آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

کویل در فلزیاب PI قسمت اول

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
پاسخ به اتیلا

سلام دوست عزیز در رابطه با سوالتون
<< با عرض سلام لطفا در مورد كويل 1*1 و ماينر 4 توضيحات بيشتري بديد و در مورد سلف 3امپر و6 ميكرو هانري توضيح بيشتري بدهيد >>
ببخشید که دیر شد راستش من تازه سوالتون به چشمم امد
در رابطه با کویل 1*1
بطور کلی هرچه ابعاد کویل بیشتر شود پهنای میدان مغناطیسی بیشتر می شود ولی قدرت جریان شار مغناطیسی کم می شود پس انتظار داریم که هرچی کویل بزرکتر شود فلزیاب به اجسام بزرگتر حساستر شود و اجسام کوچک را به کندی و سختر اشکار کند به همین دلیل است که در اکثر فلزیاب ها متناسب با شدت جریان کویل ، میانگین ابعاد کویل را حساب می کنند (( یعنی بین کوچک و بزرگ متوسط را انتخاب می کنند ))

در ضمن این نکته فراموش نشه : شما می توانید از هر کویلی با ابعاد دلخواه استفاده کنید ولی نکات زیر را باید رعایت کنید
1 = اهم کویل تغییر نکند
2 از یک سیم ثابت برای پیچیدن کویل استفاده نکنید همانطور که می دانید هرچه قطر سیم کمتر باشد اهم ان نیز بیشتر است و بلعکس . پس در ساخت کویل های بزرگ از سیم کلفتر استفاده کنید تا دعداد دور کویل برای رسیدن به اهم مورد نظر بالا رود البته تناسب را باید رعایت کنید نه خیلی زیاد و نه خیلی کم و برای استفاده از کویا با قطر کوچک از سیم نازکتر استفاده کنید تا با افزایش بیش از حد دور در کویل مواجه نشید
<< دوستان من کلی گفتم اگه می خواهید محاسبات انجام دهید هم وقت گیر هست هم پیچیده . پیشنهاد می کنم با سیم های مختلف (( 3 یا 4 نمره سیم )) کویل بپیچید حتما گفته بالا دستتون می یاد باز هم میگم اهم کویل بهم نخوره >>

بطور کلی من این حرف را که فقط باید از یک یا دو نوع کویل برای دستگاه استفاده کرد مخالف هستم بنظر غیر منطقی می یاد

در رابطه با کویل
سلف 3امپر و6 ميكرو هانري :
علارغم ساده بودن این کویل . این قطعه کار مهمی را انجام می دهد
1 = جلوگیری از ورود پالس های ناخواسته و یا حتی پالس کویل به منبع تغذیه . چون اگه این پالسها وارد منبع تغذیه شوند . عمر باطری به شدت پایین می اید و باطری در زمان ضعیف شدن نمی تواند جریان مورد نظر را تائمین کند و همچنین ولتاژ منبع تغذیه دارای نوسان می شود
2 = با نبودن این سلف کویل اصلی در زمان روشن بودن ترانزیستور با مقاومت باطری موازی شده و در نتیجه اهم ان تغییر می کند و با عث ایجاد مشکلاتی بخصوص در کاوش می شود همچنیین روی بر دستگاه تاثیر می گذارد در ضمن در دستگاه های حساس تر احتمال شناسایی نشدن کویل توسط پردازشگر و بهم ریختن امپدانس قسمت راه انداز کویل می شود
با تشکر فراوان mohamad

آخرین ویرایش:

dorrtaj

کاربر
2008-02-03
32
37
با سلام خدمت اقا محمد اگه امكان داره طريقه ساخت اين سلف 6ميكرو را دقيق توضيح بدين منظورم مقداراهم و اندوكتانس ونوع سيم ونمره اون وقطر سيم پيچ وهسته. با تشكر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست عزیز
این هایی که فرمایش کردی کلی مطلب میشه که در یک قسمت جا نمی شه . بعضی از پارامتر های کویل در تاپیک ها بحث و فرمول انها ارائه شده است .
بازهم اطاعت امر می کنم و مقاله کلی را ارائه می کنم فقط خواهش می کنم که کمی به من فرصت دهید
سپاسگذارم Mohammad

dorrtaj

کاربر
2008-02-03
32
37
سلام دوست عزیز
این هایی که فرمایش کردی کلی مطلب میشه که در یک قسمت جا نمی شه . بعضی از پارامتر های کویل در تاپیک ها بحث و فرمول انها ارائه شده است .
بازهم اطاعت امر می کنم و مقاله کلی را ارائه می کنم فقط خواهش می کنم که کمی به من فرصت دهید
سپاسگذارم mohammad

دوست عزيز من منظورم ساخت كويل سلف 6ميكروهانري توي دستگاه ماينر بود چيز سختي نگفتم

• Like

lachinani

کاربر
2009-05-09
92
250
دوست گرامی فکر کنید حتما باید این سلف ساخته شود و کسی هم نیس که از ان سوال کنی !کمی سعی کنید اخر ساخت یک سلف سنتی که از فرمول ساده تبعیت میکنه دشوار نیس حتما نباید خود 6میکرو در بیاد لطف کنید برای بالا رفتن سطح علمی سایت سوالات مناسب باشد البته منو ببخشید

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوستان
دوست خوبم وقتی شما درخواست همه مطالب در رابطه با کویل 6 میکروهنری می کنید مطالب فقط به صرف اهم و قطر سیم و نوع هسته ختم نمی شود بلکه پارامترهایی نظیر امپدانس ، ادمیتانس پاسخ dc در صفحه میرا ، تابع دلتا w و روابط انتگرالی و ... نیز شامل می شود .
بله ، بطور کلی پیچیدن چنین سلفی بسیار ساده و راحت است و اصلا کاری ندارد در مورد سادگی این سلف ها به کرات بحث شده من اینطور فکر کردم که شما کلیه روابط را می خواهید به همین دلیل گفتم که در یک مبحث نمی گنجد اخه تایپ این همه سرفصل ها (( در بالا گفتم )) با توضیحات انها دسته کم 5 یا 6 صفحه ای می شه .
پیدا کردن میکرو هانری را در پایین برای شما گذاشتم من خودم از این فرمول استفاده کردم در صد خطای جوابش بسیار پایین هست بصورت jpg گذاشتم که نیاز به توضیح نباشه و خود فرمول و شکل ان توضیح مفیدی می باشد .
البته قابل ذکر می باشد که این تنها فرمول محاسبه نیست بلکه از روش های دیگری نیز می شود محاسبه کرد و این را بدانید که انتخاب راه حل و روش حل مسئله مهم نیست بلک جواب مسئله مهم است که باید در تمامی روشها یکی باشد .
در مورد اهم کویل مطالب کافی در تاپیک ها بوسیله من و همچنین اقا محسن ارئه شد که می توانید از انها استفاده کنید
با سپاس فراوان mohammad

پیوست‌ها

• 106-6 کیلوبایت بازدیدها: 432
  • 104-6 کیلوبایت بازدیدها: 424

biman

Banned
2008-09-25
120
162
Iran
با سلام خدمت دوستان زحمت کش و عزیز و همچنین ایمان جان.

ایمان جان در کلیه فلزیابهای پالسی pi از 2 نمونه کویل استفاده میشود
که این هم شامل ماینر میشود که گفته شده که با کویل 28 سانتیمتری 280 و با کویل 1 در 1 320 سانتیمتر را مورد ردیابی و کاوش قرار میدهد.

من محصول جدید شرکت را به خاطر نارازی بودن ایمان جان از ماینر این محصول را برای ایشان ارسال میکنم.

موفق باشی ایمان جان

سلام فرهاد جان

واقعا دستگاه جالب وخوبی هستش و تفکیکش برای طلا عالیه وحرف نداره

با تشکر...

• Like

areef

کاربر
2009-07-03
11
14
سلام دوست عزیز biman جان لطفا مداری که اقا فری برای شما فرستاده برای ما هم بفرستید

ممنون میشم

• Like

biman

Banned
2008-09-25
120
162
Iran
new detector

سلام دوست عزیز biman جان لطفا مداری که اقا فری برای شما فرستاده برای ما هم بفرستید

ممنون میشم

سلام دوست عزیز

من مداار را ندارم واین مدار در انحصار شرکت آقا فرهاد میباشد

وایشان لطف کردند آماده دستگاه را برای تست کردن برایم فرستادند

تفکیک طلا و دیپ متر که تقریبا دقیق است از امکانات این دستگاه میباشد

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به ایشان پیام دهید

با تشکر...

آخرین ویرایش:
  • Like

sisco1

Banned
2009-02-02
39
83
اقاي biman
شما هم هم مثل بقيه فقط در حال تبليغ و فروش دستگاههاي خودتون هستيد و براي اينكار اين سايت را محلي براي تبليغ و فروش دستگاههاتون انتخاب كرديد

و بخاطر همين كار شما يك سري اشخاص در بلاگهاي بي ارزش خود اين سايت را به سايتي كلاه بردار تشبيه كرده اند و تمام اين اتفاقها بخاطر كارهاي بيهوده امثال شماها است

بالا