آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدارمقایسه کننده دوسیگنال آنالوگ

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
درسته مهندس ;زیاد مسئله پیچیده نیست.مقداراهم پتانسیومترهم دست خودمونه ،یعنی هرمقداری دلمون بخواد میتونیم بزاریم فقط نکتش اینه که رو0درجه باید 0اهم ورو90درجه باید مقدارحداکثرشوداشته باشه.من نظرم این بودکه مقداراهم رو بایه مداربه ولتاژتبدیل کنم بعد به ورودی آنالوگ میکروبدم ،حالا اگه میشه مستقیم مقداراهم روبه ورودی میکروداد که چه بهتر ....

:83000000:::railgunsmiley::
خوب پس صفر درجه برابر صفر اهم و 90 درجه برابر حداکثر اهم .
خوب اونش زیاد مهم نیست مهم دقت اندازه گیری اهم هست حالا هر جور که باشه
پس تا اینجا این میشه فیدبکمون
پس کلا یه بررسی میکنیم تا دیگه مشکلی نباشه و بریم سر برنامه نویسی

از طریق PLC دستوری به میکرو صادر میشه مبنی بر این که موتور دمپر را روشن کن تا مثلا به مقدار 50 درجه درچه باز بشه . حالا میکرو میاد ابتدای کار مقدار اهم را میگیره و تست میزنه تا ببینه چقدره اگه کم بود موتور را روشن کرده تا دریچه به اندازه 50 درجه باز شده و وقتی به این حد رسید .چون هر لحظه میکرو داره مقدار اهم برگشتی را چک میکنه پس وقتی دید که اهمش شده برابر اون مقدار دستوری که PLC صادر کرده و مقایسش میکنه . پس میکرو دستور STOP به موتور را صادر میکنه . درست ؟؟

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
:72000000::computer:
خوب پسر خوب . باید تو اون برنامه اصلیت که نوشتی باید یه دستور بدی که از اون جا به برنامه فرعیت پرش کنه
مثلا از این دستور استفاده کن .

if a>10 then goto
barnamag

کهbarnamag اسمی یا برچسبی هست که به اون پرش میکنه و بعد اسم 200 را توی همون دستوری که قبلا بهت توضیح دادم بیار که باید 200 هم توی برنامه فرعی دیگه باشه که کلا میشه سه تا برنامه شامل دو برنامه فرعی ویک برنامه اصلی
اگه متوجه شدی ok بده
باز در خدمتم .........................

سلام مهندس ..بخدا نوشتم همونطوری که شما گفتین خیلی هم رو ش کار کردم ولی اخرش نمیشه
میشه بیشتر توضیح بدین یا یه مثال برای برنامه بزنین

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478

:83000000::86000000:

سلام اگه بعضي مواقع دير جواب ميدم يا اصلا تو انجمن نيستم يا جواب ديگر دوستان را ميدم . البته هواسم به شما هست .
در هر صورت اگه اماده هستي بريم سر برنامه نويسيش . ابتدا هم برنامه براش تعريف کنيم که مقدار اهم يک پتانسيومتر مونو از بيرون دقيق اندازه بگيره . همونطوري که خودت گفتي با بسکام برنامه بنویسیم
اگه هستي ok بده تا شروع کنيم هرجاشم نفهميدي بگو ....

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام مهندس ..بخدا نوشتم همونطوری که شما گفتین خیلی هم رو ش کار کردم ولی اخرش نمیشه
میشه بیشتر توضیح بدین یا یه مثال برای برنامه بزنین
:83000000:
سلام
ببین دوست عزیز
ابتدا که گفتم یه برنامه بنویس که هر کاری دلت خواست بکنه و دستوراتش خودت میدونی برابراون کاری که میخوای بکنه که این میشه برنامه اصلیت .
دوما یه برنامه دیگه بنویس که فقط اسمش را بزار 100 بعد وقتی میخوای بیای بیرون از برنامه 100 و بره توی برنامه اصلی یه دستور بهش بده که پرش کنه به یه برنامه دیگه که اسمش بزار200 تا بره به برنامه 200
حالا این برنامه 200 چیه ؟
برنامه 200 هم همون برنامه اصلی هست فقط اسمشو عوض کردی .فهمیدی
حالا چرا این کار را میکنیم ؟
بخاطر این که اگه بخوای از برنامه 100 پرش کنه به برنامه اصلی نمیشه . یعنی امکان نداره . چون خیلی چیزاه هست که تو نمیدونی و اگه بخوام توضیح بدم برات یک روز کامل باید وقتمو بگیره
پس حتما باید 3 تا برنامه بنویسی
1- برنامه اصلی .که شامل دستورات اصلی و پرش به برنامه فرعی بنام 100
2- برنامه فرعی که فقط شامل دستور پرش هست به برنامه 200
3- برنامه فرعی . که شامل برنامه ودستورات اصلی هست و دستور پرش باز به 100
خوب پس همه 3 تا برنامه باید کامپایل بشن و فقط برنامه اصلی در میکرو پروگرم میشه
حالا اگه باز مشکلی داشتی بفرما در خدمتم

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
:83000000:
سلام
ببین دوست عزیز
ابتدا که گفتم یه برنامه بنویس که هر کاری دلت خواست بکنه و دستوراتش خودت میدونی برابراون کاری که میخوای بکنه که این میشه برنامه اصلیت .
دوما یه برنامه دیگه بنویس که فقط اسمش را بزار 100 بعد وقتی میخوای بیای بیرون از برنامه 100 و بره توی برنامه اصلی یه دستور بهش بده که پرش کنه به یه برنامه دیگه که اسمش بزار200 تا بره به برنامه 200
حالا این برنامه 200 چیه ؟
برنامه 200 هم همون برنامه اصلی هست فقط اسمشو عوض کردی .فهمیدی
حالا چرا این کار را میکنیم ؟
بخاطر این که اگه بخوای از برنامه 100 پرش کنه به برنامه اصلی نمیشه . یعنی امکان نداره . چون خیلی چیزاه هست که تو نمیدونی و اگه بخوام توضیح بدم برات یک روز کامل باید وقتمو بگیره
پس حتما باید 3 تا برنامه بنویسی
1- برنامه اصلی .که شامل دستورات اصلی و پرش به برنامه فرعی بنام 100
2- برنامه فرعی که فقط شامل دستور پرش هست به برنامه 200
3- برنامه فرعی . که شامل برنامه ودستورات اصلی هست و دستور پرش باز به 100
خوب پس همه 3 تا برنامه باید کامپایل بشن و فقط برنامه اصلی در میکرو پروگرم میشه
حالا اگه باز مشکلی داشتی بفرما در خدمتم
::bounce::
باشه مهندس
تست میکنم باز اگه مشکل داشت بهت میگم

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
سلام.همین که جواب میدید واسه ماخیلی ارزش داره.
بفرمایید که خیلی کارداریم!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام.همین که جواب میدید واسه ماخیلی ارزش داره.
بفرمایید که خیلی کارداریم!

خوب خوب شد . فکر کردم دیگه پشیمون شدین
پس من شروع میکنم یه مقداراز برنامه را مینویسم و فردا قرارش میدم اینجا و شما بیا و با هم ادامش بدیم تا هر دستوری که مینویسیم باهم بریم جلو تا اگه سوالی برات پیش امد همون وقت بکنی که دیگه چون دستورات زیادن وقت نمیشه بعدا جواب بدم .
پس من یه سری برنامه مینویسم و فردا میزارمش

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
"gutenmorgen""gutenmorgen""gutenmorgen"
سلام
ابتدا این تصویر را نگاه کن
حالا توضیح این تصویر این طوری هست که شما ابتدا یه میکرو اتمگا 8 رانتخاب کن و مثل همین مداری که من بستم روی برد سوار کن . احتمالا مدارت نیاز به ال سی دی lcd هم داشته باشه البته داشته باشه فکر کنم بهتر میشه و جالب تر . گرچه برای این که میکرو عملیاتی که ما میخوایم انجام بده را باید ببینیم تا متوجه بشیم درست کار میکنه باید ال سی دی LCD داشته باشه .
حالا اون پتاسیومتری که من گذاشتم اون جا که بالاش نوشتم
SENSOR اون همون پتانسیومتری هست که
باید به داخل موتور دمپرت برای تشخیص مقدار باز یا بسته بودن جهت فیدبک به میکرو هست
خوب مقدار مقاومت بالاترش هم که معلومه 22K برای این هست که از فرمول اهم استفاده کردیم
که مقدار مقاومت برابر است با ولتاژ تقسیم بر جریان ---
R = V / I
و اونجوری که من حساب کردم قبلا بهترین گزینه
22K مقدار مقاومت که سری میشه با پتانسیومتر و به ولتاژ میره . خوب حالا برنامه ای باید بنویسیم که ابتدا . بیاد و انالوگ ورودی را به دیجیتال تبدیل کرده . که من از پایه PC0 میکرو که ADC استفاده کردم
خوب تا این جا مشکلی نیست تا بریم سر برنامش

پیوست‌ها

• 67.6 کیلوبایت بازدیدها: 57
آخرین ویرایش:

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
::bounce::::smiley_on_tredmi::
سلام cinapa
اون قضیه مال شرکت راه افتاد . کی بهمون تحویل میدین . طول میکشه ؟
چون قضیه سر مهندس شرکت بود که بهتون گفتم . میگه پس چی شد
بهم گفته اگه میشه و امکان داره توضیح هم بده روی سیستم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc
بالا