آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست اموزش نصب و راه اندازی کولر گازی های اسپیلت

newahwaz

کاربر
2011-10-27
1
2
سلام
من امسال کولر دو تیکه ام رو سرویس کردم ، بعد گازش روی 55 بود - گاز زدم به 70 رسید ...
بعد از چند مدت دیدم کولر لوله وکیومش و رادیات داخلی یخ میزنه ، گاز کولر رو تست کردم دیدم روی 10 شده!!!!
از نو توش گاز زدم و بعد با کف ریکا با اسفنجی دنبال نشتی می گشتم تو قسمتهای مختلف که هیچ اثری از نشتی پیدا نکردم و گاز رو پر کردم
الان از نو بعد از 2 هفته می بینم که گازش کم شده ، والا دیگه نمی دونم مشکل از چیه؟؟؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید...

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام
من امسال کولر دو تیکه ام رو سرویس کردم ، بعد گازش روی 55 بود - گاز زدم به 70 رسید ...
بعد از چند مدت دیدم کولر لوله وکیومش و رادیات داخلی یخ میزنه ، گاز کولر رو تست کردم دیدم روی 10 شده!!!!
از نو توش گاز زدم و بعد با کف ریکا با اسفنجی دنبال نشتی می گشتم تو قسمتهای مختلف که هیچ اثری از نشتی پیدا نکردم و گاز رو پر کردم
الان از نو بعد از 2 هفته می بینم که گازش کم شده ، والا دیگه نمی دونم مشکل از چیه؟؟؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید...

سیکل برودتی یک سیکل بسته هستش ، وقتی در سیستم نشتی وجود داشته باشه سیستم درست کار نمیکنه
شما اول باید نشتی رو پیدا کنید و بعد شارژ گاز کنید
اگر قبل از سرویس درست کار میکرد باید روی اتصالات نشت یابی کنید البته در صورتی که در هنگام سرویس به قسمتی آسیب وارد نشده باشه.

موفق باشید

behnia_k

کاربر
2011-11-19
2
2
با سلام من چندروزی است یک اسپلیت ازنوع گرمائی/سرمائی خریدم و توسط نمایندگی نصب کردم. چند سوال داشتم. هنگام کار زمانی که باد گرم میزند گاهی اوقات همراه آن باد سردی نیز میآید آیا این طبیعی است. فن یونیت خارجی گاهی اوقات متوقف میشود درحالی که صدای کارکردن یونیت خارجی میآید مشکلی هست یا نه. بعض اوقات چیزی شبیه بخارآب از طرف فن یونیت خارجی خارج میشود آن چیست.
وقت زمان زیادی کار میکند ناگهان دیگر باد گرم نمیدهد و کلا فن داخلی کار نمیکند ولی از یونیت خارجی صدا می آید و چراغ کوچی روی یونیت داخلی روشن میشود بعد از چند دقیقه حدود 10 الی 15 دقیقه دوباره شروع به کار میکند. هنگام نصب خودم نبودم و برقکار که برای اتصال کار برق آمده بود میگفت کابل برقی که آورده اید ضعیف است روشن کنید اگر جواب ندهد باد سرد خواهد زد آیا درست گفته؟ وقی دیوار بیرون را برای عبور لولهها سوراخ کرده ظاهرا آنرا پرنکره برسی نکرم آیا باید پرشود؟ متشکرم.

reza1559

کاربر
2008-02-15
89
221
اگه وکیوم انجام نشه اون مقدار هوای داخل سیستم چه مشکلی بوجود می یاره! خداییش کلی دنبال این موضوع گشتم پیدا نکردم!!

seasouti

کاربر
2012-03-18
5
21
درود و سلام بر reza1559
1- هوا در داخل خودش رطوبت داره و سبب میشه به مرور زمان بخش هایی از سیکل سرمایش خورده بشه. (خوردگی داخلی)
2- این رطوبت در بعضی از سیکل ها و به خصوص در نقاط سرد تر ، سبب یخ زدگی داخلی میشه و یخ نیز سبب کاهش قطر موثر لول ها میشه و در نهایت ، مبرد کمتری میتونه از اون قسمت عبور کنه.
3- تراکم هوا در داخل کمپرسور مشکل تره ؛ در نتیجه ، کمپرسور کار بیشتری می طلبه و به تبع اون ، عمر کمپرسور کمتر میشه و هزینه ی تعمیر و نگه داری بالا میره.
---- فکر کنم یه مورد دیگه هم هست که الان حضور ذهن ندارم.

reza1559

کاربر
2008-02-15
89
221
درود و سلام بر reza1559
1- هوا در داخل خودش رطوبت داره و سبب میشه به مرور زمان بخش هایی از سیکل سرمایش خورده بشه. (خوردگی داخلی)
2- این رطوبت در بعضی از سیکل ها و به خصوص در نقاط سرد تر ، سبب یخ زدگی داخلی میشه و یخ نیز سبب کاهش قطر موثر لول ها میشه و در نهایت ، مبرد کمتری میتونه از اون قسمت عبور کنه.
3- تراکم هوا در داخل کمپرسور مشکل تره ؛ در نتیجه ، کمپرسور کار بیشتری می طلبه و به تبع اون ، عمر کمپرسور کمتر میشه و هزینه ی تعمیر و نگه داری بالا میره.
---- فکر کنم یه مورد دیگه هم هست که الان حضور ذهن ندارم.

بسیار بسیار از توضیحات مفیدتون سپاسگزارم

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
اگه وکیوم انجام نشه اون مقدار هوای داخل سیستم چه مشکلی بوجود می یاره! خداییش کلی دنبال این موضوع گشتم پیدا نکردم!!

وجود هوا در سیستم باعث بالا رفتن کار سیستم و فشار به کمپرسور
و از همه مهمتر برودت کم و در نتیجه مصرف بالای انرژی و کار اضافه می شود
امیدوارم جوابتون رو گرفته باشی

بالا