آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تبديل پاور كامپيوتر به منبع تغذيه متغير ازمايشگاهي

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام خدمت استاد آقای رجبی عزیزوعرض تشکر از زحمات شما
میه سوالی داشتم از خدمتتون اینکه مقاومت0.06 10w کاراییش چیه ؟
اون مقاومت که هر دو طرفش به زمین متصله لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر مجدد
با سلام :
عزیزم دقت کنید که این مقاومت 0/06 اهمی 10 وات هر دو طرفش به زمین وصل نیست یک طرف ان همون سیم خروجی منفی و سر دیگر ان بله به خط منفی مدار وصل هست که سنسور جریان خروجی را به عهده دارد .
از شکل زیر کمک بگیرید .
[hide] پاور.PNG[/hide]
موفق باشید .

salehireza

کاربر
2009-08-21
3
3
سبزوار
عرض سلام و عرض ادب خدمت اقای رجبیدرمدار تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه آزمایشگاهی مقادیر اهم مقامت ها وظرفیت خازن ها خوانا نمی باشد اگر لطف کنید مقادیر دقیقا قید بفرمایید خیلی سپاس گزارم!!

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
عرض سلام و عرض ادب خدمت اقای رجبیدرمدار تبدیل پاور کامپیوتر به منبع تغذیه آزمایشگاهی مقادیر اهم مقامت ها وظرفیت خازن ها خوانا نمی باشد اگر لطف کنید مقادیر دقیقا قید بفرمایید خیلی سپاس گزارم!!
با سلام :
در پست های بعدی ان قسمت که مورد نیاز هست با رزولیشن بالا مجددا اپلود شده و در طول تاپیک در پست های متعددی همین مقادیر درج شده است تاپیک را کلا مطالعه نمایید مشکل تون حل می شود :
برای نمونه
[hide]
attachment.php
[/hide]
موفق باشید .

m_zarey

کاربر
2015-01-10
1
5
سلام من تازه عضو شده ام اما متاسفانه نمی دانم هر کدام از فایل های پیوست را که می خواهم دانلود کنم
دانلود انجام نگرفته و پیغام فایل مورد نظر موجود نیست ظاهر می شود لطفاً مرا راهنمایی کنید

rezarch1358

کاربر
2015-03-21
25
47
مشهد
با سلام خدمت استاد گرامی من تازه ثبت نام کرده ام و قسمت شروع من با مطالب زیبای شما بود بسیار خوشحال شدم که با شما اشنا شدم تشکر میکنم و یه سوال هم داشتم اگه زحمت بکشید ممنون میشم. ایا میشود توسط پاور کامپیوتر دستگاه اینورتر جوش ساخت . اگه میشه لطفا راهنمایی و نقشه

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

جریانی که برای اینورتر جوشکاری لازم است:

[hide]
با ولتاژ AC بین 37 تا 52 ولت و حداقل بالای 200 آمپر لازم دارد لذا پاور کامپیوتر این قابلیتها را نداشته و عملی نیست
[/hide]

kazemgh

کاربر
2014-08-06
13
7
با سلام :
معمولا كاربراني هستند كه پاور كيس خود را ارتقا داده و atx قبلي بلا استفاده مانده ....
خب در اين تاپيك قصد دارم شما را با اسانترين وجه ممكن همراهي كنم تا منبع تغذيه بلا استفاده خود را به يك منبع تغذيه ازمايشگاهي و كارگاهي با خروجي هاي متغيير {از نظر امپراژ خروجي و هم چنين ولتاژ خروجي } تبديل كنيد .
قسمت اول :
با استفاده از يك پاور atx واتي 300 الي 500 واتي {كافيست كه از اي سي مشهور TL494 استفاده كند } يك منبع تغذيه جالب و قوي و اتوماتيك با خروجي كنترل شده از 0/15 امپرتا 16 امپر و از صفر الي 16 ولت را داشته باشيد .
فايل ضميمه و توضيحات لازم بطور كامل و واضح در متن موجود است دانلود فرماييد تا بعد .....
در ادامه صفر الي 30 ولت :
با تشكر .
موفق باشيد .

می بخشید فایل ضمیمه توضیح ندادین فقط عکس گذاشتین می شه یک توضیح برای آنهایی که آماتور هستند بگذارید مثل من؟؟؟؟

rezarch1358

کاربر
2015-03-21
25
47
مشهد
پاسخ : ساده ترين پيشنهاد از تجربيات بنده در atx

با سلام خدمت استاد عزیز با توجه به فرموده شما پاورمو درست کردم و نکته جالب اینجاست که با تغییر مقاومت 22 یا 27 کیلویی که به یکسر ولوم وصل میشه بدون سرهم بندی و دستکاری در سیم پیچ ترانس چاپر تونستم ولتاژ بالا بگیرم یعنی با قرار دادن مقاومت 15 کیلو 20 ولت و مقاومت 10 کیلو 24 ولت داد ولی دو مشکل دارم 1- ولتاژ زیر 5 ولت نمیرود
2-با توجه به غیر فعال گردن قسمت OVER-VOLTAGE مدار نسبت به اتصال کوتاه اسیب پذیر است لطفا راهنمایی بفرمایید توجه بفرمایید که این مشگلات قبل از تغییرات در مقاومت فوق هم وجود داشت

بالا