آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روش ساخت آهنربای الکتریکی

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
منم با فرمایش استاد غزال موافقم
............................
اگه بشه با آهن ربا خارجش کرد تمیز تر میشه
خصوصا وقتی پین رفته باشه داخل دیگه از سیم چین هم کاری ساخته نیست
توی پزشکی چینی اهن ربایی هست
حدود 25 سال پیش من موقع نشستن روی زمین یه سوزن خیاطی که عمودی لای پرز قالی اقتاده بود فرو رفت تو کاسه زانوم و شکست و هیچ جیزی از سوزن هم بیرون نبود که بشه خارجش کرد
بیمارستانی که خیلی هم مجهز نبود به یه اهن ربا سوزن را کشیدند بیرون

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با تشکر از همه دوستان... دقیقن من هم میخام همون پین کارتریج رو در بیارم.... چه آهنربایی بسازیم ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سلام

تصویری واضحی از این پین ارسال فرمایید ببینیم چه جونوریه همه رو گرفتار کرده

سپاس
ضمن تشکر از شما.... تو همین تاپیک در صفحه قبل یک دوست تصویر رو گذاشتن و با فلش نشون دادن که پین کجاست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
ضمن تشکر از شما.... تو همین تاپیک در صفحه قبل یک دوست تصویر رو گذاشتن و با فلش نشون دادن که پین کجاست

سلام

اگه این بخش از دستگاه پیش خود هم بود نمیتونستم پین مورد نظر را ببینم حالا که تصویرشه
تصویر بزرگ و واضحی از پین را میخوام ببینم و تصور نمیکنم در تصویر قبلی برای شما هم بروشنی قابل تشخیص باشه

سپاس

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
اینم تصویر واضح
ابعاد پین:
قطر:3mm
طول:1.5cm
DSC_0160.jpg
DSC_0167.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775

سلام

حالا شد
همون آهنربی بلندگو براحتی حریفشه فقط باید استوانه آهنی را در مرکز اهنربای بلندگو مستقر کنید والبته بشرطی با نیروی کافی جذبش میکنه که جنس جایگاه پین ، آهنربا پذیر نباشه و بعبارتی حاصیت آهنربایی نداشته باشه مثلا از جنس آلیاژ آلمینیوم یا لاک و امثالهم باشه

و در اینصورت بهتره یکی از این پین های اوراقی را حتی المقدور کوتاه کرده و به استوانه مرکز آهنربای بلندگو بچسبانید
یعنی اگر یک پین ضایعاتی مشابه را به مرکز استوانه بلندگو ( 100 وات کافیه ) بچسبانید کار تمومه

یعنی دو استوانه پشت سر هم قرار میگیره بطوریکه استوانه موجود بلندگو در مرکز آهنربا موجب هدایت شار مغناطیسی به استوانه کوچک میشه و استوانه کوچک یا پین اوراقی در انتها قرار میگیره که بتونه داخل سوراخ مربوطه هم بره و به پین مورد نظر بچسبه ( حتی الامکان هرچه پین اوراقی کوتاه تر بشه بهتر )

سپاس

آخرین ویرایش:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
تشکر از راهنمایی تون
اما من با آهنربای بلندگو هم چک کردم.
چون پین خیلی فیت هست، نمیتونه از جاش خارجش کنه و قدرت بیشتری مورد نیاز هست

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
با تشکر از جناب نصوحی و استاد غزال
استاد غزال یه سوال پیش میاد
این پین باید با کمی فشار جا بره و با کمی زور اوردن خارج بشه
اگه اهن ربا به قدری قوی باشه که بتونه پین را خارج کنه پس ممکنه به قسمتهای فلزی دیگه و مگتنت که خودش هم مغناطیسی هست اسیب برسونه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
تشکر از راهنمایی تون
اما من با آهنربای بلندگو هم چک کردم.
چون پین خیلی فیت هست، نمیتونه از جاش خارجش کنه و قدرت بیشتری مورد نیاز هست

سلام

بله با روشی که شما انجام دادید نمیشه زیرا احتمالا میله ای به آهنربا چسباندید و استفاده کردید
اگر اینکارو کردید از بخش ناچیزی از نیروی آهنربا استفاده کرده اید

روشی که عرض کردم شبیه ذره بین عمل میکنه که نور خورشید را متمرکز و موجب اشتعال میشه
و با روش یاد شده نیروی آهنربا در حد امکان در پین متمرکز میشه و حریفشه بطوریکه با بلندگوی 100 وات هم انجام پذیره

آیا آهنربا به جایگاه پین میچسبه ؟ اگر بچسبه با این آهنربا نمیشه و باید فکر دیگری کرد

سپاس

بالا