آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن و سپس خاموش شدن دستگاه جوش برتر 300 امپر

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ظاهراً برداشت شما این هست که چون ترانس ها به هم راه میدن نشانه سالم بودن هست که کاملا اشتباهه ترانس به این صورت میسوزه که لاک سیم پیچ میسوزه و سیم ها اتصال میکنن در این حالت ترانس جریان کشی داره و برای جلوگیری از سوختن ماسفت ها ct دستور پروتکت رو صادر می‌کنه

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
با سلام
ترانس شماره 4 سوخته با خارج کردن ترمینال مربوطه در حالت لامپ سری ولتاژ IRFZ ها به ولتاژ 13.96 ولت رسید و خروجی به مقدار 28.9 ولت
حال چند عدد سوال پایانی تا کاربران دیگر و بنده سر اخر به پاسخ برسیم

با حذف شدن یکی از ترانس ها ایا میتوان از دستگاه با توان حداکثر 150 امپر استفاده کرد
از کجا میتوان از این ترانس ها تهیه کرد
ایا خودمان میتوانیم ترانس را تعمییرش بکنیم
و سوال اخر ایا ترانس دستگاه 200 امپر از همین کارخانه را میتوان جایگذین کرد که در مدل 200 امپر 3 عدد داریم

ممنون از همکاران عزیزم مخصوصا جناب
[h=1]Poomm البته به پروفایلتان مراجعه کردم تا با نام تشکر کنم [/h]خیلی زحمت متحمل شدید و وقت گرانبهایتان را صرف کردید تا دستگاه فوق عیب یابی گردد و چندین تجربه گران بها نصیبمان شد
با سپاس و خدا قوت

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
فقط اون سوکت دو پین خودش یک ترانس هست و سوکت هفت پین هم برای سه ترانس دیگه هستن یعنی اینکه سه تا سیم از یک سمت دونه دونه خارج کنید و برای ترانس دیگه یک سیم از سوکت دو پین خارج کنید هر بار فقط یک سیم خارج کنید و دستگاه رو روشن کنید ببینید ولتاژ خروجی نرمال میشه یا نه

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
با سلام
ترانس شماره 4 سوخته با خارج کردن ترمینال مربوطه در حالت لامپ سری ولتاژ IRFZ ها به ولتاژ 13.96 ولت رسید و خروجی به مقدار 28.9 ولت
حال چند عدد سوال پایانی تا کاربران دیگر و بنده سر اخر به پاسخ برسیم

با حذف شدن یکی از ترانس ها ایا میتوان از دستگاه با توان حداکثر 150 امپر استفاده کرد
از کجا میتوان از این ترانس ها تهیه کرد
ایا خودمان میتوانیم ترانس را تعمییرش بکنیم
و سوال اخر ایا ترانس دستگاه 200 امپر از همین کارخانه را میتوان جایگذین کرد که در مدل 200 امپر 3 عدد داریم

ممنون از همکاران عزیزم مخصوصا جناب
[h=1]Poomm البته به پروفایلتان مراجعه کردم تا با نام تشکر کنم [/h]خیلی زحمت متحمل شدید و وقت گرانبهایتان را صرف کردید تا دستگاه فوق عیب یابی گردد و چندین تجربه گران بها نصیبمان شد
با سپاس و خدا قوت

بسیار خوشحال هستم که مشکل شما برطرف شد ترانس ها با نسبت ۲۱.۴ یا ۲۲.۴ و... مشخص میشن صحیح این هست که ترانس تهیه و جایگزین کنید هر ترانس حدود ۷۵ آمپر جریان دهی داره
احتمالا ترانس های این دستگاه دست پیچ هستن و تعداد دور اولیه و ثانویه مشخص نیست البته احتمال میدم اگه هم ترانس وارداتی باشن نسبت ترانس ها روی هر ترانس نوشته شده تصویر ترانس ها رو بزارید ببینم چه مدلی هستن
در مورد این که خودتون ترانس باز پیچی کنید به نظرم ارزش نداره به این دلیل که ترانسش صد هزار تومان قیمت داره و اگه خطایی در تعداد دور و جهت پیچیدن رخ بده و ct عمل نکنه ماسفت ها میسوزن الان ارزون ترین ماسفت ۳۵ هزار قیمت داره اگه فوجی ۲۳ان۵۰ باشن حدود ۵۰ هزار تومن

1630346671208-300798572.jpg
16303467079281319134352.jpg
16303467398071523935384.jpg
روی ترانس چیزی نوشته نشده است
میتونم با سه ترانس ازش 150 امپر بگیرم کار میکنه یا نه
اینجا دسترسی به این مد قطعات خیلی سخته
میشه از ترانس جوش 200 امپر که سه عدد دارد جایگذین کرد
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
مشاهده فایل‌پیوست 178583
مشاهده فایل‌پیوست 178584
مشاهده فایل‌پیوست 178585
روی ترانس چیزی نوشته نشده است
میتونم با سه ترانس ازش 150 امپر بگیرم کار میکنه یا نه
اینجا دسترسی به این مد قطعات خیلی سخته
میشه از ترانس جوش 200 امپر که سه عدد دارد جایگذین کرد
ممنون

این ترانس دست پیچ هست دست پیچ منظورم این هست وارداتی نیست البته همین رو هم با دستگاه ترانس پیچ پیچیدن نمونه سالم این مدل ترانس ها رو دارم

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
در مورد این که فرمودید میشه با سه ترانس ۱۵۰ آمپر ازش جریان بگیرید شدن که میشه ولی دستگاه ۲۳۰ آمپر واقعی هست اگر مشتری به دستگاه فشار وارد کنه و کار سنگینی انجام بده دیر یا زود دستگاه برگشت میخوره و خسارات بیشتری متحمل می شوید
و مشکل دیگر این هست که چطوری می خواهی دستگاه رو روی ۱۵۰ آمپر تنظیم کنید یک نیاز به کلمپ آمپر متر dc هست دو نیاز به بار اهمی دارید برای جریان کشی تا بتونید دستگاه رو تنظیم کنید

بالا