آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روش ساخت آهنربای الکتریکی

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سلام

عزیزم وقتی آهنربای موصوف چنین قدرتی داره میتونی یک پین دیگه ( هرچه کوتاه تر بهتر ) به آهنربا بچسبونی و به پین اصلی نزدیک کنی

و میتونی هر تعداد آهنربای دیگه اضافه کنی که قدرتش چند برابر بشه

اگر بازم کافی نبود بفرمایید تا راه دیگری پیشنهاد کنم
کاش میدونستم اصطکاک و نیروی مورد نیازش چقدره

در فیلم ملاحظه میکنید همین آهنربای فسقلی چه قدرتی داره و بعیده جوابگو نباشه

ضمنا سوال شخصی دارم که چرا استفاده از دیگر ابزار مانند پنس مورد تنفر جملگی تعمیرکاران پرینتر است؟

سپاس

با پنس که اصلا نمیشه این پین رو در آورد... من با نوک تیر کاتر رو پین رو بالا پایین می کنم و کارتریج رو فشار میدم که فشار پین کمتر شه یه کم که نوک پین توسط کاتر بیرون اومد بعدش با انبردست کوچیک اونو میگیرم و میکشم بیرون . نوک پین هم بیرون باشه نمیشه با پنس اونو گرفت. حساب کنید دیگه چقد اصطکاک داره... آهنربایی باید باشه که اصلا تا وقتی به برق وصله از اون پین به هیچ وجه جدا نشه مث اینکه انگار آهنربا رو به پین جوش دادن اصلا کنده نشه :202:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
دوستان ببخشید این حرف رو تو این تاپیک میزنم... بنده به عنوان یه بدبخت بیچاره که خیلی دوست دارم تعمیرات مادربرد رو یاد بگیرم
تو شهر ما هم همچین چیزی نیست... کسی هم نیس یاد بده میرم مادربرد خراب میخرم باهاش ور میرم یه چیزی دستگیرم بشه .
اونوقت دوتا سوال دارم تو این سایت به این بزرگی با این همه تعمیرکار حرفه ای هیچکس مارو آدم حساب نمیکنه جواب بده... تاپیک جدید هم که نمیتونم بزنم نمیدونم چرا...
به هر تعمیرکاری هم که پیام میدم دستشون درد نکنه جواب نمیدن به آدم...
بخدا ما هم آدمیم دل داریم . اشک آدم رو در میارین بابا یه سوال دارم میخام یاد بگیرم
چی میشه جواب مارو بدید؟؟
کسی از تعمیرکارا هست محض رضای خدا... محض دلسوزی به سوالم جواب بده؟؟ یه سوال درباره مادربرد دارم..
ممنون از همه :11680:

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
با پنس که اصلا نمیشه این پین رو در آورد... من با نوک تیر کاتر رو پین رو بالا پایین می کنم و کارتریج رو فشار میدم که فشار پین کمتر شه یه کم که نوک پین توسط کاتر بیرون اومد بعدش با انبردست کوچیک اونو میگیرم و میکشم بیرون . نوک پین هم بیرون باشه نمیشه با پنس اونو گرفت. حساب کنید دیگه چقد اصطکاک داره... آهنربایی باید باشه که اصلا تا وقتی به برق وصله از اون پین به هیچ وجه جدا نشه مث اینکه انگار آهنربا رو به پین جوش دادن اصلا کنده نشه :202:
روش 1- باید سیم شارلاکدار دور میله آهنی با سعی و خطا به تعداد دور متناسب با قطر سیم بپیچی جوری که میله فلزی به پین برسه

هرچه قطر سیم بیشتر باشه بهتره

روش 2 - یک ترانس بزرگ سالم 220 ولت ( اندازه یک وجب و البته بزرگتر بهتر ) تهیه کن و هسته را باز کن و فقط E ها را جا بزن و I ها را کنار بگذار
حالا پین اوراقی را در وسط سیم پیچ روی E بچسبان ( یا جوش بده )

حالا سیم پیچ را به 110 ولت متناوب متصل کن ببینم درنمیاره

اگر متوجه نشدی پین یدکی را کجا بچسبونی
بعد از اینکه به 110 ولت متصل کردی یک فلز اطراف ترانس آزمایش کن خودت می بینی کجا آهنربای بسیار قوی و لرزانی داره و بعد هونجا بچسبون

ضمنا هر سوالی داری مطرح کن و هر جا رو متوجه نشدی بگو
همه ما تقریبا یکی هستیم و تفاوت اطلاعاتمون خیلی ناچیزه اینقدر نگو خنگم

سپاس

آخرین ویرایش:

mort_azad

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-08-04
294
1,114
داداش گلم پنس و کاتر و دم باریک و اینا رو بیخیال یه سیم چین کوچیک (کوچکترین که تو بازار پیدا میشه ) بخر یه بار امتحان کن من روزانه حداقل بیست سی تا شارژ کارتریج دارم اونم با همون یه دونه سیم چین کوچیک

reza vir

کاربر
2011-12-27
21
47
با سیم چین و با دم باریک میشه خارجش کرد، ولی اگر بشه یه آهنربای قوی ساخت که کار تمیزتر انجام میشه و قسمت پلاستیکی درپوش کاتریج هیچ تغییری نمیکنه.

دوست عزیز انبرهایی هستن به اسم پین یا خار بازکن که بدونه صدمه زدن این کار رو انجام میدن .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
دوستان ببخشید این حرف رو تو این تاپیک میزنم... بنده به عنوان یه بدبخت بیچاره که خیلی دوست دارم تعمیرات مادربرد رو یاد بگیرم
تو شهر ما هم همچین چیزی نیست... کسی هم نیس یاد بده میرم مادربرد خراب میخرم باهاش ور میرم یه چیزی دستگیرم بشه .
اونوقت دوتا سوال دارم تو این سایت به این بزرگی با این همه تعمیرکار حرفه ای هیچکس مارو آدم حساب نمیکنه جواب بده... تاپیک جدید هم که نمیتونم بزنم نمیدونم چرا...
به هر تعمیرکاری هم که پیام میدم دستشون درد نکنه جواب نمیدن به آدم...
بخدا ما هم آدمیم دل داریم . اشک آدم رو در میارین بابا یه سوال دارم میخام یاد بگیرم
چی میشه جواب مارو بدید؟؟
کسی از تعمیرکارا هست محض رضای خدا... محض دلسوزی به سوالم جواب بده؟؟ یه سوال درباره مادربرد دارم..
ممنون از همه :11680:

با سلام :
ظاهرا بحث در مورد اهنربای قوی میباشد .
عزیزم یک پیشنهاد ساده براتون دارم >> شما یک هارد خراب را باز کنید و در داخل هارد پایه هد اهنربایی هست که حجمش کوچک !!! اما قدرتی مغناطیسی قوی حتی بیشتر از اهنربای بلندگوی 50 واتی اما با حجم کوچک ارزش تست داره یک بار امتحانش کن .
موفق باشید .

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
ضبط صوت های قدیمی کاست دار که کاستشون اتومات باشه و دیجیتال رو یکی بردارید اون قسمت کاستش رو در بیارید، یک سیم پیچ دور بالا روی یک استوانه پلاستیکی داره که داخلش هم یک میله باریک استیل هست، اونو خیلی راحت بکنید و دو سر اون 10ولت با 4 آمپر بدید. حالا اون میله اگر فقط لبه اش داخل این استوانهی سیم پیچ باشه با قدرت و سرعت زیاد میله رو میکشه داخل. و لتاژ رو تا 30 ولت هم میتونید ببرید بالا که خیلی قوی میش آهنزبا اما فقط برای چند لحظه !!چون تا 10 بشمری سیم پیچ ذوب میشه!!:sneakiness:. در ضمن یک کفچین ریز بگیر با همون میتونی راحت اون پین رو بکشی بیرن اما کفچینت با این کاربرد زیاد عمر نداره.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا