آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست مدارمقایسه کننده دوسیگنال آنالوگ

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
موتور دمپر تجهیزیه که دریچه کانال(مثلادریچه کانال کولر)روبازوبسته می کنه واسه همین باید 0تا90یا 120درجه بتونه دریچه روبازیابسته کنه.درضمن این طرحی که گفتم از خودمه وتوهیچ موتوردمپری من اونوندیدم .فرصت کنم یه شماتیک از این طرح می کشم واستون میزارم.
::smiley_on_tredmi::

خوب پس میکرو میاد رله ای را وصل میکنه تا موتور دمپر روشن بشه و وقتی به اون اندازه ای که plc خواسته
دریچه باز یا بسته باشه رسید . که اونم از طریق ارسال سیگنال از دریچه به میکرو . به میکرو میفهمونه که چقدر دریچه باز یا بسته شده . که میکرو به plc اعلام کنه
ولی چی تو قسمت دریچه هست که منظورم چه سنسوری هست که وقتی دریچه باز یا بسته میشه برابرش سیگنال ارسال میکنه .
موتور دمپر با چه ولتاژی روشن میشه ؟؟

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
وقتی مدار کار میکنه بدون صدا هست یا که نه صدای مثل چسبیدن رله داخلش میاد؟ موتور dc هست یا ac? در کل اگر ازش عکس هم داری بذار از داخل دستگاه و خارج دستگاه اگر مایل بودید؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
درسته مثل اینکه داریم به یه نتایجی می رسیم.تودریچه چیزی نیست ،توخودموتوردمپر یه پتانسیومتره که شافتی که دریچه رومیچرخونه اونم می چرخونه ،این میشه فیدبکش.
قبلا هم گفتم موتور دمپر ما فقط یه مشت چرخ دندست وموتورشم بایدخودمون بزاریم پس تغذیش دست خودمونه

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
درضمن بعلت وجود گیربکس موتور توان بالایی احتیاج نداره .موتورایی که توروبات استفاده میشه واسش مناسبه

• Like

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
درسته مثل اینکه داریم به یه نتایجی می رسیم.تودریچه چیزی نیست ،توخودموتوردمپر یه پتانسیومتره که شافتی که دریچه رومیچرخونه اونم می چرخونه ،این میشه فیدبکش.
قبلا هم گفتم موتور دمپر ما فقط یه مشت چرخ دندست وموتورشم بایدخودمون بزاریم پس تغذیش دست خودمونه

#$V^86""3122_(14)""
خوب پسر خوب اینو از اول میگفتی . هی داشتم میگفتم خدایا این موتور دمپر دیگه چیه ..
در هر صورت پس ما میکرو باید بزاریم که موتور را روشن وخاموش کنه البته با دستور از plc
پس چون ما جهت فید بکمون پتانسیومتر داریم یعنی برابر باز یا بسته بودن دریچه مقدار اهم بهمون تغییر میکنه
به عنوان فیدبک .پس ما باید برای میکرو برنامه بنویسیم تا ابتدا مقدار اهم گرفته شده از دریچه را اندازه بگیره
حالا یه سوال دیگه پیش میاد .
دقیقا بگو که حداقل و حداکثر اهم پتانسیومتر چقدره .؟؟؟؟؟؟؟؟؟

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
:83000000::86000000:
سلام
این دستور هست که باید به برنامه اصلی اضافه کنی نگاه کن وتا توضیح کلی بهت بدم

$include "100.bas"

--------------------------------------------
خوب مثلا یه برنامه نوشتی این طوری که مثلا یه کاری یا چیزی روی ال سی دی نشون میده این مثال هست
$regfile = "M8def.DAt"
$crystal = 3579545
Config Lcd = 16 * 2
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portc.2 , Db5 = Portc.3 , Db6 = Portc.4 , _
Db7 = Portc.5 , Rs = Portc.0 , E = Portc.1
$include "100.bas"
Config Pind.2 = Input
Do
If Pind.2 = 0 Then Goto A
Locate 1 , 1
Lcd "aaaa"
Loop
End

خوب $include "100.bas" .دستور یعنی این که یه برنامه ما جایی دیگه داریم که برنامه اصلی هست وکلی دستور را اجرا میکنه که اسم اون برنامه هست 100 . و تا میکرو میاد این دستور را میخونه یه پرشی میکنه به برنامه 100 واوقت اون کامل اجرا میکنه تا این که ما بهش بگیم البته تو برنامه 100 که برگرده به این برنامه و انوقته که این برنامه را که به طرف میدی اصلا سر درنمیاره که چی شد .
حالا فهمیدی یا نه ؟؟؟؟؟
::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::
درود مهندس
یه برنامه نوشتم همونطوری که شما گفتین . .کار کرد خوب هم بود ولی یه مشکل برخوردم برنامه وقتی میره تو برنامه اصلی که نباید نشون داده بشه . دیگه برنمیگرده به برنامه فرعی . باید چه کار کنم
دستت درد نکنه اینم بهم بگو هلش کنیم دیگه مزاحمت نشم میدونم که کار داری .ببخشید خیلی زحمتت دادم

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
1. این دستگاه چند قیمت هستش؟ 2. این دستگاه رو ساختید باید تستهای ضد انفجار بده؟ 3. محل کار از طرح شما حمایت میکنه؟

• Like

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::
درود مهندس
یه برنامه نوشتم همونطوری که شما گفتین . .کار کرد خوب هم بود ولی یه مشکل برخوردم برنامه وقتی میره تو برنامه اصلی که نباید نشون داده بشه . دیگه برنمیگرده به برنامه فرعی . باید چه کار کنم
دستت درد نکنه اینم بهم بگو هلش کنیم دیگه مزاحمت نشم میدونم که کار داری .ببخشید خیلی زحمتت دادم
:72000000::computer:
خوب پسر خوب . باید تو اون برنامه اصلیت که نوشتی باید یه دستور بدی که از اون جا به برنامه فرعیت پرش کنه
مثلا از این دستور استفاده کن .

if a>10 then goto
barnamag

کهbarnamag اسمی یا برچسبی هست که به اون پرش میکنه و بعد اسم 200 را توی همون دستوری که قبلا بهت توضیح دادم بیار که باید 200 هم توی برنامه فرعی دیگه باشه که کلا میشه سه تا برنامه شامل دو برنامه فرعی ویک برنامه اصلی
اگه متوجه شدی ok بده
باز در خدمتم .........................

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
درسته مهندس ;زیاد مسئله پیچیده نیست.مقداراهم پتانسیومترهم دست خودمونه ،یعنی هرمقداری دلمون بخواد میتونیم بزاریم فقط نکتش اینه که رو0درجه باید 0اهم ورو90درجه باید مقدارحداکثرشوداشته باشه.من نظرم این بودکه مقداراهم رو بایه مداربه ولتاژتبدیل کنم بعد به ورودی آنالوگ میکروبدم ،حالا اگه میشه مستقیم مقداراهم روبه ورودی میکروداد که چه بهتر ....

• Like

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
قیمتش رونمیدونم.لزومی هم نداره ضدانفجارباشه.اگه بتونم راشون بندازم خوب مسلمه توهزینه شرکت خیلی صرفه جویی میشه

بالا