آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روش ساخت آهنربای الکتریکی

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
جنس اطراف و جایگاه پین از پلاستیک هست.
من استوانه مرکزی بلندگو رو به پین زدم، اما وقتی که میخوام پین رو از جاش خارج کنم،رها میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
با تشکر از جناب نصوحی و استاد غزال
استاد غزال یه سوال پیش میاد
این پین باید با کمی فشار جا بره و با کمی زور اوردن خارج بشه
اگه اهن ربا به قدری قوی باشه که بتونه پین را خارج کنه پس ممکنه به قسمتهای فلزی دیگه و مگتنت که خودش هم مغناطیسی هست اسیب برسونه

سلام

من اطلاعاتی درخصوص پرینتر ندارم و فقط گاهی مشکلات پرینتر خودم را رفع میکنم و حرفه ای نیستم لذا نسبت به نحوه کار و خسارات احتمالی صاحبنظر نیستم

ولی ازآنجا که از سوی همکاران شما پیشنهاد شد لذا بدون توجه و بدون اطلاع از خسارات احتمالی و حواشی قضیه روشی برای هدف مورد نظر تقدیم کردم و تصور نمیکردم پین داخل جایگاه ( بوش پین ) آزاد نیست و کاملا فیته خصوصا که فرمودند پنس قادر به خارج کردن آن است که دراینصورت لقی آن در بوش تداعی میشه

اگر پین و جایگاهش دارای اصطکاک و فیت است باید از آهنربای قویتر و یا از چند آهنربای بهم چسبیده استفاده کرد و خارج کردن را با پیچش آهنربا همراه کنید و کشش مستقیم و بدون چرخش و بدون تقه بدیهی است که اصطکاک را ماکزیمم میکنه

اگر اصطکاک خیلی زیاده باید از سیم پیچ با جریان متناوب استفاده کرد که علاوه بر تولید مغناطیس با تغییر جهت شار ، موجبات لرزش پین و کاهش اصطکاک را هم فراهم کنه

درهرصورت هرچقدر هم اصطکاک داشته باشه با مغناطیس مناسب قابل دستیابی است
شاید جالب باشه از قدرت مغناطیس بدونید که با تفنگ مغناطیسی برخی از دستگاههای نظامی و فضایی به خارج از جو پرتاب میشه و سپس با نیروی ناچیزی به محل مورد هدف هدایت میشه

و با نیروی مغناطیسی ، اولا قطار را با فاصله ای از ریل نگهمیدارند تا اصطکاک و تنش را مینیمم و بسیار ناچیز سازند و ثانیا با همان نیروی مغناطیسی موجبات حرکت قطار را با سرعت حیرت انگیزی فراهم کنند یعنی در واقع جز در زمان توقف و سکون هیچگونه تماسی بین قطار و ریل وجود نداره

سپاس

آخرین ویرایش:

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
دوستان من یه کم خنگ میزنم. البته یه کم که نه زیاد تر یه کم
اگه ممکنه زیر دیپلم توضیح بدید چیجوری درست کنم این آهنربا رو؟
واسم فرقی نمیکنه که به جای دیگه کارتریج آسیب میزنه یا نه فقط یه راهی باشه اون پین در بیاد ... همین و بس
ممنون میشم دوستان که وارد هستن زیر دیپلم مرحله به مرحله واسم توضیح بدن. تشکر و سپاس فراوان

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
دوستان من یه کم خنگ میزنم. البته یه کم که نه زیاد تر یه کم
اگه ممکنه زیر دیپلم توضیح بدید چیجوری درست کنم این آهنربا رو؟
واسم فرقی نمیکنه که به جای دیگه کارتریج آسیب میزنه یا نه فقط یه راهی باشه اون پین در بیاد ... همین و بس
ممنون میشم دوستان که وارد هستن زیر دیپلم مرحله به مرحله واسم توضیح بدن. تشکر و سپاس فراوان

سلام

در تصویر اول آهنربایی که دم دست داشتم می بینید که دو آهنربای مکروفر است که بهم چسبانده ام ( البته چسب نمیخواد خودش بهم میچسبه ) تقریبا معادل آهنربای بلندگوی 50 واته

و در تصویر دوم می بینید که براحتی انبر قفلی را نگهداشته

و در فبلم کوتاه پیوست قدرت این آهنربای مکروفر را بهتر می بینید
بابت کیفیت نازل فیلم عذرخواهی میکنم ولی ارزیابی لازم را میسر میکند

اگر قدرتش کافی نیست چند آهنربای دیگر مکروفر (اوراقی ) بهش اضافه کنید یعنی بهم بچسبانید

اگه بازم راضی کننده نبود بفرمایید تا بسادگی آهنربای الکتریکی بسازیم

DSC01109.JPG.......... DSC01107.JPG

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با سپاس فراوان
خب این چه کاربردی برای ساختن آهنربا الکترونیکی برای کشیدن اون پین داره؟؟ این آهنربا که نمیتونه پین رو بیرون بکشه آخه

• Like
سئوال اینجاست مگر کارخانه سازنده یک همچین ابر ابزاری رو داره که شما هم میخواهید.با یک دم باریک ظریف اونو خارج کن .مطمئن باش پین خارج میشه آسمون هم به زمین نمیرسه.:couple_inlove:

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سئوال اینجاست مگر کارخانه سازنده یک همچین ابر ابزاری رو داره که شما هم میخواهید.با یک دم باریک ظریف اونو خارج کن .مطمئن باش پین خارج میشه آسمون هم به زمین نمیرسه.:couple_inlove:

حرف شما کاملا متین ولی خب آرزو بر جوانان عیب نیست... به هر حال ما تلاش میکنیم و به نتیجه هم خواهیم رسید :iran:::87000000:

• Like
بابا یک مفتول آهنی داد.عمو مقداری سیم لاکی داد.برادر سیمها را دور مفتول پیچید. ادیسون آمریکائی بود. الکساندر ولتا و آندره آمپر با کمک دوستشان جورج سیمون اهم قوانین را نوشتند.جریان از سیم پیچ عبور کرد.مفتول ما آهنربائی شد.امااااااااا . پین ما اینطوری خارج نمیشود که نمیشود.آچار کوچک اول -دمباریک ظریف دوم.
نمره شما 20
دوست عزیز این پست فقط جنبه شوخی داشت.امیدوارم که ناراحت نشوید
:couple_inlove:

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
بابا یک مفتول آهنی داد.عمو مقداری سیم لاکی داد.برادر سیمها را دور مفتول پیچید. ادیسون آمریکائی بود. الکساندر ولتا و آندره آمپر با کمک دوستشان جورج سیمون اهم قوانین را نوشتند.جریان از سیم پیچ عبور کرد.مفتول ما آهنربائی شد.امااااااااا . پین ما اینطوری خارج نمیشود که نمیشود.آچار کوچک اول -دمباریک ظریف دوم.
نمره شما 20
دوست عزیز این پست فقط جنبه شوخی داشت.امیدوارم که ناراحت نشوید
:couple_inlove:

:sick: بنده میگم خنگ خدایی ام اونوقت شما اینجوری میگی؟؟ خب به ما دقیقن بفهمون چیجوری درستش کنم این آهنربا رو ؟؟؟
:112:

سپاس ... :;:

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
با سپاس فراوان
خب این چه کاربردی برای ساختن آهنربا الکترونیکی برای کشیدن اون پین داره؟؟ این آهنربا که نمیتونه پین رو بیرون بکشه آخه

سلام

عزیزم وقتی آهنربای موصوف چنین قدرتی داره میتونی یک پین دیگه ( هرچه کوتاه تر بهتر ) به آهنربا بچسبونی و به پین اصلی نزدیک کنی

و میتونی هر تعداد آهنربای دیگه اضافه کنی که قدرتش چند برابر بشه

اگر بازم کافی نبود بفرمایید تا راه دیگری پیشنهاد کنم
کاش میدونستم اصطکاک و نیروی مورد نیازش چقدره

در فیلم ملاحظه میکنید همین آهنربای فسقلی چه قدرتی داره و انبر قفلی را از نقطه باریک و کوچکی گرفته و با نیروی مضاعف گریز از مرکز و غیره ناشی از چرخش هم جدا نمیشه لذا بعیده جوابگو نباشه
اگر جوابگو نبود قول میدم آهنربایی پیشنهاد کنم که کل پرینتر را بلند کنه . خوبه

ضمنا سوال شخصی دارم که چرا استفاده از دیگر ابزار مانند پنس مورد تنفر جملگی تعمیرکاران پرینتر است؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا