آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تجربيات همکاران در تعميرات لپ تاپ

mg_omidy

کاربر
2014-09-16
33
156
کاشان
سلام
یک لپ تاپ توشیبا برام آوردن که وقتی کلید پاور رو می زدی پس از یک ثانیه خاموش می شد. من لپ تاپ رو باز کردم و طبق معمول با تینر سرویس کردم و کلیر سیموس هم کردم اما هیچ فرقی نکرد لپ تاپ رو به شارزر وصل کردم و وقتی فردا اومدم و پاور رو زدم لپتاپ روشن شد.!!!
نکته خیلی ساده تر از این حرفا بود و مشکل این بود که باظری این لپ تاپ باید یک شارژ حداقلی داشته باشه و بدون باطری روشن نمیشه عملاً میشه گفت اون سرویس و کلیر سیموس هم کار اضافه بود. البته خودم هم میدونم اینکه بدون باطری روشن نمیشه هم خودش یک مشکل هست و تا همین جا هم کار مشتری رو راه میندازه و مشتری راضی هست.
این تجربه ای شد برام که برای مشکلاتی از این دست ابتدا از ساده ترین مراحل استفاده کنم.

mg_omidy

کاربر
2014-09-16
33
156
کاشان
یه لپ تاپ 5110 برام اومده بود که سیستم روشن میشد ولی بعد یه مدت کار تصویر کاملا بهم میریخت ویکسری خط فقط نمایش داده میشد البته اگه دستگاه تکون نمیخورد بیشتر نمایش میداد خمیر سیلیکون عوض کردم هیت سینگ رو چند بار باز کردم ولی جواب نداد میخواستم سردی لحیم بگیرم موقع جدا کردن رم ها متوجه قرار گرفتن یک تکه فلزی بین اسلت رم بود با جدا کردن آن سیستم راه افتاد و بدون مشکل کار میکنه
سلام
معمولاً وقتی در تصویر خطوطی دیده می شه که متحرک هستند و کم یا زیاد می شن مشکل از اسلات رم هست که یا اتصالی دارد یا شل شده و بخشی از کانکتورها اتصال ضعیفی دارند
موفق باشید

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام خدمت اساتید
امروز یک لپ تاپ dell vostro 1510 برام آوردن که بک لایت داشت ولی دیتا نداشت
از خروجی VGA هم تصویر درست بود.
GPU رو ریبال کردم و خوشبختانه مشکل بر طرف شد.
به همین راحتی

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام خدمت همه دوستان

یه دستگاه دل 6400 دستم رسید که در LCD فقط لایت (نور) نداشتم و همچنین lcd و های ولتاژ رو تعویض و از تعمیر مادربورد نتیجه نگرفتم و با راهنمایی های مهندس مسعود نصوحی عزیز یه های ولتاژ که فقط کارش روشن کردن لایت هست رو نصب وسیم کشیدم و لایتت اومد و تصویر اوکی .
( به گفته مشتری دستگاه رو خیلی جاهاواسه تعمیر برده که نتیجه نگرفته خلاصه منم خوشحال شدم که دستگاه راه افتاد)

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
در یک لپ تاپ دل مدل VOSTRO 1310 زمانی که دستگاه رو روشن میکردم از پورت VGA تصویر بوت را نشان می داد و از LCD خودش تا زمانی که ویندوز بالا بیاید تصویر نداشت .
اولین کاری که کردم ، رایت بایوس بود که متاسفانه جواب نداد و سوکتهای فلت را نیز لحیم کاری و سرویس نمودم و با فایلهای دیگر نیز تست نمودم .
در نهایت کابل فلت LCD را تست کردم که متوجه قطع شدن یک سیم در آن شدم .
فلت را تعمیر نمودم ولی با تکان دادن فلت در قسمت لولا دوباره تصویر قطع و وصل میشد .
کابل فلت به صورت کامل تعویض گردید و دستگاه کاملا" رفع عیب گردید .
امیدوارم این تجربه بنده مورد توجه اساتید محترم قرار بگیرد .
با تشکر.

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام.
لپ تاپ
acer
مدل
Aspire 5349
برام اومده بود که
وقتی باطری به لپ تاپ وصل بود و شارژر رو میزنم باطری شارژ میشد و چراغ شارژ باطری هم روشن میشد ولی لپ تاپ سوئیچ نمیشد.
در عین حال وقتی شارژر رو در میاوردم باز هم لپ تاپ سوئیچ نمیشد!
وقتی هم باطری رو خارج میکردم و شارژر رو وصل میکردم خود به خود روشن میشد و بعد 2 ثانیه خاموش میشد!!!!
لپ تاپ رو باز کردم، ظاهری هیچ مشکلی . سوختگی ای نداشت.

حل مشکل:

بایوس زدم البته تو یه سایت گرفتم ولی کلا دیگه روشن نمیشد هیچجوره.

شکم رفت به اینکه نکنه آب ریخته ولی چون کم نفوذ کرده نشون نمیده!!!
خوب با تینر شستم و گذاشتم خشک شه، دوباره زدم دیدم روشن میشه هم با باطری هم با شارژر و مدت روشن موندن هم بیشتر شد.
دقت کردم دیدم یه آی سی PWM هست اونجا، دوباره شستم و این دفعه با پنبه خوب تمیز کردم که دیدم به برد بهتر شه ولی چیز مشکوکی ندیدن.
اون آی سی PWM رو هم با رو پایه هاش فلکس ریخم و یه هیت ناز دادم و دوباره شست و شو دادم.
بعد از خشک کردن با سشوار با باد ملایم لپ تاپ رو روشن کردم و دیدم همه ی مشکلاتش حل شده، هم با شارژر جدا روشن میمونه بدون مشکل هم با باطری.

امیدوارم تجربه ام کارگشا باشه برای دوستان و اساتید.

آخرین ویرایش:

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
برا من سه تا اچ پی اوردن از زاهدان یارو خیلی حال میکرد لپ تا سه ملیونی رو یک و هفتصد خریده . به من گفت بازش کن ببین موردی نداره بردارم واسه خودم . عین سه تاش چیپ گرافیکیش ریبالی بود شماره فنیشم جدید بود تو بازار نبود جالب اینه که همچین خوب پلمپ کرده بودن من تا اخرین مرحله نفهمیدم دستگاه دسته دومه البته شایدم کمپانی اینطوری دستگاه هارو تو بازار سیاه رد میکنه خدا میدونه .

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام وخسته نباشید

من یکدستگاه دل 5110 داشتم که موقعه روشن شدن آرم اول دل قبل استارت ویندوز بصورت خیلی کندی حرکت میکرد وبرای ورود به صفحه بایوس وحرکت در آن خیلی کند بود
با کمال ناباوری بعد از کلی ور رفتن دیدم بدون فلت قشنگ کار میکنه وقتی فلت رو باز کردم چنتا سیم به هم چسبیده بودن که با جدا کردنشون مشکل حل شد

بالا