آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

برق خوردگي تلفن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

binbin85216

کاربر
2012-12-08
7
20
سلام
یه مقاومت ۱۰ اهم بعد از دیود پل وجد داشت که سوخته بود٬عوض کردم درست شد!
الآن همه چیش خوبه جز اینکه صدا چه از گوشی چه از آیفون خیلی ضعیف شنیده میشه
کسی نظری داره؟
ممنون

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
با سلام خدمت دوستان در گوشیهای برق خورده ابتدا در قسمت تغذیه باتری ولتاژلازم را اعمال کنید اگر ال سی دی روشن شد این تلفن قابل تعمییر است وبا تعویض قطعات سوخته که عمدتا ازواریستور شروع شده ودیود پل ومقاومت های کم اهم وترانزیستور های سوئچ 92-42-8050-8550-ودیود های زنر مربوطه وگاهی ال ای دی پشت شماره گیر عمده قطعاتی هستند که خسارت می بینند وبدلیل کثرت قطعات سوخته بر اثر برق خوردگی دوستان بین راه خسته ونیمه کاره رها میکنند رفع این عیوب زمان زیادی را از تعمییر کار میبرد وچه بسا گاهی صبر وحوصله. دوست عزیز اگر با اعمال ولتاژ به جای باتری ال سی دی روشن نشد بعد از تست دقیق زنر ها دیگر رویش وقت نذار به احتمال زیاد سی پی یو سوخته چون در بعضی مدل ها زنگ دستگاه با ای سی سیپی یو مشترک هستند واینها بدلیل نبودن سی پی یو ارزش تعمییر ندارند موفق باشید

binbin85216

کاربر
2012-12-08
7
20
سلام
مرسي از پاسختون
مشكل اينه كه الآن تصوير هست،هم زنگ ميخوره هم ميشه باهاش زنگ زد،فقط صداي گوشي يا آيفون يعني صداي بوق آزاد يا كسي كه باهاش حرف ميزنم ضعيف شنيده ميشه
بين پالس و تن هم جابجا كردم هنوز صداي كسي كه پشته خطه ضعيفه
اگر بخوام يه فيوز براي محافظت دفعات بعد بزارم!،چه فيوزي بايد باشه؟
تشكر

binbin85216

کاربر
2012-12-08
7
20
سلام مجدد
ترانزیستور ها رو عوض کردم٬با اینکه سالم بودن٬حتی کل ترانزیستور هاشو عوض کردم!فقط یه دونه از ترانزیستور های ۹۰۱۴ رو عوض نکرد که باز از مدار خارجش کردم تست کردم سالمه
مقاومت های ۱۰ و ۱۰۰ و ۲۷۰ و ... رو هم تست کردم سالم اند
با عرض معذرت تست زنر با رنج بالا یعنی که چی کار کنم؟زنر ها رو مثله دیود معمولی تست کردم سالم بودن اما منظور از رنج بالا رو نمیفهمم
واقعن ممنون!

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,249
57,511
با سلام منظور با رنج بالا تر از اهم یعنی کیلو اهم اندازه بگیرید منظورم اهم متر های انالوگ بوده گاهی دیود ها در رنج بالا مقداری نشتی نشان میدهند که در رنج پایین مشخص نیستند موفق باشیدایا تلفنی که صدای بوق ان ضعیف است در سیستم تن شماره گیری میکند؟

binbin85216

کاربر
2012-12-08
7
20
سلام مرسی از پاسختون با تن شماره گیری میکند،حتی باهاش مکالمه هم میکنم و رنک میخورد و باهاش زنگ میزنم فقط صدای کسی که اونوره ضعیف شنیده میشه حتی روی آیفون هم که میذارم صدای آیفون خیلی ضعیفه و جز صدای خش خش ضعیف چیزی شنیده نمیشه mer30

ma1369

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-10
830
5,202
اصفهان- کهریزسنگ
سلام باکسب اجازه ازاساتيدعزيز،براي برطرف نمودن ضعف صدابجاي مقاومت ده اهمي بعدازپل که احتمالن مقاومت نيست وچوک *****محافظ است يک مقاومت نيم يايک اهمي قراردهيدفيبرمدارتلفن رابامسواک وتينرفوري تميزکنيد،وبراي حفاظت تلفن دربرابرولتاژازسه شاخه هاي ضدبرق استفاده يابايک وي دي آر75ولتي که آنربرروي سيم هاي ورودي خط داخل تلفن موازي کنيدوقبل ازآن يک فيوزنيم آمپرباخط ورودي تلفن سري کنيد.

binbin85216

کاربر
2012-12-08
7
20
سلام ممنون از پاسختون راستش شما وارد تر هستید اما بعد از دیود مقاومت 10 اهم بود که سوخته بود و قطع شده بود،روی برد هم با اسم آر1 نوشته بود،اگر چوک محافظ باشه به چه صورته؟از کجا بفهمم؟ و اگر اونو با یه مقاومت پایین تر عوض کنم مشکلی پیش نمیاد؟مقاومت نیم اهم 1 وات دارم،اشکالی نداره؟ سوکت ورودی به برد لحیم شده و از اونجا با ترک های برد به دیود ها و ... وصل شده،چطور میتونم ترک برد رو قطع کنم؟اگه با کاتر بتراشمش از بین میره که من وسط راهش یه فیوز بزارم؟ یعنی یه وریستور خیلی گرونه که این چینی ها نداشتن؟!! راستی زنر سوخته متصل به آ92 رو با 12 ولت جایگرین کردم،اصلش 18 ولت بود،موردی نداره؟ ببخشید طولانی شد امیدوارم بتونم جایی برای شما یا دوستان دیگه جبران کنم ممنون

binbin85216

کاربر
2012-12-08
7
20
سلام ب همه گی!
مقاومت 10 اهم رو با نیم اهم عوض کردم،اتفاقی نیافتاد!
لطفن اگر راهنمایی دیگری بفرمایید ممنون میشم!
راستی یه مارک خوب ارزون چیه اگه خواستم تلفن نو بخرم؟!:nevreness:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا