آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پریدن کلید مینیاتوری در هنگام روشن شدن پاور ماینر سالم

مهدی دادخواه

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
114
103
با سلام.خود رله سالمه؟ چسبیده نمانده..؟این مدار هم یک نمونه ساده است.برای تحلیل بهتر موضوع.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdidm

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با سلام

یحتمل یا بصورت رندوم رله می چسبد و برق شهر به یک باره با خازنهای خالی مواجه می شود. یا رله زودتر از موعد راه اندازی میگردد

با سلام

خبر دارید که همه پاسخها به همین قسمت و رویداد اشاره دارد؟
فرمودید 800 میکرو چیزی نیست که بخواد فیوز 10 امپر رو بپراند.
من در پاسخ به شما گقتم که یک خازن 800 میکرو را به پل دیود متصل و به برق بزنید.
انجام دادید؟

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34

سلام
بله فرمایش حضرت عالی درسته همون ntc اشتباه بیان کردم
خوب الان به جای این 10 اهم از مقدار بیشتر یا به صورت سری استفاده کن تا زمان بیشتری به دست بیاری یه تست ساده ببین جواب میده البته امپرش نسبت به قبلی بیشتر باشه بهتره
روز خوش
خوب مساله اینه که نمیخوام با اضافه کردن یا تغییر دادن مدار مشکل را حل کنم. میخوام ایرادی که تو مدار خود پاور به وجود اومده رفع بشه. وگرنه تست کردم با استفاده از یه مدار سافت استارت ساده که به ورودی اضافه کنم مشکل حل میشه

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34
با سلام

خبر دارید که همه پاسخها به همین قسمت و رویداد اشاره دارد؟
فرمودید 800 میکرو چیزی نیست که بخواد فیوز 10 امپر رو بپراند.
من در پاسخ به شما گقتم که یک خازن 800 میکرو را به پل دیود متصل و به برق بزنید.
انجام دادید؟
ممنون از توجهتون
بنده منتظر جواب شما بودم. پرسیدم حتما باید پل دیود 50 آمپر باشه؟ چون 50 ندارم الان. میتونم 3تا 4 آمپر موازی کنم. البته اگر اینطوری اوکیه. وگرنه باید پل دیود قویتر بخرم و بعد تست کنم.
این موضوع را هم اشاره کنم که اگر یکی از خازنها را از مدار حذف کنم، دیگه مینیاتوری نمیپره.
حالا بازهم منتظر راهنماییتون هستم.

مهدی دادخواه

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
114
103
ببینید شما یک مدار اکتیو سافت استارت دارید .حالا ببینید اون اضافه ولتاژ سر خازن دلیلش چیه اگر pfc دارید که حله.چون این مدار که شما گزاشتی شباهت داره ولی سافت استارت هستش.پس ببینید کجا شورتی یا فرمان زود هنگام دارین.اگر ای سی پی اف سی دارین چک کنید.اگر آپ امپ برامدار سافت دارین عوض کنید. و مسیر را و درایور ماسفت.

• Like

reza5628

کاربر vip
کاربر
2009-10-02
100
176
یه احتمال زیاد مدار اکتیو پی اف سی مشکل داره

برا تست ماسفت pfc رو در بیارید و بعد مدار رو به برق وصل کنید

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
819
32
اون هیت سینک دوم تو قسمت اولیه را تست کردم، در حالت بی باری دماش میره بالا.
الان باید چکار کنم ؟
ماسفتها و خازن و مقاومتهای اطراف همین هیت سینک رو چک کنید، نشتی توی یکی از ماسفتها دارید

• Like
خوب مساله اینه که نمیخوام با اضافه کردن یا تغییر دادن مدار مشکل را حل کنم. میخوام ایرادی که تو مدار خود پاور به وجود اومده رفع بشه. وگرنه تست کردم با استفاده از یه مدار سافت استارت ساده که به ورودی اضافه کنم مشکل حل میشه

سلام
خوب با اضافه کردن یک عدد NTC چه اتفاقی افتاد زمان پریدن فیوز زیاد نشد
با اضافه کردن یک قطعه نگران به هم خوردن ارایش مدار نباش
و دوستانی که پیشنهاد میدن اگر اصولی هستند و میشه به راحتی اجرا کرد لطفا انجام داده و گزارشی ارائه دهید تا با کمک هم مسئله را حل کنیم
والا با حدس و گمان مسئله حل نمیشه
با سپاس

• Like
بالا