آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

با سلام
امروز زودتر زدم بیرون اومدم رو منبعم کار کردم البته باید بازم وقت بزارم چنتا ایراد داره که باید رفع کنم مثلا صدای بازر بعضی وقتا خیلی ضعیف میشه یا صدای بد میده که باید وقت بزارم رفع اشکال کنم بنظرم تمام اشکالات این منبع پرسیده شده ئ به لطف استاد غزال بیجواب نمونده فقط باید دقت کرد و وقت گزاشت
اینم عکس عشقم خیلی هم دوستش دارم:khandehhhh:
gbvv_20201210_012553.jpg
2um_20201210_012614.jpg
tg2y_20201210_012647.jpg

با تشکر از استاد غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

با سلام
امروز زودتر زدم بیرون اومدم رو منبعم کار کردم البته باید بازم وقت بزارم چنتا ایراد داره که باید رفع کنم مثلا صدای بازر بعضی وقتا خیلی ضعیف میشه یا صدای بد میده که باید وقت بزارم رفع اشکال کنم بنظرم تمام اشکالات این منبع پرسیده شده ئ به لطف استاد غزال بیجواب نمونده فقط باید دقت کرد و وقت گزاشت
اینم عکس عشقم خیلی هم دوستش دارم:khandehhhh:
gbvv_20201210_012553.jpg
2um_20201210_012614.jpg
tg2y_20201210_012647.jpg

با تشکر از استاد غزال

درود بر شما

آفرین
چه بسیار خوب و عالی
با این شاکله زیبا ، خلاء لیبل ها احساس میشه .
میتوانید با برچسب مخصوص حروف ، لیبل هایی برای ولوم ها و لامپ های هشدار و نام دستگاه و غیره نصب کنید و یک صفحه طلق شفاف روی کل پنل جلو نصب کنید که علاوه بر افزایش زیبایی از آسیب لیبل ها پیشگیری و محفاظت کنه و دراینصورت جذابیت و اعتبار آنرا پررنگ و صدچندان ساخته اید بنحوی که تداعیگر برند تازه ای خواهد شد.
در خصوص بیزر
برخی از بیزرها چنین ایرادی دارند و با یک ولتاژ ثابت ، گاهی ناهنجار و گاهی خوش ترانه هستند.
اگه با مشکلی مواجه شدید ، مطرح فرمایید.

سپاس

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272

درود بر شما

آفرین
چه بسیار خوب و عالی
با این شاکله زیبا ، خلاء لیبل ها احساس میشه .
میتوانید با برچسب مخصوص حروف ، لیبل هایی برای ولوم ها و لامپ های هشدار و نام دستگاه و غیره نصب کنید و یک صفحه طلق شفاف روی کل پنل جلو نصب کنید که علاوه بر افزایش زیبایی از آسیب لیبل ها پیشگیری و محفاظت کنه و دراینصورت جذابیت و اعتبار آنرا پررنگ و صدچندان ساخته اید بنحوی که تداعیگر برند تازه ای خواهد شد.
در خصوص بیزر
برخی از بیزرها چنین ایرادی دارند و با یک ولتاژ ثابت ، گاهی ناهنجار و گاهی خوش ترانه هستند.
اگه با مشکلی مواجه شدید ، مطرح فرمایید.

سپاس
با تشکر از شما لیبل هم میدم برام برش بدن تکمیل بشه عکس میزارم #$V^86
خدا برکت بده به کار و علم شما#$V686

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

[video]https://uupload.ir/view/guuw_vid_20201210_213912_903.mp4/[/video]سلام استاد غزال عزیز
من یک برد دیگه اماده کردم همین الان هم تست کردم
ولتاژو جریانش اوکی هست و همه چیز اوکی هست و داره کار خودشو میکنه
قطعاتی که گفتین حذف کنم و به به دو سر خازن ورودی dc بدم الان درسته؟ ورودی که میخام بهش بدم از یه پاور صنعتی (سوئیچینگ) میخام بگیرم که ۱۲ ولته و تا ۱۵ هم میره شما چه ولتاژی پیشنهاد میکنید؟ برای تست و جواب گرفتن و بعدش چه ولتاژی بدیم تا ۳۰ بهمون بده خروجی سپاس‌
با احازه استاد : دوستانی که این منبعو میسازید به هیچ وجه lm317 فیک یا معمولی نخرید حتما جنس خوب باشه چون هم ولوم ۵ کیلو رو میسوزونه هم خودش میسوزه من چند سری این مدارو مونتاژ کردم و به این جمله ایمان اوردم ۳۱۷ تا اورج نباشه پدر ادمو در میاره ولومم میسوزونه ممنون

استاد اگه ورودی دیسی باشه دیگه محدود کننده حریان نداریم ؟!؟؟؟؟؟؟
من بخاطر محدود کننده‌ی جریانش میخاستم بسازم ولتاژش رو خوده پاور هم متغیره امکانش هست با این برد جریان هم محدود کنیم ؟
استاد یه فیلمی هم ازش گرفتم لینکشو گذاشتم بالای پست ببینید همینه یا اشتباه کردم جاییو ؟ ولوم جریان اصلا خوب کار نمیکنه بخاطر برداشتن زنر ۶.۷ ولتی و مقاومت r12 هست ؟
میشه کاریش کرد یا همینه تهش ولوم جریان منظورمه
خیلی لطف کردین سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

[video]https://uupload.ir/view/guuw_vid_20201210_213912_903.mp4/[/video]سلام استاد غزال عزیز
من یک برد دیگه اماده کردم همین الان هم تست کردم
ولتاژو جریانش اوکی هست و همه چیز اوکی هست و داره کار خودشو میکنه
قطعاتی که گفتین حذف کنم و به به دو سر خازن ورودی dc بدم الان درسته؟ ورودی که میخام بهش بدم از یه پاور صنعتی (سوئیچینگ) میخام بگیرم که ۱۲ ولته و تا ۱۵ هم میره شما چه ولتاژی پیشنهاد میکنید؟ برای تست و جواب گرفتن و بعدش چه ولتاژی بدیم تا ۳۰ بهمون بده خروجی سپاس‌
با احازه استاد : دوستانی که این منبعو میسازید به هیچ وجه lm317 فیک یا معمولی نخرید حتما جنس خوب باشه چون هم ولوم ۵ کیلو رو میسوزونه هم خودش میسوزه من چند سری این مدارو مونتاژ کردم و به این جمله ایمان اوردم ۳۱۷ تا اورج نباشه پدر ادمو در میاره ولومم میسوزونه ممنون

استاد اگه ورودی دیسی باشه دیگه محدود کننده حریان نداریم ؟!؟؟؟؟؟؟
من بخاطر محدود کننده‌ی جریانش میخاستم بسازم ولتاژش رو خوده پاور هم متغیره امکانش هست با این برد جریان هم محدود کنیم ؟
استاد یه فیلمی هم ازش گرفتم لینکشو گذاشتم بالای پست ببینید همینه یا اشتباه کردم جاییو ؟ ولوم جریان اصلا خوب کار نمیکنه بخاطر برداشتن زنر ۶.۷ ولتی و مقاومت r12 هست ؟
میشه کاریش کرد یا همینه تهش ولوم جریان منظورمه
خیلی لطف کردین سپاس

درود

هنوز شروع نکرده جاده خاکی رو پیش گرفتی

کی گفتم با حذف اون قطعات بازم از ترانس استفاده کن

اولا علاوه بر حذف قطعاتی که مشخص کردم باید بجای زینر DZ1 هم سیم نصب کنی .

بعد ولتاژ سوییچینگ dc به دو سر خازن بزرگ متصل کن
محدود کننده جریان هم کار میکنه.
فقط کمتر از یک یا دو ولت نمیده که برای اینم شاید بتونم راه ساده‌ای پیشنهاد کنم

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 171896

مشاهده فایل‌پیوست 171897

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

هنوز شروع نکرده جاده خاکی رو پیش گرفتی

کی گفتم با حذف اون قطعات بازم از ترانس استفاده کن

اولا علاوه بر حذف قطعاتی که مشخص کردم باید بجای زینر DZ1 هم سیم نصب کنی .

بعد ولتاژ سوییچینگ dc به دو سر خازن بزرگ متصل کن
محدود کننده جریان هم کار میکنه.
فقط کمتر از یک یا دو ولت نمیده که برای اینم شاید بتونم راه ساده‌ای پیشنهاد کنم

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 171896

مشاهده فایل‌پیوست 171897

درود
استاد از ترانس استفاده نکردم که ویدیو هم دادم
هرچیزی گفتین حذف کردم به جایه dz1 هم ،پایه یک‌ مقاومتو کندم و به جایه سیم وصل کردم که فرقیم با سیم نداره
از پاور سوئیچینگ هم دو سیم کشیدم دادم به دو سر خازن با در نظر گرفتن مثب و منفی ها
اگر ویدیو رو نگاه کنید همه چیز معلومه استاد
خیلی ممنون لطف کردین

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

درود
استاد از ترانس استفاده نکردم که ویدیو هم دادم
هرچیزی گفتین حذف کردم به جایه dz1 هم ،پایه یک‌ مقاومتو کندم و به جایه سیم وصل کردم که فرقیم با سیم نداره
از پاور سوئیچینگ هم دو سیم کشیدم دادم به دو سر خازن با در نظر گرفتن مثب و منفی ها
اگر ویدیو رو نگاه کنید همه چیز معلومه استاد
خیلی ممنون لطف کردین

درود

از پایه مقاومت بجای سیم استفاده کردی اشکال نداره
فیلم جدیدی ندادی قبلی چه ربطی به این حالت داره
از چند ولت کمتر نمیشه؟

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

از پایه مقاومت بجای سیم استفاده کردی اشکال نداره
فیلم جدیدی ندادی قبلی چه ربطی به این حالت داره
از چند ولت کمتر نمیشه؟

سپاس

سلام
ار ۱.۳ ولت کمتر نمیشه با چرخوندم پتانسیو متر کالیبره ولتاژ از ۱.۳ به هیچ وجه پایین تر نیومد
وقتیم که ولوم جریان در کمترین حالتشه یعنی جریان ۰ اصلا جریانو ۰ نمیکنه و ولتاژ رو تا ۶ کاهش میده و وقتی ولتاژ منبع زیر ۶ باشه اصلا ال ای دی روشن نمیشه و وقتی بالای ۶ باشه یعنی هر ولتاژی هفت تا ماکزیمم ولوم جریانو کم میکنم ولتاژ میاد روی ۶
https://uupload.ir/view/guuw_vid_20201210_213912_903.mp4/
سپاس
همه جیز در ویدیو مشخصه وقتی ولوم جریان کمه و ال ای دی روشنه ولتاژ رو ملاحضه بفرمایین اگر صفحه مولتی متر قابل دید نیست نور زمینه را زیاد کنید
سپاس

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

سلام
ار ۱.۳ ولت کمتر نمیشه با چرخوندم پتانسیو متر کالیبره ولتاژ از ۱.۳ به هیچ وجه پایین تر نیومد
وقتیم که ولوم جریان در کمترین حالتشه یعنی جریان ۰ اصلا جریانو ۰ نمیکنه و ولتاژ رو تا ۶ کاهش میده و وقتی ولتاژ منبع زیر ۶ باشه اصلا ال ای دی روشن نمیشه و وقتی بالای ۶ باشه یعنی هر ولتاژی هفت تا ماکزیمم ولوم جریانو کم میکنم ولتاژ میاد روی ۶
سپاس
همه جیز در ویدیو مشخصه وقتی ولوم جریان کمه و ال ای دی روشنه ولتاژ رو ملاحضه بفرمایین اگر صفحه مولتی متر قابل دید نیست نور زمینه را زیاد کنید
سپاس

درود

یک مقاومت آجری حدود ۱۰ الی ۴۷ اهم به خروجی متصل کن و سپس محدود کننده جریان را تست کن

برای صفر شدن ولتاژ دو تا 1n4007 سری در محلی که در نقشه مشخص کردم بگذار ببین ولتاژ نزدیک صفر هم میده ؟
باید محلی از ترک را برش بزنی که کاتد به D4 و امیتر Q2 متصل بشه و آند فقط به ۴ قطعه r5,r4,r6,و پایه lm317 متصل باشه

سپاس

IMG_20201210_233944_527.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

سلام
سپاس
سپاس

درود

ابتدا دو دیود را سری کن حالا یک اند و یک کاتد آزاد داریم و به پایه مشترک کاری نداریم .

سپس پایه وسط رگلاتور را آزاد کن و به آند آزاد این دو دیود سری متصل کن و کاتد آزاد را به جای پایه وسط رگلاتور یعنی به برد متصل کن .
درواقع پایه وسط رگلاتور را بیرون بیار و دیود را بین سوراخ پایه وسط و پایه وسط لحیم کن
جور دیگه میگم پایه وسط رگلاتور را بیرون بیار و آند آزاد را به پایه وسط رگلاتور لحیم کن حالا یک کاتد آزاد داریم که بجای پایه وسط رگلاتور به برد لحیم کن .
سه جور گفتم که اشتباه نکنی

حالا اگه ولتمتری غیر از ولتمتر پنلی داری به خروجی تغذیه کتصل کن ببین ولتاژ کمتر از یک ولت هم میشه ؟
اگه فقط ولتمتر پنلی داری سیم زرد را از برد جدا کن و به مثبت خروجی تغذیه متصل کن و ولتاژ را اعلام کن گه کمت از یک ولت میشه یا نه ؟
دقت کن ببین چی گفتم و با دقت بخون و اجرا کن

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا