آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نکته در ساخت فلزیاب هایی که از میکرو استفاده می کنند

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام به مهندساي عزيز و فعالسوال نخست!درباره فلزيابي نسبتأ ساده ي ترك به اسم BRN-1 كه در آن از ميكرو كنترولر PIC16F876 استفاده شده است اگر اطلاعاتي داريد لطفأ راهنماييم كنيد.سوال دوم!نحوه پروگرم كردن و سوزوندن فيوزبيتها در ميكروي PIC مورد استفاده در اين نوع فلزياب به چه صورتيه؟ و اينكه آيا ميشه از طريق Parallel Port ميكروهاي PIC رو پروگرم كرد؟ اگه شماتيكي از اين نوع پروگرمرها داريد لطفأ راهنماييم كنيد.با تشكر صميمانه خدمت دوستان عزيزم

سلام
من این فلزیاب را ندیدم و بر روی ان کاری انجام ندادم . پرگرام کردن pic با avr فرقی نداره ،پرگرام های ارزان قیمت برای پرگرام کردن در بازار به وفور یافت می شوند . اگر اصرار به ساخت دارید باید بگم که می توانید از همان پرگرامرهای avr استفاده کنید و فقط کافی هست که پین های دیتا را درست به ای سی وصل کنید .
با سپاس

mehrad4

کاربر
2011-06-02
19
30
سلام آقاي مهندسممنون بابت راهنماييتون در ميكروهاي PIC از نامهاي متفاوتي براي پينها و فيوزبيتها استتفاده شده مثل PGD,PGC,PGM,MCLR,... كه به كل فرق ميكنن با نوع AVR. اگر امكان داره كمي بيشتر راهنماييم كنيد. با تشكر فراوان از شما

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست گرامی
من pic کار نکردم و تجربه کار با این ic ندارم .اگر به انجمن میکرو ها یه سری بزنی زودتر و مطمئنا مطالب بهتر و دقیقتر ، را خواهید اموخت . به این سایت هم یه سری بزنی بد نیست اکثر متخصص های مربوط به میکرو و نرم افزارهای ان در ایران ، در این سایت عضو هستند .
تیم تخصصی ایــــــران میـــکرو

www.ir-micro.com

با سپاس

آخرین ویرایش:

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
به نظر من باید با ایسی هایی کار کنید که عمومی تر هستند.مثل atmel البته کسی منکر تواناییهای pic نیست.اقا محمد من نرم افزارهای شما رو دانلود کرده بودم.اما یکیش که اجرا نمیشد.بقیه هم خیلی شلوغ و در مورد کویل هو کلی محاسه میکنن.البته من هم زیاد با اونا وارد نبودم کار کنم

آخرین ویرایش:

papus

کاربر
2013-02-06
6
16
با سلام خدمت دوستان.یکی از دوستام فلزیاب گلدن کینگ داره که میخاد بردش رو افزایش بده.میگفت یه کاریش میکنم که با لوپه وسطیش 5 متر رو بزنه.آیا این کار امکان داره؟::-iRanTK.iR-::

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام
لطفا شماتیک دستگاه را برای تجزیه و تحلیل در تاپیک قرار دهید .
باسپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: papus

mostafa_s

کاربر
2012-11-14
29
97
تبریز
سلام به اساتید محترم
بنده یه سوالی داشتم که اگر اساتید راهنمایی کنند ممنون میشم
ایا دلیل نفوذ نکردن سیگنال ایجاد شده توسط کویل به داخل زمین مقدار زمان پهنای پالس کویل(سوییچ شدن ماسفت) هستش؟
دلیل اصلی افت مقدار دی سی خروجی انتگرال گیر در هنگام کار بر روی زمین چیه؟ به مقداری که فلزیاب بردش نصف میشه

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
با سلام و خسته نیاشید خدمت دوست عزیز

من فلزیاب clone pi با آی سی pic ساختم. می خواستم بدونم که آیا راهی برای تقویت و افزایش میزان بردش وجود داره؟

اینم شماتیک مدار:

11.jpg

آخرین ویرایش:
بالا