آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذيه 0~ 30 ولت

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,826
7,761
جنت شهر
این خدمت دوستان :
رویژن 5 این منبع تغذیه.
s3.picofile.com/file/8201214142/0_30V_REV5.zip.html

دوستان هر کاری میکردم ارور مبیداد اخرش مجبور شدم اینجوری لینکو بفرستم.خودتون زحمت یه http رو بکشید

مداري كه دوستمان فرمودند. ظاهرا تغييراتي جهت بالا بردن آمپر در مدار اعمال شده است

123.GIF

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,826
7,761
جنت شهر
سلام دوست عزیز.

من قصد ساخت این منبع تغذیه رو دارم و دیدم شما راضی هستین ازش.

1-میخواستم ببینم اگه من این رو با تمام قطعاتی که خودش ذکر کرده بسازم بدون مشکل کار میکنه؟
2-جریان 3 امپر قشنگ میده؟
3-محافظ اتصال کوتاه خروجیها رو داره این تغذیه؟
4-من شنیدم یه جا این شکل پی سی بیش باید برعکس بشه درسته/؟؟؟
5-با یک ترانزیستور 3055 جواب میده بدون داغ شدن و جریان دهی 3 امپر؟
از پاسخ گوییتون نهایت سپاسگذاری رو دارم.

سلام
با اجازه استاد گرامي جناب غزال
در مورد سوال شماره 4 اين دوستمان من هم به اين مورد برخورد كردم pcb ساخته شده دقيقا بايد مثل pcbدرپست اول باشد و ما اگر بخواهيم به روش چاپ ليزري و اتو pcb را درست كنيم بايد شكل pcb را برعكس كنيم چون هنگام چاپ بر روي فيبر به صورت آيينه اي چاپ ميشود.واگر اين pcbرا مستقيما بر روي كاغذ گلاسه چاپ كنيم و بر روي فيبر منتقل كنيم فيبر به دست آمده وارونه خواهد بود

آخرین ویرایش:

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
سلام
با اجازه استاد گرامي جناب غزال
در مورد سوال شماره 4 اين دوستمان من هم به اين مورد برخورد كردم pcb ساخته شده دقيقا بايد مثل pcbدرپست اول باشد و ما اگر بخواهيم به روش چاپ ليزري و اتو pcb را درست كنيم بايد شكل pcb را برعكس كنيم چون هنگام چاپ بر روي فيبر به صورت آيينه اي چاپ ميشود.واگر اين pcbرا مستقيما بر روي كاغذ گلاسه چاپ كنيم و بر روي فيبر منتقل كنيم فيبر به دست آمده وارونه خواهد بود

والا منم خیلی سر همین قضیه گیج شدم منتها چون ابزارشو نداشتم دادم بیرو نبران زدن پی سی بی شو.حالم امروز بیاد دستم ببینم چجور زدن.
اگه بر عکس زده باشن بازم میشه راه انداخت مدار رو دیگه؟ فکر کنم باید قطعات رو بعضیاشو از زیر نصب کرد. کلا باید با دیدن شماتیک فکر کنم نصبش کنم.

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
دوستان اگه بخوایم به این منبع تغذیه ولتمتر و امپر متر پنلی نصب کنیم و یک فن کوچیک باید از کجای مدار تغذیشون کنیم؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
دوستان اگه بخوایم به این منبع تغذیه ولتمتر و امپر متر پنلی نصب کنیم و یک فن کوچیک باید از کجای مدار تغذیشون کنیم؟

درود

میتونی با رگلاتور ولتاژ ثابت مورد نیاز را تهیه کنی که ورودی رگلاتور از خازن بزرگ تغذیه بشه

سپاس

V.K

کاربر
2009-09-02
95
176
سلام خدمت اساتید بزرگوار

چه تغییری باید در مدار بدم تا 5آمپر بتونم از مدار بگیرم؟

ساخت این منبع حدودا چقدر هزینه داره؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
سلام خدمت اساتید بزرگوار

چه تغییری باید در مدار بدم تا 5آمپر بتونم از مدار بگیرم؟

ساخت این منبع حدودا چقدر هزینه داره؟

درود

در خصوص افزایش آمپر مفصلا بحث شده
عمده هزینه مربوط به تهیه ترانسه که نمیدونم ولی احتمالا در مجموع حدود 20 تومن

سپاس

V.K

کاربر
2009-09-02
95
176
ببخشید اساتید من میخوام بدم بیرون این برد را برام چاپ کنن ولی فایلی میخوان که با برنامه
altium designer درست شده باشه

اگه کسی داره ممنون میشم در اختیارم بذاره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

با روش اتو شرح زیادی دوستان در تاپیکها گذاشتند با مراجعه به آنها براحتی میتوانی خودت فیبرش را درست کنی
فایل پی سی بی آنهم در همین تاپیک نیز وجود دارد

بالا