آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

به جای دی سی کنورترهای تراکو از مدار زیر استفاده کنید

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام به همه
اول یه خواهش !
از دوستان خواهش می کنم که سوالاتشون را مطابق با موضوع تاپیک ارائه کنند . تا نظم مطالب ارائه شده بهم نخوره . با تشکر

در رابطه خواسته دوستان من pcb مدار دی سی کنورتر را به صورت pdf قرار دادم . در ضمن در رابطه با سوالشون باید بگم که بله ،نرم افزار Altium Designer 9 قابلیت پرینت پروژه به صورت pdf را دارد .در زیر منوی :
file => smart pdf
با ارزوی موفقیت Mohammad

پیوست‌ها

• 58.6 کیلوبایت بازدیدها: 131
  • 76.3 کیلوبایت بازدیدها: 118

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
ممنونم از توجه شما
بله 220 اهم در طراحی درسته ولی در مدار خودم دو ترانزیستور نامرغوب گیرام افتاد و بد سوئیچ می کردند در نتیجه در خروجی تحت بار ولتاژ نوسانی می شد که مجبور شدم مقدار مقاومت 220 را کاهش بدم تا عمل سوئیچینگ درست انجام شود . و خروجی دارای ثبات بیشتری شود . متاسفانه مشکلات در مدارها زیاد هست حالا مشکلات ناشی از بد بودن جنس چینی هم بهش اضافه شده که بنوبه خود طرح را دچار تغیرات می کند انهم بیشتر توسط تجربه برطف می شود .
با سپاس

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام خوبید
میتونید این مدار تغذیه رو برای مدارهایی که شاسی منفی باطری هست تبدیل کنید تا در مداراتی مثل minipulse3 هم بتونیم استفاده کنیم
ممنون از شما "مهدی"

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
بله امکان تبدیل وجود دارد که مستلزم تغییرات زیاد در مدار است در زمان مناسب اینکار را انجام می دهم
با سپاس

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام میخواستم بدونم ایا میشه با دی سی کانروترهای دیگه رو هم همین کا رو کرد.یعنی مثبت باطری رو زمین در در نظر گرفت؟(یعنی خروجی com کانورتر رو با مثبت باطری یکی کرد؟)راستی اقای mee شما یه مدار کانورتر گذاشتید که گفتید تا حدود 1امپر جریان میده میخواستم بدونم با توجا به اینکه ورودی +5 از دیود 4148 چطور این دیود اینقدر جریان میده؟

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام
اگه کانورتور از این اماده های شرکتی مثل minmax و keic و traco power و مارکهای دیگه باشه میشه com رو به مثبت باطری وصل کرد چون طوری طراحیش کردن که بشه com رو هم به منفی و هم به مثبت
وصل کرد وهم ایزوله هم هستند ام اگه نه مثل کانورتور های مثلا اقای mee هست باید طراحیش عوض بشه

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
من این كار رو انجام داده بودم.ولی شك داشتم.ممنون.واسه من مورنسون كه خروجی 12 و -12 داره.من به خروجی هاش رگلاتور 5- بستم

بالا