرمودی در پست های قبل تصاویرش هست در صفحه قبل کاملا واضحه میتونید استفاده کنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
درود

سیم رابط ، سیمی است که از دستگاه به کوره متصل میشه نه سیم ترانس و نه سیم کوره

ولی تا حد امکان از تعداد سیم بیشتری در هسته و کوره استفاده کن
در مورد آلومینیوم پاسخ ندادی
در بقیه موارد هم ممکن نیست توصیه منو اجرا کرده باشی و نتیجه قابل گزارشی نداشته باشی

بنظر میرسه اگر مواردی را اجرا کنی تمایلی نداری از نتایج حاصله مطلعم کنی
و لذا فقط فرمودی تمام کارها و گزارشاتی که فرمودید انجام شد مرحله بعد را بفرمایید سر وپا گوشیم
ولی با این شیوه که از نتیجه توصیه های قبلی مطلعم نشم چطور به تکمیل و اصلاح نواقص احتمالی بپردازم

آیا خودم نواقص را تخیل کنم و برای رفع مشکل تخیلی توصیه کنم

عزیزم چرا برای گزارش نیاز به بازجویی و تکرار مکرر سوال داری ؟
قدری انصاف را رعایت کن و قطره چکانی گزارش نکن و گرنه قادر به ادامه نیستم

با سلام
لطفا قصاص قبل از جنایت نفرمایید بنده همواره شرمنده و سپاسگزار کمکهای شما هستم اما به جهت روشن شدن تاپیک عرض میکنم

1:منظورتون در مورد الومینیوم پاسخ ندادید چیه ؟ اصلا شما چنین سوالی از بنده نکردید!!! پست های قبل را بررسی فرمایید.
2: بنده در ترانس سویئچینگ از سیم 2.5 م م استفاده کردم و فقط حدود 20 سانت سیم رابط احتیاج هست ایا این 20 سانت طول رابط کمکی میکنه که سیم 10 م م استفاده کنم ؟

3:در ضمن تمام توصیه های شما انجام شده و خدمت شما گزارش کردم . و دوباره خدمت شما ( امپر مصرفی در بی باری 0.11 } و ( امپر مصرفی در بار 0.46 } و
{ولتاژ درکوره 39 ولت} و {تعداد سیم پیچ ترانس سویچ 2 دور سیم 2.5 م م} + {تعداد سیم پیچ کوره 18 دور سیم 4لا 0.33 م م } + { قطر کوره حدود 2 س م} + { در مرحله بعد قطر کوره به 1 س م کاهش یافت و تداد دور سیم پیچ هم 40دور شد نتیجه =سرعت سرخ شدن بالا رفت} + {در تمام مراحل ولوم دستگاه بر روی اخرین رنج بود و با کم کردن ولوم فقط کمی از مقدار حرارت کم میشد}
تمام کارها و گزارشات همین بود که در پست های قبلی هم موجوده و اینجا جمع شدن واسه دست بوسی از شما و اگر چیزی رو جا انداختم بفرمایید تا تقدیم نماییم.

در صورتیکه برای ادامه تمایلی ندارید درک میکنم و از شما کمال تشکر را دارم که تا این حد به بنده و دیگر کاربران سایت لطف داشته و یاری میرسانید با تشکر از زحمات جناب عالی

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
با سلام
لطفا قصاص قبل از جنایت نفرمایید بنده همواره شرمنده و سپاسگزار کمکهای شما هستم اما به جهت روشن شدن تاپیک عرض میکنم

1:منظورتون در مورد الومینیوم پاسخ ندادید چیه ؟ اصلا شما چنین سوالی از بنده نکردید!!! پست های قبل را بررسی فرمایید.
2: بنده در ترانس سویئچینگ از سیم 2.5 م م استفاده کردم و فقط حدود 20 سانت سیم رابط احتیاج هست ایا این 20 سانت طول رابط کمکی میکنه که سیم 10 م م استفاده کنم ؟

3:در ضمن تمام توصیه های شما انجام شده و خدمت شما گزارش کردم . و دوباره خدمت شما ( امپر مصرفی در بی باری 0.11 } و ( امپر مصرفی در بار 0.46 } و
{ولتاژ درکوره 39 ولت} و {تعداد سیم پیچ ترانس سویچ 2 دور سیم 2.5 م م} + {تعداد سیم پیچ کوره 18 دور سیم 4لا 0.33 م م } + { قطر کوره حدود 2 س م} + { در مرحله بعد قطر کوره به 1 س م کاهش یافت و تداد دور سیم پیچ هم 40دور شد نتیجه =سرعت سرخ شدن بالا رفت} + {در تمام مراحل ولوم دستگاه بر روی اخرین رنج بود و با کم کردن ولوم فقط کمی از مقدار حرارت کم میشد}
تمام کارها و گزارشات همین بود که در پست های قبلی هم موجوده و اینجا جمع شدن واسه دست بوسی از شما و اگر چیزی رو جا انداختم بفرمایید تا تقدیم نماییم.

در صورتیکه برای ادامه تمایلی ندارید درک میکنم و از شما کمال تشکر را دارم که تا این حد به بنده و دیگر کاربران سایت لطف داشته و یاری میرسانید با تشکر از زحمات جناب عالی

درود

عزیزم موارد تازه ای گزارش کردی لذا حالا حرفی برای گفتن دارم

اولا با توجه به توقع شما از گرم آلومینیوم در پست 41 عرض کردم:

اساسا کوچکترین حرارتی در آلومینیوم تولید نمیشه و لذا همون مقداری که تصور میکنی آلومینیم داغ شده هم اشتباه میکنی
حرارت در این کوره فقط در فلزات مغناطیس پذیر مانند آهن و فولاد تولید میشه .

اما در این خصوص پاسخی ندادی البته درسته که بصورت سوالی مطرح نکردم ولی باید از عملکرد و نواقص عملیات و نتایج توصیه ها مطلع بشم

در پست اخیر فرمودی

قطر کوره به 1 س م کاهش یافت و تداد دور سیم پیچ هم 40دور شد نتیجه =سرعت سرخ شدن بالا رفت

اما من نگفتم تعداد دور کوره را زیاد کن بلکه اتفاقا گفتم تعداد دور کوره را کم کن
ولی فقط گزارش کردی ذوب نشد
لذا من با این جمله که ذوب نشد چطور بفهمم اشتباها تعداد دور را زیاد کردی ؟

عرض کردم حداقل تعداد سیم 030 باید 10 رشته یا بیشتر باشه ولی با گزارش اخیر فهمیدم همون 4 رشته است

فرمودی :

ایا این 20 سانت طول رابط کمکی میکنه که سیم 10 م م استفاده کنم ؟

یعنی تشخیص دادی اجرای این قسمت از توصیه من مهم نیست و لذا انجام ندادی و گزارش هم نکرده بودی .

فرمودی

تمام کارها و گزارشات همین بود که در پست های قبلی هم موجوده

اما اینطور نیست و موارد تازه ای گزارش کردی .

اگر با قطر جدید کوره ، تعداد دور را همان 18 دور یا کمتر بود و تعداد سیم را زیاد میکردی و از رابط ضخیم تری استفاده میکردی ، میتونستی بگی اجرا کردم و نشد

ولی خواستی تعداد سیم را برخلاف توصیه من زیاد نکنی و لذا خواستی با روش خودت حرارت سیم پیچ را کم کنی که تعداد دور را اشتباها زیاد کردی و لذا عمده توصیه ها را بصورت وارونه عمل کردی

با وجود اینهمه بی توجهی به توصیه ها فرمودی :

در ضمن تمام توصیه های شما انجام شده

درحالیکه عمده توصیه ها را انجام ندادی

عزیزم تا زمانیکه نفهمونی چکار کردی قادر به اظهار نظر صحیح نیستم لذا بدون خلاصه نویسی و بسیار شفاف و روشن گزارش کن تا زودتر نتیجه بگیری

سپاس

آخرین ویرایش:

ali_tala

کاربر
2008-06-19
64
149
درود
بنا به دستورات شما اینگونه انجام شد که
1 : سیم دور ترانس سوئیچ 2دور سیم 2.5 م م که ولتاژ همان 39 ولت است
2: سیم رابط = سیم 10 م م
3: سیم پیچ هسته = 20 دور سیم 10لایه 0.30 با قطر هسته 1 سانت
نتیجه = سرعت داغ شدن فلز تغییر چشم گیری نکرده و سیم پیچ کوره به سرعت داغ میکند {حتی زمانی هم که قطعه فلز در داخل هسته قرار ندارد کاملا داغ میشود به حدی که امکان دست زدن به ان وجود ندارد } در ضمن با این شرایط دستگاه صدای صوت میدهد که فکر میکنم مربوط به خازن های ورودی دستگاه است
فکر کنم کامل بود اگر سوالی بود در خدمتم

با تشکر #$V686

بالا