آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
جناب آقای نصوحی شما در فکر کنترل دما به صورت پلکانی باشید همون طور که در دستگاه های بیجا هست من هم دنبال المنت و طراحی دستگاه میرم من کار های هم صورت دادم تا انشا الله حدقل بتونیم یه دستگاهی در حد محصولات ACHI دست کنیم که با هزینه خیلی کم نیاز دوستان رو برطرف کند راجب نمایش حرارت در سون سکمنت هم دنبال کنید المنت ها هم که به گفته شما گیر میاد
برای ریل ها هم یه همچین چیزی پیدا کردم که مال رک استودیو برادرم هست و گیر میاد
DSC00494.jpg

آخرین ویرایش:

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
سلام و خسته نباشید به شما برادر نصوحی عجب چیزی پیدا کردی برادر خیلی با حاله دقیقا مثل قطه ای هست که جولوی bga های آنالوگ هست من دقیقا با مدالاسیون آنولوگ به خوبی آشنایی ندارم ولی به نظر شما همون روند پلاکانی دما رو طی میکنه و این قطعه که شما پیدا کردید میتونه این کار رو انجام بده یعنی به صورت پلکانی دما رو بالا ببره در ظمن من زیاد از این قطعه که شما فایلش رو گذاشتید سر در نمیارم اگه بشه این کار رو انجام بده خیلی عالی هست راجب ساخت المنت ها هم در جای فرمودید که جایی سراغ دارید که میشازند هم المنت کف رو میتونیم از اونجا بدیم بسازن و هم المنت بالا من نظرم این هست که مدل شرکت ACHI رو کپی کنیم نظر شما چی هست

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
این طور که من فهمیدم من فهمیدم برای بیجا های آنالوک برش پله تعریف کرد مثلا پله اول که خودت میتونی زمانش رو تعریف کنی که چقدر باشه 5 دقیقه اول دمای 100 و پله دوم 5 دقیقه بعد مثلا 200 درجه اینطوری کار میکنه

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
من هم این سنسور ها رو پیدا کردم ببین بدرد میخوره
http://imenfarasaz.blogfa.com/8711.aspx

درود بر شما
این سنسورهایی که شما گذاشتی برای دزدگیر استفاده میشن
برای کار ما, میشه از pt100 و یا ترموکوپل نوع j استفاده کرد.
اگه با دستگاه bga کار کردی,یه دور کامل توضیح بده به چه صورت کار میکنه تا بتونیم مدل سازی کنیم

ANRN53274

کاربر
2013-02-28
25
60
اصفهان
با سلام و تشکر بسیار بسیار زیاد از تمامی شما دوستان عزیز برای پیگری و ساخت دستگاه bga
جناب نصوحی عزیز همان طور که گفتم من هم پیگیر ساخت دستگاه بودم...
درضمن شما دوستان زحمت زیادی کشیده اید و کنترلر _Zilug_DT109A_DT104A رو پیدا کرده اید بسیار دقیق است .من در مورد چند موضوع تحقیق کردم
1- حرارت کف 2- ساخت فیکسچر (نگهدارنده قطعه)3-حرارت از بالا که به سه شکل می باشد (دقیقا مثل دستگاه های حرفه ای)
1-حرارت کف: ایده جدیدی هیت که در اکثر دستگاههای جدید و حرفاای استفاده میشه (لامپ ir میله ای ) یا همون لامپ میله ای مادون قرمز.... که در ایران میتوان در لوازم پزشکی های مجهز پیدا کرد. دلیل استفاده از این لامپ را اینگونه میتوان بیان کرد(توزیع حرارت یکنواخت وکنترل شده و به جا نماندن هیچ گونه اثر گرمایی(داغی قابل مشاهده روی برد)
ir10000-500x350.jpgBR790-HD_pcbholder750w.jpgBR790-HD_rapidIR750w.jpg4.jpgSAM_3039-1024x768.jpg
دوستان در ضمن نکته جالب اینکه حرارت کف به تنهایی میتواند قطعات smdرا به pcb متصل کند با هر نوع ball sold چه دستی و چه bga.....واحتیاج به حرارت بسیار زیادی از رو که باعث خرابی قطعه smd میشود ندارد..... ویدئو تبلیغاتی شرکت مارتین گواه این موضوع میباشد.....
[video]http://www.bgarework.com/videos-app-stmrework46.php[/video]
2-ساخت فیکسچر:من چند طرح بسیار جالب دیده ام که عکس هایش را برایتان میگذارم(یکی از آنها قابل جابجایی برای هر دستگاهی و ساده میباشد)
img5.jpgimg7.jpgimg8.jpgBR790-HD_boardholder750w.jpgLead_free_BGA_rework_station_LY_IR9000_bga_repair_system_pcb_rework_machine_9609_1.jpgLead_free_BGA_rework_station_LY_IR9000_bga_repair_system_pcb_rework_machine_9609_1.jpg
3- حرارت از بالا : (گان حرارتی بالا) به 3صورت میباشد (درضمن با تشکر فراوان از دوست عزیز
vahidati
که باب مطلب رو با عکس و توضیحات باز کردند)
1-هالوژن حرارتی یا همون لامپ های معمولی حرارتی(که ***** قرمز و زرد دارند)$(KGrHqV,!rMFB6Th!!I1BQiBffZtQ!~~60_3.JPGimages.jpg
2-لامپ irیا اینفرارد که به صورت میله ای هم وجود دارد(که بیشتر برای مصارف پزشکی و پتروشیمی و تعمیرات smd

استفاده میشود.heater lamp type jrth-lp4000webready.jpginfrared-lamp-bulb.jpg50429.jpg54dbcca9.jpg
3-گان حرارتی سرامیکی:که برای نصب چیپ های جدید (new)بسیار کار آمد میباشد و در اندازه و وات های مختلف وجود دارد.
infrared-bga-rework-station-ly-ir9000-v-41.jpginfrared-bga-rework-station-ly-ir9000-v-51.jpginfrared-bga-rework-station-ly-ir9000-v-61.jpg

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
درود بر شما همکار عزیز ANRN53274
این المنت ها که شما قرار دادید چند مشکل دارند:
1- قیمت المنت میله ای مادون قرمز هر عدد 30 سانتی حدود 60تومنه که جمعا 240 تومن میشه
2- برای حرارت بالا اون المنت سرامیکی که قرار دادید تو بازار پیدا نمیشه همچنین اون لامپ هالوژن مادون قرمز و از المنت میله ای هم نمیشه برای حرارت بالا استفاده کرد چون کوچکترین سایز موجود در بازار حدود 10 سانت هستش
3- برای فیکسچر طرح ساده و کار آمد تر هم هست که به زودی آپ میکنم.
4- برای کنترلر مشکلی که داره اینه که نمونه پله ای اون خیلی گرونه و حدود 800 تومن به بالا. من دارم با میکرو کنترلر AVR یکی طراحی میکنم که تقریبا کارش تمومه دیگه.
اگر امکان داره بفرمایید این المنت ها در کدام یک از دستگاه های پزشکی کاربرد داره؟(من قبلا تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی انجام میدادم)
مجدد از دوستانی که تهران هستند درخواست دارم تو خیابان لاله زار دنبال این المنت های شیشه ای باشند، احتمال زیاد اونجا سایز کوچکترش پیدا میشه.

بالا