آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تجربيات همکاران در تعميرات لپ تاپ

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی بزرگوارن از جمله آقای امجدی دوست همیشه در میدان ما
خوده بنده بعد از چند سال دوباره برگشتم تو این سایت
حرف شمارو کاملا قبول دارم.ماشاالله کلی تغییرات داده شده خیلی مدیر جدید اضافه شده به سایت
من از سال 2002 تو این سایت یوزر داشتم ولی بنا به مشکلات کاری مجبور شدم چند سالی کار های متفرقه ی دیگه انجام بدم .
بگذریم
الان بعد از چند سال دوباره اومدم چون بار علمی اینجا رو از هر دانشگاهی تو ایران پر بار تر میبینم
الان خودم مدرک ارشد فناوری اطلاعات دارم ولی تو دانشگاه هیچ چیزی یاد نگرفتم جز یه مشت اطلاعات غلط و بی اساس و قدیمی
در مورد سخت افزار هم خیلی از استادهامون بار علمیشون پایین بود. نمیخوام اسم بیارم ولی همه جای ایران همینه ( دانشگاههای سراسری منظورم هست که خودمم تو همون ها درس خوندم )
توی تمام دانشگاه ها فقط توضیح میدن، عملی به اون صورت در کار نیست.
2 سالی میشه تعمیرات میکنم هیچ کلاسی هم نرفتم و نخواهم رفت.
کافیه آدم خودش بخواد+علاقه که اگه چاشنی کار کردن بشه دیگه اوکی اوکی میشه.
از این به بعد من هم تجربیاتمو میزارم و خواهشم از تمامی دوستان خواننده و مدیرهای با مرام اینه که هر کسی یک ایراد حل شده از سمت خودش بزاره قول میدم هیچکسی نباشه اینجا بی بهره بمونه .
همین جا دوباره از دوستان خوبم آقای غفور ، آقای مهدی امجدی ، آقای حیدری ، آقای cybernova و آقا reza و آقا..... و خیلی از مدیران فعاله دیگه که اسمشون الان یادم نیست .

میخوام که دوباره بیان و اطلاعات دوستان رو به روز نگهدارید چون این علم همیشه رو به جلو هست و هیچ سکونی نداره.
هر کسی به قدر خودش تو این سایت اطلاعات بزاره مطمئن باشید ضرری که نمیکنه هیچ سودشو خودش میبینه خیلی از دوستان خدمات کامپیوتری دارن پس کمک هم باشیم بهتره.اهرم فشار هم باشیم .

ببخشید اگه اسم دوستان خوبم از قلم افتاد.
از دوستان میخوام که وقتی این پیام بنده رو خوندید خودتونو نشون بدید تا علم خودمونو ببریم بالا.
بازم ببخشید زیاده گویی کردم
سپاسگذارم از تک تک دوستان و مدیران سایت .
پایدار باشید.
----------------------------------------------------------
یه لپ تاپ asus N series برام آوردن تصویر نداشت با کابل vga تصویر داشت.
خب خیلی از دوستان میگم مین مشکل داره یا فلت.تشخیص ها متفاوته بعضی ها هم به چیپ شک میکنن.و یا قطعات دور آن شاید هم تغذیه مدار.
بنده برای تست اول ram ها رو تعویض کردم چون همچین موردهایی رو داشتم با تعویض ram مشکل حل شده.
هارد رو هم باز کردم باتری رو هم در آوردم بعد با شارژ روشنش کردم خیلی برام جالب بود دیدم لپ تاپ بدون هارد روشن شد و تصویر میداد.
یکی یکی قطعات رو تست کردم دیدم هارد مشکل داره.
هارد رو با یه سیستم دیگه ویندوزشو پاک کردم وقتی وصل کردم به خود دستگاه، دستگاه بدون مشکل تصویر داد .راحت ویندوز نصب کردم.
دادم به مشتری رفت.
پایدار باشید.

سلام استاد
والا این تجربه های شما تجربه هستن و مطمینا برخوردید ولی فک کنم خیلی خیلی خیلی نادر باشن مثلا این که تصویر رو مانیتور خارجی بیاد ولی رو لب تاب نیاد مربوط به رم باشه
و مورد اخری هم احتمالا ویندوزش مشکل داشته و باید وارد محیط بایوس حداقل میشد

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام
دوست گرامی حرف شما درسته ولی موردهای عجیب و غریب زیاد دیده ام
شاید تو لنوو ها این اتفاقات بیشتره رخ میده
بخاطر مچ نبودن قطعات. چون خیلی هاش تو بازار Refresh میشه.
به هر حال تو تعمیرات و هر کاری مورد های نادر هم یافت میشه دوست من.
حالا مورد زیاده یکی یکی میزارم میبینی دوست من
اون لپ تاپ هم مشکل از هاردش بوده نه از ویندوز دوست من.
و گرنه اگر ویندوز خراب بشه که صفحه رو داری.
گاهی هم بخاطر نیم سوز بودن رم ویندوز بالا نمیاد در حد بوت اولیه یعنی لوگو میاد بعد که میخواد خود ویندوز بالا بیاد صفحه مشکی میشه دیگه ثابت میمونه.
این مورد رو خیلی داشتم. بخصوص در asus ها

setaregan1

کاربر
2014-12-04
153
217
سلام خدمت اساتید محترم
بنده هم دقیقا مواردی مثل استادatlas98داشتم
تا حالا حدود 15 -20 مورد بوده که لپ تاپ روشن میشده ولی تصویر نمیداده توجه میکردم میدیدم که چراغ چشمک زن هارد از همون اول ثابت هست
هارد رو جدا میکردم و به باکس وصل میکردم و درایو c رو دیلیت میکردم وبه لپ تاپ وصلش میکردم و به راحتی تصویر میداد وبعدش ویندوز نصب میکردم
( اکثر موارد در لپ تاپ های ایسوز سریk-a-x و اچ پی سری pavilion dv بود )
امیدوارم مفید بوده باشه.

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
لپ تاپ sony vpc
برام آوردن دستگاه یه بار با شارژر خودش شارژ میشد یه بار شارژ نمیشد
چراغ شارژر روشن میشد هر بار که شارژ میشد
جالب اینجا بود اگه دستگاه رو خاموش میکردی دوباره با شارژر وصل میکردی روشن می شد و شارژ میشد.یعنی هر بار که خاموشش میکردی باید باتریشو در میاوردی مجدد میذاشتی بعد روشنش میکردی.
کارهایی که بنده کردم.
شارژر رو تست کردم سالم بود
باتری به ظاهر سالم بود (خالی نمیکرد )(مشتری گفته بود زیاد باتریش خوب کار نمیکنه عوضش کنم تعویض که کردم مشکل پا بر جا بود )
سوکت سالم بود
به ظاهر ایرادی نداشت به برد مدار شارژ شک کردم یکی داشتم تعویض کردم بازم نشد.( قسمتی که سوکت باتری داره منظورمه )
در آخر خود شارژر دستگاه با باطری تعویض کردم بایوس رو آپدیت کردم مشکل به کل حل شد البته ویندوز هم بعد از تعویض بایوس عوض کردم.
اینم یکی دیگه از اون مشکل ها دوست من

ادامه دارد ...

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی .
در یک لپ تاپ gateway مدل Z07 که ایراد به این صورت بود که دستگاه روشن میشد و هنگام لود ویندوز دستگاه خاموش می گردید .
در ابتدا فکر کردم که سیلیکون روی CPU و چیپها خشک شده که بعد از تعویض آنها همچنان مشکل پابرجا بود .
نکته جالب اینکه در زمان خاموش شدن یکدفعه دستگاه دمای چیپها و CPU طبیعی بود .
در نهایت با ریسولد نمودن چیپ گرافیک مشکل کاملا" برطرف گردید و بعد از تست کامل تحویل مشتری داده شد .
امیدوارم که این تجربه بنده مورد توجه اساتید محترم قرار بگیرد .
با تشکر .

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
در یک لپ تاپ hp مدل probook 4540s تاچ پد و کیبورد شناسایی میشدند ولی با تاخیر کار میکردند.
در ابتدا یک موس و کیبورد از طریق پورت usb به دستگاه متصل نمودم و هر دو عمل نمودند .
و سپس ویندوز دستگاه را عوض نموده و درایورها را نیز نصب نمودم ، که تاثیری در عملکرد نداشت .
دستگاه را باز نموده و پس از بررسی متوجه سولفاته شدن یک سمت از I/O و قطعات اطراف آن شدم که علت آن نفوذ آب از مابین کلید راست بوده ، و با احتیاط فراوان قطعات را ریسولد نمودم .
سپس قطعات را با تینر شستشو داده و خشک نمودم .
دستگاه را بستم و در این وضعیت کیبورد عمل نمود ولی تاچ پد هیچ عملی نمی کرد .
در انتها با رایت بایوس دستگاه کاملا رفع عیب گردید و به تحویل مشتری داده شد .
امیدوارم که این تجربه بنده مورد توجه اساتید محترم قرار بگیرد .
با تشکر .

آخرین ویرایش:

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام خدمت تمامی دوستان خوبم.
یه لپ تاپ Toshiba برام آوردن مشتری میگفت هرکاری میکنم نمیتونم روش ویندوز نصب کنم هر جا هم برده گفته مشکل سخت افزاری داره و از چیپ هست و ....
ویندوزش خراب بود یکسری از فایل هاش پاک شده بود.
روشنش کردم داشتم چکش میکردم
سعی کردم به بایوس برم هر کاری میکردم نمی تونستم وارد بایوس بشم
همه چیز طبیعی بود هیچ بوقی چیزی هم نمیزد چراغی هم چشمک زن نبود
باتری لپ تاپ رو جدا کردم با شارژر مجدد تست کردم بازم نشد
حس کردم کیبوردش داره بد کار میکنه دستگاه رو باز کزدم دیدم زیر کیبورد شربت ریخته مشتری هم به من چیزی نگفته بود کامل تمیزش کرده بود ولی زیر کیبورد کامل معلوم بود.
چند تا از کلید ها یکسره شده بود از روی کیبورد هیچ چیزی معلوم نبود جوری تمیزش کرده بود اصلا شک نمیکردی.
کیبورد رو جدا کردم دستگاه رو روشن کردم
یه کیبورد usb به دستگاه وصل کردم
راحت اومد تو بایوس
مشکل کامل حل شده بود.
با لایو بوت آوردمش بالا اطلاعات هاردشو چک کردم منظورم درایو ویندوزش هست.
بعد با هماهنگی مشتری یه کیبورد براش گرفتم ویندوزشم عوض کردم.
همیشه دوستان سعی کنید از سالم بودن قطعات اطمینان حاصل کنید بعد برید سراغ مدار.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام
یه لپ لپ تاپ asus k43s برام آوردن مشتری گفت شارژ نمیکنه یعنی خیلی باید با سوکت بازی بکنی تا یه جا بالاخره ثابت بمونه شارژ کنه.
وقتی به سوکت نگاه کردم تعجب کردم فقط 2 تا سیم فلزی بود تو سوکت شارژ گفتم این شارژ هم میکنه با خنده :s_laugh0:اصلا یه وضعی ....
بهش گفتم مدار شارز رو تست میکنم خبرتون میدم.
دستگاه رو باز کردم دیدم سوکت شارژ رو هوا هست نصفش برد شکسته یه طرف منفی هاش خوشبختانه.
با یه مکافتی سوکتشو عوض کردم و شکستگی رو لحیم کردم بعد که زدم روش بشه دستگاه صفحه سیاه شد. هر چی ولتاژ میگرفتم همه چی اوکی بود.ولی تصویر نمیداد vga وصل کردم فقط آرم یه لحظه اومد بعد دیگه دوباره مشکی شد.
شارژ رو جدا کردم اولش فکر کردم از بایوس هست.
میخواستم باز کنم دستگاهو قبلش گفتم بزار باتریشو در بیارم دوباره بزنم سرجاش
باتریشو درآوردم دکمه ی پاور رو 5 ثانیه گرفتم. بعد باتری رو گذاشتم سر جاش شارژ رو وصل کردم دیدم دستگاه اومد بالا چند بار تست کردم ببینم مشکل داره یا نه
در کمال تعجب مشکل کامل برطرف شده بود.
پایدار باشید.

دوستان همکاری نمیکنن مدیرای عزیز شما باعث دلگرمی بقیه هستید میدان رو خالی نکنید.
انگار فقط منو آقای mohsen zmr هستیم ما... البته جسارت نشه به دوستان خوبم.اینجا جایی هست که همکارا بهش نیاز دارن بیشتر از بقیه ی قسمتها.

آخرین ویرایش:

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
با سلام
یه لپ لپ تاپ asus k43s برام آوردن مشتری گفت شارژ نمیکنه یعنی خیلی باید با سوکت بازی بکنی تا یه جا بالاخره ثابت بمونه شارژ کنه.
وقتی به سوکت نگاه کردم تعجب کردم فقط 2 تا سیم فلزی بود تو سوکت شارژ گفتم این شارژ هم میکنه با خنده :s_laugh0:اصلا یه وضعی ....
بهش گفتم مدار شارز رو تست میکنم خبرتون میدم.
دستگاه رو باز کردم دیدم سوکت شارژ رو هوا هست نصفش برد شکسته یه طرف منفی هاش خوشبختانه.
با یه مکافتی سوکتشو عوض کردم و شکستگی رو لحیم کردم بعد که زدم روش بشه دستگاه صفحه سیاه شد. هر چی ولتاژ میگرفتم همه چی اوکی بود.ولی تصویر نمیداد vga وصل کردم فقط آرم یه لحظه اومد بعد دیگه دوباره مشکی شد.
شارژ رو جدا کردم اولش فکر کردم از بایوس هست.
میخواستم باز کنم دستگاهو قبلش گفتم بزار باتریشو در بیارم دوباره بزنم سرجاش
باتریشو درآوردم دکمه ی پاور رو 5 ثانیه گرفتم. بعد باتری رو گذاشتم سر جاش شارژ رو وصل کردم دیدم دستگاه اومد بالا چند بار تست کردم ببینم مشکل داره یا نه
در کمال تعجب مشکل کامل برطرف شده بود.
پایدار باشید.

دوستان همکاری نمیکنن مدیرای عزیز شما باعث دلگرمی بقیه هستید میدان رو خالی نکنید.
انگار فقط منو آقای mohsen zmr هستیم ما... البته جسارت نشه به دوستان خوبم.اینجا جایی هست که همکارا بهش نیاز دارن بیشتر از بقیه ی قسمتها.

سلام در ادامه فرمایشات دوست عزیز این نکته ابتدایی رو همیشه رعایت کنید چه خواستید ال سی دی عوض کنید چه سوکت شارژ چ کیبرد حتما قبل از هرکاری باطری رو از دستگاه خارج کنید

masoud880

کاربر
2016-03-14
42
28
سلام یه لپ تاپ acer 4230 آوردن که بکلایت نداشت ولی شبه تصویر داشت، با مانیتورهای دیگه هم بخوبی تصویر میداد. خب منم مثل همه دوستان رفتم سراغ LCD و بررسی لامپ CCFL و دیدم بله لامپ سوخته. لامپ رو عوض کردم دیدم تصویر روشن شد ولی مشکلی که بود این بود که تصاویر داخل ویندوز (ویندوز XP ) خیلی نامفهوم و رنگ ها قاطی بودن احتمال دادم صفحات داخل LCD رو درست قرار نداده ام یا LCD مشکل دارد. به ناچار یک LCD نو خریدم و جایگزین کردم دیدم که بازم همون مشکلو داره!! خب گفتم دیگه حتما حتما مشکل از برد هایولتاژ است چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسید.برد رو عوض کردم دیدم بازم مشکل هست!!!!دیگه نمیدونستم چیکار کنم چون با مانیتورهای دیگه مشکلی نداشت از بابت مادربورد و چیپ گرافیک خیالم راحت بود. بدون برد هایولتاژ یکم به تصاویر بدون نور که نگا کردم با کمال تعجب دیدم که حتی بدون نور بکلایت هم تصاویر ناواضحه و اصلا ربطی به نور نداشت به ذهنم رسید ویندوز عوض کنم. وقتی با ویندوز 7 بوت کردم دیدم که همه تصاویر درست و بدون مشکل بود...
دوستانی که این مشکلو دارن قبل از خرید LCD یا مدار اینورتر تمام احتمالات هرچند ساده و ابتدایی رو هم درنظر بگیرن تا با کمترین هزینه مشکلاتو برطرف کنن
موفق باشید

بالا