آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

با سلام
من برای حل مشکل ضعیف بودن صدا و جیغ جیغ گوشخراش یک خازن 100میکرو 35 ولت با بازر موازی کردم بدون مشکل در تمام شرایط مشکل صدا نداشتم این کار مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ej5l_hhhhhhh.jpg

تنها مشکل باقیمانده عدم نمایش امپر در یک منبع است تست کردم و جفتش تونستن گوشی رو روشن کنن#$V^86#$V^86فقط مشکل نمایش امپر دارم برای مثال و تست ولتاژ رو روی 4 گزاشتم با اتصال خروجی منبع منبع سالم امپر 3.4 رو نمایش میده ولی منبع مشکل دار 0.06 رو نمایش میده
ولی توی تست میتونه گوشی رو روشن کنه
برای تست نمایشگر پنلی رو عوض کردم مشکل پا برجا بود من با ولوم مشکوکم:pride:
im4_20201211_130445.jpg

ugww_20201211_130411.jpg

rc3_20201211_130420.jpg

trqx_ooooooooooooooooooo.png
واقعا چرا امپر رو نشون نمیده امپر با مولتی متر نشون میده تا 3.4 امپر ولی امپر متر پنلی نشون نمیده:pride:

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران

با سلام
من برای حل مشکل ضعیف بودن صدا و جیغ جیغ گوشخراش یک خازن 100میکرو 35 ولت با بازر موازی کردم بدون مشکل در تمام شرایط مشکل صدا نداشتم این کار مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ej5l_hhhhhhh.jpg

سلام
با اجازه استاد مهربانم
دوست خوبم به نظر من خازن موازی با بیزر کار خاصی انجام نمیده . حالا در هنگام اتصالی یا کشیدن جریان بیزر عمل میکنه با صدا اعلام میکنه جریان زیاد میکشه . اگر روی بیزر مثلا سه ولت بیفته روی خازن هم ولتاژ سه ولت داریم در این مدت خازن هم شارژ میشه و در موقع رفع اتصالی یا کشیدن جریان بیزر هم به نسبت شارژ خازن به مدتی پس از رفع مشکل صدای بیزر است .
به نظر من یک بیزر ولتاژ کارش مناسب با ولتاژ روی بردباشد . که بهتر است.
و همچنین میتونی با تقویت کننده با ترانزیستور این صدای بیزر را حل کنی . ( فکر میکنم استاد عزیزم در یکی از پست ها جهت صدای بیزر راه حلی پیشنهاد داده اند )
متشکرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

با سلام
ej5l_hhhhhhh.jpg

تنها مشکل باقیمانده عدم نمایش امپر در یک منبع است تست کردم و جفتش تونستن گوشی رو روشن کنن#$V^86#$V^86فقط مشکل نمایش امپر دارم برای مثال و تست ولتاژ رو روی 4 گزاشتم با اتصال خروجی منبع منبع سالم امپر 3.4 رو نمایش میده ولی منبع مشکل دار 0.06 رو نمایش میده
ولی توی تست میتونه گوشی رو روشن کنه
برای تست نمایشگر پنلی رو عوض کردم مشکل پا برجا بود من با ولوم مشکوکم:pride:
im4_20201211_130445.jpg

ugww_20201211_130411.jpg

rc3_20201211_130420.jpg

trqx_ooooooooooooooooooo.png
واقعا چرا امپر رو نشون نمیده امپر با مولتی متر نشون میده تا 3.4 امپر ولی امپر متر پنلی نشون نمیده:pride:

درود

گزارش مفهوم نیست
فرمودید ولتمتر پنلی را روی منبعی که آمپر نشون نمیده نصب کردید مشکل همچنان وجود داره ، یعنی با این ولتمتر پنلی مطمئن هم جریانی نشون نمیده .

اما با آمپرمتر مولتیمتر جریان نشون میده .

صحت این گزارش ممکن نیست مگر امپرمتر پنلی را به نقاط ناصحیح و آمپرمتر سیار را در محل مناسب نصب کرده باشید‌
آیا مولتیمتر را در همان محل پنلی متصل کردید یا جای دیگه متصل کردید ؟
به ولوم ارتباط نداره.
احتمالا محل دو سیم آمپر متر روی برد با تگه قلع یا زائده سیمی بهم متصل شده و اگر مولتیمتر را هم به همان دو نقطه متصل کنید بازم جریانو بدرستی نشون نمیده.

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 171896

مشاهده فایل‌پیوست 171897

آخرین ویرایش:

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272

با سلام منبع من دوتاست که یه دونه مشکل نداره امپر متر ولتمتر اون منبع که سالم بود رو در اوردم بستم روی منبع مشکل دار باز مشکل حل نشد
امپر متر مولتی متر رو به خروجی منبع متصل کردم
و بین اینها یه گوشی گزاشتم جریان روشن شدن گوشی رو نشون داده
درسته ممکنه کانکتوری که امپر مترپنلی رو نصب کردم
به برد اتصال کرده باشه
فکرم مشغول بود به این فکر نکردم
چک میکنم و اعلام میکنم ممنون

آخرین ویرایش:

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272

ببخشید در مورد گرم شدن q1-bc640در هنگام اتصال خروجی منبع میشه کاری کرد یا قطعه دیگه ای گزاشت یا اشکال نداره گرم شدنش؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

ببخشید در مورد گرم شدن q1-bc640در هنگام اتصال خروجی منبع میشه کاری کرد یا قطعه دیگه ای گزاشت یا اشکال نداره گرم شدنش؟

درود

برای ۳ آمپر همین bc640 خوبه ولی با این وجود برای ۳ آمپر هم میتونین از هر ترانزیستور قویتر تیپ مثبتی استفاده کنید
اگر داغ میشه قطعا منبع را برای بیش از ۳ امپر ساختید که در حالت اتصال گوتاه داغ میشه.
و اگر گرمای ناچیز مورد نظر شماست این گرمای ناچیز ، طبیعی است و ایراد نداره.

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

با سلام منبع من دوتاست که یه دونه مشکل نداره امپر متر ولتمتر اون منبع که سالم بود رو در اوردم بستم روی منبع مشکل دار باز مشکل حل نشد
امپر متر مولتی متر رو به خروجی منبع متصل کردم
و بین اینها یه گوشی گزاشتم جریان روشن شدن گوشی رو نشون داده
درسته ممکنه کانکتوری که امپر مترپنلی رو نصب کردم
به برد اتصال کرده باشه
فکرم مشغول بود به این فکر نکردم
چک میکنم و اعلام میکنم ممنون

درود

جریان ۰۶/ ۰ آمپر ثابت میکنه دو نقطه ای که باید سیم امپر متر بهش متصل بشه این دو نقطه روی برد بهم متصل شده یا با تکه لحیم زائد و یا بطرق دیگری این دو ترک بهم متصل شده و کل جریان از سیم های امپرمتر عبور نمیکنه و از مسیر میانبر ابتدای این دو سیم عبور میکنه.
اگر اشکالو پیدا نکردی عکس از پشت و روی محل نصب سیم های امپر متر ارسال فرمایید تا ایراد را مشخص کنم.

سپاس

آخرین ویرایش:

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272

با تشکر از شما درسته اتصال رفع و مشکل حل شد
فردا این خشکلو میبرم رو میز کارم قربونش برم دردو بلاش توی سرم#$V^86#$V^86:congratulatory::congratulatory:
و تشکر از استاد غزال محترم که زحمت کشیدن و بی منت جواب تمام مشکلات ما رو دادن نیت کردم اولین پولی که در اوردم میزنم به حساب محک ثوابش برسه به شما و خانواده محترم
خدا برکت بده به شما#$V686

7dhx_29.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786

با تشکر از شما درسته اتصال رفع و مشکل حل شد
فردا این خشکلو میبرم رو میز کارم قربونش برم دردو بلاش توی سرم#$V^86#$V^86:congratulatory::congratulatory:
و تشکر از استاد غزال محترم که زحمت کشیدن و بی منت جواب تمام مشکلات ما رو دادن نیت کردم اولین پولی که در اوردم میزنم به حساب محک ثوابش برسه به شما و خانواده محترم
خدا برکت بده به شما#$V686

7dhx_29.jpg

درود

آفرین

بابت محبت و زحمات ارزنده شما سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272

b3r7_screenshot_20201212-112753.jpg

با تشکر این اولین کاری بود که منبع شما بهم کمک کرد یه مبلغ از سود رو پرداخت کردم برای محک خدا خیرتون بده

آخرین ویرایش:
بالا