آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست اموزش نصب و راه اندازی کولر گازی های اسپیلت

سید 64

کاربر
2012-04-17
2
5
سلام خدمت دوستان گرامی در مورد گازگیری کولر دوتکه 12000 س و پ ر جنرال اطلاعات کاملی رو می خواستم ضمنا بگم یک سال پیش با اطلاعاتی که از همین تایپ بدست آوردم کولر رو نصب کردم ولی الان گازش خالی شده و نمی دونم چطور گازگیریش کنم لطفا کاملا توضیح بدید البته بگم که برای نشت یابی و وکیوم کردن کولر در زمان نصب از یک موتور قدیمی یخچال استفاده کردم چونکه پیش هر استاد کاری که رفتم و سراغ دستکاه وکیوم رو گرفتم گفتن ما از موتور قدیمی یخچال استفاده میکنیم تازه الن فهمیدم نشت یابی با این موترها چقر خطرناکه چون اکسیزن با فشار بالا احتمال انفجار داره

meisam2000

کاربر
2012-05-21
1
2
با سلام من یک کولر 18000 جنرال نصب کردم بعد از نصب خوب کار میکرد ولی 2 روز بعد که روشنش کردم لوله نازک و قسمت کمی از یونیت داخلی یخ می زنه و لی سرما نداره . لطفا راهنمایی کنید .

sadfw

کاربر
2013-04-14
1
2
باعرض سلام خدمت دوستان گرامی- میخواستم روش صحیح شارژ گاز کولر اسپیلت وچگونگی اندازه و مقدار شارژ از روی درجه منیفولد بدون درنظر گرفتن از روی وزن شارژ رو برای انواع کولرها از 12000 الی 36000 روبدونم باتشکر

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام من یک کولر 18000 جنرال نصب کردم بعد از نصب خوب کار میکرد ولی 2 روز بعد که روشنش کردم لوله نازک و قسمت کمی از یونیت داخلی یخ می زنه و لی سرما نداره . لطفا راهنمایی کنید .

نشتی گاز در سیستم وجود داره

amirpop

کاربر
2009-10-03
3
13
سلام سید64یاد گرفتن از روی اموزش نصب تو سایت واسه زمانی بود ک قیمت کولر گازی 3برابر ارزان تر از قیمت الان بود به نظر من پرداخت دست مزد به یک استادکار بصرفه تر از اسیب زدن به سیستم یا حتی خوش بینانه ترین حالت خارج شدن گاز یامبرد از سیستم بوده که اونم 80تا100هزینه بره.بهترین راه یادگیره :همراهی ی نصاب باتجربه در چندمورد نصب و کسب اطلاعات تئوری از سایت

آخرین ویرایش:

amirpop

کاربر
2009-10-03
3
13
باعرض سلام خدمت دوستان گرامی- میخواستم روش صحیح شارژ گاز کولر اسپیلت وچگونگی اندازه و مقدار شارژ از روی درجه منیفولد بدون درنظر گرفتن از روی وزن شارژ رو برای انواع کولرها از 12000 الی 36000 روبدونم باتشکر

در بهترین روش بعد از نشت یابی و وکیوم بمقدار وزن مورد نیاز قید شده روی یونیت باید شارژ نمود در صورت کسری مبرد از طریق درجه گیج ک معمولآ در تابستان بین 60 تا70 بار بوده میتوان به همراه آمپرمتر شارژ نمود.(این فشار تابع هوای محیط میباشد در صورت سرد بودن محیط بین40تا50 نیزقابل تغییر میباشد)

GULF

کاربر
2009-09-26
60
72
با سلام خدمت دوستان

من یه اسپیلت 14000 مارک General max گرفتم و نصب کردم حتی وکیوم هم انجام دادم البته با موتور یخچال ؟ (آیا این مورد داره)

الان درست خنک نمیکنه یعنی یخ نمیکنه فقط یه باد خنکی میزنه ما جنوب میشینیم و طرفای ما خیلی گرمه

البته برای اتاقی که گذاشتم L مانند هست یه چیزی حول و حوش 50 متر مربع

اصلا پرتاب باد جالبی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

GULF

کاربر
2009-09-26
60
72
دوستان یه سوال در مورد وکیوم کردن داشتم هماتطور که گفتم من در نصب اسپیلت عمل ویکیوم رو با موتور یخچال و البته گیچ انجام دادم

ابتدا اومدم شلنگ آبی رو به گیج low و به شیر سه راهه پانل بیرونی زدم و شیلنگ زرد هم به متور یخچال ولی یه چیزی که برام عچیب بود اینکه کمتر از یک دقیقه به -76 میرسید در این موقع آیا من باید صبر میکردم تا بیشتر بمونه؟ ولی من در این لحظه صبر نکردم البته خروجی موتور یخچال رو با آب یه کم زدم حباب نمی داد بیرون واسه همین گیج رو بستم و 5 دقیقه صبر کردم که عقربه گیج نشتی رو نشون نمیداد البته این رو بگم که اتصالات پانل داخلی تو دیوار بود و نتونستم با آب و صابون چک کنم. همونطور که گفتم این روش رو انجام دادم بعد از وکیوم شیر دوراهه رو بازکردم و بعدش سه راهه و بعد از این عمل شلنگ وکیوم روی شیر سه راه رو بازکردم که موقع بازکردن هم یه کمی گاز زد بیرون این کار رو واسه این انجام دادم که خیالم از همه جهت راحت باشه که هوایی در سیستم وجود نداشته باشه. اما از اسپیلت اصلا راضی نیستم و جوابگوی اتاق نیست اونو رو گذاشتم روی 19 درجه و مرتب کار میکنه بعید میدونم کمپرسور هم off کنه

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چیکار کنم 1190 هزار هم پول اسپیلت دادم

البته این رو هم بگم که روی بدنه t1 زده بود به فروشنده گفتم باید t3 باشه برای ما که توی مناطق گرم و خشک جنوب هستیم،گفتش که اینا سرکاریه و روی هر دستگاهی میزننن

چیکار کنم بنظرتون مشکل از من هست که نصب کردم یا دستگاه؟

GULF

کاربر
2009-09-26
60
72
کسی نیست به من کمک کنه؟
وکیوم با اون پمپ مخصوص یا موتور یخچال چه فرقی داره؟

با موتور یخچال اشکالش چی هست؟

بالا