آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن شدن چراغoc در اولین برخورد الکترود به قطعه در دستگاه ZX7-200میلیران

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
آقا جواد تو این دستگاه که شش تا سیم میره به برد ترانس که دوتا قرمز یکی سبز و سه تا مشکی هستن.از این شش تا سه تا مشکی ها رو برد فت ها وصل شدن به سه کله خازن های بالشی یعنی هر یک سیم مشکی به یک خازن و اون یکی سه پایه هد پین وصل میشه به دوتا قرمز و یکی سبز
شماتیکش رو تو لینک زیر کشیدم.حالا یعنی جای این سه سیم ها برعکسه؟؟؟
یه سوال احمقانه از اساتید دارم!!! برد ترانس این اینورتر سه تا ترانس داره هر ترانس هم دو تا ورودی داره حالا اگه جای این ورودی ها برعکس شه مثلا مشکی به جای قرمز و قرمز به جای مشکی بخوره به برد فت ها مشکلی پیش میاد؟؟​:92000000:
http://uupload.ir/files/gagx_1.jpg

آخرین ویرایش:

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام مشکلی نیست همون کارایی رو که گفتم برا سیمهای سیاه انجام بده یعنی دو سیم سیاه رو در ار ببین پرتکت میکنه الا اخر موفق باشی

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام مشکلی نیست همون کارایی رو که گفتم برا سیمهای سیاه انجام بده یعنی دو سیم سیاه رو در ار ببین پرتکت میکنه الا اخر موفق باشی
استاد جواد خسته نباشید.طبق فرموده شما از سه سیم مشکی دوتا رو در آوردم و و یکی موند،بعدش روشن کردم و دستگاه به کار افتاد،با اولین ضربه ی الکترود به قطعه ماسفت جوری ترکید که صداش هنوز تو گوشمه!!!انگار کنارم آرپی جی زده باشن!!!:91000000:

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
سلام دوست عزیز,با توجه به موضوعات مطرح شده عیب رو دو محدوده ی خروجی و ترانس ها میدونم.فردا تست هایی رو برای محدود کردن عیب حضورت میگم.

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
ترکیدن ماسفت عادیه باید عادت کنی. تازه آی جی بی تی بهتر میترکه و زودتر.
این تستی که آقا جواد فرمودند انجام بدید تنها راه دیگه ای بود که برای تست برد ترانس موجود است. و شما با جدا کردن دو سیم سیاه یعنی دوترانس از سه ترانس را از مدار اوت کردید.
البته من تا الان جدا کردن ترانس ها پیش من منجر به ترکیدن فت ها نشده بود. معمولا اگه فت ها به مرحله فعال و تقویت کنندگی بروند در این دستگاه می ترکند و یا جریان زیاد و مداوم از اونها کشیده بشه.
حالا ممکنه به غیر از این کاری که دوستمون گفت کار دیگه ای هم کرده باشی که منجر به سوختن فت شده باشه.
به نظر من در این دستگاه یا ایراد از فت هاست که البته این احتمال رد شد و یا ایراد از ترانس یا دیود ها میتونه باشه.
اگه یه دستگاه دیگه داشتی راحت میتونستی محدوده ایراد رو که توی کدوم برده مشخص کنی.
حواست باشه اون فتی که سوخت حتما مقاومتی که با گیتش سری است و زنر های روی برد تحریک مربوط به اون رو چک کنی.
چون معمولا بعد از ترکیدن فت اونها هم تشریف می برند.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با تشکر از جناب دارابی و دیجیتال عزیز،صد البته که هر کاری یه جذابیت های خودشو داره و ترکیدن ماسفت و آی جی بی تی جز این جذابیت هاست که آدرنالین خون رو بالا میبره و به آدم انگیزه میده!!!شما درست میگین خارج کردن دو ترانس به خودی خود باعث ترکیدن ماسفت ها نمیشه بلکه بنده یه گندی قبلش زده بودم که با ترکیدن فت
ها صداش د اومد!!!:32000000:
متاسفانه فعل حال مشابه ندارم که بررسی کنم،استاد ان عزیز قسمت برد تحریک تست شد مقاومت ها و دیود زنر ها سالمن ولی مقاومت 7.5اهم تحریک گیت ها دار فانی رو وداع فرمودن.یه سوال دارم که چرا 2تا ازاین ماسفت ها که روبه روی هم هستن فقط ترکیدن؟؟چرا هر 4 تا نترکیدن؟با تشکر

GULF

کاربر
2009-09-26
60
72
سلام دوستان منم یه دستگاه مارک ویستا دارم دقیقا شبیه همین دستگاه فوق الذکر هست بمحض اینکه الکترود رو میزنم برای فقط و فقط سه تک خال جوش عمل میکنه و سریع چراغ O.C روشن میشه موندم چیکار کنم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

عکس دو

این سرویس منوال هم تو سایت دیدم گفتم شاید مفید باشه
[h=2]نقشه شماتيک دستگاه جوش چيني ZX7-200[/h]

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
بلکه بنده یه گندی قبلش زده بودم که با ترکیدن فت
ها صداش د اومد!!!
سلام
متاسفانه من فرصت ازاد زیاد ندارم که به انجمن سر بزنم
من بارها از همین روش استفاده کردم و مشکلی نداره از نظر تئوری هم همچین اتفاقی قابل توجیه نیست پس این نتیجه این ازمایش نیست و باید گذارش کنی چیکار کردی که این اتفاق افتاده وفعلا این مشکل حل بشه بعد دوباره ازمایش رو تکرار کنی .
اگه نمیدونی چه اشتباهی کردی عکسی از دستگاه موقع ازمایش بذار
ایا با چهار ماسفت و روی اخر توان دستگاه جوش کردی؟
ایا پروتکت رو غیر فعال کردی؟
موفق باشی

بالا