آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

techno.persi

کاربر vip
کاربر
2013-06-25
107
221
با سلام خدمت اساتید
برد پاور مانیتور سامسونگ 1943SN ولتاژ خروجی 5 ولت و 15 ولت وجود ندارد
برق ورودی روی پایه 2 آی سی پاور (vcc) به مقدار 11.5 ولت است ولی در خروجی دیود های بعد از ترانس ولتاژی وجود ندارد
کارهای انجام شده :
1- تعویض آی سی تغذیه
2- تست خازن ها
3- کنترل مقاومتها
4- تعویض 431
5- کنترل اوپتو کوپلر
لطفا اساتید راهنمایی فرمایند ؟
نقشه مدار برد به پیوست
با تشکرمشاهده فایل‌پیوست bn44-00251d_ip23155a+samsung+power+shematic.pdf

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام خدمت اساتید
برد پاور مانیتور سامسونگ 1943SN ولتاژ خروجی 5 ولت و 15 ولت وجود ندارد
برق ورودی روی پایه 2 آی سی پاور (vcc) به مقدار 11.5 ولت است ولی در خروجی دیود های بعد از ترانس ولتاژی وجود ندارد
کارهای انجام شده :
1- تعویض آی سی تغذیه
2- تست خازن ها
3- کنترل مقاومتها
4- تعویض 431
5- کنترل اوپتو کوپلر
لطفا اساتید راهنمایی فرمایند ؟
نقشه مدار برد به پیوست
با تشکرمشاهده فایل‌پیوست 141294

درود

مقاومت ZD101 , R04 , R05 , R06 داخل مدار از دو طرف چند اهمه ؟
منظورت از کنترل کوپلر چیه ؟
خروجی 15 ولت و 5 ولت چند ولته ؟
پایه 3و5 و 6 آی سی چند ولته ؟

سپاس

techno.persi

کاربر vip
کاربر
2013-06-25
107
221
با سلام خدمت جناب آقای غزال
با تشکر از پاسخ حضرتعالی
با وجود سالم بودن خازن متصل یه پایه vcc آی سی سویچینگ بوسیله خازن سنج ، آنرا تعویض کردم بدلیل اینکه ولتاژ پایه vcc آی سی 11.08 بود و در کمال تعجب ولتاژ پایه به 12 ولت رسید و آی سی شروع به کار و ولتاژ 5 و 15 در خروجی ظاهر گردید .
با تشکر از دوستان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
با سلام خدمت جناب آقای غزال
با تشکر از پاسخ حضرتعالی
با وجود سالم بودن خازن متصل یه پایه vcc آی سی سویچینگ بوسیله خازن سنج ، آنرا تعویض کردم بدلیل اینکه ولتاژ پایه vcc آی سی 11.08 بود و در کمال تعجب ولتاژ پایه به 12 ولت رسید و آی سی شروع به کار و ولتاژ 5 و 15 در خروجی ظاهر گردید .
با تشکر از دوستان

درود

اگه میخوای ایراد واقعی را پیدا کنی همون خازنی که تصور میکنی ایراد داشته و با تعویضش درست شده مجددا سر جاش برگردون ببین آیا تغذیه دوباره خراب میشه ؟

احتمالا خراب نمیشه و بازم کار میکنه .
البته اصرار ندارم اگه حالشو داری و مشتاقی تست کن .

سپاس

آخرین ویرایش:

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
سلام ،
من با کمک یه مدار لامپ سری دو بار به آداپتورهای سویچینگ ( 1 - 12 ولت 4 آمپر 2 - 12 ولت 3 آمپر) وصل کردم ولی نمی دونم با اینکه خروجی درستی از مدار دارم ولی باز لامپ سری من روشن می شود ، دلیل روشن شدن لامپ چیه ؟ آیا هر دو آداپتورم مشکل داره ؟

ممنون و متشکرم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
سلام ،
من با کمک یه مدار لامپ سری دو بار به آداپتورهای سویچینگ ( 1 - 12 ولت 4 آمپر 2 - 12 ولت 3 آمپر) وصل کردم ولی نمی دونم با اینکه خروجی درستی از مدار دارم ولی باز لامپ سری من روشن می شود ، دلیل روشن شدن لامپ چیه ؟ آیا هر دو آداپتورم مشکل داره ؟

ممنون و متشکرم.

درود
لامپ شما ۱۰۰ وات نیست و ضعیف تره و یک لحظه پرنوره و بعد با نور کم روشن میشه و اگه بار بکشی نورش کمی بیشتر میشه که در اینصورت اشکالی نداره.

سپاس

آخرین ویرایش:

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود
لامپ شما ۱۰۰ وات نیست و ضعیف تره و یک لحظه پرنوره و بعد با نور کم روشن میشه و اگه بار بکشی نورش کمی بیشتر میشه که در اینصورت اشکالی نداره.

سپاس

ممنون ، بله دقیقا درست فرمودید لامپ 100 وات نداشتم ، دو تا ال ای دی 12 وات و 5 وات ال ای دی زدم.

در مورد یکی از آداپتورها ، نور بر روی لامپ 5 وات یکسره است ولی نور بر روی لامپ 12 وات قطع و وصل میشه ولی اختلاف ولتاژ دو سرش همان 12 ولت هست. از این آداپتور یه سوت کوچک می شنوم( بعد از زدن به پریز برق بعد از یک الی دو ثانیه این سوت شروع می شود و تا کمی بعد از کشیدن از پریز ادامه دارد) ، خازن قبل از اپتوکوپلر رو که فکر کنم شما و یا سایر دوستان تو سایر تاپیک ها فرموده بودند رو عوض کردم ولی مشکل باقی مونده است. البته به جای 10 میکرو 50 ولت خازن 47 میکرو 50 ولت گذاشتم.

سوال دوم من هم اینه که بارها می شنویم و یا می بینیم آداپتور مرغوب و بعضی ها از لحاظ المان های یک آداپتور مرغوب ( مانند اپتوکوپلر ، پاور آی سی و... ) مثل هم هستند ولی چطور می توان متوجه شد که در عمل آداپتور مرغوب چیست ؟
لطفا ساده ترین روش رو بفرمایید( به ویژه بدون نیاز به اسیلوسکوپ )

پیشاپیش ممنون و متشکرم.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
ممنون ، بله دقیقا درست فرمودید لامپ 100 وات نداشتم ، دو تا ال ای دی 12 وات و 5 وات ال ای دی زدم.

در مورد یکی از آداپتورها ، نور بر روی لامپ 5 وات یکسره است ولی نور بر روی لامپ 12 وات قطع و وصل میشه ولی اختلاف ولتاژ دو سرش همان 12 ولت هست. از این آداپتور یه سوت کوچک می شنوم( بعد از زدن به پریز برق بعد از یک الی دو ثانیه این سوت شروع می شود و تا کمی بعد از کشیدن از پریز ادامه دارد) ، خازن قبل از اپتوکوپلر رو که فکر کنم شما و یا سایر دوستان تو سایر تاپیک ها فرموده بودند رو عوض کردم ولی مشکل باقی مونده است. البته به جای 10 میکرو 50 ولت خازن 47 میکرو 50 ولت گذاشتم.

سوال دوم من هم اینه که بارها می شنویم و یا می بینیم آداپتور مرغوب و بعضی ها از لحاظ المان های یک آداپتور مرغوب ( مانند اپتوکوپلر ، پاور آی سی و... ) مثل هم هستند ولی چطور می توان متوجه شد که در عمل آداپتور مرغوب چیست ؟
لطفا ساده ترین روش رو بفرمایید( به ویژه بدون نیاز به اسیلوسکوپ )

پیشاپیش ممنون و متشکرم.

درود
عزیزم اگه لامپ led با برق شهر سری کنی یک ثانیه هم کار نمیکنه باباش درمیاد و میسوزه
اگه منظورت اینه که لامپ 220 ولت کم مصرف استفاده کردی اینم اشتباهه
باید از لامپ قدیمی ( تنگستن یا فیلامانی ) ۱۰۰ وات استفاده کنی دراینصورت مشگلاتت حل میشه.

سپاس

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
از آداپتور تازه خریداری شده ام یه سوت کوچک می شنوم( بعد از زدن به پریز برق بعد از یک الی دو ثانیه این سوت شروع می شود و تا کمی بعد از کشیدن از پریز ادامه دارد) ، خازن قبل از اپتوکوپلر رو که فکر کنم شما و یا سایر دوستان تو سایر تاپیک ها فرموده بودند رو عوض کردم ولی مشکل باقی مونده است. البته به جای 10 میکرو 50 ولت خازن 47 میکرو 50 ولت گذاشتم. فکر می کنید مشکل از کجاست ؟

بالا