آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کویل در فلزیاب PI قسمت اول

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
سلام دوست عزیز
باتشکر از راهنمایی های سود مند شما
همان طور که قبلا گفتم من با الکترونیک اشنا هستم برای همین مزاحم شما شدم که از تجربیات شما استفاده کنم
من از گفته های شما بیشتر به عمق کار پی بردم که کارسخت تر از اونیه که نشون میده
در بعضی پست ها گفته شده مهم نیست قطر سیم کمی بالا پایین بشه (پس مهم نیست که برد دستگاه چقدر بالا پایین بشه)کاش میومدن حال منو میدن که کتاب یک دست گوشی تلفن هم دست دیگم تابلکه بتونم نتیجه رو بهتر بگیرم
نه اینکه بخام توی دل کسی رو خالی کنم ولی واقعیت اینه که حتی تمام مهندسین الکترونیک هم از این قطعه (سیم پیچ) فرار میکنن چه رسد به من که به قول شما از نظر الکترونیک کم سواد هستم وباز هم جا داره که اینو بگم که وجود شما به من امید میده ( اینو بدون تعارف میگم)
من کل چیزایی که فهمیدم از این قراره
1.اگه امپدانس تطبیق پیدا نکنه :نویزهای ناخواسته میشه گفت تقویت میشن (افت راندمان هر دستگاهی)
2.جریان کشی مدار از منبع تغذیه بالا میره
3.ثبات دستگاه پایدار نیست
4.وباز هم به همین علت انالیز دستگاه به هم میریزه ووووووووووووو چیزی که دستگاه نشون میده قابل اطمینان نیست
1.پس باید دستگاه را مونتاژکرد 2.مقدار ولتاژ وامپر را (خیلی کلی گفتم) بدست اورد 3.محاسبات رو انجام داد 4.خطاها را برطرف کرد ودر آخر نتیجه ای قابل قبول گرفت .لطفا اگه اشتباهی در نتیجه گیری منه من رو با تذکر خوشحال کنید تا منم بیشتر بدونم
من قبلا خیلی عجله داشتم که دستگاه زود تر تموم بشه وبه کار بگیرمش ولی حالا متوجه شدم اشتباه کردم و دوم اینکه فکر نمی کردم هزینه حل این مسئله از هزینه خود دستگاه بیشتر بشه البته ناراحت که نیستم هیچ خوشحال هم شدم
چون :
انچه مرا نکشدمرا قوی تر خواهد کرد
از تمام کسانی که این جهل را به من ثابت و روشن کردند صادقانه تشکر میکنم

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
پاسخ به mahdi

سلام دوست عزیز
گفته های شما درست هست . دوست گرامی بعضی از افراد سریع یک دستگاه را منتاژ می کند و چون جواب رضایت بخشی را نمی گیرند می گن بدرد نمی خوره و می ندازنش کنار دوست عزیزم باور کن که من تقریبا دو سال که روی ماین دایور کار می کنم و تازه فهمیدم که مشکل دستگاه چی هست و از نظر طراحی 5 ایراد و ضعف طراحی پیدا کردم .
یکی دیگر از مشکلاتی که در ساخت دستگاه مواجه می شی اینکه بعد از پیدا کردن مشکل باید راه حل برطرف کردن ان را پیدا کنی که این هم کم دردسر نداره .
یدوست عزیزم اگه یک دزدگیر بسازی و یا یک چشمکزن و یا هرچیز دیگه ... به هرحال درست یا نادرست کار کردن دستگاه رو به چشم می بینی ولی وقتی فلزیاب می سازی هیچی رو نمی بینی و ان صدایی را که می شنوی شاید برخواسته از نویزهای داخلی دستگاه باشه پس در ساخت دستگاه فلزیاب باید با اصول ، منطق جلو بری و بسازی و پس از ساخت ، خروجی های قسمت های مختلف دستگاه را اندازه گیری کنی و با محاسبات تطبیق بدی تا متوجه شی که دستگاه درست کار می کنه یا نه .
من خودم یک مولتی متر ارزان داشتم که تا 0.2 خطا می زد با این مولتی متر خروجی طبقه پیش تقویت کننده را در حد میلی ولت تنظیم می کردم و هیچوقت دستگاه راندمان نداشت و در پیک ها نویز را نیز تقویت می کرد بعد از چند هفته فهمیدم که مشکل از مولتی متر من نه دستگاه نه محاسبات به هرحال وقتم مهم بود که ان هم تلف شد .
منظورم اینه دوست عزیز اگر یک فلزیاب عالی می خواهی درست کنی حتما تمام نکات را باید در نظر بگیری کوچکترین خطا ممکن است دستگاه کار کند ولی راندمان دستگاه را پایین می اورد و امکان خطا در کاوش بالا می رود که این بدترین حالت است و از همه بدتر بدتر بدتر این هست که اگر در ساخت دستگاه اصول ساخت را رعایت نکنی یا از قطعات نامرغوب استفاده کنی ، یا لوازم اندازه گیریت کالیبره نباشند یا در محاسبات دقت نکنی و یا ..... همه اینها دست به دست هم می دهند که وقت بیشتری برای ساخت دستگاه تلف کنی و شاید هم در اخر نتیجه درت نگیری .
دوست گرامی دل سرد نشی ...... خواستن ، توانستن و در ضمن ما فقط منتاژ می کنیم دستگاه که اختراع نمی مکنیم یا طراحی نمی کنیم اگر خوب دقت کنی می بینی که پروژه ساخت فلزیاب یه زمانی ارزو بود الان پروندش در کل دنیا بسته شده اگر ما نمی تونیم بسازیم مطمئن باش مشکل از خودمونه نه مداری که داریم منتاژ می کنیم . ما فقط مدار منتاژ می کنیم بعد سعی در رفع اشکالات می کنیم همین .
یه چیز دیگه دوست من اگر دستگاه می سازی و از دیگران کمک می گیری ، به گفته های دیگران دقت کن ببین گفته گی درسته و از نظر علمی اثبات شده است در این سایت یک نفر از من سوال کرد امپدانس چیه ؟ و بهترین امپدانس برای ماینر کدوم هست ؟ خودت دقت کن اقای x تعریف امپدانس را نمی دانه انوقت با اعتماد به نفس بالا ماینر ساخته در اخر هم می گه ماینر من کار نمی کنه چرا ؟ خودت قضاوت کن ؟
به هر حال شما شروع به ساخت دستگاه کن من و دیگر دوستان حاضر در سایت نیز به شما کمک می کنیم . فقط تا جایی که می توانی در ابتدا دستگاه را به صورت استاندارد و با کیفیت عالی بساز وگرنه مشکلات ریزی پیدا می کنی که وقتت رو می گیره و حتی بعضی ها ادم رو سر کار می زاره . چون اگر از سخت افزار دستگاهت کاملا مطمئن باشی انوقت فقط باید برای حل مشکلات اصلی پژوهش کنی
با ارزوی موفقیت شما mohammad

آخرین ویرایش:

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
پاسخ به bahaar

سلام دوست عزیز
بله RLC متر می تواند به شما کمک کند بطوری که با این دستگاه می توانید اهم ، و مقدار واقعی xl را حساب کنید و این دو از فاکتور های اصلی در کویل می باشد .
البته در دستگاه های اندازه گیری پیشرفته RLC متر این دستگاه ها قادرند که تغیرات xl و اهم کویل را در اثر عبور جریان و در فرکانس های متفاوت اندازه گیری کنند که این هم بد نیست
با این دستگاه تقریبا نیاز به محاسبه کم رنگ می شود و دقت کار شما بالا می رود
با ارزوی موفقیت mohammad

آخرین ویرایش:

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
سلام دوستان
من یه جایی رو پیدا کردم که هر قطعهای که در ایران پیدا نمیشه از خارخ وارد میکنه ولی عیب کار در اینه که کمتر از 10تا وارد نمیکنه اگه 9 نفر دیگه در خواست بدن (با کسب اجازه ازمدیریت محترم)میتونیم تمام دستگاه هایی که به علت نبود قطعه نمیتونیم بسازیمش رو کامل کنیم

bahaar

کاربر
2009-03-31
76
180
43
خرم آباد
سلام دوستان
من یه جایی رو پیدا کردم که هر قطعهای که در ایران پیدا نمیشه از خارخ وارد میکنه ولی عیب کار در اینه که کمتر از 10تا وارد نمیکنه اگه 9 نفر دیگه در خواست بدن (با کسب اجازه ازمدیریت محترم)میتونیم تمام دستگاه هایی که به علت نبود قطعه نمیتونیم بسازیمش رو کامل کنیم
من جایی رو میشناسم که علاوه بر داشتن پایینترین قیمتهای که تا به حال دیدم و کیفیت واقعی قطعات اونها رو به شکل تکی هم از سنگاپور در عرض 2 هفته وارد میکنه تازه شرکت سنگاپورش یک سایت داره که مدلهای موجود رو به همراه دیتا شیت و قیمت بهت میگه کانورتورهارو هم میتونه برات بیاره البته اصلی شو:violent-smiley-093:

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
من تسلیمم قطعات رو ول میکنم
پرچم سفید رفت بالا
اخه نه نفعی داره و از اون مهم تر نه چیز اموزنده ای

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

mahdi

Banned
2006-10-21
47
121
با سلام
دوست عزیز مشکل من اینه که کانورتر های اصلی رو گیر نیاوردم و از مشابه استفاده کردم
حالا هر چی در به در میگردم دنبال دیتا شیت به جای (miw2032)اینو به من میده (miw2031) وبه جای دیتا شیت (miw4025) دیتا شیت (miw4033) رو به من میده لطفا در صورت امکان به من کمک کنید
قطعات رو کامل کردم موندم لنگ همین دوتا
با تشکر از دوست عزیزم محمد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

bahaar

کاربر
2009-03-31
76
180
43
خرم آباد
با سلام
دوست عزیز مشکل من اینه که کانورتر های اصلی رو گیر نیاوردم و از مشابه استفاده کردم
حالا هر چی در به در میگردم دنبال دیتا شیت به جای (miw2032)اینو به من میده (miw2031) وبه جای دیتا شیت (miw4025) دیتا شیت (miw4033) رو به من میده لطفا در صورت امکان به من کمک کنید
قطعات رو کامل کردم موندم لنگ همین دوتا
با تشکر از دوست عزیزم محمد
این هم دیتاشیت کانورتورها .

پیوست‌ها

• 274.5 کیلوبایت بازدیدها: 285
  • 348.5 کیلوبایت بازدیدها: 195
بالا