آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تحلیل ساده یکسوسازهای نیم موج و تمام موج

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
متوجه این قسمت از سوال نشدم میشه بیشتر توضیح بدهید ممنون

درود
دیشب نخوابیدم و در خواب و بیداری پاسخ میدم
دیود را با بزرگترین مقاومت ممکن سری میکنند (البته بیشترین مقدار کمتر از ۱ اهم )
دیگه شب شما بخیر و خوشی
سپاس

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
درود
دیشب نخوابیدم و در خواب و بیداری پاسخ میدم
دیود را با بزرگترین مقاومت ممکن سری میکنند (البته بیشترین مقدار کمتر از ۱ اهم )
دیگه شب شما بخیر و خوشی
سپاس

فکر کنم دلیل استفاده از مقاومت سری با اهم پایین این باشه که چون جریان بالا هستش همون مقاومت ناچیز اثرش رو میگذاره و هر کدام از دیود ها که بخواد جریان بیشتری بده مقاومت بیشتر رو جریان تاثیر میگذاره و دیودی که جریان کمتری میده مقاومت اون دیود تاثیر کمتری در جریان و همین قضیه میتونه دیود هارو به بالانس برسونه و گرما رو کنترل کنه

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
چون مشخصات دیود ها با هم فرق داره .حتی دیودهای برابر .وقتی یکی از دیودها گرم تر بشه افت ولتاژ روی دیود میافته .باعث کشیدن جریان میشه .و به همین دلیل یک مقاومت سری میکنند .مقاومت جریان رو کنترل کنه .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
چون مشخصات دیود ها با هم فرق داره .حتی دیودهای برابر .وقتی یکی از دیودها گرم تر بشه افت ولتاژ روی دیود میافته .باعث کشیدن جریان میشه .و به همین دلیل یک مقاومت سری میکنند .مقاومت جریان رو کنترل کنه .

درود

جملات فلسفی استفاده نکنید
اینکه مقاومت موجب بالانس میشه و جریان را تعدیل میکنه از پاسخ هایی شبیه پاسخ روحانی است و جزء صورت مسئله هست که چرا موجب تعدیل میشه
بفرمایید چه انفاقی میافته که جریان متعادل میشه؟
اگه اثر نداشت استفاده نمیشد
زرنگی نکنید ؟
خودم ختم زرنگی هستم سرم کلاه نمیره.
می پرسم چرا مقاومت موجب کنترل و تعدیل جریان میشه ؟
میفرمایید چون جریان را کنترل میکنه ؟!

سپاس

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

جملات فلسفی استفاده نکنید
اینکه مقاومت موجب بالانس میشه و جریان را تعدیل میکنه از پاسخ هایی شبیه پاسخ روحانی است و جزء صورت مسئله هست که چرا موجب تعدیل میشه
بفرمایید چه انفاقی میافته که جریان متعادل میشه؟
اگه اثر نداشت استفاده نمیشد
زرنگی نکنید ؟
خودم ختم زرنگی هستم سرم کلاه نمیره.
می پرسم چرا مقاومت موجب کنترل و تعدیل جریان میشه ؟
میفرمایید چون جریان را کنترل میکنه ؟!

سپاس
سلام استاد مهربانم واقعیتش من اینقدر میدونم. یک مشکلی که من دارم الکترونیک را از پایه مفهوم خیلی از قطعات را نمیدونم.وهمچنین استاد مهربانم این جوابها را که میدم خیلی ها شون از کتاب ها مطالعه کردم تو ذهنم هست که مینویسم . و استاد عزیزم از شما ممنونم ومتشکرم در مدت سه و چهار ماه از تایپ های زیباتون استفاده کردم.همیشه گفتم ممنونم مرسی.استاد خوبم
استاد مهربانم .به نظر من هر چقدر دیودها گرم تر بشه جریان بیشتری عبور میدهند .شاید به همین دلیل یک مقاومت سری میکنند که جهت کنترل جریان و افت ولتاز باعث خنکتر شدن دیود شود .

آخرین ویرایش:

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,334
50,519
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام استاد منظورتون مدار شماره یک است یا دو
15693938229501022111362.jpg

آخرین ویرایش:

AREYA54

کاربر vip
کاربر
2014-06-02
224
527
درود بر شما؛
با اجازه از استاد غزال
به نظرم استفاده از مقاومتهای سری،البته تا حد ممکن مشابه از نظر تولرانس با استفاده از قانون اهم قابل توضیح هست،دیودی که جریان بیشتری بده،این جریان از مقاومت سری خودش هم عبور میکنه،و با فرض ثابت بودن مقاومت،افت ولتاژ دو سرش هم افزایش پیدا میکنه،در این صورت دیود دوم و مقاومت اون مسیری برای این افت ولتاژ مهیا میکنه پس جریانها متعادل میشه
امیدوارم بدون رسم شکل و فرمول قانون اهم منظور را رسونده باشم.

Kalhorr

کاربر
2019-01-14
92
411
44
استاد دیودهای که موازی میشه معمولا افت ولتاژ 0.2 ولت دارند و جریان زیادی را عبور می‌دهند بنابراین یک مقاومت کم اهم سری می‌کنند که مقاومت دینامیکی دیود بیشتر بشه و جریان کمتر بشه و متعادل بشه

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
استدلال من از مقاومت و جریان اینه که اگر کسی سرجاش به ایسته و دستش رو تکون بده مقاومت هوا که ناچیز هست رو حس نمیکنه ولی اگر سوار ماشین بشه باسرعت ۱۰۰ کیلومتر حرکت کنه و دستش رو از شیشه بیرون ببره همون هوایی که مقاومتی در حالت ایستاده نداشت دستش رو به عقب هل میده و مقاومت میکنه در مقابل حرکت دست پس نتیجه میگیریم که هوا که تغییری نکرده ولی سرعت باعث شده بتونیم مقاومت هوا درک کنیم.
در مورد پاسخ اخرین سوال هم من فکر میکنم که این مسئله صدق میکنه درسته که مقاومت زیر یک اهم ناچیز هست ولی چون جریان بالا هستش میتونه تاثیر داشته باشه.حالا هر دیودی که جریان بیشتری داشته باشه مقاومت اون دیود تاثیر بیشتری میگذاره و به این شکل جریان کنترل میشه

بالا