آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

برق خوردگي تلفن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
پس شما صدای دهنی ضعیف دارید ابتدا ولتاژروی میکروفن را اندازه بگیرید حدود 2 ولت باید داشته باشید در غیر اینصورت مدار ورودی صدا را دنبال کنید به احتمال زیاد یک ترانزیسور 9014 در مسیر خراب داریداگر میتوانید ولتاژترانزیستور را در حالت کار اندازه گرفته وببینید اختلاف ولتاژ بیس وامیتر درست است ویا به عبارتی بایا سینگ ترانزیستور را بررسی کنید ونتیجه را اعلام کنید موفق باشید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام سعی کنید دیود زنر را با نوع خودش تعویض کنید چون شکست ولتاژ در مدار بر حسب طراحی مدار متفاوت است وشما سعی کنید زنر را با نوع مشابه تعویض کنید واریستور را هم میتوانید مدار ورودی خط را دنبال کنید وپشت مدار موازی روی خط نصب کنید موفق باشید
سلام ب همه گی!
مقاومت 10 اهم رو با نیم اهم عوض کردم،اتفاقی نیافتاد!
لطفن اگر راهنمایی دیگری بفرمایید ممنون میشم!
راستی یه مارک خوب ارزون چیه اگه خواستم تلفن نو بخرم؟!:nevreness:

sh110

کاربر
2007-06-09
39
57
با سلام خسته نباشید دو عدد تلفن پانا سونیک kx-t7730x - kx-dt333x دارم که دراثر برق خوردگی کاملا از کار افتاده است لطفا سرویس مانوئل و طریقه رفع عیب نمودن هردو را برایم شرح دهید

maryam_teh0

کاربر
2012-03-16
144
513
خیلی کار رو سخت کردی.اول المان های مسیر خط(وریستور فیوز و ...) رو چک کنید بعد اگه سالم بود خبر بدید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
یعنی بر اثر برق خوردگی المان های ورودی ان اسیب ندیدند.؟ترانزیستور سوئچ را بررسی کنید معمولا واریستور خط دیود زنر وترانزیستور های مسیر لاین اسیب میبیندودر نهایت مواردی داشتم که سیپیو را هم دچار مشکل کرد بررسی ونتیجه را اعلام کنید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
همکار گرامی این بخش مربوط به تلفن وایراد های ان است شما درخواست خودتان را در بخش مربوطه مطرح کنید
من درایورcanoni 9950 ویندوز 7 64 بیتی را لازم دارم

refighpc

کاربر
2013-03-08
1
2
سلام
تلفن بنده دیشب اشتبا" به برق خورد

تل بنده پاناسونیک ( چین ) است

باز کردم پشت برد یه تزانیستور مشکی ترکیده و پشت برد دقیقا" نزدیک تزانیستور خط های مسی یکم سوخته و فکر کنم قطع شده باشه

با تعویض تزانیستور درست میشه ؟؟؟

ایا جای است درستش کنه

تلفن الان اصلا" روشن نمیشه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
تلفن بنده دیشب اشتبا" به برق خورد

تل بنده پاناسونیک ( چین ) است

باز کردم پشت برد یه تزانیستور مشکی ترکیده و پشت برد دقیقا" نزدیک تزانیستور خط های مسی یکم سوخته و فکر کنم قطع شده باشه

با تعویض تزانیستور درست میشه ؟؟؟

ایا جای است درستش کنه

تلفن الان اصلا" روشن نمیشه

دوست عزیز اگر تلفن شما وریستور دارد با خارج کردن آن از مدار تلفن دوباره شروع به کار میکند ولی اگر هنگامی که تلفن به برق خورد گوشی روی تلفن نباشد
و تلفن شما وریستور نداشته باشد تلفن اسیب جدی می بیند و خرج زیادی برای شما بر می دارد شما کارهایی که گفتم مانند خارج کردن وریستور از مدار را انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید

ma1369

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-10
830
5,202
اصفهان- کهریزسنگ
سلامتلفن بنده دیشب اشتبا" به برق خوردتل بنده پاناسونیک ( چین ) استباز کردم پشت برد یه تزانیستور مشکی ترکیده و پشت برد دقیقا" نزدیک تزانیستور خط های مسی یکم سوخته و فکر کنم قطع شده باشهبا تعویض تزانیستور درست میشه ؟؟؟ایا جای است درستش کنهتلفن الان اصلا" روشن نمیشه
سلام زيرتلفن رانگاه کنيداگرجاباطري داردباطري درآن قراردهيدواگرنداردبه جک آدابتورآن يک آدابتورمناسب ولتاژورودي آن قراردهيدوکي پداعدادرابزنيداگراعدادروي ديس پلي ظاهرشدندتلفن قابل تعميرواگرظاهرنشدندتلفن بامرگ ناگهاني مواجه شد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا