آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اموزش شبکه GSM شبکه BTS

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
ببخشید من تاز به انجمن امدم نیدونم چی به چی هست و کجا باید سوال کنم دیدم اینجا بحث کردن گفتم شاید جوابمو ایجا بگیرم .

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
:wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink:
مهندس نیستین
.چند تا سوال دارم . بعضی سوالاتم را که بیجواب گذاشتین ولی عیبی نداره
حالا چند تا سوال برام پیش امده تو شبکه GSM
ابتدا . میخواستم یه توضیحی یا عکسی یا تصویری در مورد FILTER UNIT البته ارتباط دوطرفه را میخوام بزارید
و در مورد IMSI سیم کارت هم اگه لطف کنین کامل توضیح بدین .
ممنونم . خدا عوضتون بده .

آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
مهندس نیستین
ابتدا . میخواستم یه توضیحی یا عکسی یا تصویری در مورد FILTER UNIT البته ارتباط دوطرفه را میخوام بزارید

سلام:83000000::86000000:
خوب مهندس فکر کنم میخواید که کلا کلاس خصوصی برین دیگه نه ؟؟؟
البته شوخی کردم . من اینجا هستم و انجمن هم برای همین کار هاست . دیگه انشالله اگه پروژه های به تورتون خورد منا یاد کنید . که جبران بشه ......:p:
اینم عکس و تصویر از -
DUPLEX FILTER UNIT - , در سیستم های NOKIA
lp4368bv4yzv12dwjwqy.jpg
[/URL][/IMG]

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
مهندس نیستین
:busted_red:
مهندس جان من برات کلی در مورد imsi توضیح دادم ونوشتم و برات گذاشتم پس چی شدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه هو پریدن ...
در هر صورت باز برت توضیح میدم فکر کنم یه مشکلی تو انجمن اتفاق افتاد که نوشته هام پریدن ....

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
:busted_red:
مهندس جان من برات کلی در مورد imsi توضیح دادم ونوشتم و برات گذاشتم پس چی شدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه هو پریدن ...
در هر صورت باز برت توضیح میدم فکر کنم یه مشکلی تو انجمن اتفاق افتاد که نوشته هام پریدن ....

بله منم دیدم داشتم میخوندم که یه هو غیب شد . خدا رحم کنه نکنه این جا جن داره مهندس .
ولی در کل فکر کنم سیستم قات زد . در هر صورت مهندس دستت درد نکنه برای این تصویر هم یه توضیح کوچیک بده و همچنان من منتظر توضیحاتت میشم . مشکلی نیست .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
بله منم دیدم داشتم میخوندم که یه هو غیب شد . خدا رحم کنه نکنه این جا جن داره مهندس .
ولی در کل فکر کنم سیستم قات زد . در هر صورت مهندس دستت درد نکنه برای این تصویر هم یه توضیح کوچیک بده و همچنان من منتظر توضیحاتت میشم . مشکلی نیست .

اینم توضیح بصورت تصویر البته کابل trx کابل هلیاکس هست با کانکتور نوع n
jaxofw4hcm482gbdm4cy.jpg
[/URL][/IMG]

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
:210::narahat:
اینم توضیحات
IMSI

ببین مهندس :: هر سیم کارت یه شماره واحد ومختص در شبکه داره : که به اون شماره البته به صورت فنی مهندسی و یا در اصطلاح مهندسی فنی بهش میگن IMSI
خوب حالامیخواه عملی کار کنی . سیم کارت موبایلتو از گوشیت در بیار و پشت سیم کارت خودتو ببین
که چند تا شماره حک شده .درست ؟ که 10 رقم از اون شماره و علاوه بر شماره 43211 .برای شبکه های
(GSM ( IR-TCI هست که مجموعا میشه 15 تا رقم شماره که این ارقام شماره را IMSI یک سیم کارت میگن

که 10 تا رقم اولی را بهش میگن MSIN و که در سیم کارت های جدید 10 رقم اخر ثبت شده تا اینا درست ؟؟
حالا بریم سر این که به چه دردی میخوره این همه شماره . ببین مهندس جانم . وقتی یه سیم کارت دزدیده میشه یا مفقود میشه یا میسوزه . از این شماره ها استفاده میکنن .
چطور ؟
اینطور که وقتی شما خبرش را به اپراتور شبکه مبنی بر این که سیم کارت تون دزدیده شده یا هرچی .....
اپراتور شبکه GSM . همون شماره قبلیتون MSISDN . سیم کارت جدید و شماره سیم کارت جدید صادر میکنه
و شماره سیم کارت قبلیتون را حذف میکنه که این عمل را بهش میگن سیم کارت سوزونده شده .

خوب پس میفهمیم که این شماره IMSI در سیم کارت و میکرو کنترلر اون ذخیره شده
حالا همونطوری که اگه با اون نرم افراز اموزشی که بنام CALL SETUP بود و بهتون دادم کار کردین می بینید که وقتی که شما یا یک گوشی شماره ای را میگیره و تماس پیدا میکنه با یه گوشی دیگه ..
این شماره سیم کارت هست که ارسال و دریافت میشه .
اگه باز توضیح کاملتری نیاز داری بگو تا شرح بدم .

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
:wink::wink::wink::wink:
خوب مهندس اگه میشه کاملشو توضیح بدین چون اینجا من زیاد متوجه قضیه نشدم که `HLR این وسط چه
کارست و کجای کاره ؟؟
دستت بابت اون تصویر هم درد نکنه . خوب بود ...تشکر فراوان مهندس فقط اگه شماره کابل هلیاکس هم میگفتین بخدا دیگه حل بود .

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
:wink::wink::wink::wink:
خوب مهندس ... اگه میشه کاملشو توضیح بدین چون اینجا من زیاد متوجه قضیه نشدم که `HLR این وسط چه
کارست و کجای کاره ؟؟
مهندس جان این handover هم چون احساس کردم زیاد متوجه نشدم بیشتر توضیح دارین بدین چون شما همش توضیح دادین .حقیقتش من وقتی هالیم میشه و مخم اوکی میده که توضیحات همراه با تصویر باشه . تا درک کنم و دیگه سوال نداشته باشم اینم اگه میشه با تصویر توضیح بدین .
دستت بابت اون تصویر هم درد نکنه . خوب بود ...تشکر فراوان مهندس فقط اگه شماره کابل هلیاکس هم میگفتین بخدا دیگه حل بود .
:wink:

بالا