آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اموزش شبکه GSM شبکه BTS

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
مهندس
هر قسمت منظور چیه . ولی در کل هر BB2X . شامل یک TRX و یا بهتره بگم که در سیستم 2-2-2-
سه عدد PSU , وتا TRX `S میشه 6 تا BBX2 نیازه , پس در این جا 3 تا DU داریم
و همچنین 3 تا CU که اگه قشنگ تصویر را ببینی سه تا TRX سمت راست سیستم در داخل راک هست و سه تا PSU و ,CUو DU هم بالا از سمت چپ دیده میشه و از بالا به پایین 6 تا BBX 2 بصورت افقی که فاصله زیاد دارن بین هم قرار گرفته .
خوب حالا بریم سر نرم افزار اموزشی مهندس این نرم افزار فقط اموزشی و سادس . که جنبه عمومی داره در شبکه GSM . که اگه از سمت بالا و راست قسمت های ابی رنگ هست . و ایکن دومی که حالت فلش جهت عقربه های ساعت گرد شده .راببینی که اگه ماوس را ببری روی اون نوشته میشه AUTOPLAY وبزنی منظورم این که کلیک چپ کنی روی اون بصورت خودکار سیستم راه میوفته که باید خودتون بفهمید چه میشه .در شبکه
:wink:
:wink::wink:بله مهندس ممنون . درست شد راش انداختم . کم حجم و جالب . خودم داشتم از این نوع ولی این یکی خیلی جالب هست کوچیک و قشنگ هم اموزش داده .دستت درد نکنه عالی بود . در مورد اون عکس هم درست فرمودین اصلا هواسم نبود یعنی این مدل BTS ندیده بودم شاید هم متوجه نشدم .
یه بررسی هم میکنم اگه مشکلی داشتم مزاحمت میشم

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
خواهش میکنم . خوب شد امدین داشتم پشیمون میشدم که برم .
اگه لطف کنین و تصویر بزرگتر و واضحتر از نوع BB2X بزارین
واین که چه وقت BB2X ما به مرحله نرمال میرسه و چه گونه باید بفهمیم ؟؟اگه باز بصورت نمایشی باشه عالیه یا عکس .
ودیگه این که همون عکس بالا چون من زیاد حقیقتش متوجه نشدم . میشه لطف کنید و یه راک کامل یا BASE STATION همراه با توضیحات کامل از تمام سیستم و کاملشو برام بصورت نمایشی و عکس بزارید باز ممنونم البته شرمنده میکنید . , و هر قسمت را توضیح بدین فکر کنم راحت تر باشه تا بخواین فقط جواب بدین بدون عکس و منم که اون وقت متوجه نمیشم . و زحمت شما زیاد میشه
تشکر فراوان

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام
مهندس اینا را برات میزارم ببین خوبه همراه با توضیحات که میخواستی .هست
اگه نبودم و نیو مدم کار دارم شرمنده فردا میام انجمن . فقط سوالی باز داشتی بزار من فردا میام جواب میدم یا اخرش شب میام
1- عکس از BB2X همراه با ال ای دی یو نیت . جهت سیستم 2-2-2 اشتبا با 4-4-4- نکنین
2- عکس و توضیحاتی که خواسته بودین حالت نرمال چه طوری اتفاق میفته
3- BTS)
STATION​
BASE ) کامل با توضیحات کامل البته یه کم واضح نیست ..

upjg4iy0ni6vlg042ox.jpg
[/URL][/IMG]

g494w7j6se1xffdhy36.jpg
[/URL][/IMG]
5fd8d8lfs61jsr5hjxh.jpg
[/URL][/IMG]

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
ممنون مهندس عزیز
دارین دیگه شرمنده میکنین ها!!!!!!!!!!!!!!:wink::wink::wink:

سوالات زیادی برام پیش امده ولی کم کم میگم . که شما را هم خسته نکنم . که بتونید به کارتون هم برسید
1- یه توضیح کامل بهم برای همین
STATION BASE​
بدین لطفا
2- جریان
HAND OVER​
را که شنیدیت . چرا در شبکه اصلا بوجود میاد و مشکل کجاست ایا میشه رفع کرد که دیگه نباشه و اتفاق نیفته ؟؟؟ من تو این سایت بارها شده که از این مشکلات داشتم وگاهی توش میمونم که چه کار کنم .
3- این جریان سیستم
6-6-6 و 5-2-2​
را هم خواهشن توضیح بدین با عکس یا بدون عکس البته ببخشید . من اول عرایضم خدمتتون رسوندم که فقط مدرک گرفتم ولی تجربه ندارم و تا عملی کار نکنم اخرش متوجه قضیه نمیشم . لااقل که من این طوری هستم شما را نمیدونم

ahmad_ o

کاربر
2013-04-08
32
88
پس کجایی مهندس . ما همچنان منتظریم . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:wink::212::212::212:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
:iagree00:
سلام مهندس عزیز ببخشید امروز و احتمالا روز های دیگه داره کارم زیاد میشه و اگه تو انجمن نیومدم ببخشید
اما در مورد سوال اول شما :: خوب بخاطر این که دیگه تو این قسمت سوالی نباشه از ابتدا براتون میگم .
بهتر بود میفرمودین
BSC را توضیح بدین .در هر صورت از اونجایی که اسمش پیداست میشه
BASE STATION CONTROLER -- که دومین مرحله بعد از انتن موبایل BTS در شبکه GSM هست
و وظیفه کنترل چند تا یا یکی از BTS ها را به عهده داره که شامل خیلی از پارامتر ها میشه که فعلا از عهده اینجا خارج هست و بطور مختصر عرض کردم

مثلا در بعضی از استان ها فقط یکی از BSC ها 30 تا BTS را کنترل میکنه. و نحوه ارتباط BCS با BTS جهت کنترلشون از طریق ماکرویو هست اگه دیده باشین بالای دکل BTS ها چند تا انتن ماکرویو بهصورت طبل اگثرا سفید رنگ دیده میشه این ها ارتباط با BCS را فراهم میکنن
-----------------------------------------------------
2- در مورد
HAND OVER هم باید بگم که اصلا چی هست و چگونه اتفاق میافته .
نگاه کن ما گفتیم که BCS وظیفه کنترل چند تا BTS را داره . که وظیفه اصلی اون .تنظیم یه سری از پارامتر های مهم شبکه و سایت هست . که شامل وراجع به کیفیت مکالمه افراد
(MS) بین هم وتماس درست وخوب و مطلوب هست مثلا شما یه گوشی دارین ودر حال صحبت کردن با یک نفر دیگه که شما فکر کنین داخل خودرو هم هستین وصحبت میکنین حالا ممکنه چند تا خیابون را هم با ماشینتون رد کنین ولی همینطور دارین با گوشی موبایلتون با کس دیگه حرف میزنین خودتون خبر ندارین ولی این جا شما چندین انتن BTS یا موبایل گذشتین
ورد کردین اما شما که نمیدونی تو شبکه چه اتفاقی افتاده تا شما به این راحتی و بدون قطع تماس صحبت میکنین . و این جاست که گفتم شما از هیچی خبر نداری . منظورم این بود که وقتی چند تا انتن موبایل که BTS هستن را رد میکنین BCS شما و حرکت شما و مکان شما را از طریق همون انتن های موبایل یا BTS که رد میکنین با خودرو وماشینتون .کنترل میکنه و به انتن های موبایل BTS دستور میده تا شما را بدون این که مکالمتون قطع بشه دست به دست کنن . در این جا یکی از وظیفه های BCS پاک کردن کانال ترافیکی شما از انتن اول BTS اول تا BTS یا انتن موبایل اخر هست .نتیجه این که این نوع مدیریت مکالمه تو شبکه موبایل را بهش میگن =
HAND OVER= که احساس کردم شما هنوز متوجه مفهوم اون نشدین . بخاطر همین از ابتدا براتون شرح دادم . پس HAND OVER باید اتفاق بیفته . ومن فکر کنم میخواستین بگین که چه کار کنیم که پایدار باشه .درسته؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
سلام مهندس میشه کمک کنین ::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::
اون سوال بالا را بهم جواب بدین چون خیلی وقت بود که دنبالش بودیم ولی هیچ کسی بهمون جواب نمیداد .

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,089
48
ایران
ببخشید اقای cinapa

یه سوال داشتم . شما که تو زمینه مخابرات و بی سیم کار کردین میخواستم سوال کنم که ما تو شرکتمون که هستم 4 تا بی سیم داریم که یکیش دست منه چون قسمت برق کارخونه و سیستم های الکترونیکش دست من ویکی از مهندسان شرکته .و یکی دیگش دسته سر مهندس کل کارخونههست و 2 تا دیگه هم برای انبار هست ودست انبار داره شرکت و اخریش دست نگهبانه درب اصلی شرکت هست . سوال من این بود که بیسیم هامون بعضی مواقع اصلا نمی تونیم باهم ارتباصط بدیم و صحبت کنیم . مثل این که با هم و از هم دور باشن . ولی فاصلمون خیلی زیاد نیست .بعد مجبور میشیم با تلفن همدیگر را پیچ کنیم . فقط یکی مون دور هست فاصلش . واونم نگهبانه که تقریبا بگم 2000 متر فاصله داره با ما خیلی زیاد که باشه . فقط یه چیزی این که جا
پر از تانکر و لوله های فلزی هست . که بهتر بگم که شرکت مثل یه شرکت پتروشیمی هست فقط خصوصیه .
ودر ضمن این که از درب و سوار ماشین که میشیم و بیرون میریم دیگه اصلا نمیتونیم باهم تماس داشته باشیم . بیزحمت بگین چکار کنیم تا مثلا برد بی سیم هامون زیاد بشه مثلا بشه باش تا 5 کیلومتر را راحت صحبت کنیم یا 10 کیلومتر .خیلی خوب میشه

سلام مهندس میشه کمک کنین ::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::::smiley_on_tredmi::
اون سوال بالا را بهم جواب بدین چون خیلی وقت بود که دنبالش بودیم ولی هیچ کسی بهمون جواب نمیداد .

سلام دوستان عزیز
رعایت قوانین سایت الزامی است . سوال جوابهایی که ارائه میدین در پست مناسب خودش بهتره باشه .
این پست ها ( مورد بیسیم )با تیتر موضوع مغایرت داره و بلامحله . بعد از اتمام بحث به بخش خودش منتقل خواهد شد .
موفق باشید. :busted_red: :busted_red:

بالا