آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیر تلفن های آلمانی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,036
اصفهان
با تشکراز راهنمایی استادان گرامی.ولتاژ ترانزیستور راکنترل کردم.در قسمتهای دیگر مدارهم ولتاژ گیری کردم.ظاهرا ولتاژدر سراسرمدارهست.برای چک کریستال اسکوپ نداشتم.اینکه چطورمیشه بادادن کد بیسیم ازکار بیفته برام سواله?دوستان تجربه ای در اینمورد ندارند?یکی ازدوستان میگفت چندسال قبل با زدن کد سینوس 53اش ازکار افتاده ومجبور به تعویض برد شده است.این میتونه دلیلی برای تعمیر نشدن باشه?
با عرض سلام
با کد دادن به هیچ عنوان تلفن ، خراب نمی شود !
ترانزیستور را یکسره کنید .
کریستال را تعویض کنید.
احتمال خرابی آی سی 20260452 وجود دارد ، ولی با توجه به کد دادن ، فکر نمیکنم خراب شده باشد .

danialavi

کاربر
2013-01-27
11
20
سلام وتشکر.یک مدار بیسیم سالم گرفتمگرفتم ودر کنار هم مقایسه کردم.کریستال و دوسه تا ترانزیستور را باهم جابجا کردم ولی هنوز نتیجه نگرفتم.ترانزیستور پایین سمت چپ ایسی که گفتید,یکی از از پایه ها که مسیر در لایه ها رو و زیر قابل تشخیص نبود,ولتاژ پالس مانندی داره که تومدار خراب وجودنداره.میتونید لطف کنید ونقشه شماتیک برام بفرستید.یاهر دفترچه ای که بتونه کمک کنه.بازهم از لطف شما اساتید ممنونم.

danialavi

کاربر
2013-01-27
11
20
سلام وتشکر.یک مدار بیسیم سالم گرفتمگرفتم ودر کنار هم مقایسه کردم.کریستال و دوسه تا ترانزیستور را باهم جابجا کردم ولی هنوز نتیجه نگرفتم.ترانزیستور پایین سمت چپ ایسی که گفتید,یکی از از پایه ها که مسیر در لایه ها رو و زیر قابل تشخیص نبود,ولتاژ پالس مانندی داره که تومدار خراب وجودنداره.میتونید لطف کنید ونقشه شماتیک برام بفرستید.یاهر دفترچه ای که بتونه کمک کنه.بازهم از لطف شما اساتید ممنونم.

danialavi

کاربر
2013-01-27
11
20
با سلام واحترام به اساتید گرامی.خواستم این مطلب روعرض کنم که راجع به موضوع ازکار افتادن بیسیم سینوس 53 تحقیق کردمکردم و بااطمینان خدمتتون عرض میکنم که در بعضی موارد کد p0 901 b سبب هنگ کردن بیسیم مبشود و اززکار می افتد.بنده 2برد دراختیار دارم که هردو هنگام دادن این کد ازکار افتاده اند.اگر تمایل داشتیدراجع به این موضوع راهکاری ارایه بدهید سپاسگذارم.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,036
اصفهان
با سلام واحترام به اساتید گرامی.خواستم این مطلب روعرض کنم که راجع به موضوع ازکار افتادن بیسیم سینوس 53 تحقیق کردمکردم و بااطمینان خدمتتون عرض میکنم که در بعضی موارد کد p0 901 b سبب هنگ کردن بیسیم مبشود و اززکار می افتد.بنده 2برد دراختیار دارم که هردو هنگام دادن این کد ازکار افتاده اند.اگر تمایل داشتیدراجع به این موضوع راهکاری ارایه بدهید سپاسگذارم.
با عرض سلام

عزیزم 500 در صد اشتباه است!
من 5 سال تلفن تعمیر میکردم ،حتی یکبار این اتفاق پیش نیامده است ، اگر اصفهان بودید ، ثابت میکردم .اول قطع شدن ارتباطات را کنترل و سپس ترانزیستور ورودی مثبت و یا کریستال در پایان آی سی

danialavi

کاربر
2013-01-27
11
20
سلام استاد.به قول قدیمیا نگاه عاقل اندر...به دیگران نداشته باشیدچرا که دردنیای دیجیتال هرچیزی احتمال وقوع داره وعلتش ممکنه ازچشم اساتیدمدتی پنهان باشه.وقتی دوتا بیسیم دوست داشتنیم بادادن این کدهنگ کرده شماباشیدچی فکرمیکنید.دومین بیسیم بعداز3بارزدن کد,نوشته های lcdثابت ماند,حتی تاروز بعدباطریهارو خارج نکردم ولی ازکارافتاد.قصدمن پیداکردن علت بود.اگربیام اصفهان بردهارو براتون میارم جهت مشاهده عینی.سپاسگذارم.

danialavi

کاربر
2013-01-27
11
20
سلام به همشهری سرزمین آفتاب.ازتوجه شما سپاسگذارم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,036
اصفهان
سلام استاد.به قول قدیمیا نگاه عاقل اندر...به دیگران نداشته باشیدچرا که دردنیای دیجیتال هرچیزی احتمال وقوع داره وعلتش ممکنه ازچشم اساتیدمدتی پنهان باشه.وقتی دوتا بیسیم دوست داشتنیم بادادن این کدهنگ کرده شماباشیدچی فکرمیکنید.دومین بیسیم بعداز3بارزدن کد,نوشته های lcdثابت ماند,حتی تاروز بعدباطریهارو خارج نکردم ولی ازکارافتاد.قصدمن پیداکردن علت بود.اگربیام اصفهان بردهارو براتون میارم جهت مشاهده عینی.سپاسگذارم.
با عرض سلام
من قبول دارم در دنیای الکترونیک هر اتفاقی ، غیر معمول و خارج از درک ، ممکن است اتفاق بی افتد ! اما در مورد مدار شما ، به هیچوجه قابل قبول نیست اگر خواستید برد را برایم ارسال کنید و اگر تست کردم و دیدم که آی سی اصلی خراب شده ، یک برد سالم برایتان ، مجانی ارسال میکنم و اگر اشکال دیگری داشت ، هزینه ای برایتان منظور خواهم کرد

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,036
اصفهان
درود
جناب اصفهانی ببخشید ناخوانده و بی دقت دکمه تشکر پست فوق را زدم!
بدرود.
با عرض سلام
من با زدن دکمه تشکر بسیار موافقم ، چون متوجه میشوم که شخص مقابل من ، بسیار با معرفت و مودب است و جواب محبت و زحمت کاری که انجام شده را با یک جمله ساده ، پاسخگو شده است و اگر دقت کنید در رانندگی بارها پیش آمده که حق تقدم با شما بوده ، ولی بعلت داشتن مرام و معرفت ، اجازه عبور به صرف مقابل را داده اید و اگر تشکری از او دیدید که از کارتان خرسند خواهید بود و اگر مانند ....... عبور کرد ، چند ناسزا و چند ..... نثارش خواهید کرد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا