آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدار ردیاب انتنی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام.اخرش این مدارا ساختم اما نمیدونم چرا انتن ها حرکت نمیکنن با یه بلندگو کوچیک امتحان کردم که هم پایه شماره 2و هم پایه شماره9 ای سی 8038فرکانس داشتن.چندا سوال دیگه داشتم.فلزی که برا ازمایش میخوایم ازش استفاده کنیم ایا باید چندروزی تو خاک بمونه وحتما باید تو خاک دفنش کنیم یا روی خاکم جواب میده؟

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام.دوستان من این مدار همه چیزشا تکمیل کردم اما انتن ها حرکتی نکردن.من اسکوپ ندارم اما با بلندگو که امتحان کردم پایه 2فرکانس داره و پایه 9هم فرکانس داره و وقتی کلید s2 را میزنم صدایه فرکانس در پایه 9 تغیر میکنه صدایه این دو تا پایه (وز وز)هستش.ووقتی بلندگو را به پراب هایی تو زمین باید وصل کنیم میزنم صدایه فرکانس هست اما بصورت خش خش ولی با کم وزیاد کردن r5صدایه خش خش تغیری نمیکنه.برا امتحان هم سه تا انگشتر نقره را تو زمین به مدت نصفه روز گذاشتم .و فلز را در فاصله دو متری از پراب هایه تو زمین چال کردم اما انتن ها حر کتی نکردن.ولوم r5 در چه اهمی بهتر از همه جواب میده؟ایا جنسه انتن ها ایرانی باشه اشکال داره؟
با تشکررر

bad-boy

کاربر
2013-01-11
82
171
زیر اسمون خدا
سلام.دوستان من این مدار همه چیزشا تکمیل کردم اما انتن ها حرکتی نکردن.من اسکوپ ندارم اما با بلندگو که امتحان کردم پایه 2فرکانس داره و پایه 9هم فرکانس داره و وقتی کلید s2 را میزنم صدایه فرکانس در پایه 9 تغیر میکنه صدایه این دو تا پایه (وز وز)هستش.ووقتی بلندگو را به پراب هایی تو زمین باید وصل کنیم میزنم صدایه فرکانس هست اما بصورت خش خش ولی با کم وزیاد کردن r5صدایه خش خش تغیری نمیکنه.برا امتحان هم سه تا انگشتر نقره را تو زمین به مدت نصفه روز گذاشتم .و فلز را در فاصله دو متری از پراب هایه تو زمین چال کردم اما انتن ها حر کتی نکردن.ولوم r5 در چه اهمی بهتر از همه جواب میده؟ایا جنسه انتن ها ایرانی باشه اشکال داره؟
با تشکررر
دوست عزیز شما pcbمدارتون رو طبق pcbاصلاح شده ساختید PCB.GIFتوجه داشته باشید جای قطعات باید مطابق pcbباشد

arash arman

کاربر
2013-03-17
15
26
سلام خیلی ممنون میشم لست قطعا ت را بدید من تازه کارم هرچه میخونم نمیدونم لیست قطعاتش چیه ممنون میشم برام بفرستید خیلی سریع میخام بسازمش بعد عمق زنیش چه قدره با صوته

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

markazitv

کاربر
2013-03-24
5
12
اقا دستتون درد نکنه فقط این کلید s3برای چیه ضمنا آنتن به جایی وصل نمی شه؟ممنوناز شما

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
سلام . من چند روز پیش با یکی از دوستان با این ردیاب آنتی کار کردم !! مدل های مختلفی داره اما همشون بیس کارشون یکی هست ! چند تا نکته یاد گرفتم که گفتنش خالی از لطف نیست !!

مدار LRL و اون پراپ هایی که باید در فاصله 10 سانتی از مدار ( یا از هم ) توی زمین کار گذاشته بشن ربطی به فلز یابی نداره ! کار این مدار بر طرف کردن و گرفتن نویز های اضافی خاک هست ! و به اشتباه به فلزیاب یا ردیاب خوانده میشه !!

و این آنتن هایی که دستتون باید بگیرید ! خیلی از دوستان میگن چرا به مدار وصل نیست و یا اصلا نمیدونن چجوری باید جستجو کنن !!!

دوستان این آنتن ها چه با مدار و چه بدون مدار کار میکنن !! ( درست کردن آنتن ها با خودتون ) ولی نیاز نیست جنسی رو که میخواین جستجو کنید رو در دسته آنتن ها قرار بدید !!

این جیوه ای هم که تو دسته قرار میگیره تنها برای دقت بیشتر هست !!

شما جنسی رو که میخواهید پیدا کنید باید به بدنتون تماس داشته باشه ( دوست من جنس رو زیر زبونش میگذاشت ، چون بیشترین تماس رو داره )

شما دو تا آنتن در دستتون دارید ! آنتنی که در دست چپتون هست مسیر رو نشون میده و آنتن دست راست کمک میکنه مسیر رو پیدا کنید به این شکل :

آنتن چپ به سمت جنس تغیر جهت میدهد و آنتن سمت راستی باید موازی با سمت چپی قرار بگیرد . وقتی آنتن چپی به سمت جنس چرخید شما هم باید بچرخید تا هم جهت با آنتن باشید و دقیقا روبرویتان باشد.

آروم آروم میرید به سمت جلو که آنتن به اون سمت هست!! هرچه بیشتر نزدیک بشید به جنس نوک آنتن ها به سمت هم نزدیک میشوند باید آنقدر پیش بروید که تغریبا آنتن ها از وسط همدیگز رو قطع کنند و 2 قطر یه مربع رو تشکیل دهند اگه از جنس رد بشید بیش از حد به هم نزدیک میشن که نشونه اینه که محل رو رد کردید !!

یادم رفت این رو هم بگم : دوستان این آنتن ها یا همون سیم مسی 43 سانت که باید قطرش بین 2 تا 4 میلی متر باشه نباید به دسته وصل باشه !! یعنی چی ؟؟ یعنی اینکه باید خیلی نرم

و راحت بچرخه !!! !!!!! !!!! برای این کار میشه از بلبرینگ استفاده کرد !!! وقتی شما دسته مسی برنجی یا آهنی رو تو دستتون میگیرین باید آنتن بتونه 360 درجه بچرخه تا مسیر و جهت رو

نشون بده !! امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم :|

دوستان این ها نکاتی بود که شاید هیچ جا توضیح داده نشه و تا زمانی که یکبار تجربه نشه با ابهام باقی بمونه ...

با سپاس فراوان

-------------------------------------------------

آخرین ویرایش:

azad1985

کاربر
2013-03-31
1
5
درود بی پایان بر تمامی دوستان خوبم...
بابت تمامی مطالب ارزشمندی که در این سایت قرار میدین، ممنونم...
بنده عاشق الکترونیکم و از اونجاییکه کارشناس ارشدباستان شناسی ام؛ دوستان اگه اجازه دهند مطالبی هرچند ناچیز ارائه میدم... منتظر جوابتون هستم...:wink:

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
درود بی پایان بر تمامی دوستان خوبم...
بابت تمامی مطالب ارزشمندی که در این سایت قرار میدین، ممنونم...
بنده عاشق الکترونیکم و از اونجاییکه کارشناس ارشدباستان شناسی ام؛ دوستان اگه اجازه دهند مطالبی هرچند ناچیز ارائه میدم... منتظر جوابتون هستم...:wink:

سلام. فکر کنم شما یک تاپیک با موضوعی که روی آن تخصص دارید ایجاد کنید و درباره اون موضوع مطلب ارائه بدید و بحث و تبادل نظر کنیم . اینجوری فکر کنم بهتر باشه

با سپاس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا