آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذيه 0 الي 30 ولت 10 امپر با نشانگر ولتاژ و امپراز

afshin_new2

کاربر vip
vip
کاربر
2013-09-12
113
183
با سلام :
منبع تغذيه صفر الي 30 ولت 10 امپر با امكانات نمايش ولتاژ و جريان خروجي :
فايل را دانلود كنيد !!! كامل و جالب با شرح و نقشه و راهنماي كامل مونتاژ و مدار چاپي و مونتاژ شده كامل و با شرحي از قطعات بكار رفته خيلي معمولي ومتداول !!!
صد در صد عملي .
دانلود فرماييد :
hidden content may not be quoted
با تشكر .
موفق باشيد .
سلام وقت بخیر.
بنده یک منبع تغذیه داشتم که ایراد پیدا کرد و هرچقد براش وقت گذاشتم که درست بشه اما نشد
برای همین با یک پاور کامپیوتر کارمو راه مینداختم.
امروز ز شانس من توی سایت مطالب رو نگاه میکردم که به این پست برخورد کردم.اما چون بنده عضویت VIP ندارم نتونستم شماتیک مدار این منبع رو بگیرم.
برا همین خواستم بدونم باید عضویت VIP داشته باشم یا کسی میتونه شماتیک این مدار رو بهم بده؟
البته توی توضیحات این منبع خوندم که باید پاور ایسی TL494 داشته باشه.براهمین من داخل پاور رو نگاه کردم ولی ایسی دیگه ای روی پاور بود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
سلام وقت بخیر.
بنده یک منبع تغذیه داشتم که ایراد پیدا کرد و هرچقد براش وقت گذاشتم که درست بشه اما نشد
امروز ز شانس من توی سایت مطالب رو نگاه میکردم که به این پست برخورد کردم.اما چون بنده عضویت VIP ندارم نتونستم شماتیک مدار این منبع رو بگیرم.
برا همین خواستم بدونم باید عضویت VIP داشته باشم یا کسی میتونه شماتیک این مدار رو بهم بده؟
البته توی توضیحات این منبع خوندم که باید پاور ایسی TL494 داشته باشه.براهمین من داخل پاور رو نگاه کردم ولی ایسی دیگه ای روی پاور بود

درود

اگه عجله نداری بزودی تغذیه بسیار ساده با کنترل ولتاژ و جریان دلخواه فقط با یک آپ امپ طراحی میکنم که در تعطیلات عید کامل و عملا تست میکنم و در انجمن تقدیم میکنم. بطوریکه دریافت جریان بیش از ۶ آمپر هم پیش بینی میکنم.
درغیراینصورت از نقشه های موجود استفاده کن.

سپاس

آخرین ویرایش:

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,045
33
همدان
سلام وقت بخیر.

تو سایت معروف instructables جستجو کن منابع تغذیه متغیر زیاد داره همراه با نحوه ساخت و نقشه

afshin_new2

کاربر vip
vip
کاربر
2013-09-12
113
183
درود

اگه عجله نداری بزودی تغذیه بسیار ساده با کنترل ولتاژ و جریان دلخواه فقط با یک آپ امپ طراحی میکنم که در تعطیلات عید کامل و عملا تست میکنم و در انجمن تقدیم میکنم. بطوریکه دریافت جریان بیش از ۶ آمپر هم پیش بینی میکنم.
درغیراینصورت از نقشه های موجود استفاده کن.

سپاس
ممنون استاد.
فقط یه مداری میخوام که نمایشگر داشته باشه که مقدار ولتاژ و جریان رو نشون بده
از طرفی هم زیاد پیچیده نباشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
ممنون استاد.
فقط یه مداری میخوام که نمایشگر داشته باشه که مقدار ولتاژ و جریان رو نشون بده
از طرفی هم زیاد پیچیده نباشه

درود

برای نمایش ولتاژ و جریان میتونی ولتمتر آمپرمتر پنلی کوچیک بخری و روی هر تغذیه ای نصب کنی.

سپاس

IMG_20190308_202339_105.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
تو سایت معروف instructables جستجو کن منابع تغذیه متغیر زیاد داره همراه با نحوه ساخت و نقشه

درود

وجود نقشه و پیدا کردن نقشه اهمیتی نداره و بسادگی میلیون ها نقشه در دسترس است.
آنچه مهمه قابلیت های نقشه با حداقل قطعاته .
یعنی نقشه ای که با کمترین قطعات بیشترین قابلیت یا قابلیت مشابه دستگاههای مجهز و گرانقیمت را در اختیار بگذاره چنین نقشه ای ارزش طلایی و مزایای بیشماری داره.
و مهمترین مزیتش عمر طولانی و کاهش حجم و کاهش هزینه تولیده
مضافا که سریع تر ساخته میشه و در صورت بروز عیب ، تعمیر آن بسیار ساده تر و سریع تر انجام میشه.
و قس علیهذا
و لذا هر نقشه ای ارزش نداره و چه بسا مایه دردسر و مصیبت هم بشه بطوریکه ایشان نیز تاکید فرمودند از تعمیر تغذیه خود پس از تلاش قابل توجه و بدلیل دشواری های تعمیر آن ، منصرف گردیدند.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
درود

تغذیه ای که مترصد طراحی آن هستم در نهایت سادگی بسیار دقیق است و قطعات اصلی آن
یک آپ امپ ۷۴۱
یک رگلاتور
یک ترانزیستور قدرت برای کمتر از ۲ آمپر و بتعداد بیشتر برای اقزایش جریان

صرفنظر از ترانس ، قطعات اصلی و گرانقیمتش همینه .
و احتمالا با مشارکت احد از اساتید محترم تولید هم میشه و در همین انجمن بقیمت نازلی عرضه میشه .

سپاس

آخرین ویرایش:

afshin_new2

کاربر vip
vip
کاربر
2013-09-12
113
183

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,775
بعله استاد میدونم.
منظورم اینبود که از قبل رو پی سی بی مدار محل نمایشگر درج شده باشه
بهرحال ممنون

درود

محافظ را تکمیل کردی و با مشکلی مواجه نشدی ؟

سپاس

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,045
33
همدان
درود

تغذیه ای که مترصد طراحی آن هستم در نهایت سادگی بسیار دقیق است و قطعات اصلی آن
یک آپ امپ ۷۴۱
یک رگلاتور
یک ترانزیستور قدرت برای کمتر از ۲ آمپر و بتعداد بیشتر برای اقزایش جریان

صرفنظر از ترانس ، قطعات اصلی و گرانقیمتش همینه .
و احتمالا با مشارکت احد از اساتید محترم تولید هم میشه و در همین انجمن بقیمت نازلی عرضه میشه .

سپاس

اگر ممکنه بصورت سوئیچینگ طراحی کنید نه بصورت خطی

بالا