آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
::smiley_on_tredmi::
سلام مهندس
اولا من نتونستم بفهمم که تو فرستنده دیود ها را که کفته بودین باید کجا بزارم تا د و تا کانل دیگه بهش اضافه بشه و دوم هم یه مشکل کلی تو مدار هست . من اینا بستم ولی چطوری باید تو خروجبی بهش رله اضافه کنم من رله گذاشتم ولی انگار بعضی موقع مشکل داره میشه مداری که هم برای فرستنده باشه و هم برای رله ها برام بزاری خدا خیرت بده . دیونه شدم

سلام .:83000000:
دیود ها را تو فرستنده بزار به پایه ای سی MC145026 روی پایه های شماره 2 و 3 همونطوری مثل بقیه کانال ها . درست میگی مشکل از این بود که الان تصحیح کردم البته فقط دیود نیاز داشت با رله ها اینا دانلود کن میتونی از رله ها مستقیما بدی به کنتاکتور با هر ولتاژی البته رله هاتم امپر بالا بگیر . راستی اگه خواستی یه جایی 20 تا مثلا از اینا استفاده کنی حتما باید از طریق پایه های 1 و 2 و 3 کد دهی کنی یادت نره ...ببخشید که یه کم بد مدار کشیدم ولی وقت ندارم دارم روی چند تا مدار کار میکنم همینم که میام انجمن هنر میکنم ..

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,480
12,065
به نام خدا
دوستان من یک ال سی دی لمسی دارم که وصل میشود به یک برد کنترلر
یکیاز کلید های لمسی را که فشار میدهم سیم خروجی کلید ولتاژ 3.3 میشود 2.90
من میخوام مداری درست کنم که بتونم از طریق این اختلاف پتانسل بتوانم یک ولتاژ 14 ولت خروجی بگیرم
یعنی زمانی که کلید لمسی فشار داده میشود و ولتاز از 3.3 به 2.90 میرسد توسط مدار پیشنهادی شما یک سویچ ساخته شود (همانند رله) تا بتوانم ولتاژ خروجی بگیرم ممنون

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
به نام خدا
دوستان من یک ال سی دی لمسی دارم که وصل میشود به یک برد کنترلر
یکیاز کلید های لمسی را که فشار میدهم سیم خروجی کلید ولتاژ 3.3 میشود 2.90
من میخوام مداری درست کنم که بتونم از طریق این اختلاف پتانسل بتوانم یک ولتاژ 14 ولت خروجی بگیرم
یعنی زمانی که کلید لمسی فشار داده میشود و ولتاز از 3.3 به 2.90 میرسد توسط مدار پیشنهادی شما یک سویچ ساخته شود (همانند رله) تا بتوانم ولتاژ خروجی بگیرم ممنون
سلام :83000000::207:
خوب این اختلاف پتانسیل بسیار کم هست .یعنی فقط میمونه 4/ افت ولتاژ . که باید تشخیص داده بشه که بتونیم یه رله ای را در خروجی فرمان بدیم .البته با میکرو میشه براش برنامه نوشت . ولی بدون اون خیلی سخته

**arash

کاربر
2013-04-09
37
144
سلام .:83000000:
دیود ها را تو فرستنده بزار به پایه ای سی MC145026 روی پایه های شماره 2 و 3 همونطوری مثل بقیه کانال ها . درست میگی مشکل از این بود که الان تصحیح کردم البته فقط دیود نیاز داشت با رله ها اینا دانلود کن میتونی از رله ها مستقیما بدی به کنتاکتور با هر ولتاژی البته رله هاتم امپر بالا بگیر . راستی اگه خواستی یه جایی 20 تا مثلا از اینا استفاده کنی حتما باید از طریق پایه های 1 و 2 و 3 کد دهی کنی یادت نره ...ببخشید که یه کم بد مدار کشیدم ولی وقت ندارم دارم روی چند تا مدار کار میکنم همینم که میام انجمن هنر میکنم ..

سلام مهندس :jump:
درست شد . ولی اون پایه های 1. 2 . 3 فقط برای کد دهی استفاده کردم که باید هم تو گیرنده ها و هم فرستنده باهم کد دهی بشن مثل هم . این طوری درست شد .
دست تون درد نکنه خوب شد . راستش امدم از نو این اخری را که برام تصحیح کردی دانلود کنم ارور میده و دانلود نمیشه فکر کنم که مشکلی داره حتی اون بالا . که اون اولی هم دانلود نمیشه
لطفا درستش کننین

sina 202

کاربر
2013-04-14
15
50
منم خیلی تلاش کردم که هر دو تا را دانلود کنم . ولی هیچ کدومشن باز نمیشن . فکر کنم تو سرور خراب شدن یا مشکلی پیدا کردن از منم ارور میده و خطا -من گفتم ولی کسی انگار نیست که درستش کنه
من قبلا با ایسی PT کار میکردم ولی فکر کنم این ای سی خیلی خوب جواب بده و بهتر باشه . یه رفیقی داشتم اونم از همین ای سی استفاده میکرد ولی نقشه هاشون نزاشت خوب ببینم ولی خیلی قشنگ جواب میداد از همین ها ساخت و کلی پول گیرش امده . در اخر هم شنیدم واسه خودش با همین کار شرکت زده .
واسه همین سنگ بری ها و اهن الاتی ها تقریبا 20 تا دستگاه بسته بود . هر کدومشم میفروخت 450000 تومان
دو تا هم میکرو داخلش داشت حالا نمیدونم اینم همون طوری هست یا نه ؟؟

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,480
12,065
سلام :83000000::207:
خوب این اختلاف پتانسیل بسیار کم هست .یعنی فقط میمونه 4/ افت ولتاژ . که باید تشخیص داده بشه که بتونیم یه رله ای را در خروجی فرمان بدیم .البته با میکرو میشه براش برنامه نوشت . ولی بدون اون خیلی سخته

به نام خدا
ممنونم از پاسخ شما اگر امکان دارد بیشتر توضیح دهید و توسط چه ای سی این کار باید انجام شود؟؟؟
کار نوشتن برنامه ان سنگین است؟؟؟؟

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام :brinda00:
کاری نداره که : شما یه میکرو انتخاب کن و بعد ADC میکرو را فعال کن و ولتاژ اصلی تا که هست 3.3 ولت بده به اون . بعد یه برنامه بنویس که هر وقت این ولتاژ رسید به 2.90 ولت یکی از پین های پورت مثلا B را یک کن یا فعال کن . و در غیر این صورت صفر کن . همین

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
:83000000:
یادم رفت اینم بگم . تقریبا 20 خط برنامه میشه اما نمیدونم باکدوم زبون میخوای براش برنامه بنویسی
با هر کدوم که خواستی بگو تا بهت بگم چه کار کنی
1- بیسکام AVR
2- سی AVR
3- برای ARM

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,480
12,065
:83000000:
یادم رفت اینم بگم . تقریبا 20 خط برنامه میشه اما نمیدونم باکدوم زبون میخوای براش برنامه بنویسی
با هر کدوم که خواستی بگو تا بهت بگم چه کار کنی
1- بیسکام AVR
2- سی AVR
3- برای ARM

دوست عزیز ممنون از پاسخ شما
متاسفانه من اصلا برنامه نویسی بلد نیستم
حالا بابد چیکار کنم؟؟؟

یه کتاب ساده که به صورت روان برنامه نویسی رو توضیح داده سراغ دارید؟؟؟
که کم کم برنامه نویسی را یاد بگیرم

آخرین ویرایش:
بالا