آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

نکته در Minediver-1

mehrad4

کاربر
2011-06-02
19
30
JANI38 عزيز، تجربه اي كه از همچين اتفاق مشابهي تو ماينر4 بدستم اومد اين بود كه يا تو كابل فلت و اتصالات مرتبط ممكنه قطعي بوجود اومده باشه (كه عمدتأ مربعهاي سياه كمرنگ ايجاد ميشه) يا اتصال كوتاه بين پينها (ميكرو يا ال سي دي) كه كاراكترهاي پر رنگي ايجاد ميكنن.

mehrad4

کاربر
2011-06-02
19
30
سلام دوستان عزيزپيشاپيش پوزش ميخوام كه موضوعي از مدار ماينر را اينجا مطرح ميكنم.مشكلي كه پس از ساخت ماينر4 باهاش مواجه شدم اينه كه وقتي دستگاه رو روشن ميكنم:1.به هيچ كليدي دست نميزنم و در اينحالت دستگاه پس از نمايش تبليغات پيغام زير رو ميده و بحالت دمو ميره"PIU SENDENT NITCH PULE PRUEFEN...!DEMO MODUS EIN"2-كليد F1رو كه در ابتداي امر براي انتخاب زبان روي نمايشگر مينويسه ميزنم با يه صداي بيپ صفحه نمايشگر هيچ نشون نميده و فقط چراغ پشتش روشن ميمونه شرايطي كه براي دستگاهم ايجاد كردم به اين قراره...:لوپ پيچيده شده 32دور حلقه بيروني و 22دور حلقه داخلي با سيم لاكي 90 كه مقاومت آن 2 اهم با تلرانس 0.1 (يعني 1.9الي 2.1 اهم)اوقتي دستگاه رو روشن ميكنم يه صداي گز گز از لوپ شنيده ميشه كه وقتي يه شيء فلزي به آن نزديك ميشه صداي گزگزش شديدتر ميشه.طوريكه از فاصله‌ي يك متري ميشه صدايي كه از سيم پيچ توليد ميشه رو شنيد.البته اين صدا رو از هدست هم ميشه شنيد اما كمتر (شايد با شدت 25%) حالا با توجه به اين شرايط پيشنهاد شما براي برطرف شدن مشكل چيه دوستان عزيزم؟ از مرحمت شما سپاسگذارم

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
دوست گرامی من ماینر 2 را ساختم و فقط یک بار روشنش کردم و دیگه فرصت نکردم روش کار کنم . دستگاه من بار اول بالا نمی امد و مشکل از نصب کیبورد بوده . باید بگم که من از کویل 2 اهمی با ظرفیت 450 میکروهانری با سیم مسی 0.55 یا 0.60 میلیمتر و تک کویل استفاده کردم با تجربیاتی که من دارم به شما توصیه می کنم از موارد زیر مطمئن شوید .
1 = از فیبر مدار مطمئن شوید
2= از +5 و -5 ولت روی پینهای تمام قطعات در زمانی که دستگاه روشن است مطمئن شوید
3= از کریستال با دقت 6 عدد صفر استفاده کنید و بدنه کریستال را به شاسی وصل کنید
4= حتما فایل هگز را از سایت اصلی دانلود کنید نه از سایت های متفرقه www.pulsdetektor.de
5 اگر با انجام اینکارها مشکلتون حل نشد :
1= ای سی 5 و 7 و 4 را از مدار خارج کنید و از وجود پالس راه انداز روی ic9/pc2 مطمئن شوید بدون وجود این پالس دستگاه بالا نمی اید و در حالت دمو می ماند این پالس با اسکوپ چک می شود .
2= از پرگرام کردن صحیح فیوز بیت ها مطمئن شوید . ( pdf راهنمای دستگاه صفحه 4 ) .
3 =ازوجود سیگنال در خروجی ic 5 پین 6 مطمئن شوید .
من خودم در دستگاه شما : به پالس راه انداز مشکوکم چون تا کنون دوستان زیادی به این مشکل برخوردند و چون اسکوپ نداشتند این پالس را نادیده می گرفتند .
با سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehrad4

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari

پیوست‌ها

• 54.3 کیلوبایت بازدیدها: 251
  • 78.6 کیلوبایت بازدیدها: 252
  • 87.8 کیلوبایت بازدیدها: 251

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلان به همه دوستان
دوست عزیزی سوال فوق را مطرح کردند ( مایندرایو 1 بهتره یا2 و فرق بین این دو چیه ) . بهتر دیدم که در این تاپیک پاسخ را اراءه کنم تا دیگران هم استفاده کنند .

مایندایور 1 و 2 از نظر سخت افزاری هیچ فرقی با هم ندارند ولی از نظر نرم افزاری با هم تفاوت کمی دارند که این تفاوت در کاوش تاثیر گذاشته .
در مایندایور 1 پهنای پالس راه انداز کویل که توسطنرم افزار تولید و کنترل می شه تا حداکثر سقف 320میکرو ثانیه در نظر گرفته شده ولی در مایندایور 2 تا 420 میکرو ثانیه . که این باعث شده مایندایور 1 دارای میدان مغناطیسی کمتر و عمق کاوش کمتری نسبت به مایندایور 2 شود البته این کار یک فایده برای مایندایور 1 داشته انهم کاهش مصرف باطری می باشد مشخصات دو فلزیاب را به نقل از سایت مرجع به شرح زیر می باشد .

Minediver-1 => Pulse width = 320 m/s : batt = 18v / 2A : I total = 160-300mA : The depth of the detector 28cm coil = 150cm :The depth of the detector 50cm coil = 180cm

Minediver-2 => Pulse width = 410 m/s : batt = 21v / 2A : I total = 200-350mA : The depth of the detector 28cm coil = 180cm :The depth of the detector 50cm coil = 220cm

ازنظر کارایی این دو مدار نزدیک به هم هستند انتخاب ساخت به نظر سازنده گذاشته شده است .
با سپاس

DULUX

کاربر
2008-09-11
8
7
r 16 480 dar min_2
r 16 220 dar min_1
tel 24 21 dar min_2

tel12 21 dar min_1

فرق بین مایندرایو 1و 2 از نظر سخت افزار همینه اق محمد عزیز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mrmr16

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
راستش خودم وارد ریز تفاوت های ان دو نشدم .
بله شما درست فرمودید .البته این دو تفاوت تاثیر زیادی در کارکرد مدار ندارند و فقط. باعث کاهش جریان کشی از منبع تغذیه می شود .
بطور کلی با صرفه نظر کردن این دو تفاوت می توان گفت که بین دو مدار تغیرات سخت افزاری مهم که عامل کاهش برد دستگاه شود وجود ندارد .
با سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mrmr16

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام به همه دوستان
دوستی از من نحوه پرگرام کردن فیوز بیت های مایندایور را خواسته اند که بهتر دیدم پاسخ ایشان را در این تاپیک اراءه کنم تا دیگران هم استفاده کنند .
من خودم با کدویژن پرگرام کردم . نحوه ارایش فیوزبیت ها در راهنمای مایندایور صفحه 3 امده است .
وارد نرم افزار کدویژن شده و در منوی tools زیر منوی chip programmer را زده پنجره پراگرامر باز شده در این پنجره در قسمت چیپ Atmega 8 را اتنخاب کنید و در قسمت program fuse bit مطابق راهنما فیوز بیت ها را انتخاب کنید باتیک زدن هر فیوز بیت مقدار ان برابر صفر خواهد شد و اگر تیک نخورد برابر یک خواهد شد .
بعد از ارایش فیوز بیت ها در این پنجره وارد پنجره program گزینهfuse bits را انتخاب کنید .
نکته مهم اینجاست که قبل از پرگرام کردن پراگرامر خود را به کدویژن معرفی کنید برای انجام این کار وارد منوی settings شده و گزینه programmer را انتخاب کنید و در پنجره جدید نوع پرگرامر را مشخص کنید .
با سپاس .

پیوست‌ها

• 58.2 کیلوبایت بازدیدها: 211
  • 45.7 کیلوبایت بازدیدها: 211
  • 34.7 کیلوبایت بازدیدها: 202
  • 39.5 کیلوبایت بازدیدها: 206

dizgah

کاربر
2012-09-29
5
4
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت آقا محمد.
با تشکر از مطالب علمی و بسیار مفید شما.چند تا سوال دارم ، درصورت امکان ممنوم میشم اگه پاسخ بدید:
1 - چه دستگاه( دستگاههای) برایزمینهای شمال( رطوبی و کوهستانی غیر رطوبی) مناسب است؟ هم از نظر ثبات و هم عمق؟
2- آیا دستگاه دو منظوره ای وجود دارد که هم نقطه زن باشد و هم ردیاب؟اگه هست، کدامند؟
با تشکر و احترام.افشین.

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
راستش زیاد نمی توان در رابطه با دستگاه زیاد کمکتون کنم ولی خودم اگر بخواهم برای خودم دستگاه بخرم لورنز را انتخاب می کنم

بالا