آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نکته در Minediver-1

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
بله.از الکتورنیک مهدی.البته سعید هم داره.ولی کیفیت فروشگاه مهدی بهتر و البته گرونتر.فکر نکنم تو هیچ دستگاهی استفاده شده باشه.:eek:k:

david65

کاربر
البته در 4 سمپل گراند(GRAUND) هم قضیه بالا عکس دوم هم باید به تک سمپل تغییر کنه پین D6 برای سمپل اصلی هست و پین D7 میکرو هم برای سمپل گراند هست مثل عکس زیر

دوست عزیز مطالبی رو که عنوان کردید همه رو درست لحاظ کردم به غیر از سمپل گراند. البته من از یه سمپل تایم استفاده کردم نه 4 تا. حالا اگه ممکنه در مورد سمپل گراند بیشتر توضیح بدین و تو کجای برنامه کاربرد داره
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahdi8866

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام
تقریبا میشه همون گراند بالانس البته نسبت به زمان نمونه گیری بالاخره تقویت کننده بصورت دیفرانسیلی هست دیگه
در مداراتی(مخصوا فلزیاب های انالوگ) یکی از پایه های ورودی تقویت کننده یا به زمین وصله و یا به ولوم بالانس البته در مدارات all metal ولی در مدارات دیجیتال چون zero اتوماتیک یا zero دیجیتالی داره اونوقت سمپل گراند بکار میاد تا سطح گراند ثابت و با دکمه zero بالانس میشه مخصوصا که بحث تفکیک هم هست بالاخره باید گراندهای 4 سمپل باید لحاظ شه

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز مطالبی رو که عنوان کردید همه رو درست لحاظ کردم به غیر از سمپل گراند. البته من از یه سمپل تایم استفاده کردم نه 4 تا. حالا اگه ممکنه در مورد سمپل گراند بیشتر توضیح بدین و تو کجای برنامه کاربرد داره
با تشکر

البته اگه سمپل اول رو بلا فاصله بعد از شروع زمان میرایی گرفته بهش خیلی بهتره.چون تو این بازه به دلیل اینکه سیگنال برگشتی توان بالایی داره نویز کمتر تاثیر میزاره.اما با قطعات معمولی نمیشه تو این بازه نمونه گیری کرد

• Like

david65

کاربر
البته اگه سمپل اول رو بلا فاصله بعد از شروع زمان میرایی گرفته بهش خیلی بهتره.چون تو این بازه به دلیل اینکه سیگنال برگشتی توان بالایی داره نویز کمتر تاثیر میزاره.اما با قطعات معمولی نمیشه تو این بازه نمونه گیری کرد

سمپل اول رو بعد تایم دیلی که متغییر هست آوردم در ضمن اگه به نمودار موج میرایی دقت کنی پاسخ فلزات مختلف متفاوته یعنی اول فلزات غیر مغناطیس و بعد فلزات مغناطیسی آشکار میشن پس اگه از اول موج نمونه بگیری بعضی فلزات حذف میشن. این واسه یه سمپل صدق میکنه حالا اگه چندین سمپل باشه قضیه فرق میکنه

david65

کاربر
سلام
تقریبا میشه همون گراند بالانس البته نسبت به زمان نمونه گیری بالاخره تقویت کننده بصورت دیفرانسیلی هست دیگه
در مداراتی(مخصوا فلزیاب های انالوگ) یکی از پایه های ورودی تقویت کننده یا به زمین وصله و یا به ولوم بالانس البته در مدارات all metal ولی در مدارات دیجیتال چون zero اتوماتیک یا zero دیجیتالی داره اونوقت سمپل گراند بکار میاد تا سطح گراند ثابت و با دکمه zero بالانس میشه مخصوصا که بحث تفکیک هم هست بالاخره باید گراندهای 4 سمپل باید لحاظ شه

پس با این حساب باید سمپل ۱ گراند رو از سمپل ۱ اصلی کم کنیم تا بالانس بشه، درسته؟
من تو برنامم اومدم قبل کاوش همینکه دستگاه رو روشن کردم سمپل یک رو تو یه متغییر ریختم و این مقدار رو ازسمپل ۱ حین کاوش کم کردم حالا نمیدونم کارم درست بوده یا نه؟

• Like

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام
بله باید کم بشه البته خود تقویت کننده تفاضلی کم میکنه ولی باید ثابت باشه و با دکمه zero بالانس شه
یعنی شما سمپل 1 رو گرفتی بلافاصله adc رو میخونی بعد زمان خاصی میای سمپل گراند رو میگیری اون زمان خاص همون فاصله زمانی بین سمپل 1 و سمپل گراند هست که باید ببینی در مایندایور چقدره همون زمان رو لحاظ کنی فرضا در مایندایور فاصلشون 200 میکرو ثانیست شما هم همینو لحاظ کن و سمپل گراند رو نمیخوتد متغیر بریزی باید ثابت باشه بعد میای در برنامه یه زیر برنامه تعریف میکنی برای دکمه zero یا همون بلالنس دیجیتال
البته این مبحث گراند خیلی بیشتر از این حرفهاس و اگه تخصصی بری تو نخش قضیه متفاوت میشه یعنی کار با نرم افزار پیچیده تر میشه
مطلب دوم هم که بالا گفتم شما همین سمپل 1 رو که گرفتی بلافاصله adc رو بخون بعدش هم سمپل گراند بگیر نمیخواد نرم افزاری کم کنی خود تقویت کننده این عمل رو انجام میده
بقول دوستمون parsegade عمل کم کردن در انالوگ (امپ) راحتر انجام میشه و با نرم افزار کار یخورده پیچیده میشه

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
خوب اگه بخواد سمپل اول خونده بشه و سمپل گراند رو لحاظ نکینم و خود مدار دیفرانسیل اینکار رو بکنه اونقت خوندن سمپل اول به چه کار میاد؟خوب خروجی باید تک سمپل خونده شده باشه و یا تفاضل دو سمپل از قسمت دیفرانسیل؟

• Like

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سمپل اول رو بعد تایم دیلی که متغییر هست آوردم در ضمن اگه به نمودار موج میرایی دقت کنی پاسخ فلزات مختلف متفاوته یعنی اول فلزات غیر مغناطیس و بعد فلزات مغناطیسی آشکار میشن پس اگه از اول موج نمونه بگیری بعضی فلزات حذف میشن. این واسه یه سمپل صدق میکنه حالا اگه چندین سمپل باشه قضیه فرق میکنه

فراموش نکن که واسه تفکیک فلزات باارزش باید اوایل موج رو بیشتر در نظر بگیری تا انتهای موج.ضمن اینکه بازم میگم تو این بازه نویز خیلی کمتره

• Like

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
خوب اگه بخواد سمپل اول خونده بشه و سمپل گراند رو لحاظ نکینم و خود مدار دیفرانسیل اینکار رو بکنه اونقت خوندن سمپل اول به چه کار میاد؟خوب خروجی باید تک سمپل خونده شده باشه و یا تفاضل دو سمپل از قسمت دیفرانسیل؟

سلام
در مدار انالوگ همینطوره سمپل گراند از انتهای موج گرفته میشه که فاصله زمانیش نسبت به سمپل 1 که سمپل مادر هست بستگی به موج داره که اونم بسته یه سخت افزار ودامنه پالس ماسفت داره
اونی که شما میگی درسته بیشتر برای مدارات دیجیتالی هست که از تقویت کننده بصورت تفاضلی استفاده نمیکنن مثل pd3200

بالا