آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم نمایش تصویر روی ال سی دی لپ تاپ لنوو G50-80

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
ممنون از ارسال عکس ها
دوست عزیز تا حالا 2بار توی این سری از مدل ها البته چیپ گرافیک هم داشتند به این مشکل خوردم هر دوبار هم همچی اکی فقط تصویر از صفحه نمایش نداشتم
ایراد هردو هم تقریبا یجور بود
یکی از مین ها اطراف چیپ گرافیک دوتا از خازن های smd ریز کنده شده بود که بصورت شانسی دیدمشون
و در مین دیگر لحیم سردی خازن های اطراف چیپ بود
یک تا دوساعت فقط بزار با لوپ یا یا اگه نداشتید باذربین قوی مین رو مخصوصا سمت چیپ ها و سوکت lvds رو یه نگاه بندازید مطمئنا جواب میگیرید چون خودم شخصا قبلا از تعمیر حتما وقت میزارم روی نگاه کردن قطعات
اگه به نتیجه نرسیدی
ایراد میتونه از بایاس خوده صفحه و مدارات مربوطه
یه عکس کامل و با کیفیت هم از مین سمتی که سی پی یو هست بزارید البته بدون هیت سینک
یه نگاه بندازید ببینید به نتیجه ای میرسید یا نه تا مرحله بعدی رو انجام بدیم
زیر لوپ چک کردم،موردی دیده نشد،دوتا عکس کامل گرفتم
ال سی دی لپ تاپ چطور میتونم تست کنم!؟
عکس از مین بصورت کامل و با کیفیت هر دوطرف بزارید
شماتیک این لپ تاپ
عهه ببخشید مثل اینکه اپلود نشده

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
بوردویو این مادربورد لپ تاپ با مین NM-A361 یکی هست فقط شما مدار چیپ گرافیک را نادیده بگیرید
خدمت شما

پیوست‌ها

• 675.2 کیلوبایت بازدیدها: 5
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pars598

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
اگه صفحه مشابه داشتید که خیلی بهتر بود
چسب نواری مشکی رنگ برد صفحه نمایش رو به ارامی بردارید بعد از سوکت فلت چندتا فیوز هست که یکی مربوط به 20ولت که اگه بسوزه بکلایت ندارید و بعدی مربوط به 3ولت که نداشته باشید تصویر ندارید چک کنید ببینید سالم و ولتاژهای مربوطه هردوطرف هستند

آخرین ویرایش:

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
عکس دوباره اپلود کردم

پیوست‌ها

• 121.2 کیلوبایت بازدیدها: 18
  • 117 کیلوبایت بازدیدها: 17

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
چسب نواری مشکی رنگ برد صفحه نمایش رو به ارامی بردارید بعد از سوکت فلت چندتا فیوز هست که یکی مربوط به 20ولت که اگه بسوزه بکلایت ندارید و بعدی مربوط به 3.3ولت که نداشته باشید تصویر ندارید چک کنید ببینید سالم و ولتاژهای مربوطه هردوطرف هستند
ممنون
نهه ندارم متاسفانه
اینو تست میکنم

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
بوردویو این مادربورد لپ تاپ با مین NM-A361 یکی هست فقط شما مدار چیپ گرافیک را نادیده بگیرید
خدمت شما
ممنون
اتفاقا هر دوتا مینبرد دارم هر دوتا هم همین مشکل دارن،ولی هیچکدوم چیپ گرافیک ندارن

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
چسب نواری مشکی رنگ برد صفحه نمایش رو به ارامی بردارید بعد از سوکت فلت چندتا فیوز هست که یکی مربوط به 20ولت که اگه بسوزه بکلایت ندارید و بعدی مربوط به 3ولت که نداشته باشید تصویر ندارید چک کنید ببینید سالم و ولتاژهای مربوطه هردوطرف هستند
سلام مجدد ال سی دی مشابه که نتونستم پیدا کنم ولی روی برد زیر ال سی دی چک کردم فقط یه فیوز داره که سالمه و مابقی قطعات تا جایی که امکان داشت تست کردم مشکلی نداشت.

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
بهترین و مطمئن ترین تست اینه که لپ تاپ رو روشن کنید و چک کنید که دو سمت فیوز ها چه ولتاژی وجود دارند
فیوز بعدی اون سمت برد صفحه قرار دارد
توی عکس زیر قطعه ای که مشخص کردم را چک کنید چه ولتاژی روی سه پایه بعد از روشن شدن مین وجود دارد
منفی رو از جا پیچ کنار قطعه بگیرید و بعد مثبت را رو 3 پایه بزارید و اعلام کنید
photo_2023-12-27_20-21).jpg

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
بهترین و مطمئن ترین تست اینه که لپ تاپ رو روشن کنید و چک کنید که دو سمت فیوز ها چه ولتاژی وجود دارند
فیوز بعدی اون سمت برد صفحه قرار دارد
توی عکس زیر قطعه ای که مشخص کردم را چک کنید چه ولتاژی روی سه پایه بعد از روشن شدن مین وجود دارد
منفی رو از جا پیچ کنار قطعه بگیرید و بعد مثبت را رو 3 پایه بزارید و اعلام کنید
مشاهده فایل‌پیوست 210130
ممنون
تست میکنم

بالا