آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

برق خوردگي تلفن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

aslani031

کاربر
2010-01-07
37
62
با عرض سلام

با راهنمائي دوستان تلفن پاناسونيك مدل KX-T2375MXW كه برق خورده بود با تعويض A42 و A92 و ديود زنر Z2 تعمير كردم:32000000:
فقط يه سوالي برام پيش اومده!!
من قبلا دقت نكرده بودم وقتي مكالمه تمام ميشه و گوشي رو سر جاش قرار ميدم يه صداي نويز كمي از آيفون مياد كه در زمان 6 ثانيه كم و كم ميشه تا به سختي شنيده ميشه. اين موضوع عادي هست يا هنوز قطعه خرابي در گوشي دارم؟

با تشكر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با عرض سلام

با راهنمائي دوستان تلفن پاناسونيك مدل KX-T2375MXW كه برق خورده بود با تعويض A42 و A92 و ديود زنر Z2 تعمير كردم:32000000:
من قبلا دقت نكرده بودم وقتي مكالمه تمام ميشه و گوشي رو سر جاش قرار ميدم يه صداي نويز كمي از آيفون مياد كه در زمان 6 ثانيه كم و كم ميشه تا به سختي شنيده ميشه. اين موضوع عادي هست يا هنوز قطعه خرابي در گوشي دارم؟

با تشكر

دوست عزیز ممکن هست خازنهای شیمیایی مدار مکالمه و یا خازنهای شیمیایی تغذیه تلفن نشتی داشته باشد شما خازنهای شیمیایی این دوبخش را اهم چک کن
ممکن هست یک یا دوخازن در این بخشها کمی نشتی داشته باشد

با تشکر

aslani031

کاربر
2010-01-07
37
62
با عرض سلام

با تشكر

دوست عزیز ممکن هست خازنهای شیمیایی مدار مکالمه و یا خازنهای شیمیایی تغذیه تلفن نشتی داشته باشد شما خازنهای شیمیایی این دوبخش را اهم چک کن
ممکن هست یک یا دوخازن در این بخشها کمی نشتی داشته باشد

با تشکر

با تشكر از ارسال سريع پاسخ
همين الان متوجه شدم گوشي در حالت پالس شماره نمي گيرد يا بهتر بگم وقتي شماره گرفته مي شود مخابرات پيغام شماره مشترك موجود نيست را مي دهد.
ممنون ميشم در اين مورد هم راهنمائي بفرمائيد.

با تشكر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با تشكر از ارسال سريع پاسخ
همين الان متوجه شدم گوشي در حالت پالس شماره نمي گيرد يا بهتر بگم وقتي شماره گرفته مي شود مخابرات پيغام شماره مشترك موجود نيست را مي دهد.
ممنون ميشم در اين مورد هم راهنمائي بفرمائيد.

با تشكر

دوست عزیز شما ابتدا برای حل این مشکل تمام ترانزیستورهای مدار شماره گیر تلفن را اهم چک کنید و اگر ترانزیستورها مشکل نداشتند ایسی شماره گیر را تعویض کنید

با تشکر

MND33

کاربر
2010-05-28
5
11
سلام/تلفن کالیوز دچار برق خورگی شد/یه دونه سلف 1میلی که با وریستور موازی بود ترک خورد/عوضش کردم /تو ثانیه ی اول درست بوق خورد ولی یک دفعه صدای بوق ضعیف شد و صدایی شبیه صدای نویز شدید(قیژژژژژ:nevreness:)شنیده میشه/پل دیود و اولین ترنزیستور از سمت مثبت پل دیود هم سالمه/لطفا راهنمایی کنید/ممنون

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام لطفا مدل دستگاه را قید کنید تا دوستان بیشتر ودقیقتر راهنمایی کنند اگر عکسی از برد بگذارید عالیست اما شما بعد از تست سلف و واریستور مسیر خط دیود های پل ودیود زنر وترانزیستور های سویچ a92-a42والمان های مربوطه ومقاومت های کم اهم را دقیق تست ونتیجه را اعلام کنید. ایا با گذاشتن باتری ال سی دی روشن میشود؟

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلم لطفا مدل دستگاه را قید کنید تا دوستان بیشتر ودقیقتر راهنمایی کنند اگر عکسی از برد بگذارید عالیست اما شما بعد از تست سلف و واریستور مسیر خط دیود های پل ودیود زنر وترانزیستور های سویچ a92-a42والمان های مربوطه ومقاومت های کم اهم را دقیق تست ونتیجه را اعلام کنید. ایا با گذاشتن باتری ال سی دی روشن میشود؟

دوست عزیز اون قطعه ای که ترک خورده چوک RFC هست که وظیفه اش نویز گیری تلفن هست ولی اگر قطعه را در بازار پیدا نکردید از یک مقاومت یک اهم می توانید
به جای ان استفاده کنید ولی در صورت استفاده از مقاومت باید از مناطق نویز دار تلفن را دور کنید دوست عزیز در ضمن پل دیود و خازنهای شیمیایی تغذیه و ترانزیستورهای A92 و A42 و اگر مدار اپتو کوپلر داشت اپتوکوپلر را نیز چک کنید و نتیجه را اعلام کنید زیرا امکان دارد در تغذیه تلفن شما به جای پل دیود از اپتو کوپلر استفاده شده باشد

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا