آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
دوستان من هم دنبال ساخت یک عدد bga هستم و تازه با این تایپ رو دیدم من هم خیلی تحقیق کردم دستگاهی که من میخوام بسازم به این شرح هست که بجای پری هیتر زیر از 3 ردیف المنت های بخاری برقی استفاده کنم که بعد با فاصله 5 سانتی متر یا بیشتر از یک تور فلزی استفاده کنم که حرارت رو در زیر برد پخش کنه تور رو هم پیدا کردم که سوراخ هاش اندازه نوک خودکار هست و به راحتی حرارت رو پخش می کنه و برای کنترل حرارات هم از مدار هیتر های گرداک میتونم استفاده کنم که یک سنسور در نزدیکی تور قرار بدم که حرارت رو به مدار گذارش بده و مثل هیتر های گرداک موقعی که حرارت کم شد جریان برق رو به المنت ها برسونه و حرارات رو تشدید کنه در مورد هیت گان پاین هم به فکرم رسید که از همین مدار استفاده کنم برای کنترل دور فن و حرارت و در مورد گان بالا هم از همین مدار ولی با این تفاوت که سنسور حرارت رو در نزدیکی چیپ تعبیه کنم دوستان اگر نقطه نظری دارند بفرمایند

آخرین ویرایش:

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
طبق اصول دستگاه برد طی چند مرحله گرم و طی چند مرحله سرد میشه،درسته؟برای این موضوع چه فکری کردین؟
نه عزیز دلم،برد یه بار گرم میشه ومرحله بندی نداره،حالا دستگاه فانتوم چه جوریه نمیدونم ولی این دستگاه موجود تو ایران یه بار گرم میشه بعد پری هیت خاموش میشه برد خنک میشه،خیلی پیچیده ش کردین بابا

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
نه عزیز دلم،برد یه بار گرم میشه ومرحله بندی نداره،حالا دستگاه فانتوم چه جوریه نمیدونم ولی این دستگاه موجود تو ایران یه بار گرم میشه بعد پری هیت خاموش میشه برد خنک میشه،خیلی پیچیده ش کردین بابا
شما زیادی ساده گرفتی عزیز،دستگاه رو من از نزدیک دیدم و باهاش کار کردم،اصلا اصول کارش بر این نحو هست.نظر شما هم محترم.امید بخدا درست کنید،عکس بزارید تا ما هم ایده بگیریم.با تشکر

smazi

کاربر vip
کاربر
2012-11-25
89
418
سلام دوستان

آیا میشه با میکرو پالس pwm درست کرد و اون رو به ترایاک داد تا بتونه دمای المنت رو کنترل کنه . منظورم دیمر هست ولی با پالس میکروکنترلر

با تشکر

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
شما زیادی ساده گرفتی عزیز،دستگاه رو من از نزدیک دیدم و باهاش کار کردم،اصلا اصول کارش بر این نحو هست.نظر شما هم محترم.امید بخدا درست کنید،عکس بزارید تا ما هم ایده بگیریم.با تشکر

منم از نزدیک باهاش کار کردم دوست عزیز،با هیتر هم که گرما بدی برد مرحله به مرحله دماش میره بالا،خود هیترم یهو نمیره رو 200 درجه،این تمام مرحله بندی دسنگاه هستش،حالا یه نمودار براش میکشه آدم فک میکنه چه خبره،امیدوارم که به نتیجه برسیم شاید دستگاه شما خیلی قویتر بوده که من نمیدونم به هر حال ما برای یاد گرفتن و کمک کردن به هم اینجاییم،اگه نکته ای هست بفرمایید تا استفاده کنیم

بالا