آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

همكاري در ساخت دستگاه تعويض چيپ BGA بصورت دست ساز

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
سلام
دلیل اینکه آخر کار مدار رو حرارت داد بخاطر اینه که ، برئ نباید یه دفعه ای از حرارت زیاد سرد بشه ، اینزوری برد شکم میزنه و خراب میشه . باد آروم آروم سرد بشه
ساخت bga ماشین اصلا کار ساده ای نیست و خیلی مشکله
چون همه ی چیپ ها از لحاظ تحمل حرارت با هم فرق دارن . و خود bga با برنامه های حرارتی مخصوص هر نمونه چیپ اونا رو در میاره.
و اگر با همچین دستگاهی که توی این ویدئو نشون داده شده بخوای روی برد لپتاپ و یا بعضی از بردهای pc کار کنی شک نکن که برد تاب بر میداره وکارت سخت تر میشه . چون bga حرارت یکنواخت به تمام برد میده و حرارت رو و زیر چیپ با حرارت کل برد به بصورت خطی کنترل میشه.
کلا اگر بخوای این کار رو به صورت دستی و یا همچین دستگاه دست سازی انجام بدی، یا چیپ میسوزه و یا برد خراب میشه .
نمیخوام نا امیدت کنم ولی ساخت یه دستگاه bga کاربردی خیلی پیچیده تر از این حرفاست
اگر میخوای که به صورت دستی این کار رو انجام بدی از یه اجاق پری هیت برای زیر برد و یه سشوار صنعتی با یه پایه ی قابل تنضیم برای روی چیپ استفاده کن . توی این روش های دستی از هر 3 بار زدن چیپ 2 بار چیپ خراب میشه و کلا ممکنه خود برد به شدت آسیب ببینه . چون قطعات smd و مخصوصا ترانزیستور های ماسفت خیلی به حرارت حساسند. نمیگم که غیر ممکنه و لی مهارت و تجربه ی خاصی رو میطلبه که کار همه کس نیست
من خودم یه دستگاه bga machin دارم مدل zm-r 5860se
50 تا پروگرام مختلف برای در آوردن و جا زدن چیپ های bga داره
در کل خوشحال میشم که کمکی کرده باشم و برات آرزوی موفقیت میکنم

meysampc

کاربر
2011-05-15
5
10
كرج
سلام دوست عزیز.شما که زحمت کشیدین این راه خوب رو گفتین.یه زحمت بکشین در مورد تعویض سوکت سی پی یو هم مطالب و ابتکار و تجارب خودتون رو در این تاپیک یا جای دیگه برای علاقه مندان بزارین.مطمئن هستم بسیار قابل استفادس.خصوصا در مورد فیکس کردن و تنظیم جایگذاری دوباره سوکت سی پی یو.باز هم تشکر از ارائه تجارب خوبتون

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
دوستان این وب سایت رو سر بزنند
http://www.ceramicx.com/fa/qfeh-quarter-flat-hollow-element.html
اگه اینا گیر بیاد میشه دقیقا مدل ACHI IR 6000 رو کپی کرد و فقط نیاز به یه دیمر داره که فردار یه کلیپ از ش میزارم
این عکس ها رو هم ببینید
ceramic_element_ffeh_004.jpg
home_page_3.jpg

آخرین ویرایش:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
دوستان این وب سایت رو سر بزنند
http://www.ceramicx.com/fa/qfeh-quarter-flat-hollow-element.html
اگه اینا گیر بیاد میشه دقیقا مدل ACHI IR 6000 رو کپی کرد و فقط نیاز به یه دیمر داره که فردار یه کلیپ از ش میزارم
این عکس ها رو هم ببینید
مشاهده فایل‌پیوست 78775
مشاهده فایل‌پیوست 78776

درود بر شما
این سایت و عکس هایی که قرار دادید ایران نیست و فقط زبان فارسی داره.از این نمونه المنت ها به ثورت نیم هلال پیدا کردم که برای کار ما مناسب نیست.من دارم روی المنت دست ساز کار میکنم.وقتی به نتیجه جامع رسیدم عرض میکنم.
یه سنسور هم به شماره mlx90614 پیدا کردم که بصورت مادن قرمز دما رو سنس میکنه.فقط قیمتش یه مقدار بالاست، حدود 80 میگه.

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
هویه هوای گرم دیجیتال در المنت آن سنسور است که در دستگاه bga از همین سنسور استفاده می کنند
شما می تونید المنت سوخته هویه هوای گرم گیر بیارید و سنسور آن را جدا کنید و استفاده کنید
نیاز بخرید سنسور گیرون قیمت نیست

بالا