آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن شدن چراغoc در اولین برخورد الکترود به قطعه در دستگاه ZX7-200میلیران

ghasem.zare

کاربر
2014-08-11
4
5
سلام همکار گرامی سیمهای خروجی برد بالا بعد از سه خازن سرامیکی 475j250ولت رو که به برد ترانسی پایین میره رو از سوکت بیرون بیار و دستگاه رو به برق وصل کن اگه چراغ زرد روشن نشد عیب در برد وسط است

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام همکار گرامی سیمهای خروجی برد بالا بعد از سه خازن سرامیکی 475j250ولت رو که به برد ترانسی پایین میره رو از سوکت بیرون بیار و دستگاه رو به برق وصل کن اگه چراغ زرد روشن نشد عیب در برد وسط است
سلام دوست عزیز ممنون از عنایت شما،منظورتون از برد وسط همون بردی هستش که دیود دوبل ها و ترانس ها قرار داره؟؟در ضمن موقع تست قطعات برد تحریک متوجه شدم که سیم ترانس شنت از یه جا کنده شده!بعید میدونم خودش خود به خود کنده شده باشه اونم از اون موقعیت تصویرش رو تو لینک زیر گذاشته ام .به نظر جضرتعالی از همین سیم میتونه باشه؟؟
http://uupload.ir/files/6o93_afsoongar_681440.jpg

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
متاسفانه من فرصت ازاد زیاد ندارم که به انجمن سر بزنم
من بارها از همین روش استفاده کردم و مشکلی نداره از نظر تئوری هم همچین اتفاقی قابل توجیه نیست پس این نتیجه این ازمایش نیست و باید گذارش کنی چیکار کردی که این اتفاق افتاده وفعلا این مشکل حل بشه بعد دوباره ازمایش رو تکرار کنی .
اگه نمیدونی چه اشتباهی کردی عکسی از دستگاه موقع ازمایش بذار
ایا با چهار ماسفت و روی اخر توان دستگاه جوش کردی؟
ایا پروتکت رو غیر فعال کردی؟
موفق باشی
سلام آقا جواد گل،خسته نباشین.بنده از اونجا که سرم درد میکنه واسه دردسر دیشب برد ترانس رو کامل از دستگاه و رادیاتور جدا کردم و با یه روش من در آوردی ورودی ترانس ها که دو تا سیم مشکی و قرمز هستش رو با آمپر متر مولتی متر سری کردم و زدم به برق 3V DC،حدود 1آمپر داشت جریان میکشید و صدای وز وز میداد ترانس،بعدش تغذیه و مولتی متر رو جدا کردم و دستگاه رو مونتاژ کردم و حسب دستور شما دو تا سیم مشکی رو در آوردم و یکی موند رو برد دستگاه رو زدم به برق و شرع به کار کرد تو خروجی هم ولتاژ داشتم تا الکترود رو زدم به قطعه یه صدایی از دستگاه اومد که انگار درست کنارت خمپاره در کرده باشن!!!حالا نمیدونم دقیقا چی شده ولی سر همون برق 3 ولت میدونم من
آها یادم رفت بگم با آمپر40 جوش زدم و دستگاه اصلا پروتکت نبود که غیر فعالش کنم
آقا جواد نظرتون رو راجع به تصویر زیر بگین لطفا.تشکر
http://uupload.ir/files/6o93_afsoongar_681440.jpg

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام دوستان منم یه دستگاه مارک ویستا دارم دقیقا شبیه همین دستگاه فوق الذکر هست بمحض اینکه الکترود رو میزنم برای فقط و فقط سه تک خال جوش عمل میکنه و سریع چراغ O.C روشن میشه موندم چیکار کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

عکس دو

این سرویس منوال هم تو سایت دیدم گفتم شاید مفید باشه
نقشه شماتيک دستگاه جوش چيني ZX7-200
سلام دستت درد نکنه آقای گلف بابت نقشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: GULF

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
دوست عزیز این طور که شما بی ملاحظه با دستگاه برخورد می کنید'نه تنها دستگاه درست نمی شود بلکه چند ایراد جدید هم به آن اضافه می کنی.
دلیل این که چرا فقط ۲. فت رو بروی هم سوختن ودوتای دیگر نسوخت هم این است که در هر نیم سیکل دوتا از دسته فتها روشن و. دوتای دیگه خاموش هستند
آن سیم ترانس تحریک گیت فتها که فرمودید جدا شده ااست به احتمال بسیارزیاد دلیل ترکیدن فت ها. همین قطع شدن آن سیم بود. آیا آن سیم مربوط به یکی. از همان دو ماسفت مرحوم می باشد?
در کل در این دستگاه اگر. سیگنال گیت قطع شود مثل سوختن مقاومت گیت. و یاجدا کردن. پایه گیت و دستگاه را روشن کنی بلافاصله فتها می ترکند

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
دوست عزیز این طور که شما بی ملاحظه با دستگاه برخورد می کنید'نه تنها دستگاه درست نمی شود بلکه چند ایراد جدید هم به آن اضافه می کنی.
دلیل این که چرا فقط ۲. فت رو بروی هم سوختن ودوتای دیگر نسوخت هم این است که در هر نیم سیکل دوتا از دسته فتها روشن و. دوتای دیگه خاموش هستند
آن سیم ترانس تحریک گیت فتها که فرمودید جدا شده ااست به احتمال بسیارزیاد دلیل ترکیدن فت ها. همین قطع شدن آن سیم بود. آیا آن سیم مربوط به یکی. از همان دو ماسفت مرحوم می باشد?
در کل در این دستگاه اگر. سیگنال گیت قطع شود مثل سوختن مقاومت گیت. و یاجدا کردن. پایه گیت و دستگاه را روشن کنی بلافاصله فتها می ترکند
استاد دارابی عزیز سلام خسته نباشید خیلی ممنون از عنایت شما به بنده ی حقیر.استاد اون دوتا فتی که مرحوم شدن هیچ کدوم به این پایه ی قطع شده شنت ربطی ندارن.فت مربوط به پایه ی قطع شده شنت کاملا سالم هستش.خیلی متشکرم

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
تعویض قطعه,دستکاری و لحیم کاری بیمورد در این دستگاه های روند تعمیر رو سخت تر میکنه دوست عزیز.با ولت گیری و تست اهمی پیش بروید تا تعویض دیمی قطعه.الاایحال اگر ایراد برطرف شده که هیچ اگر نه شر کاملی از عیب و اقدامات انجام شده با جزعیات بگویید انشالله راه خواهد افتاد

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
استاد دارابی عزیز سلام خسته نباشید خیلی ممنون از عنایت شما به بنده ی حقیر.استاد اون دوتا فتی که مرحوم شدن هیچ کدوم به این پایه ی قطع شده شنت ربطی ندارن.فت مربوط به پایه ی قطع شده شنت کاملا سالم هستش.خیلی متشکرم
استاد شما اشاره کردین بنا به دلایلی گیت تحریک نشه با وصل برق به دستگاه فت میترکه اما در این مورد دستگاه به برق وصل شد و خروجی داد و تنها با زدن جوش بلافاصله فت ترکید.یعنی دوتا فت ها در ا

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
استاد شما اشاره کردین بنا به دلایلی گیت تحریک نشه با وصل برق به دستگاه فت میترکه اما در این مورد دستگاه به برق وصل شد و خروجی داد و تنها با زدن جوش بلافاصله فت ترکید.یعنی دوتا فت ها در ا

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
اساتید محترم یه سوال، مقاومت تحریک فت ها مقدارشون 7.5اهم هستش حالا با منفجر شدن 2 عدد فت مقاومت گیت این فت ها نیز مرحوم شده ان،آیا بنده همون دوتا رو تعویض کنم یا باید یک دست همه رو یعنی 12 تا مقاومت نو بزارم؟سپاس

بالا