آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذيه 0~ 30 ولت

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
با سلام
واقعا از پاسختون ممنونم اقای مهندس من واقعا نمیدونستم قطع گیت فت کار اشتباهیه اگر میدونستم نمیکردم اگه باعث ناراحتیتون شدم ببخشید و حدف آزمایشم این بود که ایا میشه فت رو در همه جا به جای ترانزیستور استفاده کرد که دیدم نه نمیشه و باید تغییراتی تو مدار بدیم تا بشه و از آزمایش جالب دیگه که اقای نصوحی گفتن اون افت ولتاژ 3 یا 4 ولتی رو ندارن نسبت به حالت اول که ترانزیستور بود که منم تو منبع تغذیه ازمایش کردم افت نکرد تعجب کردم حتی تو نرم افزار شبیه ساز مولتیسیم در حالتی که فت رو ازمایش میکردم اون افت بود ولی در حالتی که کل مدار همین سایتو تو مولتیسیم ساختم و به جای ترانزیستور فت گذاشتم افتی ندیدم ایا این کلک منبع تغذیه است که ولتاژو اصلاح میکنه؟ یا به نوع خاص فت بستگی داره ؟ و ای جی بی تی (‌IGBT) میشه استفاده کرد به جای فت حدفم فهمیدم اینکه ای جی بی تی هم خطی نسبت به پایه ی تحریکش ؟ و اون نرم افزار محاسبه تعداد سیم پیچ ترانس رو اگه بگید کدوم قسمته سایته ممنوم میشم من کمی گشتم پیدا نکردم اگه فرکانسم بدیم تو نرم افزار عالی میشه.
اینم لینک دانلود منبه تغذیه تو مولتیسیم13 : حجم فایل 992 کیلو بایت :
http://4upld.com/2UzrS
متاسفانه پست رو نمیبینم و هر وقت هزینه اشتراکو دادم در اولین فرصت مطالعه میکنم .
سپاس

درود

در هر مداری ولتاژ سورس فت منفی حدود 3 الی 4 ولت کمتر از ولتاژ گیته یعنی در هر تغذیه ای چه تغذیه مورد نظر و چه تغذیه های دیگر همین قاعده صادقه
اما اینکه متوجه نشدی و فریب خوردی به این علته که ارزیابی و ملاک شما بر اساس گیت یا بیس نیست بلکه بر اساس انتخاب ولتاژه که دراینصورت بله مدار تغذیه مورد نظر بنوعی طراحی شده که ولتاژ خروجی را با انتخاب شما مقایسه و اصلاح میکنه

مثلا اگه 10 ولت انتخاب کنید ولتاژ 13 ولت به گیت میده که در خروجی 10 ولت داشته باشی.
ضمنا آزاد کردن گیت فت به این علت نادرسته که فت بسیار حساسه و لذا برخلاف اغلب تراتزیستورها اگه گیت فت آزاد باشه متاثر از نویز محیط میشه و ممکنه هر بار متناسب با نویز محیط رفتار متفاوتی نشون بده .

در مورد تعداد دور ترانس و نرم افزار مربوطه تاپیک های استاد رضا ( reza_476 ) را مطالعه فرمایید.

سپاس

آخرین ویرایش:

EM_

کاربر
2015-03-05
8
9
بادرودبنده مدار رادرست كرده ام امامدارپاسخ نميدهدايسي تي ال081كه وسط مدارقرارداردداغميشودولتاژبسيارپايين امپرندارد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
بادرودبنده مدار رادرست كرده ام امامدارپاسخ نميدهدايسي تي ال081كه وسط مدارقرارداردداغميشودولتاژبسيارپايين امپرندارد

درود

چه نقشه ای را مونتاژ کردی ؟

اگه نقشه این تاپیک مورد نظر شماست شماره لوکیشن آی س را اعلام کن و عیب یابی پست 68 تاپیک زیر را مطالعه و نتیجه را اعلام کن

سپاس

آخرین ویرایش:

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
سلام دوست عزیز.

من قصد ساخت این منبع تغذیه رو دارم و دیدم شما راضی هستین ازش.

1-میخواستم ببینم اگه من این رو با تمام قطعاتی که خودش ذکر کرده بسازم بدون مشکل کار میکنه؟
2-جریان 3 امپر قشنگ میده؟
3-محافظ اتصال کوتاه خروجیها رو داره این تغذیه؟
4-من شنیدم یه جا این شکل پی سی بیش باید برعکس بشه درسته/؟؟؟
5-با یک ترانزیستور 3055 جواب میده بدون داغ شدن و جریان دهی 3 امپر؟
از پاسخ گوییتون نهایت سپاسگذاری رو دارم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
سلام دوست عزیز.

من قصد ساخت این منبع تغذیه رو دارم و دیدم شما راضی هستین ازش.

1-میخواستم ببینم اگه من این رو با تمام قطعاتی که خودش ذکر کرده بسازم بدون مشکل کار میکنه؟
2-جریان 3 امپر قشنگ میده؟
3-محافظ اتصال کوتاه خروجیها رو داره این تغذیه؟
4-من شنیدم یه جا این شکل پی سی بیش باید برعکس بشه درسته/؟؟؟
5-با یک ترانزیستور 3055 جواب میده بدون داغ شدن و جریان دهی 3 امپر؟
از پاسخ گوییتون نهایت سپاسگذاری رو دارم.

درود

بله بجز سوال 4 پاسخ بقیه سوالات شما مثبته فقط با جریان 3 آمپر داغ میکنه

سپاس

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
با تشکر از پاسخ گوییتون.
من یه جورایی تازه کارم و اگه سوالام ناشیانست به بزرگی خودتون ببخشید.
من کل تاپیک رو خوندم از صبح تاحالا.
1-یکی از مواردی که دیدم دوستان به جای 3055 از فت استفاده کرده بودن. یکی از دوستان مدل 2807 رو گفته بودن استفاده کردن.ایا این مدل کم تر داغ میکنه.
ترجیحم اینه که از فت استفاده کنم با توجه به فضای کمتری که میگیره اما نمیدونم چ مدلی؟
دوستانی بودن که تا امپرای بالاتر از ده هم گرفته بودن اما برای من تا همون 3 امپر بده کفایت میکنه فعلا منتها میخوام بهینه در بیارمش.

2- ترانس موقعی که میخرم چطور بفهمم که سه امپر رو میده یا اینکه 3 امپرش فقط اسمیه و برای اتصال کوتاهه؟
3.شما فرمودین پی سی بی برعکس نیست.
خیلی عجیبه برام.
تو یکی از فروما دیگه دیده بودم دوستان با مونتاژ پی سی بی نتیجه نگرفته بودن و قطعه سوزونده بودن!!:52000000: و اومده بودن پی سی بی رو برعکس کرده بودن و نتیجه گرفته بودن:52000000::hmm:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,772
با تشکر از پاسخ گوییتون.
من یه جورایی تازه کارم و اگه سوالام ناشیانست به بزرگی خودتون ببخشید.
من کل تاپیک رو خوندم از صبح تاحالا.
1-یکی از مواردی که دیدم دوستان به جای 3055 از فت استفاده کرده بودن. یکی از دوستان مدل 2807 رو گفته بودن استفاده کردن.ایا این مدل کم تر داغ میکنه.
ترجیحم اینه که از فت استفاده کنم با توجه به فضای کمتری که میگیره اما نمیدونم چ مدلی؟
دوستانی بودن که تا امپرای بالاتر از ده هم گرفته بودن اما برای من تا همون 3 امپر بده کفایت میکنه فعلا منتها میخوام بهینه در بیارمش.

2- ترانس موقعی که میخرم چطور بفهمم که سه امپر رو میده یا اینکه 3 امپرش فقط اسمیه و برای اتصال کوتاهه؟
3.شما فرمودین پی سی بی برعکس نیست.
خیلی عجیبه برام.
تو یکی از فروما دیگه دیده بودم دوستان با مونتاژ پی سی بی نتیجه نگرفته بودن و قطعه سوزونده بودن!!:52000000: و اومده بودن پی سی بی رو برعکس کرده بودن و نتیجه گرفته بودن:52000000::hmm:

درود

تقریبا طول و عرض هسته ترانس کمتر از 7 سانتیمتر باشه خوبه
هر فت آمپر بالا و ولتاژ پایین خوبه ( فت بخش خروجی پاور از اوراقی پاور کامپیوتر تهیه کن )

فرمودید جایی pcb وارونه دیده اید بله ممکنه خیلی جاها خیلی چیزها باشه که من خبر ندارم و نمیدونم منظور شما کجاست ولی اینجا دوستانی از این pcb استفاده کردن و درسته
مضافا که pcb معگوس مشخصه
اگه دقت زیادی نمیخوای مدار بسیار ساده ای پیشنهاد کنم.

سپاس

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
درود

تقریبا طول و عرض هسته ترانس کمتر از 7 سانتیمتر باشه خوبه
هر فت آمپر بالا و ولتاژ پایین خوبه ( فت بخش خروجی پاور از اوراقی پاور کامپیوتر تهیه کن )

فرمودید جایی pcb وارونه دیده اید بله ممکنه خیلی جاها خیلی چیزها باشه که من خبر ندارم و نمیدونم منظور شما کجاست ولی اینجا دوستانی از این pcb استفاده کردن و درسته
مضافا که pcb معگوس مشخصه
اگه دقت زیادی نمیخوای مدار بسیار ساده ای پیشنهاد کنم.

سپاس

تشکر.
راستش این رو به کسی قول دادم براش درست کنم بنابراین باید درستش کنم براش.
برای خودم بعدا باید یکی رو درست کنم (همین منبع رو ارتقا بدم).

تو این تاپیک به لطف دوستان واقعا عالی درباره این منبع صحبت شده و تمام عیب و نقص هاش دراورده شده طوری که بعضی دوستان تا امپرای بالا هم ازش گرفتن.

یادمه در مورد این منبع تحقیق میکردم تو فروم های انگلیس زبان هم به ایراد دار بودن این منبع اعتراف کرده بودن.اما خب تحلیلاشون معلوم بود غلط بوده.
اما در هر حال این منبع چند تا رویژن ازشون اومده بیرون.که اگه بتونم رویژن 5 که اخریش بود رو تو کامپیوتر پیدا کنم قرار میدم برای دوستان.

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
این خدمت دوستان :
رویژن 5 این منبع تغذیه.
s3.picofile.com/file/8201214142/0_30V_REV5.zip.html

دوستان هر کاری میکردم ارور مبیداد اخرش مجبور شدم اینجوری لینکو بفرستم.خودتون زحمت یه http رو بکشید

آخرین ویرایش:
بالا