آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کاهش دلخواه ولتاژ ترانس بدون باز کردن هسته

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
سلام

ترانسی که نیاز داری
باید از نظر قدرت ( حجم ) با ترانس شما یکسان یکسان باشه و اگه بزرگتر باشه اشکالی نداره و بهتره

ببین کدوم سیمها با هم اهم ناچیزی دارند
احتمالا دو سیم آبی با هم مرتبط و اهم کمی دارند و اهم دو سیم آبی با بقیه سیمها بینهایت یا قطع است
و سه سیم دیگر با هم مرتبط و اهم کمی دارند

اگر حدسم درست بود با توجه به ترانس های موجود بازار ، باید ترانس 24 ولت با سر وسط تهیه کنید بطوریکه قادر به جدا کردن محل مشترک دو سیم پیچ باشید
یعنی باید سر مشترک دو سیم پیچ ثانویه 24 ولت در دسترس باشه که براحتی سر مشترک و یا اتصال دو سیم پیچ را آزاد کنید تا دو سیم پیچ ثانویه جدا داشته باشی

درغیراینصورت باید سیم پیچ ثانویه را آنقدر باز کنی که به سر وسط برسی و از یکدیگر جدا کنی که دو ثانویه مستقل داشته باشی

هر وقت ترانس فوق را تهیه کردی بقیه مراحل را متناسب با شرایط ترانس تقدیم میکنم

سپاس

درود بر شما
بابت توضیحات شما سپاسگذارم
اینکه فرمودید تست اهم بگیرم فعلا در دسترس نیست و فردا باید تست کنم چرا که ترانس فوق دست یکی از دوستانمه و رنگ های خروجی را نیز از او پرسیدم
البته ترانس فوق الذکر خیلی اوضاعش وخیمه و سیم پیچاش ذغال شده
ترانس 24 ولت حدودا چقدر قیمت دارد و از کجا تهیه کنم ؟
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود بر شما
بابت توضیحات شما سپاسگذارم
اینکه فرمودید تست اهم بگیرم فعلا در دسترس نیست و فردا باید تست کنم چرا که ترانس فوق دست یکی از دوستانمه و رنگ های خروجی را نیز از او پرسیدم
البته ترانس فوق الذکر خیلی اوضاعش وخیمه و سیم پیچاش ذغال شده
ترانس 24 ولت حدودا چقدر قیمت دارد و از کجا تهیه کنم ؟
سپاس

سلام

هرچقدر اوضاع ترانس خراب باشه تست اهمی سیمهای ثانویه مقدوره چون احتمال قطعی سیمهای اولیه وجود داره و سیم های ثانویه کلفته و قطع نمیشه

قیمت ترانس متناسب با توان است و هرچند نگفتی چند واته و از قیمت ترانس اطلاع ندارم اما اگه متعلق به اسپیکر پر قدرتی نباشه احتمالا کمتر از 15 تومنه

سپاس

آخرین ویرایش:

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
سلام

هرچقدر اوضاع ترانس خراب باشه تست اهمی سیمهای ثانویه مقدوری چون احتمال قطعی اولیه وجود داره و ثانویه قطع نمیشه

قیمت ترانس متناسب با توان است و هرچند نگفتی چند واته و از قیمت ترانس اطلاع ندارم اما اگه متعلق به اسپیکر پر قدرتی نباشه احتمالا کمتر از 15 تومنه

سپاس
درود بر شما
موارد فوق را فردا بررسی میکنم
ضمنا اسپیکر خیلی بزرگ نیست - و فکر کنم توان متوسطی داشته باشه - خازن های ورودی آن فکر کنم 4700 میکرو 35 ولت باشه
فردا همه چیز را با تصویر ارائه میدهم
سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
سلام
تصویر را دیدم
ولی چرا پاسخ سوالم را نمیدی
برای اینکه ببینی سیم ثانویه تک رشته است یا چند رشته ؟
باید به لحیم سیم ثانویه توجه کنی و اگه مشخص نیست باید سیم ثانویه را از مدار جدا کنی و ببینی تک رشته است یا چند رشته ؟

برچسب های روی ترانس را بردار و ببین فضای خالی برای اضافه کردن سیم پیچ داره یا نه که با تصویری که من می بینم فضای خالی نداره .

سپاس
با سلام
از ترانس کلا 9 رشته سیم خارج شده 4 رشته از سمت ورودی 220 " و 5 رشته هم سمت خروجی 24 که 2 رشته آن کامل در تصویر مشهوده و فکر میکنم همون اولیه وثانویه باشند تک رشته نیز میباشند
استاد " فضای خالی برای اضافه کردن سیم پیچ موجود نیست . ( یه ترانس مربوط به پاور موجود دارم که چند رشته سیم مارپیچ از آن خارج شده "احیانا نمیشه از این ترانس بجای اون استفاده بشه)
خب استاد حالا چه دستوری میفرمایید سر تا پا گوشم:102::102:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
با سلام
از ترانس کلا 9 رشته سیم خارج شده 4 رشته از سمت ورودی 220 " و 5 رشته هم سمت خروجی 24 که 2 رشته آن کامل در تصویر مشهوده و فکر میکنم همون اولیه وثانویه باشند تک رشته نیز میباشند
استاد " فضای خالی برای اضافه کردن سیم پیچ موجود نیست . ( یه ترانس مربوط به پاور موجود دارم که چند رشته سیم مارپیچ از آن خارج شده "احیانا نمیشه از این ترانس بجای اون استفاده بشه)
خب استاد حالا چه دستوری میفرمایید سر تا پا گوشم:102::102:

سلام

سیمی که در تصویر دیده میشه نباید تک رشته باشه
جهت اطمینان روکش بخشی از آنرا بردار و ببین چند رشته نازک است یا تک رشته است ؟
اگه چند رشته باشه با روش ساده تری درست میشه خصوصا که میتونی از 24- و 24+ استفاده کنی

ضمنا فرمودید
فکر میکنم همون اولیه وثانویه باشند تک رشته نیز میباشند

ولی با تردید و فکر و خیال ، کاری درست نمیشه
برد نزد شماست و باید مطمئن شوید سیم 24 ولت کدومه

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
سلام

سیمی که در تصویر دیده میشه نباید تک رشته باشه
جهت اطمینان روکش بخشی از آنرا بردار و ببین چند رشته نازک است یا تک رشته است ؟
اگه چند رشته باشه با روش ساده تری درست میشه خصوصا که میتونی از 24- و 24+ استفاده کنی

ضمنا فرمودید
فکر میکنم همون اولیه وثانویه باشند تک رشته نیز میباشند

ولی با تردید و فکر و خیال ، کاری درست نمیشه
برد نزد شماست و باید مطمئن شوید سیم 24 ولت کدومه

سپاس
درود
هر 2 سیم رو از مدار خارج کردم و به دقت نگاه کردم متاسفانه یک رشته سیم مفتول کلفت داخل روکش بیشتر نبود

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
درود بر شما
موارد فوق را فردا بررسی میکنم
ضمنا اسپیکر خیلی بزرگ نیست - و فکر کنم توان متوسطی داشته باشه - خازن های ورودی آن فکر کنم 4700 میکرو 35 ولت باشه
فردا همه چیز را با تصویر ارائه میدهم
سپاس

دوست گرامی ......
من قبلا ترانس 24 دوبل 3 آمپر بابت آمپلی stk تهیه کردم 3 سال پیش 8000 تومن بود الان فکر میکنم همون 15 تومان که استاد فرمودند باشه ولی این ترانس نامی 3 آمپره که حدود 1 آمپر بیشتر نمیده
طبق شرایط موصوف ترانسی که به کار شما بیاد "باید حداقل 5 امپر دقیق روبده وحدود ق 25 تا 35000تومان شیرین فی میخوره
به نظر من اگه پاور کامپیوتر هم داشته باشید میتونه کارتو رابندازه البته ممکنه نیاز باشه تغییراتی ایجاد کنید از اونجایی که خود شما هم به قولی دست به آچار هستید با کمک استاد محترم میتونید به نتیجه مطلوب برسید دررابطه با پاور جایی خوندم با تغییراتی جزیی از اون 50 ولت سه سر تهیه کردن
باز نظر کلی به عهده استاد گرانقدره
درود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود
هر 2 سیم رو از مدار خارج کردم و به دقت نگاه کردم متاسفانه یک رشته سیم مفتول کلفت داخل روکش بیشتر نبود
سلام

بنابرین سعی کن ببینی چند ردیف از این سیم پیچیده شده احتمالا یک یا دو ردیف از این سیم پیچیده شده که دراینصورت با شمارش تعداد دور سیم میتونی وسط آنرا پیدا کنی و سیمی به آن نقطه لحیم و خارج کنی
تعداد دورش خیلی کمه و نیاز به باز کردن هسته نیست
مثلا اگه 20 دور بود باید در نقطه وسط یعنی در محل 10 دور آن ، سیم را زخمی کنی که قابل لحیمکاری بشه و سیمی به این نقطه زخمی لحیم کنی و بعنوان گراند استفاده کنی

ابتدا مرحله فوق را انجام بده و تصویر آنرا ارسال کن تا ببینم ایرادی نداشته باشه تا بعد

چسب نواری دور ترانس را بردار و ببین چکار میشه کرد به هر حال باید ببینی چند دور پیچیده شده حتی اگه مجبور باشی بصورت سوزنی بازش کنی

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,689
10,175
گنبد کاووس
سلام

بنابرین سعی کن ببینی چند ردیف از این سیم پیچیده شده احتمالا یک یا دو ردیف از این سیم پیچیده شده که دراینصورت با شمارش تعداد دور سیم میتونی وسط آنرا پیدا کنی و سیمی به آن نقطه لحیم و خارج کنی
تعداد دورش خیلی کمه و نیاز به باز کردن هسته نیست
مثلا اگه 20 دور بود باید در نقطه وسط یعنی در محل 10 دور آن ، سیم را زخمی کنی که قابل لحیمکاری بشه و سیمی به این نقطه زخمی لحیم کنی و بعنوان گراند استفاده کنی

ابتدا مرحله فوق را انجام بده و تصویر آنرا ارسال کن تا ببینم ایرادی نداشته باشه تا بعد

چسب نواری دور ترانس را بردار و ببین چکار میشه کرد به هر حال باید ببینی چند دور پیچیده شده حتی اگه مجبور باشی بصورت سوزنی بازش کنی

سپاس
درود بیکران
نوار چسبها رو خارج کردم "خود قاب ظاهرا دوتیکه بنظر میاد " به نظرم برای دسترسی بهتربه سیمپیچ باید ترانس ومغذی رو کلا خارج کنم .فقط برای باز کردن اگه قلق یا روش خاصی داره بگید لطفعا " تا بحال انجام ندادم .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
درود بیکران
نوار چسبها رو خارج کردم "خود قاب ظاهرا دوتیکه بنظر میاد " به نظرم برای دسترسی بهتربه سیمپیچ باید ترانس ومغذی رو کلا خارج کنم .فقط برای باز کردن اگه قلق یا روش خاصی داره بگید لطفعا " تا بحال انجام ندادم .

سلام

بهتره هسته را باز نکنی
ولی اگه مجبور به باز کردن هسته بشی احتمال شکستن هسته زیاده ولی اشکالی نداره و با چسب دو قلو کار میکنه

چند تصویر از ترانس ارسال کن که سیم پیچ دیده بشه

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا