آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن و سپس خاموش شدن دستگاه جوش برتر 300 امپر

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
عکسها را دوباره دیدم
این جلد مال این دستگاه نبوده و عوض شده
اسم اصلیه دستگاه M.I.C هست که تک ولومه و نمایشگرهای بزرگی داره و LED های پاور و اوسی رو برد نمایشگر نصب شده
به هر حال با مطالبی که بالا گفتم و کمی خلاقیت انشااله بتونی ولوم و نمایشگر را وصل کنی و دستگاه راه بیوفته

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
993
زاهدان
سلام ممنون از راهنمایی و شرمنده ار تاخیر در جواب به علت قطع برق
طبق گفته حضرت عالی ولتاژ مابین منفی رگلاتور 12 ولت و گیت مافست ها را اندازه گرفتم که برای دو عدد 0.652 ولت بود و برای دو عدد دیگر 15.44 ولت می باشد که لوکیشن Q6 که برای دو عدد مافست می باشد 15.44 ولت و لوکیشن Q7 که برای دو عدد مافست بعدی است 0.652 ولت است
دیود های روی برد کلا تست شدن و نیز 4 عدد ترانزیستور اشاره شده نیز روی برد سالم نشان دادن اگر نیاز هست بیرون برد چک کنم
در سیم بندی پنل یک اشتباه داشتم که مثبت رگلاتور 7805 بود که به خروجی رگلاتور 7812 وصل کردم الان روی نمایشگر H-O نمایان شده و دو عدد الیدی قرمز ثابت روشن شده است
یاشا

درود
اگه اشتباه نکنم فرمودید هر دو ال ای دی روی برد ثابت روشن هستن که یکی از آل ای دی ها همون چراغ oc هست که نباید روشن باشه که اگر اینطور باشه احتمالا ماسفت سوزوندی یا دیودهای خروجی سوخته که باید رفع عیب بشه
سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام
طبق گفته دوستان اول مشکل سیگنال دستگاه رو برطرف کنید
برای نصب این مدل نمایشگر ورودی رگلاتور پنج ولت رو از مثبت 12 ولت بگیرید و سیم منفی نمایشگر رو از سوکت دو پین ترموسویچ . حواستون باشه سیم منفی نمایشگر رو به منفی سوکت ترموسویچ وصل نکنید
در واقع باید منفی نمایشگر رو از پین سوکت ترموسویچ که ولتاژ 24 ولت داره بگیرید
نصب کامل این نمایشگر
روی نمایشگر دوتا سوکت هست یکی سه پین و یکی دو پین سوکت دو پین برای تغذیه هست ورودی رگلاتور پنج ولت رو از خروجی رگلاتور دوازده ولت بگیرید و همانطور که بالاتر گفتم منفی نمایشگر به پین 24 ولت سوکت ترموسویچ باید وصل بشه اگه مستقیم به منفی دستگاه وصل کنید روی نمایشگر o-h به نمایش در میاد
سوکت سه پین
ولوم دوبل سه پایه ولوم رو به نمایشگر وصل کنید وسه پایه دیگه روی مین برد برای کنترل امپر یکی از پایه های کناری ولوم از طریق مقاومت دو دو اهم به منفی وصل شده همین پایه ولوم که به منفی وصل شده رو با یک تیکه سیم به پایه کناری ولوم که به نمایشگر وصل شده وصل کنید اگه متوجه نشدید بگین روی کاغذ یا با عکس مشخص کنم یکی از ولوم ها همانطور که دوست عزیز مون فرمودند بیخود هست موفق باشید

آخرین ویرایش:
سلام ممنون از وقت و تجربه های گرانبهایتان که برای بنده اختصاص دادید
همه این چند پاسخ اخیر را چک و اجرایی میکنم و نتیجه را در اسرع وقت اعلان میکنم
باز تشکر از همکاریتان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm
سلام
طبق گفته دوستان اول مشکل سیگنال دستگاه رو برطرف کنید
برای نصب این مدل نمایشگر ورودی رگلاتور پنج ولت رو از مثبت 12 ولت بگیرید و سیم منفی نمایشگر رو از سوکت دو پین ترموسویچ . حواستون باشه سیم منفی نمایشگر رو به منفی سوکت ترموسویچ وصل نکنید
در واقع باید منفی نمایشگر رو از پین سوکت ترموسویچ که ولتاژ 24 ولت داره بگیرید
نصب کامل این نمایشگر
روی نمایشگر دوتا سوکت هست یکی سه پین و یکی دو پین سوکت دو پین برای تغذیه هست ورودی رگلاتور پنج ولت رو از خروجی رگلاتور دوازده ولت بگیرید و همانطور که بالاتر گفتم منفی نمایشگر به پین 24 ولت سوکت ترموسویچ باید وصل بشه اگه مستقیم به منفی دستگاه وصل کنید روی نمایشگر o-h به نمایش در میاد
سوکت سه پین
ولوم دوبل سه پایه ولوم رو به نمایشگر وصل کنید وسه پایه دیگه روی مین برد برای کنترل امپر یکی از پایه های کناری ولوم از طریق مقاومت دو دو اهم به منفی وصل شده همین پایه ولوم که به منفی وصل شده رو با یک تیکه سیم به پایه کناری ولوم که به نمایشگر وصل شده وصل کنید اگه متوجه نشدید بگین روی کاغذ یا با عکس مشخص کنم یکی از ولوم ها همانطور که دوست عزیز مون فرمودند بیخود هست موفق باشید

سلام
طبق فرمایش جنابعالی عمل کردم الان نمایشگر را دارم و همچنین با ولوم امپر دستگاه از 20 الی 295 تغییر پیدا می کند اما خروجی نداریم الیدی پاور هم روشن می شود الیدی خطا هم روشن می باشد شاید هم نکته متن زیر را نگرفتم

سوکت دو پین برای تغذیه هست ورودی رگلاتور پنج ولت رو از خروجی رگلاتور دوازده ولت بگیرید و همانطور که بالاتر گفتم منفی نمایشگر به پین 24 ولت سوکت ترموسویچ باید وصل بشه اگه مستقیم به منفی دستگاه وصل کنید روی نمایشگر o-h به نمایش در میاد

در سوکت دوپین سیم قرمز را به خروجی رگلاتور 7812 وصل کردم سیم سیاه که با یک مقاومت 100 کیلو اهم به پین 12 میکرو مگا 8 وصله
وقتی سیم سیاه را روی ترمینال دو پایه ترمو سویچ وصل می کنم یک بار جهت منفی و بار دیگر جهت مخالف باز هم الیدی خطا خاموش نشد روی برد یک عدد ترمینال جلوی الیدی سبز 5 میل هست با لوکیشن LR و 0 وقتی سیم سیاه مربوطه را به ترمینال LR لحیم میکنم چراغ خطا خاموش می شود اگر اشتباه وصل می کنم لطفا راهنمایی فرمایید

سوال 1 : ایا این ترموسویچ یا فیوز حرارتی در دمای عادی باید وصل باشد یا قطع

سوال 2 : ابا روی برد ایستاده دو عدد الیدی سبز و قرمز 3 میل باید خاموش باشند

سوال 3 : ایا با اتصال پایه 18 برد ایستاده به منفی باید الیدی خطا روشن شود

باز ممنون از همکاری صمیمانه حضرات

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm
درود
اگه اشتباه نکنم فرمودید هر دو ال ای دی روی برد ثابت روشن هستن که یکی از آل ای دی ها همون چراغ oc هست که نباید روشن باشه که اگر اینطور باشه احتمالا ماسفت سوزوندی یا دیودهای خروجی سوخته که باید رفع عیب بشه
سپاس

سلام
با راهنمایی دوست عزیزمان POOMM سیم بندی برد نمایشگر و برد کنترل صورت گرفت که چند مورد سوال داشتم لطفا چک کنید

در مورد تست دیود ها و مافست ها همه روی برد چک شدن همه دیود ها و مافست ها و حتی مقاومت گیت مافستها به مقدار 10 اهم و تست مقاومتهای کم اهم اعداد یک دستی را نمایش دادن و اگر صلاح دانستید بیرون برد چک کنم

با توجه به گزارش صاحب دستگاه هیچ گونه چرقه صدای انفجار و بوی سوختگی از دستگاه نیامده و قطعات فوق از ظاهر اینگونه نشان می دهند
فقط به گفته تعمییر کار قبلی و
خودش یکی از پایه های دو عدد خازن
سرامیکی به مقدار 2.2 میکروفاراد با ولتاژ 400 ولت که موازی هم هستند از مدار جدا شده بود این خازن ها در پشت برد نصب شده اند

اگر در تصاویر پست اول نگاه فرمایید دو عدد خازن 4.7 میکروفاراد 400 ولت به صورت موازی کنار سوکت ورودی 310 ولت هست که از زیر به پایه های این دو خازن وصل شده بودن

اینها را گفتم تا چیز گنگی به جا نماند تا بعد شرمنده زحمات جنابعالی و همکاران عزیز نشوم

شب خوش

سلام
ولتاژ پایه 8 آی سی 3525KA را اندازه بگیر ید. اگر این پایه فاقد ولتاژ 5/4 الی 5 ولت باشد مطمئن باشید این دستگاه پروتکت کرده بدون اینکه چراغ OC روشن شود.
متشکرم

سلام چشم اندازه گیری میکنم واطلاع میدم مولتی متری که در خانه دارم اذیت میکنه فردا چک می کنم ممونون از لطف دوست خوبمان

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام
طبق فرمایش جنابعالی عمل کردم الان نمایشگر را دارم و همچنین با ولوم امپر دستگاه از 20 الی 295 تغییر پیدا می کند اما خروجی نداریم الیدی پاور هم روشن می شود الیدی خطا هم روشن می باشد شاید هم نکته متن زیر را نگرفتم

در سوکت دوپین سیم قرمز را به خروجی رگلاتور 7812 وصل کردم سیم سیاه که با یک مقاومت 100 کیلو اهم به پین 12 میکرو مگا 8 وصله
وقتی سیم سیاه را روی ترمینال دو پایه ترمو سویچ وصل می کنم یک بار جهت منفی و بار دیگر جهت مخالف باز هم الیدی خطا خاموش نشد روی برد یک عدد ترمینال جلوی الیدی سبز 5 میل هست با لوکیشن LR و 0 وقتی سیم سیاه مربوطه را به ترمینال LR لحیم میکنم چراغ خطا خاموش می شود اگر اشتباه وصل می کنم لطفا راهنمایی فرمایید

سوال 1 : ایا این ترموسویچ یا فیوز حرارتی در دمای عادی باید وصل باشد یا قطع

سوال 2 : ابا روی برد ایستاده دو عدد الیدی سبز و قرمز 3 میل باید خاموش باشند

سوال 3 : ایا با اتصال پایه 18 برد ایستاده به منفی باید الیدی خطا روشن شود

باز ممنون از همکاری صمیمانه حضرات

سلام شما الان کاری به نمایشگر نداشته باشید اول سیگنال سر irfz ها رو اوکی کنید بین بدنه رگلاتور 12 ولت و بدنه irfzd ها باید ولتاژ حدود 14 ولت باشه در غیر این صورت دستگاه مشکل داره و باید برطرف شود
نصب نمایشگر هم تأکید کردم که به منفی سوکت ترموسویچ وصل نکنید به پین وصل کنید که نسبت به بدنه رگلاتور 12 ولت 24 ولت داشته باشه منفی از طریق مقاومت صد کیلو اهم به پین 17 مگا8 متصل شده منفی منظورم سیم سیاه که به سوکت دو پین نمایشگر وصل شده

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
در این مدل دستگاه ترموسویچ از نوع کنتاکت باز هست
دوتا ال ای دی روی کنترل برد در بی باری باید خاموش باشن وقتی که عمل جوشکاری انجام میشه خیلی کم نور نورشون نوسان می‌کنه
سوکت برد وسط رو از مین برد جدا کنید
ماسفت ها رو تست دیود کنید بین درین و سورس عدد حدود 450و
گیت و سورس عدد حدود 650 که دیود زنر روی برد درایور هست
وقتی که از سلامت ماسفت ها مطمئن شدید با تغذیه 24 ولت خارجی
دستگاه رو ولتاژ گیری کنید

سلام چشم کارها و نکته های بیان شده را اجرا می کنم این دو روز را با اجازه تان زدیم بیرون روز جمعه کارهای گفته شده را خدمتان عرض میکنم
موفق و پیروز باشید

بالا