آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پرسش و پاسخ بخش {مدارات الكترونيك}

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام مهندس این کتاب جعفر نژاد قمی را که فرموده بودین را پیدا نکردم میشه لطف کنین . اگه دم دست دارین برام اپش کنین . دستتون درد نکنه .
و یه سوال هم دارم الان شما میتونین برای arm برنامه بنویسین .اینا برای این پرسیدم که یکی از رفقام یه برنامه نیاز داره که با arm هست و بمن دادش تا بنویسم اما نتونستم البته میدونستم باید با سی بنویسم . حالا اگه میشه تا قضیه مدارشو بگیرم براتون اپش کنم .فقط بی زحمت بگین که چند روزه بهم تحویل میدین ؟

بله مشکلی نداره ::smiley_on_tredmi::
پیام خصوصی بهت دادم چک کن ایمیل من اونجاست باهام تماس بگیر

احمد ساسان

کاربر
2013-04-18
2
5
بله مشکلی نداره ::smiley_on_tredmi::
پیام خصوصی بهت دادم چک کن ایمیل من اونجاست باهام تماس بگیر

سلام مهندس من یه سیستم دارم دوتا lpc 662b داره و دوتا هم میکرو ARM به شماره LPC 2101 که هر جا بردمش برای تعمیر گفتن تعمیر نمیشه . بردش اندازه یه مین کامپیوتر هست . تعمیراتی گفت مشگل از میکرو هاش هست و باید عوض کنی که عوض هم نمیشن وباید از نو براش برنامه بنویسی .سیستم خارجی هست و باید حتما همین باشه تا کارمون راه بیفته . میشه تعمیر کنیین یا لااقل براشون از نو برنامه بنویسین . هزینش هر چند باشه تقدیمتون میکنیم . سیستم ماله کنترل یه کارخونه هست که کاشی تولید میکنه .

sina 202

کاربر
2013-04-14
15
50
سلام دوست عزیز:afro:
خوب بود ایتدا میدیدی که ایشون تشریف دارن یا نه بعدا سوال میکردی . ایشون فعلا نیستن یه ایمیل ازشون دارم من منتظرشون هستم . باشون کار واجب داشتم بهت ایملشو پیام خصوصی میکنم ولی تا الان به من هم جواب ایمیلاشو نداده . حالا این پست را یه نگاه بنداز
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=36611&p=194697#post194697

آخرین ویرایش:

mhn_nova

کاربر
2008-10-12
68
114
باسلام
من یه کیت دیمر DC خریدم که خروجیه عجیبی داره یعنی نمیشه باهاش حتی یک کیت ساده چشمک زن رو راه انداخت مثل این میمونه که خروجیش Ac باشه در صورتی که در قسمت تغذیه من از یه خازن 10000 میکروفاراد استفاده کردم! عکس و لیست قطعات رو هم در زیر قرار میدم خواهشاً راهنمایی بفرمائید

xcox9cmxdroe3nfbbtb2.jpg

sg4uu7p30xyl6sd709ma.jpg

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,569
باسلام
من یه کیت دیمر DC خریدم که خروجیه عجیبی داره یعنی نمیشه باهاش حتی یک کیت ساده چشمک زن رو راه انداخت مثل این میمونه که خروجیش Ac باشه در صورتی که در قسمت تغذیه من از یه خازن 10000 میکروفاراد استفاده کردم! عکس و لیست قطعات رو هم در زیر قرار میدم خواهشاً راهنمایی بفرمائید
با سلام :
عزیزم از روی این عکسها نمیشه کاری از پیش برد - باید شماتیک کیت را در بیارید و در اپلود سنتری اپ کرده و لینک انرا اینجا بزارید تا مشکل تون را حل کنیم .
موفق باشید .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,832
سلام
استاد عزیز
با این مدار مشکلتون تضمینی حل میشه

چون عملکرد آپ امپ بینهایت ساده و کاربردی است مختصرا بشرح پست آتی تقدیم میگردد

اگر با هر اشکالی هم مواجه شدید ، بفرمایید در خدمتم
مشاهده فایل‌پیوست 67141

سلام
استاد عزیز جناب غزال
من به یک مدار مقایسه گر احتیاج دارم که از یک ولتاژ 5 ولت ( رفرنس ) نمونه برداری کنه و اگر کمتر یا بیشتر شده یک رله رو فعال کنه . تا بحال با آپ آمپ مقایشه گر نساختم ولی مثلا" می دونستم اگر ولتاژ ورودی مثبت از ولتاژ ورودی منفی بیشتر بشه ولتاژ خروجی برابر با vcc میشه و بلعکس.
ممکنه منو راهنمایی بفرمایید.
آیا می تونم از همین مدار استفاده کنم ؟؟
سپاس
attachment.php

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

ehsano

کاربر
2013-04-16
2
4
سلام دوستان . :nevreness::nevreness::nevreness:
من نیاز به اطلاعات و مدار فشار سنج دیجیتالی خون دارم که اخرش بتونم خودم بسازم کسی در این مورد .مداری یا اطلاعاتی داره کمک کنه .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
سلام
استاد عزیز جناب غزال
من به یک مدار مقایسه گر احتیاج دارم که از یک ولتاژ 5 ولت ( رفرنس ) نمونه برداری کنه و اگر کمتر یا بیشتر شده یک رله رو فعال کنه . تا بحال با آپ آمپ مقایشه گر نساختم ولی مثلا" می دونستم اگر ولتاژ ورودی مثبت از ولتاژ ورودی منفی بیشتر بشه ولتاژ خروجی برابر با vcc میشه و بلعکس.
ممکنه منو راهنمایی بفرمایید.
آیا می تونم از همین مدار استفاده کنم ؟؟
سپاس
12.jpg

سلام
دوست خوبم
بله درست است این مدار یک مقایسه کننده است و میتوانید از این مدار استفاده کنید
البته متناسب با شرایط و خواسته شما ممکن است نیاز به تغییر و تکمیل جزئی باشد
بعنوان مثال اگر عبور از مرز ولتاژ مرجع بکندی انجام شود خروجی مدار در لحظه عبور ملایم از مرز ، مدام قطع و وصل میکند تا از مرز عبور کند

بعبارتی اگر ولتاژ مرجع 5 ولت باشد و ورودی برای لحظات قابل توجهی 5 ولت بماند آپ امپ گیج میشود و نمیداند خروجی را vcc کند یا صفر ( که دراینصورت اعمال تمهیدات مربوطه ، ضروری میگردد )
و قس علیهذا
و لذا همانگونه که در مشروح عملکرد مدار تاکید نمودم ، این مدار متناسب با شرایط و نیاز متقاضی ارائه شده
سپاس

بالا