آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در لپ تاپ Compaq مدل Presario F500

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با این فایل بایوس امتحان کنید،فقط قبلا حتما حتما از بایوس بکاپ بگیرید .اگه شماتیک رو هم خواستید بفرمائید تا براتون آپلود کنم .

پیوست‌ها

• 494.7 کیلوبایت بازدیدها: 64

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوست خوبم
با این فایل بایوس امتحان کنید،فقط قبلا حتما حتما از بایوس بکاپ بگیرید .اگه شماتیک رو هم خواستید بفرمائید تا براتون آپلود کنم .

ممنونم دوست عزیز لطف کردید، فعلا که دارم دنبال یکی میگردم این زیف رو داشته باشه که بتونم پروگرم کنمش.
اگه شماتیکشم دارین ممنون میشم اگه آپلود کنین، لطفتون رو میرسونه، باز هم ممنونم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مدل پروگرامرتون چیه و همچنین شماره قطعه رو هم لطف کنید بنویسید .کفی رو می تونید از خود شرکت تهیه کنید.متاسفانه فاصلمون خیلی دوره وگرنه من دارم .
اونم به چشم ،بفرمائید اینم شماتیک

پیوست‌ها

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
ولتاژ هایی که نوشتی همه درستند . شما پایه های ترانزیستور هایی رو هم که مشخص کردم رو اندازه بگیر و اعلام کن . چک کن ببین cpu هم داغ میشه یا نه ؟ راستی سیتم رو تا روشن میکنی ، فن فول کار میکنه ؟ انگشتت رو بزار روی آی سی پاور گرافیک و سیستم رو روشن کن . ببین چی میشه . همین کار رو برای خود چیپ گرافیک هم تکرار کن . انگشت روی خازن های پشت چیپ و روشن کن .
تا روشن میکنی ، چیپ گرافیک داغ میشه ؟

یه آی سی روی برد هست که روش نوشته ICS *** این آیسی کلاکه . ولتاژ های این یکی هم قرار بده
به نظرم بایوس رایت کنی احتمالا مشکل برطرف میشه
سیستم روی خاموش کن و روی چیپ ها و قطعات با دست فشار بده ، روشن کن و نگه دار
نتیجه رو اعلام کن .

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
ولتاژ هایی که نوشتی همه درستند . شما پایه های ترانزیستور هایی رو هم که مشخص کردم رو اندازه بگیر و اعلام کن . چک کن ببین cpu هم داغ میشه یا نه ؟ راستی سیتم رو تا روشن میکنی ، فن فول کار میکنه ؟ انگشتت رو بزار روی آی سی پاور گرافیک و سیستم رو روشن کن . ببین چی میشه . همین کار رو برای خود چیپ گرافیک هم تکرار کن . انگشت روی خازن های پشت چیپ و روشن کن . تا روشن میکنی ، چیپ گرافیک داغ میشه ؟ یه آی سی روی برد هست که روش نوشته ICS *** این آیسی کلاکه . ولتاژ های این یکی هم قرار بده به نظرم بایوس رایت کنی احتمالا مشکل برطرف میشه سیستم روی خاموش کن و روی چیپ ها و قطعات با دست فشار بده ، روشن کن و نگه دار نتیجه رو اعلام کن .

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوست خوبم
مدل پروگرامرتون چیه و همچنین شماره قطعه رو هم لطف کنید بنویسید .کفی رو می تونید از خود شرکت تهیه کنید.متاسفانه فاصلمون خیلی دوره وگرنه من دارم .
اونم به چشم ،بفرمائید اینم شماتیک

پروگرمر : TNM 2000

شماره ای سی
M064719
29LV008CTTC-70G
2T500900
فردا میرم از دوستان یا همکارام میرم میگیرم کفی رو دوست خوبم.

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
بله بایوس همینه . در لپتاپ های قدیمی ناند فلاشه . باید از کفی نند برای پروگرام استفاده کنید. عکس رو هم به چشم دوباره آپلود میکنم . نمیدونم چرا امروز سایت انجوری شده!؟

دوست عزیزم جسارتا آی سی فلش به کار رفته در این لپتاپ سری ناند نیست و یک آی سی فلش 40 پین 8 مگابیت می باشد که دیتاشیت اون رو هم ضمیمه کرده ام.خواهشمندم دوستان در مورد راهنمائی هاشون اندکی دقیق تر باشند.کار تعمیر به اندازه کافی ذهن رو درگیر می کنه و یه راهنمائی اشتباه شاید مشکل رو بیشتر کنه و مسیر تعمیر رو به بیراهه بکشه .کفی مورد نیاز برای این آی سی ،کفی شماره 5 برای زیف 48 مدل 2000 و کفی شماره 548T2 برای زیف 48 مدل 5000 که بصورت مشترک برای تمامی آی سی های ناند و 32 و 40 و 48 پین استفاده می شود ،می باشد .
adap2000.jpgadap5000.jpg

نکته ای رو عرض کنم و اون اینکه اگه در آموزشگاهی دوره دیده اید،مطالب تدریس شده در آموزشگاهها ،وحی منزل و عاری از اشتباه نیستن و دوستان فقط به اونها اکتفا نکرده و مرجع قرار ندن .چه بصورت کلیشه ای تدریس شده و بعضا فاقد محتوای علمی و عملی می باشند .شاید عرایض بنده طی چند پست باعث رنجش خاطر دوستان بشه ولی در مورد کاستی های پست های خودم هم خوشحال می شم دوستان تذکر داده و تصحیح بفرمایند .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

bamdad61

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-16
41
102
دوست عزیز دستگاه شما اصلا چیپ گرافیک نداره اونی که بغل سی پی یو شمالیه، اگه از رم و سی پی یو مطمئنی و رو vga هم تصویر نداری و با بایوس و ریوورک هم مشکلت نشد باید عوض کنی همون شمالیو که احتمالا سخت گیرت بیاد. کلا tdp چیپهای nvidia بالاست واسه همین احتمال سوختنشون بیشتره

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه به شماتیک لپ تاپ توجه بفرمائید متوجه می شید که چیپ نزدیک CPU همون چیپ گرافیک با مارک nVIDIA هست و با C51M/D مشخص شده و این لپ تاپ تک چیپ هست و اون یکی چیپ هم مارک nVIDIA و با MCP51M مشخص شده است .

بالا