آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تبديل پاور كامپيوتر به منبع تغذيه متغير ازمايشگاهي

زارع بیدکی

کاربر
2012-03-19
18
97
با سلام
پاوری که من رو پشتیبانی میکنه SG6105 هست با توجه به این که این آی سی 20 پایه داره و آی سی استفاده شده در مدارات شما 16 پایه میباشند در صورتی که مداری موجود برای طراحی پاور متغیر با مواردی که ذکرد کردین در دسترس دارین ممنون میشم تا من رو هم راهنمایی کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
پاسخ : 16 ولت با توان خروجي 30 امــــــــــــــپر !!!

سلام جایی خوندم برای شارژ باطری 12V ماشین میشه از پاور کامپیوتر استفاده کنیم. واقعا ممکنه ؟
چطور؟
متشکرم
با سلام :
برای شارژ 12 ماشین نمیشه از پاور کامپیوتر استفاده کرد{ در تاپیک های منابع تغذیه علت و دلایل لازم بکرات تشریح شده است } اما برای نگهداری ولتاژ شارژ شده ماشین در محدوده 12 ولت ایرادی نداره میتونید استفاده کنید
توصیه میشود که با تغییرات اندکی در مدار PMW پاور ولتاژ 12 ولت خروجی را به 14 برسانید .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
با سلام
پاوری که من رو پشتیبانی میکنه SG6105 هست با توجه به این که این آی سی 20 پایه داره و آی سی استفاده شده در مدارات شما 16 پایه میباشند در صورتی که مداری موجود برای طراحی پاور متغیر با مواردی که ذکرد کردین در دسترس دارین ممنون میشم تا من رو هم راهنمایی کنید

با سلام :
شما باید ابتدا دیتاشیت هر دو ایسی را داشته باشید .
با مقایسه پین های هر دو ایسی در دیتاشیت ها >> با پایه های همنامی مواجه میشوید که میتونید تغییرات لازمه را روی همون پایه ها انجام دهید .
موفق باشید .

زارع بیدکی

کاربر
2012-03-19
18
97
دوستان میشه بگید بدون تغییر در مدار اگه از -5 و+12 پاور استفاده کنیم و ولتاژ 17 بگیریم چند آمپر میتونیم از پاور بکشیم با توجه به این که قسمت -5ولت پاور نیم آمپر بیشتر نمیده

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
دوستان میشه بگید بدون تغییر در مدار اگه از -5 و+12 پاور استفاده کنیم و ولتاژ 17 بگیریم چند آمپر میتونیم از پاور بکشیم با توجه به این که قسمت -5ولت پاور نیم آمپر بیشتر نمیده
با سلام :
بر فرض اینکه خروجی 12 ولت پاور حتی 4 امپر باشه خب وقتی -5 ولت فقط نیم امپر جریان میده پس در این صورت فقط میتونید تا همون نیم امپر 17ولت جریان دریافت کنید . چون جریان در یک مدارسری در نقطه مساوی هست { قانون کریشهف جریان در حلقه ..}
موفق باشید .

speder

کاربر
2013-02-09
12
143
ایران-مشهد
با سلام خدمت همه ی دوستان گرامی
یه سوال خیلی بچه گانه دارم:
با توجه به این که خروجی آمپر این منبع تغذیه بالاست(مال من 12 ولت 18 آمپر) اگه این 12 ولت رو به وسیله ای بدیم که مثلا 1 آمپر بیشتر لازم نداره آیا به اون دستگاه آسیبی وارد میشه یا نه ؛ خود دستگاه به اندازه 1 آمپر از 18 آمپر رو استفاده میکنه و مشکلی پیش نمیاد؟

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
388
1,540
با توجه به این که خروجی آمپر این منبع تغذیه بالاست(مال من 12 ولت 18 آمپر) اگه این 12 ولت رو به وسیله ای بدیم که مثلا 1 آمپر بیشتر لازم نداره آیا به اون دستگاه آسیبی وارد میشه یا نه ؛ خود دستگاه به اندازه 1 آمپر از 18 آمپر رو استفاده میکنه و مشکلی پیش نمیاد؟[/QUOT
سلام نه عزیزم فکر نمیکنم ولی بهتره جریان منبع خیلی زیادتر از جریان مصرفی نباشه چون در مواقع خاص ممکنه به مصرف کننده آسیب برسونه ولی در شرایط عادی مشکلی نداره

speder

کاربر
2013-02-09
12
143
ایران-مشهد
با توجه به این که خروجی آمپر این منبع تغذیه بالاست(مال من 12 ولت 18 آمپر) اگه این 12 ولت رو به وسیله ای بدیم که مثلا 1 آمپر بیشتر لازم نداره آیا به اون دستگاه آسیبی وارد میشه یا نه ؛ خود دستگاه به اندازه 1 آمپر از 18 آمپر رو استفاده میکنه و مشکلی پیش نمیاد؟[/QUOT
سلام نه عزیزم فکر نمیکنم ولی بهتره جریان منبع خیلی زیادتر از جریان مصرفی نباشه چون در مواقع خاص ممکنه به مصرف کننده آسیب برسونه ولی در شرایط عادی مشکلی نداره
با تشکر از راهنمایی تون
حالا ساده ترین راه برای کاهش جریان چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12
بالا