آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تبديل پاور كامپيوتر به منبع تغذيه متغير ازمايشگاهي

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
درود من هر تایپک رو کامل میخونم
و هر جایی اسم شماس از خوندنش لذت میبرم واقعا زیبا محکم و هوشمندانه پاسخگو هستید و بابتش واقعا ممنونیم خدا اجرتون بده که غیر از الکترونیک مهارک بیانی از شما یادگرفتم محکم و استوار کلماتو انتخاب کردن ..جوری پاسخ رو مینویسید که طرف تو لغت نامه هم نتونه پیدا کنه جواب
درود

نظر لطف شماست
لطف عالی مزید و عزت زیاد

سپاس

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
29
Yazd
ساده ترين پيشنهاد از تجربيات بنده در atx

با سلام :
دوست عزيز برفي جان اولش فكر كردم مطالب مهمي بايد در ديتا شيت ايسي TL494 داشته باشه ولي بعد از ترجمه ديدم مطلب به ان صورت مهمي نداره غير از دو نكته مهم كه همين جا اشاره ميكنم :{صرف نظر از پين هاي اوسيلاتور و فيدبك و كنترل PMW و...... }يعني قسمتي كه به درد شما خواهد خورد :
پايه يك اين ايسي مربوط به تعيين ولتاژ خروجي در ATX ها ميباشد كه از طريق يك تقسيم مقاومتي ثابت استفاده شده و شما ميتونيد به راحتي و بدون تغيير در اصل مدار به اين صورت كه از خروجي ولتاژ +12 توسط يك مقاومت يك كيلويي به يك سر پتانسيومتر 50 كيلويي وصل كنيد و سر وسط پتانسيومتر را با يك مقاومت 4.7 كيلويي به پين شماره يك اين ايسي و سر ديگر پتانسيومتر را با 22 الي 27 كيلو اهم به شاسي وصل كنيد تا ولتاژ خروجي ها را از صفر تا حداكثر قابل كنترل كنيد .
پايه 16 ايسي هم در رابطه با كنترل جريان هست كه بازم مثل پين يك از تقسيم مقاومتي استفاده كرده { در اينجا ولتاژ كنترل در حد ميلي ولت ميباشد } كه باز باتوجه به جريان خروجي پاور و در كل نيازي به تغيير در اين قسمت ندارد تا پاور در حالت نرمال كار كند .
تجربه اي كه بنده خودم گرفتم اين است كه با تغييرات مثالي كه رفت روي پين يك ولتاژ خروجي را قابل كنترل كنيم وبراي ولتاژ هاي بالاتر با تغيير در سر بندي سيم پيچ چاپر { اين سيم پيچ ها از سيم هاي چهار لايه استفاده كرده كه با ازاد كردن دو سيم از سر بندي و سري كردن ان توسط ديود با ولتاژ +12 ولت خروجي ميتوان تا 48 ولت را گرفت و چون قطر همين سيم ها به اندازه كافي براي داشتن يك پاور تا حدود 5 امپر را كافيست نيازي به تغييرات اضافي ندارد فقط دقت كنيد كه فن پاور از خروجي 12 ولت استند باي ثابت گرفته شود .
و اين هم لينك منبع اصلي مطلب تغييرات ATX اگر به زبان خارجي ايتاليايي تسلطي داريد سري بزنيد .
بازم اگر موردي داشتين در خدمتم .
http://www.chirio.com/index.htm
با تشكر .
موفق باشيد .
درود استاد ممنون برای زحماتتون
ببخشی میخواستم اکه ممکنه در مورد پاور با شماره ایسی ۷۵۰۲ اگه امکانشه بگید چجور متغیر کنم یا شماره ایسی ۴۹۳۳

بالا