آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

درود

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود سلام خدمت استاد غزال عزیز خسته نباشید
استاد من زنر ۶.۲ ولتی گذاشتم جایه زنر ۵ ولتی خودتون فرمودین عوضش کنم چون اون کیت ولت متر ۶ ولت میخواست ولی باز هم زوری روشن میشه و نور سگمنت ها خیلی کمه یعنی جریان مورد نیازشو برد نمیتونه بهش بده یا فقط تعویض یک زنر برای دست یابی به ۶ ولت کافی نبوده؟

و استاد سوال دومم اینه برای افزودن ولوم فاین ولتاژ و جریان باید ولوم فاین یک دهم مقدار ولوم اصلی باشه یعنی یک ۵۰۰ اهم با ۵ کیلو و یک ۲۰۰ اهم با ۲ کیلو باید سری بشه درسته؟
ببخشید ببینید درست متوجه شدم نحوه سری کردن رو ؟
[FONT=IRANSans, Tahoma, Arial, sans-serif]عکس هاشم پایین پست پیوست میکنم
[/FONT]وقتی اهرم ولوم رو به من است
پایه وسط ولوم فاین به برد میخوره پایه سمت راست فاین به وسط ولوم اصلی و پایه چپ و راست ولوم اصلی هم به چپ و راست برد میخوره
درسته؟ هم برای ولوم جریان هم ولتاژ میخوام فاین بزارم جفتش به همین صورته؟
سپاس
jgsy_0607421b-d330-45db-8427-fd0ca32da429.jpeg
xkyw_e6348750-b850-4f7c-97fe-8a6a544fde33.jpeg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778

درود سلام خدمت استاد غزال عزیز خسته نباشید
استاد من زنر ۶.۲ ولتی گذاشتم جایه زنر ۵ ولتی خودتون فرمودین عوضش کنم چون اون کیت ولت متر ۶ ولت میخواست ولی باز هم زوری روشن میشه و نور سگمنت ها خیلی کمه یعنی جریان مورد نیازشو برد نمیتونه بهش بده یا فقط تعویض یک زنر برای دست یابی به ۶ ولت کافی نبوده؟

و استاد سوال دومم اینه برای افزودن ولوم فاین ولتاژ و جریان باید ولوم فاین یک دهم مقدار ولوم اصلی باشه یعنی یک ۵۰۰ اهم با ۵ کیلو و یک ۲۰۰ اهم با ۲ کیلو باید سری بشه درسته؟
ببخشید ببینید درست متوجه شدم نحوه سری کردن رو ؟
[FONT=IRANSans, Tahoma, Arial, sans-serif]عکس هاشم پایین پست پیوست میکنم
[/FONT]وقتی اهرم ولوم رو به من است
پایه وسط ولوم فاین به برد میخوره پایه سمت راست فاین به وسط ولوم اصلی و پایه چپ و راست ولوم اصلی هم به چپ و راست برد میخوره
درسته؟ هم برای ولوم جریان هم ولتاژ میخوام فاین بزارم جفتش به همین صورته؟
سپاس
jgsy_0607421b-d330-45db-8427-fd0ca32da429.jpeg
xkyw_e6348750-b850-4f7c-97fe-8a6a544fde33.jpeg

درود

بخاطر ندارم قضیه چیه و در چه موردی سوال میکنید
اما میدونم از دو پایه پتانسیومتر ولتاژ و جریان استفاده میشه و یک پایه به پایه وسط متصل میشه.
در برد ببین دو پایه ای که بهم متصل شده فقط به یک سیم متصل کن.
اما اگه دیدی جهت چرخش ولوم و افزایش ولتاژ برعکس هست پایه به وسط دست نزن و فقط سیم پایه انتهایی را به پایه ابتدایی متصل کن.

موضوع زینر هم نفهمیدم منظورتون چیه ؟
اما اگه میخوای از ولتاژ دو سر زینر برای تغذیه نمایشگر استفاده کنی باید بدونی که نمایشگر چه ولتاژی نیاز داره
ضمنا وقتی نمایشگر به دو سر زینر متصله ببین دو سر زینر چند ولت میشه ؟ تا راه حل مشخص بشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

بخاطر ندارم قضیه چیه و در چه موردی سوال میکنید
اما میدونم از دو پایه پتانسیومتر ولتاژ و جریان استفاده میشه و یک پایه به پایه وسط متصل میشه.
در برد ببین دو پایه ای که بهم متصل شده فقط به یک سیم متصل کن.
اما اگه دیدی جهت چرخش ولوم و افزایش ولتاژ برعکس هست پایه به وسط دست نزن و فقط سیم پایه انتهایی را به پایه ابتدایی متصل کن.

موضوع زینر هم نفهمیدم منظورتون چیه ؟
اما اگه میخوای از ولتاژ دو سر زینر برای تغذیه نمایشگر استفاده کنی باید بدونی که نمایشگر چه ولتاژی نیاز داره
ضمنا وقتی نمایشگر به دو سر زینر متصله ببین دو سر زینر چند ولت میشه ؟ تا راه حل مشخص بشه.

سپاس

سلام استاد
بابت زنر
من یک کیت ولت متر از بهنام کیت تهیه کردم که ولتاژ تغذیه این کیت ۶ ولته و به زنر ۵ ولتی که روی برد هست متصل کردم که سگمنت هایه اون کیت به خوبی روشن نشد شما فرمودین برای دستیابی به ۶ ولت فقط زنر رو عوض کنم منم زنر ۶.۲ ولت گذاشتم جایه ۵ ولتی و ولتاژ ۶.۲ هم میده اما باز کیت به خوبی روشن نمیشه جریانی که میت مصرف میکنه هم ۲۰۰ میلی امپره

در مورد پتانسیو متر ها ممنون

سوال بعدیم اینه که من تغذیه رو برای ۳۰ امپر تجهیز کردم و جواب گرفتم به جایه tip35 هم از 2n3055 استفاده کردم فقط یه مشکلی که داره شما فرموده بودین که یک ۰.۲۲ اهم ۳ وات با هر پایه امیتر سری بشه که ترانزیستور اولی مقاومتش خوبه و موردی نداره مقاومت دومی یکم داغ میکنه سومی بیشتر و تا به اخری برسه که افتضاح داغ میکنه چون از یه مقاومت ۳ وات داره ۳۰ امپر عبور میکنه اینو چه کنم استاد؟ باید وات رو بالا برد؟ یا داغ کردنش موردی نداره ؟
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778

سلام استاد
بابت زنر
من یک کیت ولت متر از بهنام کیت تهیه کردم که ولتاژ تغذیه این کیت ۶ ولته و به زنر ۵ ولتی که روی برد هست متصل کردم که سگمنت هایه اون کیت به خوبی روشن نشد شما فرمودین برای دستیابی به ۶ ولت فقط زنر رو عوض کنم منم زنر ۶.۲ ولت گذاشتم جایه ۵ ولتی و ولتاژ ۶.۲ هم میده اما باز کیت به خوبی روشن نمیشه جریانی که میت مصرف میکنه هم ۲۰۰ میلی امپره

در مورد پتانسیو متر ها ممنون

سوال بعدیم اینه که من تغذیه رو برای ۳۰ امپر تجهیز کردم و جواب گرفتم به جایه tip35 هم از 2n3055 استفاده کردم فقط یه مشکلی که داره شما فرموده بودین که یک ۰.۲۲ اهم ۳ وات با هر پایه امیتر سری بشه که ترانزیستور اولی مقاومتش خوبه و موردی نداره مقاومت دومی یکم داغ میکنه سومی بیشتر و تا به اخری برسه که افتضاح داغ میکنه چون از یه مقاومت ۳ وات داره ۳۰ امپر عبور میکنه اینو چه کنم استاد؟ باید وات رو بالا برد؟ یا داغ کردنش موردی نداره ؟
سپاس

درود

در مورد زینر گفتم زمانیکه نمایشگر با نور کم روشن میشه ببین ولتاژ زینر چند ولته که حتما کمتر از ۶ ولته
اگه کمتر از ۶ ولت بود یک مقاومت ۲ کیلو ( R13) که با زینر سری هست با یک ۲ کیلوی دیگه موازی کن درست میشه یا در R13 بجای ۲ کیلو ۱ کیلو نصب کن.

در مورد مقاومت های امیتر حتما اشتباهی داری چون همه مقاومت های امیتر باید به یک اندازه داغ کنه .
احتمالا شبیه شکل زیر سیم کشی کردی
باید ولتاژ ورودی هر ترانزیستور با سیمی به طول مساوی به یک نقطه متصل باشند

و خروجی ترانزیستور ها هم با طول سیم مساوی به یک نقطه متصل باشند تا همه مقاومت های امیتر به یک اندازه گرم شوند
شبیه شکل زیر باشه

سپاس
در شکل پایین که نادرست هست مقاومت و ترانزیستور شماره ۱ بیشتر از بقیه داغ میکنه چون کمترین طول سیم به کلکتور و امیترش متصله
و مقاومت و ترانزیستور ۳ کمتر از بقیه داغ میکنه چون طول سیمی که به کلکتور و امیترش متصله از بقیه بیشتره
باید به کلکتور همه ترانزیستورها طول سیم مساوی متصل باشه
امیتر هم همینطور مانند شکل بالایی .
ضمنا باید جنس و ضخامت سیم ها هم یکسان باشه
در شکل بالایی اگر در ترانزیستور دوم سیم مستقیم استفاده میکردم کوتاه تر از بقیه میشد لذا سیم را با خم کشیدم که طولش با اولی و سومی مساوی بشه در عمل هم باید اینکارو کنی یعنی کلیه سیم ها از هر جهت مساوی باشند

آفرین همینکه به این پدیده برخورد کردی یعنی تونستی آمپر بالایی ازش بگیری که چنین حالتی را متوجه شدی که بترتیب حرارت مقاومت ها بیشتر میشه آفرین .
IMG_20210111_015144_027.jpg

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

در مورد زینر گفتم زمانیکه نمایشگر با نور کم روشن میشه ببین ولتاژ زینر چند ولته که حتما کمتر از ۶ ولته
اگه کمتر از ۶ ولت بود یک مقاومت ۲ کیلو ( R13) که با زینر سری هست با یک ۲ کیلوی دیگه موازی کن درست میشه یا در R13 بجای ۲ کیلو ۱ کیلو نصب کن.

در مورد مقاومت های امیتر حتما اشتباهی داری چون همه مقاومت های امیتر باید به یک اندازه داغ کنه .

و خروجی ترانزیستور ها هم با طول سیم مساوی به یک نقطه متصل باشند تا همه مقاومت های امیتر به یک اندازه گرم شوند
شبیه شکل زیر باشه

سپاس
در شکل پایین که نادرست هست مقاومت و ترانزیستور شماره ۱ بیشتر از بقیه داغ میکنه چون کمترین طول سیم به کلکتور و امیترش متصله
و مقاومت و ترانزیستور ۳ کمتر از بقیه داغ میکنه چون طول سیمی که به کلکتور و امیترش متصله از بقیه بیشتره
در شکل بالایی اگر در ترانزیستور دوم سیم مستقیم استفاده میکردم کوتاه تر از بقیه میشد لذا سیم را با خم کشیدم که طولش با اولی و سومی مساوی بشه در عمل هم باید اینکارو کنی یعنی کلیه سیم ها از هر جهت مساوی باشند

آفرین همینکه به این پدیده برخورد کردی یعنی تونستی آمپر بالایی ازش بگیری که چنین حالتی را متوجه شدی که بترتیب حرارت مقاومت ها بیشتر میشه آفرین .
مشاهده فایل‌پیوست 172791

درود وقت بخیر
چشم استاد من وقتی ولت متر رو متصل کردم ولتاژ رو اندازه میگیرم اگر کم شد به جایه ۲ کیلویه سری با زنر ۱ کیلو میزارم

بله دقیقا اشتباهم همین بود بابت پایه امیتر،من یک هیت سینک دارم که مخصوص همون ۳۰۵۵ ها هست و از پایه امیتر ترانزیستور اولی مقاومت ۲۲ صدم رو گرفتم دادم به امیتر ترانزیستور دوم از دومی به سومی از سومی به چهارمی که در این صورت از ۲۲صدم سری با امیتر ترانزیستور اول ۳ امپر رد میشه از دوم شش امپر و به همین ترتیب امپرش بیشتر میشه و بابایه مقاومتا در میاد تا به اخری برسه به این مسئله اصلا توجهی نکرده بودم توجهم رو این بود کار تر تمیز شه و هرکاری میکردم که سیم کشیش کم تر بشه چون ۱۰تا ترانزیستور سیم کشیش زیاد میشه
استاد یه چیزی توی ذهنم هست ببینید جواب میده یا اصولی نیست
به هر کدوم از پایه هایه امیتر یک ۲۲ صدم متصل میکنیم و همرو به یک جهت خم میکنم مثلا همش رو به بالا حالا یک مفتول مسی ضخیم که ۳۰ امپر تحمل داره رو برمیدار و به سر هر کدوم از مقاومت ها لحیم میکنم بعد از وسط اون مفتول مسی سیم میگیرم میدم به برد اینطوری مقاومت ها دیگه به هم ربطی ندارن و هر کدوم جریانی که از پایه کلکتور میگیرن رو به مفتول میدن درسته استاد؟ اگر برای درک دقیق تر عکس نیازه امر کنید حتما پیوست کنم
خیلی ممنون لطف کردین استاد
عکس ها و چند تا سوال رو در پست بعدی پرسیدم بی زحمت اگر میشه نگاهی بندازید و حقیر را راهنمایی کنید
سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

شبیه شکل زیر باشه

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 172791

سلام و درود استاد وقت بخیر عکسی پایین پیوست کردم در رابطه با مقاومت ها ببینید عملی و اصولی هست یا خیر ؟ البته اگر اصولی باشه از هرجایه مفتول مسی سیم بگیرم مشکلی نخواهد داشت چه انتها که ابتدا چه وسط درسته استاد عزیز؟ استاد از اونجایی که پایه کلکتور ترانزیستور ۳۰۵۵ بدنه است و از طریق هیت سینک با هم متصل اند نمیشه سیم کشی کرد میخواستم ببینم سیم کلکتور رو از کجا باید بگیرم ؟ وسط هیت سینک ؟ اخرش اولش؟ یا اصلا فرقی نداره ؟ و فقط پایه امیتر بخاطر اون مقاومت این مشکل رو داره ؟ پایه بیس همه ۱۰ عدد ترانزیستور با یک سیم پشت سر هم سری بشن و به برد بخورن چطور ؟ بیس که مشکل ساز نیست استاد؟ خیلی ممنون عکس هیت سینک هم پایین میزارم ببخشید استاد خیلی سوال میکنم ایا به نظر شما این هیت سینک و سه فن ۸در ۸ ۲۴ ولت که روش هست و عکسشم پایینه جوابگو خواهد بود ؟ یک فن ۲۲۰ ولت ۱۲در۱۲ هم هست اونم میزارم پشت هیت یا به هیت باد بزنه یا گرماشو مکش کنه میشه راهنمایی کنید استاد، ممنون استاد خیلی خیلی ببخشید خیلی وقتتونو میگیرم و اذیتتون میکنم من چسب سیلیکون هم دارم به جز پیچ و مهره شدن ترانزیستور ها نیازی هست از چسب استفاده بشه یا ن ؟ خمیر باعث انتقال بهتر حرارت میشه درسته؟
https://uupload.ir/files/wrcl_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۴۶-۴۳-۵۸۶_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/46nk_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۵۵-۴۱-۶۳۵_com.whatsapp.jpg

https://uupload.ir/files/7x5u_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۵۵-۳۷-۸۸۶_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/byvb_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۵۵-۲۵-۶۷۴_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/nx67_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۵۵-۳۴-۱۲۳_com.whatsapp.jpg

من اول اینطوری مقاومت هارو متصل کردم که با عقل هم جور در نمیاد حالا که فکرشو میکنم
اما به نظر یک سیم خارجی بیاد و به سر تمام مقاومت ها وصل بشه مشکل حل خواهد شد
غیراینطورت باید هر سیمی که بین مقاومت امیتر و سیمی که به برد میخوره قرار بگیره باید دقیقا یک اندازه باشه ؟
مثلا ۱۰ تا سیم ۲۰ سانتی ؟ درسته ؟
در این صورت بهتره هیت رو از وسط برش بدم که طول سیم ها کم بشه و کمی تر تمیز در در بیاد درسته استاد ؟

https://uupload.ir/files/pjig_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۱-۱۱-۰۹-۶۴۴_com.whatsapp.jpg

ممنون از شما

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین منبع تغذیه با تحلیل و عیب یابی

درود

نحوه موازی کردن ترانزیستور های قدرت

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 155419

درود وقت بخیر
خسته نباشید استاد غزال عزیز
طبق این عکسی که پیوست کردین به جایه خط سبز میشه از سیمی استفاده کرد و پست هایه قبل من یانی پاسخ مثبتی دارن درسته؟
یعنی به جایه خط سبز سمت راست همون مفتول مسی رو قرار میدم
و خط سبزه سمت چپ که پایه کلکتور هست از یه جایی از هیت سینک سیم میگیرم که کلکتور ۳۰۵۵ ها همشون از طریق هیت سینک به هم متصله اگر براتون مقدوره منت سر حقیر بگذارید و راهنمایی کنید در این خصوص چون من واقعا سر در گم شدم و الان که میخام سیم کشی رو انجام بدم نمیدونم اصلا این هیت به درد میخوره یا
یا باید کل ترانزیستورارو عایق کنم کلکتورشونو از طریق سیم رد کنم یا با اتصال به هیت قابل انجامه ؟!....
خیلی ممنون از زحمات و لطف بی منت شما خیلی ممنونم استاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778

سلام و درود استاد وقت بخیر عکسی پایین پیوست کردم در رابطه با مقاومت ها ببینید عملی و اصولی هست یا خیر ؟ البته اگر اصولی باشه از هرجایه مفتول مسی سیم بگیرم مشکلی نخواهد داشت چه انتها که ابتدا چه وسط درسته استاد عزیز؟ استاد از اونجایی که پایه کلکتور ترانزیستور ۳۰۵۵ بدنه است و از طریق هیت سینک با هم متصل اند نمیشه سیم کشی کرد میخواستم ببینم سیم کلکتور رو از کجا باید بگیرم ؟ وسط هیت سینک ؟ اخرش اولش؟ یا اصلا فرقی نداره ؟ و فقط پایه امیتر بخاطر اون مقاومت این مشکل رو داره ؟ پایه بیس همه ۱۰ عدد ترانزیستور با یک سیم پشت سر هم سری بشن و به برد بخورن چطور ؟ بیس که مشکل ساز نیست استاد؟ خیلی ممنون عکس هیت سینک هم پایین میزارم ببخشید استاد خیلی سوال میکنم ایا به نظر شما این هیت سینک و سه فن ۸در ۸ ۲۴ ولت که روش هست و عکسشم پایینه جوابگو خواهد بود ؟ یک فن ۲۲۰ ولت ۱۲در۱۲ هم هست اونم میزارم پشت هیت یا به هیت باد بزنه یا گرماشو مکش کنه میشه راهنمایی کنید استاد، ممنون استاد خیلی خیلی ببخشید خیلی وقتتونو میگیرم و اذیتتون میکنم من چسب سیلیکون هم دارم به جز پیچ و مهره شدن ترانزیستور ها نیازی هست از چسب استفاده بشه یا ن ؟ خمیر باعث انتقال بهتر حرارت میشه درسته؟
https://uupload.ir/files/wrcl_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۴۶-۴۳-۵۸۶_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/46nk_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۵۵-۴۱-۶۳۵_com.whatsapp.jpg

https://uupload.ir/files/7x5u_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۵۵-۳۷-۸۸۶_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/byvb_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۵۵-۲۵-۶۷۴_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/nx67_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۰-۵۵-۳۴-۱۲۳_com.whatsapp.jpg

من اول اینطوری مقاومت هارو متصل کردم که با عقل هم جور در نمیاد حالا که فکرشو میکنم
اما به نظر یک سیم خارجی بیاد و به سر تمام مقاومت ها وصل بشه مشکل حل خواهد شد
غیراینطورت باید هر سیمی که بین مقاومت امیتر و سیمی که به برد میخوره قرار بگیره باید دقیقا یک اندازه باشه ؟
مثلا ۱۰ تا سیم ۲۰ سانتی ؟ درسته ؟
در این صورت بهتره هیت رو از وسط برش بدم که طول سیم ها کم بشه و کمی تر تمیز در در بیاد درسته استاد ؟

https://uupload.ir/files/pjig_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۱-۱۱-۱۱-۰۹-۶۴۴_com.whatsapp.jpg

ممنون از شما

درود

اگه کلکتورها به بدنه هیت سینگ متصله ازآنجاکه جنس هیت سینگ آلومینیم است ممکنه مقاومت قابل توجهی داشته باشه لذا زیر پیچ هر ترانزیستور یک واشر شبیه کابل شو بگذار و با سیم کلفت تمام واشرها رو بهم منصل کن و واشر ترانزیستور وسط را به ولتاژ ورودی متصل کن و بقیه شبیه تصویر آخر پیوست البته اگه با سیم ضخیم استفاده کنی اشکال نداره.

اگر سیمی که به تمامی مقاومت های ۲۲/. اهم متصل میشه خیلی ضخیم باشه نیاز به رعایت طول سیم نیست

در هر صورت اگه درست متصل کنی باید همه مقاومت های امیتر به یک اندازه داغ بشه.
ضمنا مقاومتی که در تصویر فرستادی بنظر میرسه ۱ وات هم نیست ولی لااقل باید ۳ وات باشه.
طول سیم بیس مهم نیست و هر فرمی دوست داری متصل کن

سپاس

در تصویر زیر چرا امیترها رو بدون مقاومت بهم متصل کردی
هر امیتر باید فقط به یک مقاومت ۲۲/. متصل باشه.
IMG_20210111_141035_119.jpg

در تصویر زیر هم مقاومت آخر با بقیه سری شده و اشتباهه
IMG_20210111_141107_583.jpg

در تصویر زیر اگه سیم ضخیم باشه اشکالی نداره
IMG_20210111_141000_121.jpg

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

اگه کلکتورها به بدنه هیت سینگ متصله ازآنجاکه جنس هیت سیگ آلومینیم است ممکنه مقاومت مضری داشته باشه لذا زیر پیچ هر ترانزیستور یک واشر شبیه کابل شو بگذار و با سیم کلفت تمام واشرها رو بهم بهم منصل کن

اگر سیمی که به تمامی مقاومت های ۲۲/. اهم متصل میشه خیلی ضخیم باشه نیاز به رعایت طول سیم نیست

در هر صورت اگه درست متصل کنی باید همه مقاومت های امیتر به یک اندازه داغ بشه.
ضمنا مقاومتی که در تصویر فرستادی بنظر میرسه ۱ وات هم نیست ولی لااقل باید ۳ وات باشه.
طول سیم بیس مهم نیست و هر فرمی دوست داری متصل کن

سپاس

در تصویر زیر چرا امیترها رو بدون مقاومت بهم متصل کردی
هر امیتر باید فقط به یک مقاومت ۲۲/. متصل باشه.

مشاهده فایل‌پیوست 172796

در تصویر زیر هم مقاومت آخر با بقیه سری شده و اشتباهه
مشاهده فایل‌پیوست 172797

در تصویر زیر اگه سیم ضخیم باشه اشکالی نداره
مشاهده فایل‌پیوست 172798

درود
خیلی ممنونم از لطف شما استاد گران قدر
اون تصویری که مقاومت هایه کوچیک داره و شما فرمودین ۱ وات هم نیست رو من متصل نکردم وقتی از ضایعاتی خریدم به همون شکل بود و منظور از ارسال عکس فقط راهنمایی بهتر بنده بود که بگم مثل این سیم کشی کنم درسته یا ن که جوابمو دادین و ممنونم
برای امیتر هم نیاز نیست که ترانزیستور هارو عایق کنم ؟ و فقط یک مفتول مسی ضخیم که ۳۰ امپرو تحمل کنه و داغ نشه و در عمل اختلالی ایجاد نکنه کفایت میکنه درسته ؟
اون دوتا مقاومت هم که به هم زدم و گفتین اشتباهه رو هم فقط به دلیل این فرستادم که متوجه بشید اشتباه من این بوده
خیلی خیلی از شما ممنونم
انشالله خداوند به کسب و کار شما روزی پربرکت عنایت کند و سایه اتان را از سر ما و خانواده محترمان کم نکند
سپاس

بالا