آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن و سپس خاموش شدن دستگاه جوش برتر 300 امپر

سلام
ولتاژ ها نشانه سلامت دستگاه هستن با این ولتاژ ها دستگاه باید جوش بده
در همین شرایط که ولتاژ irfz ها 13 ولت هست سیم درایور رو لحیم کنید و با تغذیه 24 خارجی دستگاه رو راه اندازی کنید و ولتاژ بین گیت و سورس ماسفت های قدرت رو در حالت dc اندازه گیری کنید اگه سر ماسفت های قدرت هم ولتاژ وجود داره احتمالا مین مشکل نداره
فقط چه کاری انجام دادید که ولتاژ irfz ها از 25 به 13 کاهش پیدا کرد

سلام
کار خاصی نشده فقط ولتاژ 310 ولت و خروجی مافست های قدرت به مدار طبقه پایین سوا شده و در کل برد بالایی بدون هیچ اتصالی به برد پل دیود و برد دیودها با تغذیه 24 ولت خارجی راه اندازی شده است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ولتاژ ببن گیت و سورس ماسفت های قدرت رو اندازه بگیرین روی هر چهار پل ولتاژ یکسان باید باشه اگه ولتاژ تا سر گیت و سورس بود یعنی مین مشکل نداره
فراموش نکنید سیم درایور رو جا بزند با تغذیه 24 خارجی ولتاژ گیری کنید اگه اوکی بود دستگاه رو با 300 ولت راه اندازی کنید فقط فراموش نکنید بدنه ماسفت های قدرت با بدنه اتصال نداشته باشن تست بوق کنید بدنه منظورم هیت سینک هست . اگه با 300 ولت دستگاه سیگنال نداشت می تونه یا از برد ترانس باشه یا از برد درایور برای مشخص شدن ولتاژ گیت و سورس رو اعلام کنید (۲۴ ولت خارجی )

آخرین ویرایش:
سلام شرمنده حسابی دردسر دادم خلاصه ببخشید

فراموش نکنید سیم درایور رو جا بزند با تغذیه 24 خارجی ولتاژ گیری کنید

سیم فوق را وصل کردم و با ولتاژ 24 ولت خارجی راه اندازی کردم

ولتاژ ببن گیت و سورس ماسفت های قدرت رو اندازه بگیرین روی هر چهار پل ولتاژ یکسان باید باشه اگه ولتاژ تا سر گیت و سورس بود یعنی مین مشکل نداره

ولتاژ تمامی مافست ها در هر چهار پل اندازه گیری شد اما اختلاف کمی با هم دارند
چهار تای اول 3.982 ولت
چهار تای دوم 3.940 ولت
چهار تای سوم 3.806 ولت
چهار تای چهارم 4.064 ولت

سوال وقتی 24 ولت خارجی را به برد وصل کردم همزمان میتونم سوکت 310 ولت را هم به برد وصل کنم
تمام اندازه گیری ها بدون وصل کردن 310 ولت و همچنین وصل نکردن خروجی مافستها به برد ترانس می باشد

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام شرمنده حسابی دردسر دادم خلاصه ببخشید

سیم فوق را وصل کردم و با ولتاژ 24 ولت خارجی راه اندازی کردم

ولتاژ تمامی مافست ها در هر چهار پل اندازه گیری شد اما اختلاف کمی با هم دارند
چهار تای اول 3.982 ولت
چهار تای دوم 3.940 ولت
چهار تای سوم 3.806 ولت
چهار تای چهارم 4.064 ولت

سوال وقتی 24 ولت خارجی را به برد وصل کردم همزمان میتونم سوکت 310 ولت را هم به برد وصل کنم
تمام اندازه گیری ها بدون وصل کردن 310 ولت و همچنین وصل نکردن خروجی مافستها به برد ترانس می باشد

سلام
الان با ۳۰۰ ولت و لامپ سری دستگاه رو روشن کنید ببینید خروجی داره همزمان ولتاژ irfz ها رو نسبت به بدنه ۷۸۱۲ اندازه گیری کنید اگه ۱۴ ولت بود خروجی دستگاه رو هم اندازه گیری کنید ولی اگر ۲۵ ولت بود سوکت ترانس رو جدا کنید ببینید ولتاژ irfz ها نرمال میشه یا نه فقط وقتی سوکت ترانس رو خارج می‌کنید مدت زیادی دستگاه روشن نمونه

سلام
ولتاژ 310 ولت را وصل کردم و 24 ولت خارجی را از مدار جدا کردم طبق معمول ولتاژ گیت و سورس مافستها به 0 سعود کرد
همزمان ولتاژ 24 ولت خارجی را هم اضافه کردم حاصلی نشد خروجی هم که خوابیده نمیخواد بیدار بشه
در حالت تست بازر ورودی چهار عدد ترانس های خروجی را تست کردم هیچکدام قطع نبودن وتست دیودهای خروجی هم انجام شد حدودا 194 نشان دادن
این تعمییر حسابی هم حضرات عالی و من را در تنگنا قرار داده
حال من موندم و پاسخ ها و راه حل شما عزیزان

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
دوست عزیز بی راهه نرید من با ولتاژ ۳۰۰ ولت اسمی از ۲۴ خارجی نیاوردم گفتم ولتاژ irfz ها رو در تمام لحظه ها اندازه گیری کنید ایا با خارج کردن سوکت ترانس ولتاژ ای ار آف زد ها برگشت احتمالا ترانس سوخته دارید به پست قبلی رجوع کنید و مراحل را انجام بدید

[QUOTE]الان با ۳۰۰ ولت و لامپ سری دستگاه رو روشن کنید ببینید خروجی داره[/QUOTE]
با لامپ 100 وات سری شد حدودا 10.8 ولت خروجی داره در حداقل و حداکثر ولوم هم عدد ثابته

همزمان ولتاژ irfz ها رو نسبت به بدنه ۷۸۱۲ اندازه گیری کنید

22.15 ولت نمایش داده شد
ولتاژ گیت و سورس ها حدودا 3.2 ولت

ولی اگر ۲۵ ولت بود سوکت ترانس رو جدا کنید ببینید ولتاژ irfz ها نرمال میشه یا نه

با جدا کردن سوکت و با لامپ سری ولتاژ IRFZ ها به 14 ولت رسید

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ترانس ها با هم موازی هستن برای مشخص کردن ترانس سوخته چهار سیم کنار هم و چهار سیم دیگه کنار هم هر بار یک سیم رو خارج کنید تا وقتی ترانس سوخته مشخص بشه مثلاً از چپ شروع کنید سیم اول سیم دوم و سیم سوم و چهارم کفایت می کنه منظورم این هست که نیازی نیست همه ۸ رشته سیم رو خارج کنید فقط چهار سیم کنار هم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
[QUOTE]الان با ۳۰۰ ولت و لامپ سری دستگاه رو روشن کنید ببینید خروجی داره

با لامپ 100 وات سری شد حدودا 10.8 ولت خروجی داره در حداقل و حداکثر ولوم هم عدد ثابته

22.15 ولت نمایش داده شد
ولتاژ گیت و سورس ها حدودا 3.2 ولت

با جدا کردن سوکت و با لامپ سری ولتاژ IRFZ ها به 14 ولت رسید
[/QUOTE]
اگه دیود های خروجی سالم هستن دستگاه ترانس سوزانده که در پست قبلی توضیح دادم چطوری ترانس سوخته رو مشخص کنید با سپاس

به این روش میفرمایید والبته با لامپ سری یا مستقیم تست کنم 1630343164384776574317.jpg

بالا